ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 02.05.2024
Просмотров: 21
Скачиваний: 0
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Бөлім: | Менің отбасым және достарым | |
Педагогтің аты-жөні | Э.Н.Касенова | |
Күні: | 18.10.2022 ж | |
Сынып: 2А | Қатысушылар саны:19 | Қатыспағандар саны: |
№21-сабақтың тақырыбы | Әжемнің таяғы | |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары | 2.2.8.2 – мұғалімнің көмегімен көркем шығарма үзіндісін басқа үлгідегі (иллюстрация, мультфильм) нұсқасымен салыстыру; 2.3.1.1 – мұғалім көмегімен оқылған шығарманы бөліктерге бөліп, жоспар құру. | |
Сабақтың мақсаты | Барлық оқушылар өлеңді бөліктерге бөліп, атауларын біледі. Көптеген оқушылар әр бөлікке сай суреттерді таңдайды, белгілі бір бөлікті әңгімелейді. Кейбір оқушылар шығарманы бөліктерге бөліп, жоспар құра алады. |
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/уақыты | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
Басталуы | Психологиялық ахуал қалыптастыру. Үй тапсырмасы | Оқушылармен амандасады.
-Ф.Оңғарсынованың «Әже» өлеңін мәнерлеп оқу - эссе жазып келу -Әже туралы өлең жаттап келу | | «Фортуна» әдісі |
| Бүгінгі сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау. | | | |
| Тақырыпты ашу | | | Әженің суреті |
Ортасы | Білу. Автор туралы мәлімет. Қастек Баянбай 1936 жылы 11 қарашада Алакөл ауданы Талдыбұлақ ауылында дүниеге келген Тыңдалым «Әжем туралы әңгіме» Оқылым.
Қастек Баянбай. «Әжем туралы әңгіме» Жаңаұғым. Сен негізгі ойдың не екенін білесің. Осы негізгі ойдың басталуы, жалғасуы және аяқталуына қарап жоспар құруға болады. Түсіну. Топтық жұмыс. 1-топ Сөз жұмбақ шешу 2-топ Вен диаграма 3-топ «Әже» өлеңі құрастру
| Автормен танысуды жалғастырады. Өлеңді мазмұнына қарай мәнерлеп оқиды. Әр топ мүшелері кезектесіп оқиды. Сөзжұмбақ шешеді Вен диаграмасы бойынша ата мен әженің салыстырады Әже өлеңін құрастырады Әр топ ортада ой бөлісу арқылы кестені толтырады. | . | Әжем менің ақ әжем, Ешкімде жоқ әжем. Ертегі айтып береді, Маған да сол керегі. |
| Сергіту сәті. «Ұшақ» ұшыру Суретпен жұмыс.
Айтылым.
| Суретке сай өлең шумақтарын тауып әңгімелейді немесе оқып береді. | | |
Соңы | Үй тапсырмасы. Өлеңді мәнерлеп оқы. Рефлексия. Мен ... деген өз ойымды өзгерттім. Мен ... туралы көп білдім. Мені ... таңғалдырды. Мен ... сездім. Мен ... басқаша қарайтын болдым. | | | Тик ток әдісі |