Файл: Элекртонды кесте арылы есеп шаару Педагогті атыжні.docx
ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 04.05.2024
Просмотров: 13
Скачиваний: 0
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР
Бөлім: | Элекртондық кесте арқылы есеп шағару |
Педагогтің аты-жөні | Жанабаев Куаныш Самбетович |
Күні: | 23.11.2022 ж |
Сынып: | 7 |
Сабақтың тақырыбы | 7.2 Электрондық кестелердің элементтерін пішімдеу |
Оқу мақсаты: | 7.2.2.2 Электрондық кестеде элементтерді пішімдеу ережелерімен таныстыру |
Сабақтың мақсаты: |
|
Сабақтың кезеңі | Мұғалім іс-әрекеті | Оқушы іс-әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||||||||||||||||
Ұйымдастыру | Оқушыларға ынтымақтастыру атмосферасын ұйымдастыру: 2 топқа топтастырып аламын. І топ - Кесте ІІ топ –Ұяшық Үй тапсырмасын сұрау: «Айналмалы барабан» ойыны: 1. Кесте дегеніміз не? 2. Тігінен және көлденеңнен орналасқан кесте қалай аталады? 3. Ұяшық дегеніміз не? 4. Мәтіндік құжатта кесте құру үшін қандай мәзір жолағын таңдаймыз? 5. Кестелерді пішімдеу үшін қандай жапсырмалар қолданылады? 6. Конструктор жапсырмасы қандай топтардан тұрады? 7. Макет жапсырмасының «Жолдар мен бағандар»тобы қандай қызмет атқарады? | Жылы лебіздерін білдіреді Д ескриптор: Оқушылар үй тапсырмасы бойынша берілген сұрақтарға жауап береді, біледі | Әр дұрыс жауапқа - 1 балл ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап дескриптор арқылы кері байланыс беріп отырады | Презентация | ||||||||||||||||
Жаңа сабақ | Жаңа сабақты түсіндіру. Қызығушылығын ояту. «Миға шабуыл» (әдісі). Суреттер арқылы тақырыптың мазмұнын ашу . Бүгінгі сабақты интербелсенді тақтаны пайдаланып, видеороликті көреді. Электрондық кестелердің элементтерін форматтау туралы бейнежазба көрсету, оның мазмұны туралы әңгіме жүргізу. «Түртіп алу» әдісі. Excel программасын іске қосу 1) Жұмыс аймағында Excel қосымшасын екі рет шерту. 2) Microsoft Office-тің ішінен Microsoft Office қатарында тышқанды шертеміз. 3 ) Іске қосу → Программалар → Microsoft Offiсe → Microsoft Excel Microsoft Excel терезесі | Жаңа тақырыпты меңгеру | Қб: «Күлекештер арқылы» бағалау әдісі бойынша бір-бірлерін бағалайды | Презентация (слайдтар 4-7) | ||||||||||||||||
Сабақтың ортасы Терминдермен жұмыс | «Ойлан, Жұптас, Бөліс» әдісі. Топтық жұмыс. Сергіту сәті: Көзге арналған жаттығулар. Отырып, дисплейдің бір бұрышынан екінші бұрышына кезек-кезек қараймыз. Одан кейін түрегеліп тұрып, басты қимылдатпай оңға-солға, солдан-оңға, жоғары-төмен, төмен-жоғары қараймыз. Бұны 5-6 рет қайталаймыз. Тапсырмалар орындау: Топтық тапсырма. «Топпен бірік» әдісі топпен біріге отырып, орындайды. 1 тапсырма. Оқулықтағы қолдану деңгейіндегі сәйкестікті табады.
| Дескриптор: -Оқушылар компьютерде кестелік процессорда кесте құрады, оны өңдейді. Дескриптор: -Оқушылар компьютерде кестелік процессорда ақпараттарды сәйкестендіреді. | Бағалау критерийлерін ұсыну Қб: «Күлекештер арқылы» бағалау әдісі бойынша бір-бірлерін | Презентация (слайдтар 4-7) | ||||||||||||||||
Бекіту | «Қолшатыр» әдісі Сабақты бекітуде жаңа терминдік сөздерді қолданады, анықтама береді.
| Жаңа тақырыпты қаншалықты меңгергенін анықтау | Бағалау критерийлерін ұсыну | Презентация (слайд 8) | ||||||||||||||||
Қорытынды | Сабақты қорытындылау Жұмбақтар Тұрады ол жолдармен бағандардан, Және тұрар ұяшықтар ағымынан. Кәне ойланып көрейік ол не екен, Баған менен жолдарды қиылыстырған. (Кесте, Таблица, Table) Кестенің бір негізгі элементі, Көлденең ұяшық құру қызметі. Ұяшық емес, баған емес ол не екен? Кестенің негізгі болған қызметі. (Жол, Строка, Line) Тіктөртбұрышқа ұқсайды, Елемей кетуге болмайды. Бағанменен жолдардың қиылысы, Кестеде қай элементті құрайды. (Ұяшық, Ячейка, Stage) Рефлексия | | Қб: «Күлекештер арқылы» бағалау әдісі бойынша бір-бірлерін | Презентация (слайд 9) |