Файл: зак мерзімді жоспар блімі Блім 3 Апаратты электронды кестелерде деу.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 03.05.2024

Просмотров: 4

Скачиваний: 0

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Бекітемін:

Ұзак мерзімді жоспар бөлімі:

Бөлім 3 Ақпаратты электронды кестелерде өңдеу

Мектеп: Д. Нұрпейісова атындағы жалпы орта мектебі

Күні: 29.11.2022

Мұғалімніңаты-жөні: Алипов Рахмет

Сынып 8аб

Қатысқаны:

Қатыспағаны:

Сабақтақырыбы

Кіріктірілген функциялар

Оқу мақсаты

8.2.2.3 – электронды кестені қолдана отырып есептерді шешуде кіріктірілген функцияларды қолдану

Сабақмақсаты

MSExcel- де кіріктірілген функцияларды (математикалық, статистикалық, логикалық) қолдана отырып есеп шығарады.

Кіріктірілген функцияларды қолданып, шығарылған есептердің қорытындыларынан ұяшықтың мәнін таба біледі.

Есептерді шығару үшін формулаларды қолдана біледі.

Сабақ барысы

Сабақ кезеңдері:

Сабақта орындалатын іс-әрекеттер


Оқушы әрекеті

Бағалау

Оқу ресурстары

Кіріспе бөлім

0-5 мин

Ұйымдастыру кезеңі:

бағдарламасы арқылы топқа бөліне

І топ Математикалық функциялар:

ІІ топ Статистикалықфункциялар

  1. Миға шабуыл.«пликерс» бағдарламасында тест Өткен сабақ материалдары бойынша сұрақтар:

  • Салыстырмалы сілтеме дегеніміз не? Мысал келтіріңіз

  • Абсолютті сілтеме дегеніміз не? Мысал келтіріңіз

  • Электрондық кестеде формула қандай символдан басталады?

Сабақ тақырыбын ашу:

ЭК ұяшықтар адресімен жүру арқылы

B2,D3,E2,C2,,D1,C3,B1,D2,B5,A3,E4,E1,A1

C1,D4,E3,B2,A2,A4,B3



Қайсы топ бірінші орындайды? ҚБ мадақтау

Оқушылармен бірге сабақ мақсаттарын/ОМ анықтау Сабақты мұғалімнің түсіндірмесі: бейне баян көрсету

Мұғалім жаңа тақырыпты түсіндіреді.

MS Excel-декіріктірілген функциялар - бұл күрделі есептеулерді оңай және тез орындауға мүмкіндік беретін арнайы, алдын-ала жасалған формулалар.

quizlet.com бағдарламасы арқылы термин сөздерді қайталау

Формулалар –функцияларкітапханасы – Керегін таңдау (математикалық, статистикалық, логикалық)







Презентация



https://www.plickers.com/library

https://quizlet.com/_7i2jx0?x=1jqt&i=1n80p1


Негізгі бөлім

6-22мин

  1. (ҚБ) Мәтінді топта талдау.

Оқушылар таратылып берілген мәтінді оқып, негізгі ойларды белгілеп, кестені толтырады:

І топ



ІІ топ









Мәтін (таратылым) №1


«Learningapps» бағдарламасында «бәйге» ойыны

23-29мин

Мұғалімнің түсініктемесі: мұғалім толтырылған кестені қорытындылайды.

Білімді өзектендіру:«Рулетка» бағдарламында «ия, жоқ» әдісіарқылы жүзеге асырамын. Оқушылар бір бірін бағалайды



Сұрақтар

ия

жоқ

1

Excel-де кез келген формуланы енгізу теңдік белгісімен басталады

+

 

2

∑ Автоқосынды белгісі

+

 

3

Функция шебері белгісінің батырмасы fx

+

 

4

Бағандар саны 16 384

+

 

5

1048576 жолдан тұрады

+

 

6

Сандық кестемен жұмыс істеуге арналған бағдарлама Excel бағдарламасы ма?

+

 










Презентация

https://www.classtools.net/random-name-picker/30_aVBUVH




30-39 мин

  1. (ҚБ)Тапсырма:Функцияларды пайдаланып, қызметкерлердің еңбек ақысын төлеу формуласын анықтаңыз. Шарт бойынша «БЕРУ / Жоқ» деген сөздермен марапаттауды растаңыз.



Дескриптор: Электрондық кестедегі кіріктірілген функцияларды пайдалану арқылы қарапайым есептеулерді орындайды.








Слайдтар

MS Excel

бағдарламасында

Тапсырма

Сабақтың соңы

40-45 мин

Рефлексия:

Екі «+» белгісі: Стикерде сіз ұнаған сабақтың екі элементін жазыңыз.

«?» белгісі: Қиындықтар туғызған бір элементті жазыңыз







Стикерлер




Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз?

Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тескересіз?







Пәнаралық байланыс. Қауіпсіздік ережелері. АКТ-мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент)

Барлық оқушылар тапсырманы орындауда нұсқаулыққа жүгіне алады

Кейбір оқушылар тапсырманы өз беттерімен орындай алады

Қабілеті жоғары оқушылар практикалық жұмыс барысында қабілеті төмен оқушыларға кеңес береді

Жұптық жұмыс кезінде талдауға қатысады.

Жекелей шығарған есепті өзара, сыныпта талдайды







Жұппен жұмыс барысында, өзгенің ойын тыңдай білу, әркімнің идеясына сыйластықпен қарауға үйренеді.


Рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді?

Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды? Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме? Мен жоспарланған уақытымды ұстандым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен?







Төменде берілген бөлімді осы сабақ туралы ойларыңызды жазу үшін пайдаланыңыз. Сл жақ бағанда берілген сабағыңызға қатысты ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз.






















Жалпы баға

Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты)?

1:

2:

Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)?

1:

2:

Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым?