ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 09.02.2024
Просмотров: 8
Скачиваний: 0
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Тексерді:
Пән | математика | |||
Бөлім | | |||
Педагогтің аты-жөні Практикаттың аты-жөні | Жакупова Марзия Ибрагим Қымбат | |||
Күні | | |||
Сынып | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: | ||
Сабақтың тақырыбы | Үш таңбалы сандарды көбейту алгоритмі | |||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары | 4.1.2.11 **үш таңбалы санға жазбаша көбейту алгоритмі | |||
Сабақтың мақсаты | Барлық оқушылар: үш таңбалы санға жазбаша көбейту алгоритмін қолдана алады | |||
Көптеген оқушылар: өрнектерді баған түрінде есептей алады | ||||
Кейбір оқушылар: Сызба бойынша өрнек құрастырады және ондағы амалдарды орындалу ретін анықтайды. | ||||
Сабақтың барысы | ||||
Сабақтың кезеңі/ уақыт | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
Cабақтың басы | Оқушылармен сәлемдесу. Үй тапсырмасын тексеру №1 есепті орындау Негізі қаланған уақыт – 1396-99 ЮНЕСКО-ның тізіміне енді – 2003 Қанша уақыт өтті - ? Ш: 2003-1396 = 607 Ж: 607 жыл өтті №2 есепті шығару №3 есепті бағандап шешу 1235*201 =248,235 5261*105 =552,405 2541*205 =520,905 2311*203 =469,133 4078*103 =420,034 4703*201 =945,303 | Үй тапсырмасын оқып шығады. Есепті шығарады. Есепті тақтаға шығарады. Есепті баған арқылы шешеді. | Мадақ сөздер. *паравоз* арқылы бағалау *паравоз* арқылы бағалау *паравоз* арқылы бағалау | |
Сабақтың ортасы | №4 өрнек құрады 1)3290*409+205*6732 = 2725670 2)1726*205+206*4511 =1283096 №5 есептеу Алма – 4 т 590 кг 15 кг-нан Алмұрт – 3 т 660 кг 12 кг-нан Ш: 4т590кг:15кг =4590кг:15кг=306 3т660кг:12кг= 3660кг:12кг=305 4т590кг:15кг +3т660кг:12кг=306+305=611 4т590кг:15кг-3т660кг:12кг-=306-305=1 Ж: бар – 611 жәш жеміс жинады. Алма алмұртқа қарағанда 1 жәш артық. №6 сөз септі шығару А) болды – 40,000билет Балалар билеті – 8000 дана ?есе кем Ересектер билеті - ? Ш: 40,000-8000 / 32,000 32,000:8000 / 4 есе кем Ж: балалар билеті ересектер билетіне қарағанда 4 есе кем Ә) барлығы – 40,000ж Үлкен қораптарда – 8000ж Кішкентай қораптарда - ?ж, 100-ден?сөре Ш: 40,000-8000 / 32000(кіші) 32,000:100 / 320 сөре Ж: қораптар 320 сөреге қойылған №7 есепте 964800:(30*16)-14*131 / 176 57892:41*4+64,400:280 / 5878 20,000-76*800:19 / 16800 5600*48:280+324764 / 325724 №8 теңдеуді шеш 9504:х / 2304:24 9504:х / 96 Х / 9504:96 Х / 99 9504:99 / 2304:24 а*73 / 64244-28547 а*73 / 35697 а / 35697:73 а / 489 489*73 / 64244-28547 №9 есепте а / 2см n / 21 (текше саны) V-? см3 Ш: V1 / а3 V1 / 2*2*2 / 8см3 (бір текше) V / V1*n V / 8*21 / 168см3 Ж: фигураның көлемі- 168см3 | Өрнек құрады, оны амалдап шығарады. Есепті түсінеді, шешеді Сөз еесптерді шешеді Есептерді амалдап орындайды Теңдеулерді шешеді Фигуралардың өлшемін табады | *паравоз* арқылы бағалау *паравоз* арқылы бағалау *паравоз* арқылы бағалау *паравоз* арқылы бағалау *паравоз* арқылы бағалау *паравоз* арқылы бағалау | |
Сабақтың соңы | Үйге тапсырма №10,11 Кері байланыс Саусақтар әдісі арқылы | Кері байланысты саусақтары арқылы көсетеді (????????-түсіндім????????- түсінбедім), | (????????-түсіндім????????- түсінбедім) | |