ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 27.04.2024
Просмотров: 7
Скачиваний: 0
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Пән: Көркем еңбек | Мұғалімнің аты-жөні: Мұқият Гүлина | |||||
Күні: | Класс:8 | Оқушы саны: | ||||
Сабақтың тақырыбы | Үстел ойынының тұжырымдамасы | |||||
Бастапқы білім | Үстелдік ойынның анықтамасын және оның түрлерін,шығу тарихын біледі. | |||||
Оқыту мақсаттары | 8.1.4.2 Зерттеу нәтижелері негізінде тұтынушылардың өнімнің түрлеріне деген қажеттілігін анықтау 8.1.5.1 Функционалды (техникалық), эстетикалық, эргономикалық және экологиялық талаптарға сай нысан дизайнын дайындау бойынша тапсырмаларды орындау | |||||
Сабақтың мақсаттары | Үстелдік ойын түріне сұранысты анықтау және үстелдік ойынның тұжырымдасына негізделе отырып, ойынның нобайын орындау. | |||||
Бағалау критерийлері | Сұранысы жоғары үстелдік ойын түрін анықтайды және тоқсандық үстелдік ойынның нобайын орындайды. | |||||
Тілдік мақсаттар | Үстелдік ойынның тұжырымдамасы дегеніміз ... . Қазіргі таңда ... интернет-дүкенде ... үстел ойыны жоғары сұранысқа ие. Олардың құны ... мен ... теңге аралығын қамтиды. Сұранысқа ие үстелдік ойындардың көбісі үстелдік ойынның ... түріне жататының анықтадық.Бұл дегеніміз тұтынушыларға ... үстелдік ойындарды ойнаған ұнайды. | |||||
Құндылықтарды дарыту | Сабақ барысында оқушылар алдағы өнер пәні бойынша нәтиже мен білімінің қалыптасуына жауапкершілікпен қарауды, сабақтың барысында мұғалімді және сыныптастарын сыйлауды, практикалық жұмысты орындауда ұқыптылық пен қауіпсіздік ережелерін сақтауды үйрету арқылы денсаулық және сыныптасына көмек қолын созу арқылы серіктестікті дарытамыз. | |||||
Пәнаралық байланыстар | Пән | Кезең | ||||
Информатика | Тапсырмаларды орындау оқушылар ғаламтордың көмегіне жүгінеді. | |||||
Дифференциация | Күтілетін нәтиже бойынша дифференциация: Оқушылардың барлығына бір тапсырма беріледі.Бірақ оқушылар тапсырманың жауабын әртүрлі түрде даярлап, оны әртүрлі деңгейде мағынасын ашуы мүмкін. | |||||
АКТ қолдану дағдылары | Оқушылар үстелдік ойынның тарихы туралы ақпараттарды іздеу барысында, АКТ-ның көмегіне жүгінуі мүмкін. | |||||
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | Сабақ барысында оқушылар ноутбукпен жұмыс істейтіндіктен, олар жоғары ұқыптылық танытып пен абай болулары тиіс. | |||||
Сабақтың барысы | ||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||||
Сабақтың басы 5 минут | Оқушылармен амандасып, сыныптағы оқушыларды түгендеп аламын.Оқушылармен сабақ тақырыбына көшу үшін оларға бірнеше үстелдік ойындардың үлгілерін слайд арқылы көрсетемін де, сұрақтар қоямын:
Сұрақтар жауап бере отыра, оқушылармен бірге сабақ тақырыбы мен мақсатын анықтаймыз. Кейін оқушылардың жауаптарын нақталай түсе , мен оларға үстелдік ойындардағы тұжырымдаманың не екендігін түсінідіріп кетемін. Тұжырымдама бұл қандай да бір құбылысты түсінудің амалы, негізделген көзқарас, алға бастаушы идея. Концепция іс-әрекет стратегиясы болып табылады. | https://goo.gl/GDajU7 https://goo.gl/2xqfSL | ||||
Сабақтың ортасы 5минут 5 минут 10 минут 10 минут | Оқушыларға сұрақтар қоямын:
