Файл: Кні Малім Бапанов Олжас Мейрамбеклы.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 26.04.2024

Просмотров: 10

Скачиваний: 0

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Күні

Мұғалім

Бапанов Олжас Мейрамбекұлы

Сабақтың тақырыбы

Lesson Study –теориясы мен қолдану тәсілдері

Мақсаты:

  • Оқушыларды оқытуға көңіл аудара отырып,оқытуды жетілдіру және оның сапасын арттыру құралы ретінде мұғалімдергеLesson Study-ді ұсыну

Табыс критерий

Топтық жұмыс барысында мәтінді меңгере отырып үш жағдаятттарға баға беруді талқылайды. Топпен сырмақ құрастырып оған табыс критерийлерін қоя отырып бағалауды жоспарлайды.

Күтілетін нәтиже:

*Мұғалімдер Lesson Study үдерісін оқытуды жетілдіру және оның сапасын арттыру құралы ретінде мектептерде Lesson Studyді пайдалану үшін әріптестермен қалай ынтымақтастық орнатуға болатынын;

*Әріптестерге қалай қолдау көрсетуге болатынын түсінуді;

Мұғалім әр бір жеке оқушының білім алуына қатысты өзінің оқыту тәжірибесі туралы ойлануға мүмкіндік алады;

*Lesson Study циклінде сабақтардың қажеттілігіне сәйкес келуі мақсатында мұғалімдер инновациялық педагогикалық тәсілдерін жетілдіруге немесе оның сапасын арттыруға мүмкіндік алады.

Қатысатын әріптестер:

Пән мұғалімдері


Түйінді идеялар

- Lesson Study – сыныпты зерттеу нысандарының бірі. Мұғалімдердің педагогикалық білімдері мен тәжірибесін дамытуға арналған.

- Lesson Study- мұғалімдерді оқыту және олардың тәжірибесін дамытудағы ынтымақтастық тәсілі.

-Lesson Study-оқу сапасын арттыруды көздеген тәжірибені жақсарту үшін демократиялық тәсіл.


Сілтеме пайдаланылатын әдебиеттер

Мұғалімге арналған нұсқаулық.

Үлестірмелі материалдар

Қолданылатын материалдар

Компьютер, интерактивті тақта, бейнежазба, үлестірме материалдар, маркерлер, стикерлер, плакаттар, тапсырмалар


Кезеңдер

Коуч әрекеті

Мұғалім әрекеті

Сұрақтар

Мақсат қою

Психологиялық жаттығу.

(5 мин) Шаттық шеңберіне тұрып оң жағындағы көршісіне таратылып берілген сөздерді қатыстырып тілек айту.

Өлең шумақтарын құрастыру арқылы топқа бөлу.Әр топ өз өлеңдерінің бір шумағын әнімен орындайды.

Әр топ өз өлеңдерін айтады.

1.Бұл коучингтен не күтесіз?

2.Сіз не туралы сөйлескіңіз келеді?

3.Сізге бұл мақсатқа жету не үшін қажет?

Ағымдық жағдайды талдау



1-тапсырма.«Миға шабуыл»

(бұл ұжымдық талқылау, мәселенің шешімін іздеуде қолданылатын тиімді әдіс)
1 топ - «Lesson Study» дегеніміз не?

2 топ- «Lesson Study» -ді қанадай мақсатпен жүргізу қажет?

«Lesson Study -дің тиімділігі» бейнефильмін тамашалауға шақыру, ойларын тыңдау.

 Бейнефильмді көреді , ой қорытады.

Мәтінмен танысады, топта талқылайды.



1.«Lesson Study» мектеп үшін қажет пе?

2.«Lesson Study» қандай мақсатпен жүргізу қажет деп ойлайсыз?



Мүмкіндіктерді қарастыру

2 тапсырма.«Алты қалпақ» әдісі

Алты қалпаққа салып, өз ойларын жеткізеді





Кері байланыс




3-тапсырма «Әуе шары»


- Қатысушылардан тұратын топ құру.
- Зерттеу сұрағын таңдау.
- Іс-шаралар жоспарын әзірлеу

Проблемаларды салыстырып, оның салдарын болжау, жоспарлап, ұйымдастыруда құрылымдық тәсілді қолдану дағдылары қалыптасады.

Үлгі бойынша жоспар әзірлейді


Сегіту сәті

Сергіту сәті(3-мин) «Мен таптым» әдісі


Қатысушылар дөңгелене отырып, кезекпен бірден жетіге дейін санайды. Жеті санын айтатын адам «Жеті» деудің орнына, орнынан тұрып, «Мен таптым» деп айтуы керек. Кім жаңылысса, сол ойыннан шығады.

1. «Lesson Study» әдісін қолдануға болады ма?

2 «Lesson Study» әдісі керегі жоқ деп санайсыз ба?


Рефлексия

«Алақандар» әдісі

Әр қатысушы А-4 форматына өз алақанын салады. Бас бармаққа- не бойынша жұмыс жасау керек, сұқ саусаққа – қандай жаңалықпен таныстым, ортаншы саусаққа - маған жетпегені.... аты жоқ саусаққа - коучингтегі психологиялық ахуал 10 балмен санағанда .....шынашаққа - барлығынан ұнағаны....