Файл: Блім Су тіршілік кзі.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 27.04.2024

Просмотров: 5

Скачиваний: 0

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Бөлім: Су – тіршілік көзі.

МЕКТЕП:

КҮНІ:

Мұғалім:

СЫНЫП: 6

Қатысқандар : Қатыспағандар:




Сабақтың тақырыбы:

Жер - судың аты -тарихтың аты

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

6.2.1.1 мәтіннен негізгі және қосымша, детальді ақпаратты анықтау, түсіндіру;

6.4.4.1 сөйлемдегі есімдіктің қызметін түсіну, есімдікті сын есімнің орнына қолдану;

Сабақ мақсаты

Барлық оқушылар: мәтіннің негізгі ойын анықтау,стилін ажырату, есімдіктердің қолданыс аясын түсіну;

Көпшілігі: мәтіндердің тақырыбын, мазмұнын, тілдік ерекшелігін салыстыру, сөйлемдегі есімдіктің қызметін түсіну;

Кейбір оқушылар: ауызекі және ресми стильдегі мәтіндердің тақырыбын, мазмұнын, тілдік ерекшелігін салыстыру, ойын дәлелдеу, сөйлемдегі есімдіктің қызметін түсіну, есімдікті зат есім, сын есімнің орнына қолдану.

Жоспар:

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы


Сабақтың ортасы


Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі

Сынып оқушылары түгенделеді. Сабақ мақсаты хабарланады.

Жағымды психологиялық ахуал. Оқушыларды «Жылулық шеңберіне» тұрғызып, бір біріне бүгінгі күні тілейтін тілектерін бір-бір сөзбен жеткізу.

«Серпілген сауал» әдісі арқылы оқушыларға үй тапсырмасы бойынша сұрақтар қойылып, сұралады.Әр топтан бір оқушыдан шығып сұрақтарға жауап береді.
ОҚЫЛЫМ АЛДЫ. Қызығушылықты ояту.

Қазақстандағы теңіз, өзен, көл аттарын кестеге жазыңдар. Күрделі

атаулардың қалай жасалғанын көрсетіңдер.



Дескриптор:

  • Қазақстандағы теңіз, өзен, көл аттарын кестеге жазады;

  • Теңіздерді анықтайды;

  • Өзендерді анықтайды;

  • Көлдерді анықтайды;

  • Ойларын дәлелдейді.

ҚБ

Сабақ тақырыбы мен мақсатын айқындайды.

ОҚЫЛЫМ ТАПСЫРМАСЫ. Мағынаны тану.

Мәтіндегі ақпараттарды қатыстырып, ауызекі стильде диалог

құрыңдар. Екі мәтіннің тілдік ерекшеліктерін салыстырыңдар.

Тапсырма. Кестеге сүйене отырып, мәтіндерді салыстырыңыз.



Дескриптор:

  • мәтінді мұқият оқып, стилін анықтайды,

дәлелдейді;

  • мәтіндерге салыстырмалы талдау жасайды.

ҚБ

ОҚЫЛЫМНАН КЕЙІН. ӘТН.



2-тапсырма. Жалпылау есімдіктерін қолданып, оқылым мәтінінен 5 сөйлем жазыңдар.

Дескриптор:

  • Жалпылау есімдіктерін қолданады;

  • оқылым мәтінінен 5 сөйлем жазады;

  • ойларын дәлелдейді.

ҚБ

3-тапсырма. Қазақстан өзендері туралы мәліметтер жинап, оқылым мәтінін толықтырыңдар.

Дескриптор:

  • Қазақстан өзендері туралы мәліметтер жинайды;

  • оқылым мәтінін толықтырады;

  • тақырыпты қорытындылайды.

ҚБ

Оқушылар түгенделіп, сабаққа назары аударылады.


Оқушылар Қазақстандағы теңіз, өзен, көл аттарын кестеге жазады. Күрделі

атаулардың қалай жасалғанын көрсетеді.


Сабақ тақырыбы мен мақсатын айқындайды.

Мәтіндегі ақпараттарды қатыстырып, ауызекі стильде диалог

құрыңдар. Екі мәтіннің тілдік ерекшеліктерін салыстырыңдар.

Оқушылар грамматикалық тақырыппен танысады.
Жалпылау есімдіктерін қолданады;

оқылым мәтінінен 5 сөйлем жазады;

ойларын дәлелдейді.
Қазақстан өзендері туралы мәліметтер жинайды;

оқылым мәтінін толықтырады;

тақырыпты қорытындылайды.

«Смайлик»

   

Өте жақсы Жақсы Орташа

Қалыптастырушы бағалау

«Нысана»



Қалыптастырушы бағалау

«Нысана»



Қалыптастырушы бағалау

«Нысана»



6-сынып «Қазақ тілі» оқулығы

(«Қазақстанның физикалық географиясынан»)


Рефлексия

Кері байланыс:

Үй тапсырмасы: 5-тапсырма