Оқушылармен бұл сұрақтарға жауап бере отырып, оқушылар үстелдің ойынның сыртқы эстетикалық кейіпі,функциялық техникалық жағынан құрастырылуына, оның қолжетімділігі, ыңғайлылығы, денсаулыққа қауіпті еместігіне назар аудару қажет екендігі туралы ойға келулері тиіс. Оқушылардың таңдауына әртүрлі үстелдік ойынды сатумен айналысатын интернет-дүкендерінің сілтемелері жазулы болады. Оқушылар таңдалған стикерлер бойынша біріге, шағын топта жұмыс жасайды. Қалыптастырушы бағалау тапсырмасы: таңдалған интернет-дүкен бойынша үстелдік ойындарға деген сұранысты анықта. Оқушылар жинақталған мәліметті өздері таңдаған шығармашылық өнім түрінде әзірлеп, түсіндірулері мүмкін. Оқушылармен бірге дескрипторларды анықтап аламын:
Оқушылар бұл тапсырманы кезек бойынша ортаға шығып немесе өз орындарынан түсіндірулері мүмкін. Барлық сұрақтар мен ұсыныстар түсіндіруден кейін қойылып, айтылады. Оқушылардың жауаптарын қорытындылап, қазіргі таңдағы ең жоғары сұранысқа ие үстел ойының анықтап, оның себептерін анықтап, қортындылаймыз. Қалыптастырушы бағалау тапсырмасы: тоқсандық жұмыста орындағыларыңыз келетін үстелдік ойындарыңыздың нобайын орындаңыз. Оқушылармен дескрипторларды талқылап, тақтаға жазамыз:
Жұмыс барысында оқушылардың нобайды орындау үдерісі бақыланып, ауызша кері байланыс беріледі.Егер оқушы нобайды аяқтап үлгермесе, оны қосымша сабаққа шақырамын. | Интернет-дүкендер: https://www.mosigra.kz/ https://hobbygames.ru/nastolnie https://www.flip.kz/catalog?subsection=836 https://www.igrotime.ru/ https://www.marwin.kz/toys-and-entertainment/table-games/ | ||||
Сабақтың соңы 5 минут | Оқушыларға бүгінгі сабақтан өздері үшін қандай қызықты білім алғандары туралы, тапсырманы орындау барысында қандай қиындықтар туындағаны туралы, сабаққа берер ұсыныстары туралы сұрап, олардың сабақтағы атқарған жұмыстары бойынша кері байланыс беріп қортындылаймын. | | ||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақмақсаттары/оқумақсаттарыдұрыс қойылғанба? Оқушылардыңбарлығы ОМ қолжеткізді ме?Жеткізбесе,неліктен? Дифференциация дұрыс жүргізілдіме? Сабақтыңуақыттықкезеңдерісақталды ма? Сабақжоспарынанқандай ауытқулар болды, неліктен? | | |||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Бұл сабақтан мен келесі сабағыма әсер ететін, сынып туралы немесе оқушылар жайында нені білдім? |
Тақырып | Белгілі бір интерьерге арналған заттарды дайындау (мысалы: көрме залына арналған модульді жиһаз, трансформацияланатын балаларға арналған жиһаз, сәнді шамшырақ). Идеяны дамыту және талқылау. Материалдарды таңдау |
Оқу мақсаты | 9.1.5.1 Күрделі нысандар, пішіндер мен образдардың дизайнын дайындау үшін түрлі салалар бойынша білімдерді жалпылау 9.1.6.1 Жобаланатын нысанның техникалық, эксплатуациялық және экологиялық сипаттамаларын ескере отырып, өз бетінше конструкциялық, табиғи және жасанды материалдарды, өңдеу тәсілдерін негіздеп, анықтау және таңдау |
Бағалау критерийі | Білімалушы
|
Ойлау дағдыларының деңгейі | Қолдану |
| |
Тапсырма
| |
Дескриптор Білімалушы | |
| - жиһаз дизайнының нобайын орындайды; - жиһаз дизайнының әртүрлі сипаттамаларын береді. |
Дата: | ФИО учителя: Мукият Гулина | |||||
Класс: 9 | Количество присутствующих: | отсутствующих: | ||||
Тема урока | Изучение приемов и техник изготовления декоративных предметов интерьера (светильник, декоративные часы и т.п). | |||||
