ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 28.04.2024
Просмотров: 12
Скачиваний: 0
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Бөлім: | IV бөлім. Python тілінде алгоритмдерді программалау | |
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) | Жанабаев Қуаныш Самбетович | |
Күні: | 19.01.2023 | |
Сынып: 8 сынып | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы | Continue циклін басқару | |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары | 8.3.3.3 цикл басқару нұсқаулығын қолдану (continue (континю), break (брик), else (элс)); | |
Сабақтың мақсаты (білу және түсіну, қолдану, жоғары ойлау дағдысы) | Программалауда сontinue циклін басқару нұсқаулығын тиімді қолдану | |
Бағалау критерийлері: (білу және түсіну, қолдану, жоғары ойлау дағдысы) | Программалауда сontinue циклін басқару нұсқаулығын тиімді қолданады |
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/ уақыт | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
Сабақтың басы Ұйымдастыру кезеңі | Оқушылармен амандасу, түгендеу. Сынып оқушыларының зейінін сабаққа аудару және психологиялық ахуал қалыптастыру. Оқушыларды топқа бөлу. “OR” әдісі арқылы топқа бөлу «While» тобы, «For» тобы | Мұғаліммен сәлемдеседі. | | |
Өткен білімді еске түсіру | «Конверт» әдісі арқылы өткенді еске түсіру 1. Цикл дегеніміз не? 2. Pyhton-дағы while циклі дегеніміз не? 3. Шарт циклі қандай жағдайда тоқтайды? 4. while циклінің жазба түрі қандай? | Оқушылар тақтаға жазылған сұрақтарға жауап береді. . | Мадақтау | Интерактивті тақта. Слайд |
Сабақтың ортасы. Жаңа сабақ бойынша тапсырмалар | Мұғалім сабақтың тақырыбымен, мақсатымен таныстырады. «INSERT» әдісін қолдану. Жаңа материалмен таныса отырып, оқылған мәліметті түртіп алу жүйесі бойынша таным түсінігін қалыптастыру. Continue нұсқаулығының циклдің екі түрінде қалай жұмыс істейтінін түсіну үшін мысалдар қарастыру. «Ойлан, жұптас бөліс» әдісі Жеке жұмыс. 1-есеп. Дескриптор - Continue нұсқаулығын while параметрлі циклде қолданады; - Нәтижені тексереді. 2-есеп. Дескриптор - Сандардың ретпенэкранға шығаратын программа кодынқұрастырады. - Нәтижені тексереді. 3. тапсырма. Топтық жұмыс. Дескриптор
2-Топтың тапсырмасы: Дескриптор -Есептеу кезінде дұрыс нәтиже шығару үшін кодты ретімен жазады. - Нәтижені тексереді. | Оқушылар жаңа материалмен таныса отырып, керекті мәліметтерді дәптерге жазады Оқушылар берілген тапсырманы компьютерде орындайды Оқушылар берілген тапсырманы топпен орындайды. | Әр дұрыс жауап 1 ұпаймен бағаланады Дескриптор арқылы топтар бірін бірі бағалайды. Дұрыс жауап 1 ұпаймен бағаланады | Оқулықтың 134 беті, компьютер. |
Рефлекция | Оқушыларға «Шахман» әдісі рефлекция жасауды ұсынады. | Шахмат әдісі бойынша сабаққа рефлекция жасайды | Шахмат әдісі бойынша сабақтағы өз әрекетіне баға береді. | |
Үйге тапсырма | Оқулықтың 135 бетіндегі сұрақтарға жауап жазу. | | | |