Файл: Сабаты таырыбы Екінші дниежзілік соыстан кейін лемні саяси картасы алай згерді.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 29.04.2024

Просмотров: 9

Скачиваний: 0

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.


Қысқа мерзімді жоспар

9– сынып, 1-тоқсан

7-сабақ

Сабақтың тақырыбы: Соғыстан кейінгі уақыттағы еуропалық интеграцияның себептері қандай?

     

Бөлім:

Халықаралық ұйымдардың қалыптасуы

Педагогтің аты-жөні




Күні:




Сынып:9

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Соғыстан кейінгі уақыттағы еуропалық интеграцияның себептері қандай?

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

9.2.3.2 адам құқықтарын қорғау идеяларының қазіргі халықаралық құқық қорғау ұйымдарының қызметіне ықпалын сипаттау;
9.3.2.4 “қырғи қабақ соғыстан” кейін әлемдегі интеграциялық және дезинтеграциялық процестерді айқындау

Сабақтың мақсаты

соғыстан кейінгі кезеңдегі еуропалық интеграцияның себептерін айқындау

Бағалау критерийлері


Адам құқықтарын қорғаудағы қазіргі халықаралық құқық қорғау ұйымдары қызметінің тиімділігін айқындайды;

Қырғи қабақ соғыс аяқталғаннан кейінгі әлемдегі бірігу және бөліну процестерін көрсете алады;

Тілдік мақсаттар


Пәндік сөздік және терминология:

Еуропалық интеграция, ыдырау-бөліну, КБЕБ, Еуроатом, ЕО, Ортақ нарық, Еуропалық Одақ

Құндылықтарға баулу

Патриотизмді, еңбек пен шығармашылыққа деген көзқарасты, ашықтық, ынтымақтастық, құрмет және азаматтық жауапкершілікті қалыптастыру

Сабақтың барысы


Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

Ұйымдастыру

Кезеңі

Қызығушылықты ояту

8 мин.


Миға шабуыл

Тапсырма:

Тақтаға интеграция терминіне қатысты туындайтын ассоциация-сөздерді жазыңыздар. Оқушылар интеграция терминімен сөйлем құратуды ұсыныңыз

Оқушылар өз ассоциациялары мен ұсыныстарын оқиды. Содан кейін жетелеуші сұрақтардың көмегімен сабақ тақырыбын, оқыту мақсатын және бағалау критерийлерін бірлесіп анықтайды.

Оқушылар өз ойларын ортаға салады.

Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу

Оқушылар өз болжамдарын айтып, талқылау жүргізеді

ҚБ «Мадақтау сэндвичі»


Тақырыптық суреттер

Сабақтың ортасы

Жаңа сабақ

30 мин

Мұғалім келесі сұрақ бойынша ойлануды ұсынады: Неліктен Екінші дүниежүзілік соғыстан кейін Еуропаны біріктіру мәселесі туындады?

Пікірталас нәтижесінде оқушылар соғыстан кейінгі еуропалық интеграцияның алғышарттары мен себептерін анықтайды.

КБЕБ негізін қалаушылардың бірі Роберт Шуман тек интеграция ғана Еуропаны жаңа әскери қақтығыстан құтқара алады деп есептеді. Сонымен бірге КБЕБ шеңберіндегі ынтымақтастық барлық қатысушы елдерде өнеркәсіптің дамуына септігін тигізіп, олардың экономикалық теңесуіне ықпал етуі керек еді.

Тапсырма:

Ақпараттық парақты пайдалану

1 тапсырма

Қырғи қабақ соғыс аяқталғаннан кейінгі интеграция процестерінің себептерін анықтайды

кейінгі интеграция процестерінің себептері

1

2

Қорытынды

2 тапсырма

Қырғи қабақ соғыс аяқталғаннан кейінгі әлемдегі бөліну процестерінің себептерін анықтайды

әлемдегі бөліну процестерінің себептері

1

2

Қорытынды

3 тапсырма

Адам құқықтарын қорғаудағы қазіргі халықаралық құқық қорғау ұйымдары қызметінің тиімділігін айқындайды (интернет-ресурстарды пайдалану арқылы)

4 тапсырма

Сөйлемдерді толықтырып жазыңдар:

Соғыстан кейінгі кезеңдегі еуропалық интеграцияның себептері................

Еуропалық интеграцияның мақсаты……

Адам құқықтарын қорғаудағы қазіргі халықаралық құқық қорғау ұйымдары қызметі тиімді/ тиімді емес, өйткені .........

Оқушылар ақпараттық мәтінмен жұмыс жасайды

Оқушылар өз жұмыстарының қорытындыларын сынып алдында қорғайды.

Оқушылар бір-біріне қосымша сұрақтар, қойып, бір-бірін толықтырады.

Дескриптор:

- Қырғи қабақ соғыс аяқталғаннан кейінгі интеграция процестерінің себептерін анықтайды;

- әлемдегі бөліну процестерінің себептері ажыратады;

- адам құқықтарын қорғаудағы қазіргі халықаралық құқық қорғау ұйымдары қызметінің тиімділігін айқындайды

Оқушылар сөйлемдерді толықтыра отырып,мәліметтер береді

ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады

ҚБ «Алақан-жұлдыз»

ҚБ «Ең үздік жауап»

ҚБ «Өзін-өзі бағалау»

Ақпараттық мәтін

http://imc-i.ru/userfiles/ufiles/NS

/pt01_Hapchaev.pdf

Үлестірмелі қағаздар

Суреттер

Тірек-сызбалар

Кесте

Карта

ҚБ парағы

Сабақтың соңы

Қорытынды

Ой толғаныс.

Рефлексия

7 мин

Кері байланыс

«Жақсы сұрақ» әдісі арқылы кері байланыс жасайды.

  1. Неліктен...?

  2. Егер... болса қалай?

  3. Сіз қалай ...?

Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады

Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды

А4, конспект

Үй тапсырмасы

  1. Соғыстан кейінгі уақыттағы еуропалық интеграцияның себептері қандай?