Цели обучения, которые достигаются на данном уроке (ссылка на учебную программу) | 9.1.3.1 Целенаправленно и продуктивно использовать первичные и вторичные источники информации для исследования и развития творческих идей (в том числе применяя ИКТ). | |||||
Цели урока | Изучить приемы и техники изготовления декоративных предметов интерьера. | |||||
Критерии оценивания | Определяет методы создания и качество работ, используя предметную терминологию. | |||||
Языковые цели | Ученики могут: - расширить знания о декоративно-прикладном искусстве и роли декоративных изделий в интерьере; - изучить приемы и техники изготовления декоративных предметов интерьера. | |||||
Привитие ценностей | Воспитание художественного вкуса, интереса к различным видам декоративно-прикладного искусства. | |||||
Межпредметные связи | Казахский язык, информатика. | |||||
Предварительные знания | Умеет экспериментировать и использовать техники и художественные материалы, демонстрируя знание их свойств и техники изготовления. | |||||
Ход урока | ||||||
Запланированные этапы урока | Запланированная деятельность на уроке | Ресурсы | ||||
Начало урока 3 мин. | 1.Приветствие. Психологический настрой. 2. Деление на группы «Паззл». АО. Берутся шесть рисунков (одинакового размера). Разрезаем на части. Все паззлы перемешиваем. Ученик вытягивает фрагмент (паззл) и ищет свою команду, объединяясь с тем, кому достался паззл, необходимый для составления целого рисунка. 3. Погружение в тему урока: АО. Учитель напоминает учащимся, что многообразие материалов и способов их обработки открывают безграничные возможности для творческих поисков. Декоративные предметы интерьера можно выполнить из любых материалов. Совместно с учениками определяет цели урока. Ученики знакомятся с целями урока и критериями. Проговаривают цели урока. | Карточки, рисунки. | ||||
Середина урока 10 мин. 4 мин. | 4.Объяснение нового материала. Декоративный предмет интерьера. Материалы использованные для изготовления декоративного предмета. Техники декоративно-прикладного искусства. Приемы работы. Демонстрация презентации «Приемы и техники изготовления декоративно-прикладных изделий». 5.Закрепление. «Думай – В группе - Делись». АО. Лидерам групп предлагаются выбрать карточки для работ. АО Задание 1.
Задание 2.
Выступления учащихся. Учащиеся в группах выбирают лидера, выступающего с результатом исследований. Время выступления ограничено 2 минутами. 6. Практическая работа. Задание 3. Изучите одну из техник изготовления декоративных предметов интерьера (на выбор). 1. Назовите материалы, инструменты и оборудование, использующиеся в этой технике. 2. Выберите приемы для работы в этой технике. 3.Оформите результаты работы в виде таблицы и обсудите их в классе. | Презентация «Приемы и техники изготовления декоративно-прикладных изделий». Дескриптор: Обучающийся - называет материалы, инструменты и оборудование; - выбирает приемы для работы в этой технике; - оформляет результаты работы в виде таблицы. | ||||
20 мин. | ||||||
Конец урока Рефлексия 3 минуты | Рефлексия. Прием «Три М». КМ. Учащимся предлагается назвать три момента, которые у них хорошо получились в процессе урока, и предложить одно действие, которое могло бы улучшить их работу. | | ||||
| | | | | |