Файл: 42орта мектебі (білім беру йымыны атауы).docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 02.02.2024

Просмотров: 13

Скачиваний: 0

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

42-орта мектебі

(білім беру ұйымының атауы)




§ 13. Роботтың қозғалысы.

(сабақтың тақырыбы)

Бөлім:

3-бөлім. Біздің өміріміздегі роботтар (ортақ тақырыптар: «Тағам және сусындар», «Дені саудың жаны сау»)

Педагогтің

аты-жөні

Дузкеева Толғанай

Күні:

19.04.2022ж

Сынып: 1

Қатысушылар саны: 12

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Роботтың қозғалысы

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

1.5.2.2 дөңгелек айналымының белгілі бір санына робот қозғалысын ұйымдастыру;

1.5.2.3 роботты алға жылжыту қозғалысың ұйымдастыру;

1.5.2.4 роботты артқа жылжыту қозғалысың ұйымдастыру;

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар нұсқаулық бойынша жетекші платформаны құрастыра алады.Роботтың алға жылжыту қозғалысын ұйымдастыра алады;

Көптеген оқушылар қозғалысын кезіндегі дөңгелек айналымын түсінеді. Дөңгелек айналымының белгілі бір санына робот қозғалысын ұйымдастырады;

Кейбір оқушылар LME EV3 роботқа жүктей алады;



Сабақтың барысы


Сабақтың кезеңі/уақыт


Педагогтің әрекеті


Оқушының

әрекеті


Бағалау




Ресурстар


Сабақтың басы


  • Оқушылармен амандасу. Түгендеу



  • Сыныпта психологиялық ахуал қалыптастыру:

  • «Сәлемдесу» жаттығуы

  • Мұғалім оқушыларға бірнеше сурет көрсетеді. Егер суретте күн бейнелесенсе,оқушылар бір-біріне күлімдей қарайды,алақан бейнеленсе,қолдарын қысып амандасады,жүрек бейнеленсе,құшақтасады



  • Сабақтың тақырыбын анықтау.

Бүгінгі сабақ тақырыбы:

Робот қозғалысы

• Оқу мақсатын таныстыру;

• Күтілетін нәтижені анықтау;


Сәлемдеседі

Балалар ортаға шеңбер құрып тұра қалады.


Kundelik.kz






Сабақтың ортасы


Анықта

45-суретте қандай блок көрсетілген?

Бқл блокта дөңгелек неше айналым жасап тұр?
Компьютерлік жұмыс

1.Роботтың айналымын 2,4,6-ға арттырып,қозғалысқа келтір.

2.Дискіде берілген тапсырманы (§13) орында.

Орында

Қандай мамамндықтарды білесің? 46- суреттіге роботтардың мамандығын жаз.

Зертте

Адамға көкөністер мен жемістер пайдалы.Себебі олар әртүрлі дәрумендерге бай.С дәрумені қандай жемістермен көкөністерде кездеседі?Зерттеу жаса.Ал роботтарға қандай денсаулық керек пе?


Суретке қарап анықтайды.

Компьютерде жұмыс жасайды.

Сұрақтарға жауап береді.


Зерттеу жасап анықтайды

«Смайликтер» арқылы бағалау.




Формативті бағалау

1-10 балл




Электронды қосымша
Слайдтар
Компьютер
Электронды қосымша
Компьютер
Оқулық


Сабақтың соңы


Сабақты қорытындылау мақсатында.

«Сұрақ – саған,жауап – маған» әдісін қолдану;

1. Роботпен тәжірбиені қайда жасау керек?

2. Старт блогы не үшін қажет?

3. Пайдалы сусындарға нелер жатады?

Рефлексия (Жеке,жұпта,топта)

Балалар, «Роботехника сабағы» саған қызықты ма? Несімен қызықты?

Рефлексия








Түсіндім


Жартылай түсінікті


Түсінбедім


Үйге тапсырма: §13 оқу.Жұмыс дәптердегі тапсырмаларды орындау. (25-26 беттер)




Сұрақтарға жауап береді.
Кері байланыс жасайды



Жұмыс дәптері.



«Тексерілді»