ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 04.05.2024
Просмотров: 8
Скачиваний: 0
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Қысқа мерзімді жоспар
Сабақ : Қазақ тілі Сабақтың тақырыбы: 4.8.Менің кішкентай досым.Есімшенің түрленуі | Мектеп: | |||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | |||||||
Сынып: 7 | Қатысқандар: | Қатыспағандар: | ||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары | 7.4.4.1.Етістіктің есімше түрлерін тілдесім барысында қолдану | |||||||
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар орындай алады: адам мен құс арасындағы достық туралы мәтінді оқиды,есімшенің қалай түрленетінін түсінеді. | |||||||
Оқушылардың көпшілігі орындай алады:мәтін бойынша тілдік талдау тапсырмаларын орындап,есімшенің есімдерше көптелуі, тәуелденуі, септелуі, жіктелуі бойынша тапрсырмалар орындайды. | ||||||||
Кейбір оқушылар орындай алады: мәтіннен алған әсерлері жайлы пікірлерін тарқатады, сөйлемдерден есімше жұрнақтарын тауып, талдайды. | ||||||||
Тілдік мақсат | Оқушылар орындай алады: адам мен құс арасында болатын достық түрі туралы мәтінді талдайды,есімшенің түрленуі бойынша тапсырмалар орындап,білімдерін бекітеді. | |||||||
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер:дос,кішкентай дос,есімшенің жіктелуі, көптелуі, септелуі,тәуелденуі. | ||||||||
Талқылауға арналған сұрақтар: Бүгінгі тақырыпқа байланысты қандай ақпарат білесіңдер?Мәтіндегі негізгі ойды табыңдар.Сөйлемдерден есімшелерді тауып,олардың түрлену ерекшелігін түсіндіріңдер.Жануар мен адам арасындағы достық туралы білгендеріңді ортаға салыңдар. | ||||||||
Ишара:мақұлдау | ||||||||
Алдыңғы оқу | Ана мейірімі,есімше туралы түсінік. | |||||||
Жоспар | ||||||||
Жоспарланған уақыт | Жоспарланған жаттығу түрлері | Ресурстар | ||||||
Сабақтың басы 5 мин | Топқа бөлу «Жұбыңды тап » әдісімен топқа бөліну «Ыстық орындық» әдісімен үй тапсырмасын тексеру Мәтіндегі ойды 4 құрмалас сөйлеммен жеткіз. | Оқулық Орындық Кеспе қағаздар Қ.б “Үш шапалақ» әдісі | ||||||
Сабақтың ортасы 7 мин 12 мин 8мин 4 мин | 1-тапсырма «Ойлан,жұптас,бөліс» әдісі.Мәтінді оқыңдар, негізі ойды табыңдар. Дескриптор: 1топ:Адам мен құс арасындағы дсоты туралы айт. 2-топ:Жануарлар мен адам арасындағы достық туралы не білесіңдер? 3-топ:Мәтінге қатысты 2 сұрақ құрастыр 4-топ:Мәтіннен 3 есімше тап. ТІЛДІК БАҒДАР (әр топқа конвертпен есімше беріледі, оларды түрлендіреді,сөйлем құрастырады,талдайды) 2 –тапсырма Сөйлемдерді көшіріп жазыңдар.Есімше жұрнақтарын тауып талдаңдар Дескриптор: 1.Сөйлемді көшіріп жазады 2.Есімшені табады,талдайды «Достық»синквейн | Таратпа материалдар ҚБ«Бағдаршам» Қ.б “ Бас бармақ»әдісі «2 жұлдыз,1 тілек» | ||||||
Сабақтың Соңы 4 мин | Кері байланыс «өзіңді –өзің бағала» 4 тапсырма,106 -бет | | ||||||
Қосымша ақпарат | ||||||||
Саралау – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? | Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? | Пәнаралық байланыс – денсаулық және қауіпсіздік, АКТ-мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі) | ||||||
«ыстық орындық» «ойлан,жұптас,бөліс» « Синквейн» «Өзіңді-өзі бағала» | Етістіктің есімше түрлерін тілдесім барысында қолданады. | Тарихтың, мәдениет пен тілдің біртұтастығы. Әдебиет, өзін-өзі тану | ||||||
Рефлексия Сабақ мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма?Бүгін оқушылар не үйренді?Сабақ қалай өтті,қандай деңгейде өтті?Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма? (тапсырмалар сәйкес болды ма?Уақытты қалай пайдаландым?Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге? | | |||||||
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты): 1. 2.Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1. 2. Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім? |