ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 16.10.2024
Просмотров: 4
Скачиваний: 0
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
бөлім: | Мектеп атауы: | ||||
Сабақ тақырыбы | Әлемнің жаңа жеті кереметі | ||||
Уақыты: | Мұғалімнің аты – жөні: | ||||
Сынып: 6 Сабақ 24 | Қатысқан оқушылар саны: | Қатыспағандар: | |||
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары | 6.1.4.1.Тірек сөздер мен жетекші сұрақтар арқылы негізгі ойды анықтау. 6.4.2.1. Сөз ішіндегі және сөз аралығындағы ілгерінді, кейінді және тоғыспалы ықпал заңдылықтарына сәйкес айта білу. | ||||
Сабақтың мақсаттары | Оқушылардың барлығы: ақыл-ой мен сезім талғамының арқасында адамның саналы жан иесі ретінде басқа тірі табиғаттан ерекшеленетінін тереңдете отырып,өз еліміздегі және әлемдік деңгейдегі мәдени-тарихи мұралармен танысады Оқушылардың көпшілігі: Мәтінді тез және тиімді оқып түсіну, керек ақпаратты жылдам тауып, өңдей алады; Оқушылардың кейбіреуі: Мәтінді тиімді оқып-білу жолын меңгереді; Астарлы ойдағы маңызды ақпаратты креативті жеткізіп, дербес ой білдіреді. | ||||
Тілдік мақсаттар | Пәндік лексика мен терминология: Қыстырма сөздер, қарапта сөздер, одағай сөздер, орфоэпиялық норма Диалог және жазылымға пайдалы тіркестер: Ұқсатымдылық, менің ойымша... «Сыпайы тоңбайды, қалтырайды» дегендей,... Ретімен киіне білсек,... «Біреу тойып секіреді, біреу тоңып секіреді» демекші,... Қорытындылай келе... | ||||
Бағалау критерийлері | Мәтінді түсінгендігін, зерттегендігін көрсетеді; Оқушылар бір-бірін тыңдауда шыдамдылық таныта біледі, сыныптастарына құрметпен қарайды. Жеке, топта жұмыс істей алады Мәтіннің тақырыбы мен идеясын ашады; Жүйелі (кіріспе бөлім, негізгі бөлім, қорытынды бөлім)айтылым жасайды. | ||||
Сабақтың түрі | Білімді пысықтау сабағы | ||||
Алдыңғы білім | «Отан- отбасынан басталады» тақырыбында диалог құру | ||||
Жоспар | |||||
Кезеңдер | Жоспарланған жаттығулар | Дерек көздері | |||
Сабақтың басы | Оқушылармен амандасу. Әр топ «3 қимыл, 1 сөйлем түрінде» сәлемдесудің түрін көрсетеді, ынтымақтасады. Шағын 4 шеңберде отырып, «Ұлттық киімдер дүкенінде» тақырыбында құрылған диалогін оқып береді. Топ бағалаушылары «2 жұлдыз, 1 тілек» түрінде бағалайды. «Әңгіме пирамидасы», «Ақпараттар карточкасы», «Даналық ағашы» сөздерімен 3 топқа бөлінеді, 4-топ сарапшылар болып тағайындалады. Оқу мақсаты мен жетістік критерийлері талданады. Тыңдалым алдындағы тапсырма (ТЖ) Әлемдік мәдени мұралар және оған қатысты мәселелер Тақырыпты ашатын тірек сөздермен жұмыс жасайды.Тақырыпқа қатысты тірек сөздерді өздері ұсынады. | | |||
Негізгі бөлім | Сабақтың тақырыбы мен оқу мақсаты таныстырылады. Тыңдалымалды тапсырма Сөздік жұмыс. Оқушылар берілген сөздердің аудармаларын сөздіктерден іздеп тауып, қағазға жазады. Кейін алмасып бірін-бірі тексереді. Өрмекші» аяғының сызбасын толтыр. Қажет болған жағдайда «өрмекшінің аяқшаларын» жалғастыр. Мәдени-тарихи мұралар – адам ақыл-ойы мен сезім- талғамының жемісі. .Мәтінді оқы.Ойыңды жинақта. 1- тапсырма 3.1.«Хеопс пирамидасы», «Үлкен сфинкс»,»Александрия манары» туралы сені таң қалдырған мәліметтерді мына жолдарға толықтырып жаз: Хеопс пирамидасы.......... Үлкен сфинкс Александрия манары Оқылымалды тапсырмасы. Пікірлесу сұрақтары – тапсырма т.Кубик тапсырмаларына ауызша жауап беріп көр. 4.1.«Семирамиданың аспалы бағы» туралы аңызды өз сөзіңмен қысқаша баяндап көр: тапсырма: .1.Әлемнің жеті кереметіне жатқызамын деп Қазақстан елінен тағы қандай тарихи мұраларды айта аласың?Неліктен? 2. Мәдени-тарихи мұраларды өз тарапыңнан қорғау жөнінде оқушыларға қандай кеңестер берер едің? 1. ............................ 2. ............................ 3. ........................... 3.Адамның ақыл-ойы мен талғамының жоғары екенін қандай туындылардан көргеніңді қысқаша жаз: Бағалау критерийі:
ҚБ. Бағалаушы сарапшылар топтарға өз бағаларын береді. Өзара жұптық, топтық, өзіндік бағалау және мұғалімнің критерийлер арқылы бағалауы жүзеге асады. | http://www.kyzdaralemi.kz/adistemelik-burish/186-2013-04-01-13-42-10.html http://bilimdiler.kz/tehnologia/2444-san-ugymy-stil-turleri.html Мазмұнын түсіну үшін оқу немесе көз жүгіртіп оқу (skimming) – мәтіндегі жалпы идеяны түсіну үшін тез оқып шығу. | |||
Қорытынды Үйге тапсырма | Рефлексия БЛОБ ағашы 1.Сіз үшін жаңа ақпарат... 2.Не қиын болды? 3.Не оңай болды? 4.Нені ескеруім керек? «Менің ең жақсы көретін сәнді киімім» тақырыбында диалог құрастыру. Дыбыс үндестігіне талдау | | |||
Қосымша мәлімет | |||||
Рефлексия Сабақ / оқыту мақсаты қолжетімді болды ма? Оқушылар нені білді? Сыныпта қандай ахуал қалыптасты? Уақыт бойынша үлгердім бе? Сабақ жоспарынан ауытқушылық болды ма? Болса неге? | | ||||
|