ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 06.05.2024
Просмотров: 13
Скачиваний: 0
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Бөлім | Өзім туралы | ||||
Пәні: | Дүниетану | ||||
Күні: | | ||||
Педагогтің аты-жөні: | | ||||
Сынып: 1 | Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: | ||||
Сабақтың тақырыбы | Біздің мектебіміз. | ||||
Р.Л Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары | 1.1.2.6 өзін мектеп оқушысы және сынып ұжымының мүшесі ретінде сипаттау | ||||
Сабақтың мақсаты | Оқуға көмектесетін заттарды бояп, қатарын толықтырады Сынып ережелерін құрастырады Дұрыс емес жағдайды белгілейді | ||||
Сабақ барысы | |||||
Сабақтың кезеңі/уақыты | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | |
Сабақтың басы (3 мин) | Ұйымдастыру кезеңі: 1.Сәлемдесу. 2.Оқушыларды түгендеу. Психологиялық ахуал «Сәлем, сәлем» | Оқушылар сабаққа назар аударады. Өлеңге сәйкес қозғалыс жаттығуларын жасайды. | «Отшашу» арқылы бір – бірін бағалау | https://www.youtube.com/watch?v=qM2j9lq_pEw | |
Сабақтың ортасы (5 мин) 7 мин | «Ой қозғау» әдісі Суретке қара. Сенің мектебің қандай? Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау Оқушы деп кімді атайтынын білесің Сыныпта тәртіп ережелерін сақтауды үйренесің 1-тапсырма Ұжымдық жұмыс «Суреттер сөйлейді» әдісі 1.Суреттерге қара. 2.Кімдер бейнеленген? 3.Екі топтағы балалардан қандай айырмашылықтарды байқадың? 4.Сен қай топтағы балаға жатасың? Дескриптор: - сұрақтарға жауап береді - суреттердің ерекшелігін ажыратады -себебін түсіндіреді | Сұрақтарға жауап береді Мысалдар келтіріп айтады 1.Сұрақтарға жауап береді 2.Суреттердің ерекшелігін ажыратады 3.Себебін түсіндіреді | Мадақтау Басбармақпен бағалау | Оқулық 8- 9 бет Мектептің суреті Оқулық 8 бет Сұрақтар жазылған кубик | |
7 мин Сергіту сәті 2 минут | 2- тапсырма Жеке жұмыс «Бояулар сыры» әдісі Саған оқуға көмектесетін заттарды боя. Суреттер қатарын өз суретіңмен толықтыр. Дескриптор: - оқуға көмектесетін заттарды бояйды - оларға ортақ атау құрастырады -суреттер қатарын өз суретімен толықтырады Нейрогимнастикалық жаттығу «Ағаш және алма» | 1.Оқуға көмектесетін заттарды бояйды 2.Оларға ортақ атау құрастырады 3.Суреттер қатарын өз суретімен толықтырады Оқушылар ағаш пен алманы саусақтары арқылы көрсетеді | «Комментарий» арқылы бір-бірін бағалау» | Таратпа қалам | |
Сабақтың соңы 6 мин | 3 –тапсырма “Болжам” әдісі Жұптық жұмыс Сыныпта қандай ережелерді сақтау керектігін болжап айт. Мына суреттерде қандай жағдайлардың дұрыс еместігін белгілеп көрсет. Дескриптор: - сынып ережелерін құрастырады -дұрыс емес жағдайды белгілейді -себебін түсіндіреді | 1.Сынып ережелерін құрастырады 2.Дұрыс емес жағдайды белгілейді 3. Себебін түсіндіреді | «Отшашу» арқылы бір-бірін бағалау» | Таратпа Қаламсап | |
Рефлексия 5 мин | «Смайлик» әдісі Берілген смайликтардың тұсына бүгінгі сабақтан алған әсеріңді белгілеп көрсет Жасыл – бүгінгі сабақтан өзіме қажетті көп ақпарат алдым Ақшыл жасыл - бүгінгі сабақтан өзіме қажетті ақпарат алдым, бірақ сұрағым бар Сары – бүгінгі сабақтан өзіме қажетті ақпарат алдым алайда бірнеше сұрақтарым бар Қызылсары - бүгінгі сабақтан өзіме қажетті ақпарат алдым алайда көмек қажет Қызыл - бүгінгі сабақтан өзіме ештеңе ала алмадым | Бүгінгі сабақтан алған білімдерін саусақтар арқылы әңгімелейді | «Комментарий» арқылы | Таратпа қаламсап |
|
Бөлім | Өзім туралы | ||||
Пәні: | Дүниетану | ||||
Күні: | | ||||
Педагогтің аты-жөні: | | ||||
Сынып: 1 | Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: | ||||
Сабақтың тақырыбы | Менің күн тәртібім. | ||||
Р.Л Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары | 1.1.1.5 тұтыну заттарына деген өз қажеттіліктерінің құрылымын, олардың қайдан келетінін анықтау | ||||
Сабақтың мақсаты | Өзінің күн тәртібімен салыстырады Іс – әрекеттерді уақытымен сәйкестендіреді | ||||
Сабақ барысы | |||||
Сабақтың кезеңі/уақыты | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | |
Сабақтың басы (3 мин) | Ұйымдастыру кезеңі: 1.Сәлемдесу. 2.Оқушыларды түгендеу. Психологиялық ахуал «Сәлем, сәлем» | Оқушылар сабаққа назар аударады. Өлеңге сәйкес қозғалыс жаттығуларын жасайды. | «Отшашу» арқылы бір – бірін бағалау | https://www.youtube.com/watch?v=qM2j9lq_pEw | |
Сабақтың ортасы (5 мин) 7 мин | «Ой қозғау» әдісі Жұмбақтың шешуін тап. Уақытты өлшеп,сана Таппайды тағат. Бұл не? (сағат) - Бұл сағат не үшін керек деп ойлайсыңдар? - Сағаттың көмегімен нені өлшейді? Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау Күн тәртібінің не екенін білесің Күн тәртібін қалай құрастыруды білесің 1-тапсырма Ұжымдық жұмыс «Суреттер сөйлейді» әдісі Суреттерге қара. Балалардың таңертең, күндіз, кешке және түнде не істейтіндерін әңгімеле. Дескриптор: - сурет бойынша әңгіме құрастырады - өзінің күн тәртібімен салыстырады | Жұмбақтың шешеуін табады Сұрақтарға жауап береді 1.Сурет бойынша әңгіме құрастырады 2.Өзінің күн тәртібімен салыстырады | Мадақтау Басбармақпен бағалау | Оқулық 10- 11 бет Мектептің суреті Оқулық 10 бет Сұрақтар жазылған кубик | |
7 мин Сергіту сәті 2 минут | 2- тапсырма Жеке жұмыс «Дәл тап» әдісі Күні бойы не істегеніңді ретімен белгіле Дескриптор: - іс әрекеттерді ретімен белгілейді - себебін түсіндіреді Нейрогимнастикалық жаттығу «Ағаш және алма» | 1.Іс әрекеттерді ретімен белгілейді 2.Себебін түсіндіреді Оқушылар ағаш пен алманы саусақтары арқылы көрсетеді | «Комментарий» арқылы бір-бірін бағалау» | Таратпа қалам | |
Сабақтың соңы 6 мин | 3 –тапсырма “Сәйкестендір” әдісі Жұптық жұмыс Мына істерді қай уақытта орындайтыныңды бағыттауыш сызықпен көрсет. Дескриптор: - іс – әрекеттерді уақытымен сәйкестендіреді -себебін түсіндіреді | 1.Іс – әрекеттерді уақытымен сәйкестендіреді 2.Себебін түсіндіреді | «Отшашу» арқылы бір-бірін бағалау» | Таратпа Қаламсап | |
Рефлексия 5 мин | «Смайлик» әдісі Берілген смайликтардың тұсына бүгінгі сабақтан алған әсеріңді белгілеп көрсет Жасыл – бүгінгі сабақтан өзіме қажетті көп ақпарат алдым Ақшыл жасыл - бүгінгі сабақтан өзіме қажетті ақпарат алдым, бірақ сұрағым бар Сары – бүгінгі сабақтан өзіме қажетті ақпарат алдым алайда бірнеше сұрақтарым бар Қызылсары - бүгінгі сабақтан өзіме қажетті ақпарат алдым алайда көмек қажет Қызыл - бүгінгі сабақтан өзіме ештеңе ала алмадым | Бүгінгі сабақтан алған білімдерін саусақтар арқылы әңгімелейді | «Комментарий» арқылы | Таратпа қаламсап |
Бекітемін:
ОТІЖ орынбасары Г.Е.Базаргалиева
Пәні: | Дүниетану | ||||
Күні: | | ||||
Педагогтің аты-жөні: | | ||||
Сынып: 1 | Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: | ||||
Сабақтың тақырыбы | Жыл мезгілдері | ||||
Р.Л Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары | 1.1.2.4 күн тәртібін сақтау маңызын түсіндіру және күн тәртібін құру 1.1.2.5 тәулік бөліктері мен апта күндерінің атауларын қолдану | ||||
Сабақтың мақсаты | Аптадағы күн санын белгілейді Күнтізбедегі жоқ күнді анықтайды Демалыс күндері отбасымен немен айналысқанын сурет дәптерге салады | ||||
Сабақ барысы | |||||
Сабақтың кезеңі/уақыты | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | |
Сабақтың басы (3 мин) | Ұйымдастыру кезеңі: 1.Сәлемдесу. 2.Оқушыларды түгендеу. Психологиялық ахуал «Сәлем, сәлем» | Оқушылар сабаққа назар аударады. Өлеңге сәйкес қозғалыс жаттығуларын жасайды. | «Отшашу» арқылы бір – бірін бағалау | | |
Сабақтың ортасы (5 мин) 7 мин | «Ой қозғау» әдісі -Балалар, уақыт деген не? -Уақыттың қандай өлшем бірліктерін білесіңдер? -Ең кіші өлшем бірлікті ата? -Уақытты біз немен өлшейміз? Жұмбақтың шешуін тап. Уақытты өлшеп,сана Таппайды тағат. Бұл не? (сағат) - Бұл сағат не үшін керек деп ойлайсыңдар? - Сағаттың көмегімен нені өлшейді? Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау Күн тәртібінің не екенін білесің Күн тәртібін қалай құрастыруды білесің 1-тапсырма Ұжымдық жұмыс «Дәл тап» әдісі 1.Сен аптаның қай күндері мектепке барасың? 2.Қай күндері сабақ болмайды? 3.Бүгін аптаның қай күні? 4.Кеше аптаның қай күні болды? 5.Ертең аптаның қай күні? 6. Саған аптаның қай күні ұнайды? Бір аптада неше күн бар? Белгілеп көрсет. Дескриптор: - сұрақтарға жауап береді -аптадағы күн санын белгілейді | Жұмбақтың шешеуін табады Сұрақтарға жауап береді 1. Сұрақтарға жауап береді 2.Аптадағы күн санын белгілейді | Мадақтау Басбармақпен бағалау | Оқулық 12- 13 бет Апта күндерінің суреті Оқулық Таратпа қаламсап | |
7 мин Сергіту сәті 2 минут | 2- тапсырма Жұптық жұмыс «Жоғын тап» әдісі Күнтізбені қарап шық. Қай күн жетіспейді? Толықтыр. Дескриптор: - күнтізбедегі жоқ күнді анықтайды - жазылмаған күнді толықтырады Нейрогимнастикалық жаттығу «Ағаш және алма» | 1. Күнтізбедегі жоқ күнді анықтайды 2. Жазылмаған күнді толықтырады Оқушылар ағаш пен алманы саусақтары арқылы көрсетеді | «Комментарий» арқылы бір-бірін бағалау» | Таратпа қалам | |
Сабақтың соңы 6 мин | 3 –тапсырма “Бояулар сыры” әдісі Жеке жұмыс Демалыс күндері отбасыңмен немен айналысатыныңды сурет дәптерге сал. Дескриптор: - берілген тақырып бойынша сурет салады -суреттің мазмұны бойынша ортада әңгімелейді | 1.Берілген тақырып бойынша сурет салады 2.Суреттің мазмұны бойынша ортада әңгімелейді | «Отшашу» арқылы бір-бірін бағалау» | Сурет дәптер Түрлі – түсті қарындаш | |
Рефлексия 5 мин | «Смайлик» әдісі Берілген смайликтардың тұсына бүгінгі сабақтан алған әсеріңді белгілеп көрсет Жасыл – бүгінгі сабақтан өзіме қажетті көп ақпарат алдым Ақшыл жасыл - бүгінгі сабақтан өзіме қажетті ақпарат алдым, бірақ сұрағым бар Сары – бүгінгі сабақтан өзіме қажетті ақпарат алдым алайда бірнеше сұрақтарым бар Қызылсары - бүгінгі сабақтан өзіме қажетті ақпарат алдым алайда көмек қажет Қызыл - бүгінгі сабақтан өзіме ештеңе ала алмадым | Бүгінгі сабақтан алған білімдерін саусақтар арқылы әңгімелейді | «Комментарий» арқылы | Таратпа қаламсап |
5 6 7 10 |
Бөлім | Өзім туралы | ||||
Пәні: | Дүниетану | ||||
Күні: | | ||||
Педагогтің аты-жөні: | | ||||
Сынып: 1 | Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: | ||||
Сабақтың тақырыбы | Отбасы өмірі | ||||
Р.Л Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары | 1.1.1.3 отбасы мүшелерінің арасындағы өзара қамқорлықтың маңызын түсіндіріп, мысал келтіру | ||||
Сабақтың мақсаты | Үлкендердің қамқорлығын бақылайды Отбасы мүшелері туралы әңгімелейді | ||||
Сабақ барысы | |||||
Сабақтың кезеңі/уақыты | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | |
Сабақтың басы (3 мин) | Ұйымдастыру кезеңі: 1.Сәлемдесу. 2.Оқушыларды түгендеу. Психологиялық ахуал «Сәлем, сәлем» | Оқушылар сабаққа назар аударады. Өлеңге сәйкес қозғалыс жаттығуларын жасайды. | «Отшашу» арқылы бір – бірін бағалау | https://www.youtube.com/watch?v=qM2j9lq_pEw | |
Сабақтың ортасы (5 мин) 7 мин | «Ой қозғау» әдісі Сұрақтарға «иә»немесе «жоқ»деп жауап беріңдер: Біз мектепте білім аламыз. (иә) Кітапханашы бізге дәрі береді.(жоқ) Жолда жаяу келсе жатсаң, жаяу жүргіншісің.(иә) Мектепте шаштараз, дүкен бар.(жоқ) Мектепте асхана, кітапхана бар.(иә) Сабаққа кешігіп келуге болады.(жоқ) Біз — бір — бірімізбен доспыз.(иә) Біз сыныптағы қарым — қатынас ережесін білеміз.(иә) Біздің сыныпты бір сөзбен отбасы деп атауға бола ма? Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау Қамқорлық дегеннің не екенін білесің Өз отбасың туралы айтып беруді үйренесің 1-тапсырма Ұжымдық жұмыс «Мен суретшімін» әдісі Жиектеменің ішіне өз отбасыңның фотосуретін жапсыр. Дескриптор: - фотосурет жапсырады - отбасын таныстырады | Сұрақтарға жауап береді 1.Фотосурет жапсырады 2.Отбасын таныстырады | Мадақтау Басбармақпен бағалау | Оқулық 14- 15 бет Әртүрлі отбасының суреті Оқулық Таратпа Фотосурет Тер, желім | |
7 мин Сергіту сәті 2 минут | 2- тапсырма Жұптық жұмыс «Бақыла» әдісі Үлкен адамдардың балаларға қандай қамқорлық жасайтынын бақыла.Соған сәйкес суреттердің дөңгелекшелерін қызыл түспен боя. Дескриптор: - үлкендердің қамқорлығын бақылайды -сәйкес суреттердің дөңгелекшелерін бояйды Нейрогимнастикалық жаттығу «Ағаш және алма» | 1.Үлкендердің қамқорлығын бақылайды 2.Сәйкес суреттердің дөңгелекшелерін бояйды Оқушылар ағаш пен алманы саусақтары арқылы көрсетеді | «Комментарий» арқылы бір-бірін бағалау» | Таратпа қалам | |
Сабақтың соңы 6 мин | 3 –тапсырма “Сұхбат” әдісі Жеке жұмыс Өз отбасың туралы айтып бер. Отбасы мүшелерін ата. Олар саған кім болатынын әңгімеле. Дескриптор: - отбасы туралы айтады -отбасы мүшелерін атайды -отбасы мүшелері туралы әңгімелейді | 1.Отбасы туралы айтады 2.Отбасы мүшелерін атайды 3.Отбасы мүшелері туралы әңгімелейді | «Отшашу» арқылы бір-бірін бағалау» | Микрофон | |
Рефлексия 5 мин | «Смайлик» әдісі Берілген смайликтардың тұсына бүгінгі сабақтан алған әсеріңді белгілеп көрсет Жасыл – бүгінгі сабақтан өзіме қажетті көп ақпарат алдым Ақшыл жасыл - бүгінгі сабақтан өзіме қажетті ақпарат алдым, бірақ сұрағым бар Сары – бүгінгі сабақтан өзіме қажетті ақпарат алдым алайда бірнеше сұрақтарым бар Қызылсары - бүгінгі сабақтан өзіме қажетті ақпарат алдым алайда көмек қажет Қызыл - бүгінгі сабақтан өзіме ештеңе ала алмадым | Бүгінгі сабақтан алған білімдерін саусақтар арқылы әңгімелейді | «Комментарий» арқылы | Таратпа қаламсап |
Бөлім | Өзім туралы | ||||
Пәні: | Дүниетану | ||||
Күні: | 29.09 | ||||
Педагогтің аты-жөні: | А.И.Дарханбаева | ||||
Сынып: 1 | Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: | ||||
Сабақтың тақырыбы | Мектеп-ортақ үйіміз. | ||||
Р.Л Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары | 1.1.2.1 мектептің адам өміріндегі маңыздылығын түсіндіру 1.1.2.6 өзін мектеп оқушысы және сынып ұжымының мүшесі ретінде сипаттау | ||||
Сабақтың мақсаты | Құралдардың көмегімен қандай тапсырмалар орындағанын айтады Мұғалімнің көмегімен мектепте тағы кімдер жұмыс істейтінін анықтайды | ||||
Сабақ барысы | |||||
Сабақтың кезеңі/уақыты | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | |
Сабақтың басы (3 мин) | Ұйымдастыру кезеңі: 1.Сәлемдесу. 2.Оқушыларды түгендеу. Психологиялық ахуал «Сәлем, сәлем» | Оқушылар сабаққа назар аударады. | | | |
Сабақтың ортасы (5 мин) 7 мин | «Ой қозғау» әдісі 1.Суретте не көріп тұрсың? 2.Өзің оқитын мектебің туралы не білесің? 3.Балалар мектепке не үшін барады? 4.Сен мектепте не үйренгің келеді? Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау Мектептің адам өміріндегі маңызы туралы білесің Мектепте кімдер жұмыс істейтіні туралы айтуды үйренесің 1-тапсырма Ұжымдық жұмыс «Дәл тап» әдісі Сабақта пайдаланған мектеп құралдарын белгіле. Олардың көмегімен қандай тапсырмалар орындағаныңды айт. Дескриптор: - пайдаланған мектеп құралдарын белгілейді -құралдардың көмегімен қандай тапсырмалар орындағанын айтады | Сұрақтарға жауап береді 1.Пайдаланған мектеп құралдарын белгілейді 2.Құралдардың көмегімен қандай тапсырмалар орындағанын айтады | Мадақтау Басбармақпен бағалау | Оқулық 18- 19 бет Оқулық Таратпа қаламсап | |
7 мин Сергіту сәті 2 минут | 2- тапсырма Жеке жұмыс «Өз ойым» әдісі «Сынып» деген не деп ойлайсың? Мектептің суреттегі бөлмелері қалай аталады? Онда кімдер жұмыс істейді? Оқушылар не істеп жатыр? Дескриптор: -сұрақтарға жауап береді -мектеп бөлмелерін атайды -мектепте жұмыс істейтін қызметкерлерді атайды Нейрогимнастикалық жаттығу «Ағаш және алма» | 1.Мектеп бөлмелерін атайды 2.Мектепте жұмыс істейтін қызметкерлерді атайды Оқушылар ағаш пен алманы саусақтары арқылы көрсетеді | «Комментарий» арқылы бір-бірін бағалау» | Таратпа қалам | |
Сабақтың соңы 6 мин | 3 –тапсырма “Саяхат” әдісі Ұжымдық жұмыс Суреттегі адамдар қайда жұмыс істейді? Мектепте жұмыс істейтін адамдар туралы әңгімеле Дескриптор: - мамандақтар туралы әңгімелейді -мұғалімнің көмегімен мектепте тағы кімдер жұмыс істейтінін анықтайды | 1.Мамандақтар туралы әңгімелейді 2.Мұғалімнің көмегімен мектепте тағы кімдер жұмыс істейтінін анықтайды | «Отшашу» арқылы бір-бірін бағалау» | | |
Рефлексия 5 мин | «Смайлик» әдісі Берілген смайликтардың тұсына бүгінгі сабақтан алған әсеріңді белгілеп көрсет Жасыл – бүгінгі сабақтан өзіме қажетті көп ақпарат алдым Ақшыл жасыл - бүгінгі сабақтан өзіме қажетті ақпарат алдым, бірақ сұрағым бар Сары – бүгінгі сабақтан өзіме қажетті ақпарат алдым алайда бірнеше сұрақтарым бар Қызылсары - бүгінгі сабақтан өзіме қажетті ақпарат алдым алайда көмек қажет Қызыл - бүгінгі сабақтан өзіме ештеңе ала алмадым | Бүгінгі сабақтан алған білімдерін саусақтар арқылы әңгімелейді | «Комментарий» арқылы | Таратпа қаламсап |