ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 09.02.2024
Просмотров: 18
Скачиваний: 0
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Қысқамерзімді жоспар
Бөлімі: | 3-бөлім. «Электрондық кесте арқылы есеп шығару» |
Педагогтің аты-жөні: | |
Күні: | |
Сыныбы: | Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: | 3.1 Мәтіндік процессордағы кестелер |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты | 7.2.2.1 мәтіндік процессордағы кестелерді форматтау. |
Сабақтың мақсаты: | Барлықоқушыүшін: Мәтіндік процессордағы кестелерді форматтайды және құрастырады. |
ЕБҚ бар балалар үшін | - Сөйлеу тілінің бұзылыстары бар балаларға мұғалім педагогикалық –психологиялық көмек көрсету арқылы сөйлеуге мүмкіндік беру. - Оқушының ауызша жауап беруге деген ынтасын ескеру. (немесе жазбаша , практика түрінде жауап беруге жағдай жасау)
|
Сабақтың барысы:
Сабақтың кезеңі/Уақыты | Педагогтің іс- әрекеті | Оқушының іс- әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
Сабақтың басы 2 мин | (Ұ) Ұйымдастыру кезеңі
| | ||
| (Ұ) «Миға |
| Бағалау | |
5 мин | шабуыл»әдісі Алдыңғы білім мен бүгінгі сабақты байланыстыру | кесте түрінде берудің тиімділігі неде деп ойлайсыңдар?
| Мұғалім оқушыларды «Жетондар»әдісі арқылы | |
| мақсатында | ақпараттарды | бағалайды. | |
| төменде берілген | компьютерде қалай | | |
| сұраққа жауап | өңдеуге болады? | | |
| береді. |
| | |
| | процессордағы | |
| Сұрақтар топтамасы интерактивті тақтадан көрсетіледі. | кестелерді қалай жасауға және форматтауға болады?
құрастыру. | | |
10 мин. | Жаңа сабаққа кіріспе Оқулықтағымәтінменжұмыс Жаңа ақпаратты топта бірін-бірі үйретіп, түсіну үшін «Үшқадамдысұхбат» әдісінқолдану.
(1-кестені пайдалану)
WORD мәтіндік редакторында кесте жасау амалдарын қолдану (4-суретті пайдалану). | Дескриптор:
| Бағалау Топтағы оқушылар бір- бірін «Жетондар»әдісі арқылы бағалайды. | 7-сынып оқулығы. |
Сабақтыңортасы 16 мин | (Т) Талдау «Сұрақ-жауап»әдісі | Дескриптор: | Бағалау Топтағы оқушылар бір- | Жұмыс дәптері. |
| Әр топ жаңа тақырып мазмұны бойынша басқа топтарға 1 жеңіл, 1 күрделі сұрақ ұсынады. Сұрақтарға келесі топтар жауап береді.
қолдануға болады. |
| бірін «Жетондар»әдісі арқылы бағалайды. | |
Сабақтыңсоңы 7 мин Рефлексия | Сабақты бекіту «2+1»әдісі |
| Бағалау Мұғалімнің қорытынды бағалауы «Жетондар»әдісі арқылы жүргізіледі. | |
| Үй тапсырмасы Адамзаттың өмірін күрт өзгерткен техникалық жетістіктер Төмендегі суреттерде XXI ғасырда ғылыми-техникалық прогрестің нәтижесінде дүниеге келген жаңа техникалық жетістіктер бейнелен- ген. Кітап пен интернеттен олар туралы мәлімет жинап көр. Мәтіндік редакторда кесте жасап, төмендегі үлгіге сай толтыр. Жасаған кестеңді электронды поштамен мұғалімге жібер. | |||
ҚМЖ-ға ҚОСЫМША Қысқамерзімді жоспар сабақтың бастапқы кезеңінен соңғы кезеңіне дейін оқушылардың жас ерекшелігі, оқу мақсаты ескеріле отырып, сараланып жасалды. Тапсырмаларды орындау барысында дербес (жеке-дара), жұппен, топпен жұмыс жүргізіледі. Тапсырмаларды орындау сабақтың ортаңғы кезеңіне жоспарланды. Осы кезеңде саралаудың «Қорытынды», «Диалог және қолдау көрсету», «Бағалау», «Тапсырма», «Қарқын» тәсілдері қолданылады. Бұл сабақтағы барлық тапсырмада оқушылар бірдей тапсырма орындағанымен нәтижелері оқушының деңгейіне қарай әртүрлі болуы мүмкін. Сондықтан мұғалім дұрыс жауапқа бағыттап, соңғы шешімін беріп отырады. Бұл саралаудың «Қорытынды» тәсілі. Сонымен қатар оқушылар әр тапсырманы орындау кезінде үнемі қалыптастырушы бағалаудың әдістерімен бағаланып отырады. Тапсырманы қандай деңгейде орындағанын, сабаққа қатысу белсенділігін көрсетеді. Бағалау оқушының іс-әрекетінің жақсаруына оң ықпалын тигізеді. Бұл саралаудың «Бағалау» тәсілі. Сабақта оқушылар жаңа теориялық ақпаратпен танысып, практикалық, талдау, жинақтау, бағалау тапсырмаларын орындау арқылы өз білімдерін толықтыру жоспарланды. Бұл саралаудың «Тапсырма» тәсілі. Сонымен қатар жоспарланған тапсырмаларды орындау барысында оқушының білім дағдысына, деңгейіне қарай қарқыны жылдам және баяу оқушылар кездесуі әбден мүмкін деген болжаммен оқулықта қосымша тапсырмалар беру жоспарланды. Бұл саралаудың «Қарқын» тәсілі. |
Қысқамерзімді жоспар
Бөлімі: | 3-бөлім. «Электрондық кесте арқылы есеп шығару» |
Педагогтің аты-жөні: | |
Күні: | |
Сыныбы: | Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: | 3.2 Электрондық кестелер |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты | 7.2.2.2 электрондық кестенің элементтерін форматтау |
Сабақтың мақсаты | Барлықоқушыүшін: Электрондық кестелер қызметін және жұмыс үстелінің элеметтерін біледі. Ұяшықтардың форматын өзгертеді. |
ЕБҚ бар балалар үшін | - Сөйлеу тілінің бұзылыстары бар балаларға мұғалім педагогикалық –психологиялық көмек көрсету арқылы сөйлеуге мүмкіндік беру. - Оқушының ауызша жауап беруге деген ынтасын ескеру. (немесе жазбаша , практика түрінде жауап беруге жағдай жасау)
|
Сабақтың барысы:
Сабақтың кезеңі/Уақыты | Педагогтің іс-әрекеті | Оқушының іс- әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
Сабақтыңбасы 2 мин | (Ұ) Ұйымдастыру кезеңі
| | ||
5 мин | (Ұ) «Миғашабуыл» |
| Бағалау | |
| әдісі Алдыңғы білім мен бүгінгі сабақты байланыстыру | программамен жұмыс кезінде жиі қолданылатын командаларды | Мұғалім оқушыларды «Жетондар»әдісі | |
| мақсатында төменде | дәптерге түсіру. | арқылы | |
| берілген сұраққа |
| бағалайды. | |
| жауап береді. | кестенің ұяшығын | | |
| Сұрақтар топтамасы | форматтау. | | |
| интерактивті |
| | |
| тақтадан көрсетіледі. | компьютер | | |
| | қолдану | | |
| | пайдаланушыға | | |
| | қай жағынан | | |
| | тиімді деп | | |
| | ойлайсыңдар? | | |
| |
| | |
| | есептеудің | | |
| | калькулятордан | | |
| | басқа қандай | | |
| | программаларын | | |
| | білесіңдер? | | |
10 мин | Жаңа сабаққа кіріспе Оқулықтағымәтінмен жұмысЖаңа ақпаратты топта бірін-бірі үйретіп, түсіну үшін «ДЖИГСО» әдісін қолдану. | Білу кезеңі:
алгоритмін айтып бер.
бөлімнен тұрады? | Дескриптор:
| 7-сынып оқулығы. |
| | Бағалау Мұғалім оқушыларды «Смайлдер»әдісіарқылы бағалайды. | |
| |
ерекшеліктерін түсіндіріңдер. | | |
Сабақтыңортасы 16 мин | (Д) Практикалық жұмыс № 1. Ұяшықтарды кеңейту немесе кішірейту. № 2. Ұяшықтарды калькулятор ретінде пайдалануды үйрену мақсатында қарапайым формулалар енгіземіз. | Дескриптор:
| Бағалау Оқушылар өзін- өзі «Смайлдер»әдісіарқылы бағалайды. | 7-сынып оқулығы. |
Сабақтыңсоңы 7 мин Рефлексия | Сабақты бекіту Оқушылар төмендегі сұрақтарға жауап беруі керек:
... түсінуге мүмкіндік берді.
| Бағалау Мұғалім оқушыларды «Смайлдер»әдісіарқылы бағалайды. | |