Файл: 40 орта мектеп (білім беру йымыны атауы) ыса мерзіміді саба жоспары.docx
ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 08.02.2024
Просмотров: 4
Скачиваний: 0
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
№40 орта мектеп
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзіміді сабақ жоспары
Сан аралықтар. Сан аралықтардың бірігуі мен қиылысуы
(сабақтың тақырыбы)
Бөлім: 6.3В | Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктер | |
Педагогтің аты -жөні | Тикей Мейрамгул | |
Күні: | 2.02.2023 | |
Сынып: 6 | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: | Сан аралықтар. Сан аралықтардың бірігуі мен қиылысуы | |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: | 6.2.2.9 сан аралықтардың бірігуін және қиылысуын табу; | |
Сабақтың мақсаты: |
| |
Бағалау критериі: |
| |
Ойлау деңгейі |
|
Сабақтың барысы:
Сабақты кезең уақыты | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
Сабақтың басы. Ұйымдастыру кезеңі 5 минут | 1)Амандасу, оқушылардың көңіл күйін сұрау; 2)Оқушыларды түгендеу 3)Үй тапсырмасын тексеру . Қайталау сұрақтары | Оқушылардан кері байланыс | Оқушылардың көңіл күйін және сабаққа дайындығына қалыптастырушы баға беру: «Жарайсыздар», т.б. | |
Сабақтың басы Алдыңғы білім 5 минут | 1. Сан аралығының неше түрі бар? 2. ( 2; 7 ) сан аралығының оқылуы және сан аралығының аты қалай? | Білім алушы әр сұраққа житон арқылы жауап береді. | Қалыптастырушы бағалаудың мадақтау түрі: Жарайсың ! Дұрыс айтасын ! | |
Сабақтың ортасы Бекіту кезеңі 5 мин | Анықтама. Координаталық түзудегі А және В сан аралықтарының ортақ бөлігін құрайтын сандар жиынын А және В сан аралықтарының қиылысуы деп атайды. А ∩ В - қиылысу белгісі. Мысал 1. (– ∞; 3] және [– 4; +∞) сан аралықтарының қиылысу аралығын табайық. Жазылуы: (– ∞; 3] ∩ [– 4; +∞) = [– 4; 3]. Мысал 2.Сан аралықтарының қиылысуы. [-2;4] және [1;6] сан аралықтарының қиылысуы - [1;4]. Бұл олардың ортақ сан аралығы. Белгіленуі: [-2;4] [1;6]=[1;4] Мысал 3. [– 2; 9] және [5; 12] сан аралықтарының қиылысу аралығын табайық. Жазылуы: [– 2; 5] ∩ [5; 12) = [5; 9]. Сан аралықтарының қиылыcпайтын болуы. [-4;1] және [3;7] сан аралықтары қиылыспайды немесе оларға ортақ сан аралығы жоқ. Белгіленуі: [-4;1] [3;7]= Тапсырма №1 Төмендегі суретте кескінделген сан аралықтарының қиылысуын жазыңдар: Дескриптор №1 Сан аралықтар-дың қиылы-суын біледі – Сан аралықтары-ның қиылысуын жазады – Кері байлыныс Тапсырма №2 Сан аралықтарының қиылысуындағы бүтін сандарды жазыңдар; (бүтін санның анықтамасын еске түсіріңдер)
Дескриптор №2 Сан аралықтардың бірігуін табады Сан аралықтар-дың қиылы-суын табады Кестені толтырады – 1 балл Координаталық түзуді пайдаланып, сан аралықтарының қиылысуын, бірігуін тауып, кестені толтырыңдар: Тапсырма №3 Берілген координаталық түзудегі сан аралықтарының кескіндері бойынша олардың қиылысу және бірігу аралықтарын жазыңдар. Дескриптор №3 Сан аралықтарын координаталық сәуледе кескіндей алады – 1 балл Сан аралықтарының бірігуі мен қиылысуын жаза алады – 1 балл Кері байланыс | Мысал 1. (– ∞; 3] және [– 4; +∞) сан аралықтарының қиылысу аралығын табайық. Жазылуы: (– ∞; 3] ∩ [– 4; +∞) = [– 4; 3]. Мысал 2.Сан аралықтарының қиылысуы. [-2;4] және [1;6] сан аралықтарының қиылысуы - [1;4]. Бұл олардың ортақ сан аралығы. Белгіленуі: [-2;4] [1;6]=[1;4] Мысал 3. [– 2; 9] және [5; 12] сан аралықтарының қиылысу аралығын табайық. Жазылуы: [– 2; 5] ∩ [5; 12) = [5; 9]. Сан аралықтарының қиылыcпайтын болуы. [-4;1] және [3;7] сан аралықтары қиылыспайды немесе оларға ортақ сан аралығы жоқ. Белгіленуі: [-4;1] [3;7]= Сан аралықтарының қиылысуын жазады Сан аралықтарының қиылысуын, бірігуін тауып, кестені толтырады 1-тапсырма ЕБҚ оқ Сан аралықтарының қиылысуын, бірігуін табады | Бағалау критерийлері: Сан аралықтардың бірігуін білу Сан аралықтар-дың қиылысуын білу Дескриптор №1 Сан аралықтар-дың қиылы-суын біледі – 1 балл Сан аралықтары-ның қиылысуын жазады – 1 балл Кері байлыныс Дескриптор №2 Сан аралықтардың бірігуін табады – 1 балл Сан аралықтар-дың қиылы-суын табады – 1 балл Кестені толтырады – 1 балл Кері байланыс Дескриптор №3 Сан аралықтарын координаталық сәуледе кескіндей алады – 1 балл Сан аралықтарының бірігуі мен қиылысуын жаза алады – 1 балл Кері байланыс | https://onlinemektep.org/schedule/29.10.2021/lesson/a442a83f-3582-4d49-b1aa-cee6a9003bb0 |
Сабақтың соңы Сабақты қортындылау. 5 мин | Рефлексия: «Білім ағашы» әдісі арқылы білім алушылардың ойларын тындау. | Рефлексия: Бүгінгі тақырып бойынша өз ойларын қорытындылап айтады. | Сабақ барысында оқушының жиналған 1-10 баллы айтылады. | |
Тексерілді: