Файл: Саба таырыбы Бадаршамробот.doc

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 28.04.2024

Просмотров: 13

Скачиваний: 0

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Пән   Информатика    Cынып  4   Күні  24.11.2022 ж.


Сабақ тақырыбы

Бағдаршам-робот

Оқу мақсаты

4.5.1.1 түс датчигін қолдану

Сабақ мақсаты

▪ Бағдаршам жобасымен танысу.

Берілген тапсырма бойынша командалық тапсырма көмегімен тапсырма орындау.

▪ Білімдерін еске түсіріп анықтай білу, алған білімдерін қолдана білу, талдау, жинақтай білу дағдыларын дамыту. Сыни тұрғыдан ойлану дағдыларын жетілдіру.

▪ Өз ортасында білімді ұсыныс жасай білуге, өзін, өз сыныптастарын обьективті бағалай алуға тәрбиелеу.

Сабақ барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Баға-лау

Ресурстар

Сабақтың басы

5 мин

І Психологиялық ахуал қалыптастыру.

Сынып оқушыларын сурет қиындыларын біріктіру арқылы топқа біріктіру

ІІ Үй тапсырмасын тексеру: Сұрақ –жауап

Датчиктер қызметіне қарай қанша түрге бөлінеді? Түс датчигінің қанша режимі бар?

Мұғаліммен амандасады.

Сұрақтарға жауап береді.

Жаңа сабаққа дайындалады.


2

Оқушылар-ды топтарға бөлуге арналған суреттер

Дептер

Сабақтың ортасы

15 мин


10 мин


10 мин


Жаңа сабақты түсіндіру

• Түс режимінде қандай түстер қолданылады?

• Түс датчигінің негізгі қызметі қандай?

Tүс датчигін қолдану арқылы бағдаршам-робот жасау.

Бағдаршам-робот жобасын жасау:

Бағдаршамның жасыл, сары, қызыл түстен тұра ыны бәрімізге белгілі. Сондықтан бағдаршам-робот жасау үшін бізге 27-суреттегідей түс датчигі орналасқан робот керек. Бұл роботы құрастыру үшін әдеттегідей Robotrack IDE программасындағы нұсқаулықтың көмегіне жүгінеміз

Тапсырма 1






Тапсырма 2 Бағдаршам-робот



Жаңа сабақты меңгереді.

1-тапсырманы орындайды

2-тапсырманы орындайды




3


3


Дептер

Компьютер

Информатика 4 каз CD.exe

Компьютер

Robotrack бағдарламасы

Сабақтын соңы

4 мин

Датчиктер қызметіне қарай қанша түрге бөлінеді?

Түс датчигінің қанша режимі бар?

Не себепті роботтар тірі организм принципі бойынша құрастырылады?


Оқушылар сұрақтарға жауап береді

2

Оқулық

Үйге тапсырма

1 мин

Бағдаршам-робот 44-47 бет

Үй тапсырмасын оқушылар күнделікке жазады.




Оқулық

Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетесіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз?

Жеке, жұптық, топтық және бүкіл сыныпты қамтитын тапсырмалар арқылы берілген тапсырмаларды оқушылардың қабілетіне қарай орындатамын;

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?

Смайлктер, бас бармақ арқылы, «екі жұлдыз бір тілек» әдісімен кері байланыс аламын.


Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Кабинет қауіпсіздік ережесін сақтау

Көзге арналған жаттығулар,

Арақашықтықты сақтау

Дұрыс отыра білу.

Жалпы бағалау

Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)?

1:

2:

Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?

1:

2:

Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/ қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет?