Файл: Саба таырыбы Лабиринттен шыу.doc

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 03.05.2024

Просмотров: 13

Скачиваний: 0

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Пән   Информатика    Cынып  4   Күні  08.12.2022 ж.


Сабақ тақырыбы

Лабиринттен шығу.

Оқу мақсаты

4.5.1.1 түс датчигін қолдану

4.5.1.2 ультрадыбыс датчигін қолдану

Сабақ мақсаты

- қашықтықты және түсті анықтау үшін ультрадыбыстық, түс датчикттерін қолдану

- лабиринттен шығу бағдарламасын жасау

Сабақ барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Баға-лау

Ресурстар

Сабақтың басы

5 мин

І Психологиялық ахуал қалыптастыру.

Сынып оқушыларын сурет қиындыларын біріктіру арқылы топқа біріктіру

ІІ Үй тапсырмасын тексеру: Сұрақ –жауап

Датчиктер қызметіне қарай қанша түрге бөлінеді? Түс датчигінің қанша режимі бар?

Ультрадыбыс датчигін не себепті роботқа орнатамыз?

Мұғаліммен амандасады.

Сұрақтарға жауап береді.

Жаңа сабаққа дайындалады.


2

Оқушылар-ды топтарға бөлуге арналған суреттер

Дептер

Сабақтың ортасы

15 мин

10 мин

10 мин


Жаңа сабақты түсіндіру

«Лабиринт» деген сөзді қалай түсінесің?

Қандай лабиринтті көз алдыңа елестете аласың?

Ультрадыбыс датчигін қолдану арқылы лаби-

ринттен шығу.

Лаби ринт – түрлі өткелдер мен жолдар арқылы берілген, шатасқан, күрделі құрылым. Лабиринт әр түрлі болып ұсынылуы мүмкін. Лабиринттен өтудің мақсаты –шытырман бағыттардан, кедергілерден өтіп, дұрыс жол тауып шығу.

Лабиринттің күрделілігіне байланысты шығудың бір немесе бірнеше жолы болуы мүмкін. Бір не- ше жолы болған жағдайда ең тиімді тәсілді таңдаған дұрыс. Программалық ойын арқылы адаспай, лабиринттен тез шығуға болады

Тапсырма 1




Тапсырма 2






Жаңа сабақты меңгереді.

1-тапсырманы орындайды

2-тапсырманы орындайды



3


3


Дептер

Компьютер

Информатика 4 каз CD.exe
Компьютер

Информатика 4 каз CD.exe


Сабақтын соңы

4 мин

1. Лабиринт деген не?

2. Лабиринт туралы қандай аңыз әңгіме бар?

3. Лабиринт жобасында қандай датчиктер қолда-

нылады?


Оқушылар сұрақтарға жауап береді

2

Оқулық

Үйге тапсырма

1 мин

Бағдаршам-робот 55-60 бет

Үй тапсырмасын оқушылар күнделікке жазады.




Оқулық

Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетесіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз?

Жеке, жұптық, топтық және бүкіл сыныпты қамтитын тапсырмалар арқылы берілген тапсырмаларды оқушылардың қабілетіне қарай орындатамын;

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?

Смайлктер, бас бармақ арқылы, «екі жұлдыз бір тілек» әдісімен кері байланыс аламын.


Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Кабинет қауіпсіздік ережесін сақтау

Көзге арналған жаттығулар,

Арақашықтықты сақтау

Дұрыс отыра білу.

Жалпы бағалау

Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)?

1:

2:

Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?

1:

2:

Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/ қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет?