Файл: Білім беру йымыны атауы Ж. Баласан атындаы 4 жалпы орта мектеп Пні.docx
ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 16.10.2024
Просмотров: 3
Скачиваний: 0
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Білім беру ұйымының атауы | Ж.Баласағұн атындағы №4 жалпы орта мектеп | |||||
Пәні: | Информатика | |||||
Бөлім: | 3D баспа | |||||
Педагогтің аты-жөні: | Ахметова Г.С | |||||
Күні: | 09.12.2022 | |||||
Сынып: 6 А | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||
Сабақтың тақырыбы: | Оқиғалардың үш өлшемді модельдері | |||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: | 6.3.1.5 3D-редактордағы объектілердің модельдерін құру | |||||
Сабақтың мақсаты | «Кірістірген объектілер» анықтамасын біледі Материал, Компонеттер, Стильдер диалогті терезелерінің қызметін біледі | |||||
Сабақтың барысы | ||||||
Сабақтың кезеңі//уақыты | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||
Ұйымдастыру 2 мин. Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру 8 мин. 1 мин. | 1.Оқушылармен амандасу. Жағымды ахуал орнату. 2. Үй тапсырмасын сұрау. («Рафт» әдісі) 1. Сұрақтарға жауап беру. - Балалар, бізге «Ақпараттық-талдау орталығы» АҚ хат жолдап жіберді. Кімге хат келген болса ашып оқып шығайық. 2. Дәптерге шығармашылық тапсырма орындап келу 2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. 3.Жаңа тақырыпқа шолу. | Смайликтерді таңдап топқа бөлінеді Хатты оқып, сұрақтарға жауап береді. Дескрипторлар: - SketchUP программасында модельдерді анықтайды; -«Материалдар», «Компоненттер» және «Стильдер» модулінің қызметін сипаттайды; - программаға объектілерді кірістіру қандай артықшылықтарын атайды; - навигациялық құралдарды анықтайды; Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу | Мадақтау Стикерлер ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады 2 балл | смайликтер «Ақпараттық-талдау орталығы» АҚ Астана-2016 Презентация Презентация | ||
Жаңа білім 5 мин. 3 мин. 10 мин. 2 мин. 5 мин. | Жаңа сабаққа байланысты бейнежазба көрсету. Дәптермен жұмыс Аты – программа жасалып жатқан үшөлшемді объектіге автоматты түрде атау беріледі. Көріну – үшөлшемді объектінің құжатта көріну-көрінбеу жағдайларын басқаруға болады. Жағдай – кез келген объектіні тізімге қосуға немесе тізімнен алып тастауға болады. Объектіні алып тастағанда, осы объект компьютерде көрінбейді. Түс – үшөлшемді объектінің түсін көрсетеді. Практикада қолдану
Сергіту сәті Quiver программасы Жұппен жұмыс Талдау/Жинақтау 1.Сыныптағы бір затты таңдап алып, оның қасиеттерін сипаттаңдар. 2.Заттың SketchUp программасындағы моделін құрастыруға дайындау үшін қағазға түсіріңдер. 3. Сызбаға түсініктеме береді. | Мұқият қарап шығады. Бейнежазбада көрсетілген анықтамаларды дәптерге жазып алады. Компьютерде тапсырмалар орындайды Дескрипторлар: -модельді құрастыруда фигураларды қолдану; - модельді құрастыруда материалдарды қолдану; -модельдерді бояу; Суреттерді бояйды және программа көмегімен 3D модельге айналдырады А4 қағазына тапсырманы орындайды. Дескрипторлар: -қабырғалардың басқа қабырғамен байланысын реттейді; -объектінің ауданын көрсетеді; -модельдерді бояу; | Мадақтау Стикерлер ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады 3 балл Мадақтау Стикерлер ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады 2 балл | Бейнежазба www.bilimland.kz Презентация Компьютер А4 қағазы смартфон Итербелсенді тақта А4 қағазы | ||
Сабақты қорытындылау 5 мин. 2 мин. | Google формада дайындалған тест тапсырмасын орындау. Бағалау: сабақ барысында алған стикерлері бойынша балын есептеу. Excel прораммасында мониторинг балын көрсету. ICILS 2018 нәтижелері 2019 жылдың 5 қарашасында шығарылды. Қазақстандық оқушылардың 33%-ы компьютерлік және ақпараттық сауаттылықтың ең төменгі деңгейіне де жете алған жоқ. Себебі, Қазақстанда оқушылардың IT-дағдылары ешқашан ұлттық және халықаралық деңгейде бағаланған жоқ. ICILS-2023 халықаралық зерттеуінің келесі цикліне қатысушыларға сәттілік тілей отырып, жоғары деңгейге көтерілетіндігімізге сенім білдіремін. Үйге тапсырма: Оқиғалардың үш өлшемді модельдері. 61-бет Шығармашылық тапсырма. 3D баспасы туралы деректер жинап келу. | Сабақтың тақырыбын қорытындылау Тест тапсырмасын орындайды. Стикерлерін санап шығады. Күнделіктеріне белгілеп алады. | Мадақтау Стикерлер ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады 7 сұрағы дұрыс болса – 3 балл; 6 сұрағы дұрыс болса – 2 балл; 5 сұрағы дұрыс болса – 1 балл; | https://docs.google.com/forms/d/1nDf8wv_5J7-4qwFojZBbQ6LlnZCz9nAw7pcEjn67gr4/edit Смартфон Презентация Күнделік | ||
Кері байланыс 2 мин. | « Білімді стикер». Мына сұрақтар бойынша жауап береді. - Не білдім? - Не білемін? - Не білгім келеді? | Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады | Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды | А4, конспект |
Түркістан облысы
Келес ауданы
«Ж.Баласағұн атындағы №4 жалпы орта мектеп» КММ
АШЫҚ САБАҚ
Тақырыбы: Оқиғалардың үш өлшемді модельдері
Пәні: информатика
Пән мұғалімі: Ахметова Г.С
Сынып: 6 «А»
Мерзімі: 09.12.2022 ж
ICILS ХАЛЫҚАРАЛЫҚ ЗЕРТТЕУГЕ қатысатын оқушылар шамамен 14 жасты құрайды. Осы санаттағы оқушыларды таңдау, әлемнің көптеген елдерінде бұл жастағылар мектепте міндетті оқуды аяқтауымен түсіндіріледі.
Сіздің АКТ дағдыңызды дамыту мақсатында сұрақ қоямын. SketchUP программасында модельдерді қалай құрастыруға болады?
Жауап: Модельдерді түрлі құралдар арқылы құрастыруға болады. Ол модельдерді бұруға үлкейтуге кішірейтуге, астынан қарауға болады.
Қазақстан 2018 жылы ICILS зерттеуіне алғаш рет қатысты. ICILS халықаралық тесті 8-сынып оқушылардың басқа елдегі олардың құрдастарымен салыстырғандағы IT-құзыреттері деңгейін шынайы бағалауға мүмкіндік береді.
IT-құзыреттері деңгейін анықтау мақсатында сізге сұрақ: «Кірістірілген программалар» дегеніміз не?
Жауап:
Мәтіндік редакторға мәтінмен қоса дыбыс анимация сурет диаграмма мен автофигуралардың объектілерін енгізуге болады. Осындай объектілерді программаға енгізетін программа модульдерін кірістірген объектілер деп атайды.
Қазақстанда оқушылардың IT-дағдылары ешқашан ұлттық және халықаралық деңгейде бағаланған жоқ. Сондықтан, қазақстандық оқушылардың компьютерлік және ақпараттық сауаттылығының қалыптасу деңгейі туралы түсінік жоқ. Осындай бірегей мүмкіндікті Оқушылардың білім жетістігін бағалау жөніндегі Халықаралық Қауымдастық ұсынып отыр. ICILS зерттеуі әр бес жыл сайын жүргізіледі.
Сіздің IT-дағдыларыңызды анықтау мақсатында сұрақ қоямын: «Материалдар» модулінің қызметін қысқаша сипаттап беріңіз?
Жауап: Материалдар модулі программада құрастырылған модельдерді бояуға, объектінің сыртқы бейнесін табиғи көрініске жақындатуға көмектеседі.
ICILS-2018 халықаралық зерттеуіне 3373 қазақстандық оқушы мен 2630 мұғалім қатысты.
Сізге сұрақ: «Компоненттер» модулінің қызметін қысқаша сипаттап беріңіз?
Жауап: Компоненттер модулінің көмегімен дайын объектілерді программаға кірістіреді.
ICILS-2018 зерттеуіне әлемнің 14 мемлекетінен 46 мыңнан астам оқушы мен 26 мыңнан астам мұғалім қатысты.
«Стильдер» модулінің қызметін қысқаша сипаттап беріңіз?
Жауап: Стильдер модулі көмегімен құрастырылып жатқан объектінің бейнелеу стилін өзгертетін әрі түрлі түсті етіп ауыстырады.
ICILS зерттеуінің мақсаты – оқушылардың IT-құзыреттері деңгейін бағалау және олардың оқу жетістігіне ықпалын анықтау. Бұл зерттеу оқушылардың IT-құызретін қалыптастыру мектеп біліміне қалай әсер етеді және балалардың IT-дағдыларының дамуына қандай факторлар әсер етеді деген сұрақтарға жауап береді
Сізге сұрақ:Өзің жұмыс істейтін басқа да программалардағы кірістірілген объектілерге қандай мысалдар келтіре аласың?
Жауап: Мәтіндік редакторға анимация, суреттер, дыбыс, диаграмма т.б. қосуға болады.
ICILS тесті 5 модульден тұрады. Бұл ретте бағдарлама қатысушыларға тек екі модульді орындауды ұсынады. Әрбір модуль бірнеше тапсырмалары бар бір тақырыптық бағытқа ие (7-8 сұрақтар). Тапсырмалар екі типке бөлінген. Біріншісі – жауапты таңдайтын күрделі емес тапсырмаларды орындауды көздейді. Екінші типтің тапсырмаларын орындау барысында қатысушы жарнамалық постерлерді, буклеттерді, слайдттарды және бейне-презентицияларды, мәтіндерді өңдеу арқылы бағдарламалық қосымшаларды пайдалану дағдыларын көрсетуі тиіс. Тест қатаң түрде белгілі бір ретпен орындалуы қажет. Бір тест модулін орындауға 30 минут уақыт беріледі. Сізге сұрақ: Кез-келген программада тест немесе тапсырмалар орындағанда навигациялық құралдар болады. SketchUP программасында навигациялық құралдарды атап өтіңіз?
Жауап: Вращение/айналдыру
Панорамирование/объектіні панорамалау
Лупа/
Вращать колесико/жылжымалы лупа
Окно увеличения/үлкейту терезесі
Предыдущий вид/алдыңғы көрініс
Следующий вид/келесі көрініс
ICILS ХАЛЫҚАРАЛЫҚ ЗЕРТТЕУГЕ қатысатын оқушылар шамамен 14 жасты құрайды. Осы санаттағы оқушыларды таңдау, әлемнің көптеген елдерінде бұл жастағылар мектепте міндетті оқуды аяқтауымен түсіндіріледі.
Сіздің АКТ дағдыңызды дамыту мақсатында сұрақ қоямын. SketchUP программасында модельдерді қалай құрастыруға болады?
Қазақстан 2018 жылы ICILS зерттеуіне алғаш рет қатысты. ICILS халықаралық тесті 8-сынып оқушылардың басқа елдегі олардың құрдастарымен салыстырғандағы IT-құзыреттері деңгейін шынайы бағалауға мүмкіндік береді.
IT-құзыреттері деңгейін анықтау мақсатында сізге сұрақ: «Кірістірілген программалар» дегеніміз не?
Қазақстанда оқушылардың IT-дағдылары ешқашан ұлттық және халықаралық деңгейде бағаланған жоқ. Сондықтан, қазақстандық оқушылардың компьютерлік және ақпараттық сауаттылығының қалыптасу деңгейі туралы түсінік жоқ. Осындай бірегей мүмкіндікті Оқушылардың білім жетістігін бағалау жөніндегі Халықаралық Қауымдастық ұсынып отыр. ICILS зерттеуі әр бес жыл сайын жүргізіледі.
Сіздің IT-дағдыларыңызды анықтау мақсатында сұрақ қоямын: «Материалдар» модулінің қызметін қысқаша сипаттап беріңіз?
Жауап: Материалдар модулі программада құрастырылған модельдерді бояуға, объектінің сыртқы бейнесін табиғи көрініске жақындатуға көмектеседі.
ICILS-2018 халықаралық зерттеуіне 3373 қазақстандық оқушы мен 2630 мұғалім қатысты.
Сізге сұрақ: «Компоненттер» модулінің қызметін қысқаша сипаттап беріңіз?
ICILS-2018 зерттеуіне әлемнің 14 мемлекетінен 46 мыңнан астам оқушы мен 26 мыңнан астам мұғалім қатысты.
«Стильдер» модулінің қызметін қысқаша сипаттап беріңіз?
ICILS зерттеуінің мақсаты – оқушылардың IT-құзыреттері деңгейін бағалау және олардың оқу жетістігіне ықпалын анықтау. Бұл зерттеу оқушылардың IT-құызретін қалыптастыру мектеп біліміне қалай әсер етеді және балалардың IT-дағдыларының дамуына қандай факторлар әсер етеді деген сұрақтарға жауап береді
Сізге сұрақ:Өзің жұмыс істейтін басқа да программалардағы кірістірілген объектілерге қандай мысалдар келтіре аласың?
ICILS тесті 5 модульден тұрады. Бұл ретте бағдарлама қатысушыларға тек екі модульді орындауды ұсынады. Әрбір модуль бірнеше тапсырмалары бар бір тақырыптық бағытқа ие (7-8 сұрақтар). Тапсырмалар екі типке бөлінген. Біріншісі – жауапты таңдайтын күрделі емес тапсырмаларды орындауды көздейді. Екінші типтің тапсырмаларын орындау барысында қатысушы жарнамалық постерлерді, буклеттерді, слайдттарды және бейне-презентицияларды, мәтіндерді өңдеу арқылы бағдарламалық қосымшаларды пайдалану дағдыларын көрсетуі тиіс. Тест қатаң түрде белгілі бір ретпен орындалуы қажет. Бір тест модулін орындауға 30 минут уақыт беріледі.
Сізге сұрақ: Кез-келген программада тест немесе тапсырмалар орындағанда навигациялық құралдар болады. SketchUP программасында навигациялық құралдарды атап өтіңіз?
Оқиға – өзгеріс, құбылыстың, әрекеттің өту барысы.