Файл: И. Саттаров атындаы орта мектебі кмм ысамерзімді жоспар.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 09.02.2024

Просмотров: 4

Скачиваний: 0

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

«И. Саттаров атындағы орта мектебі» КММ

Қысқамерзімді жоспар


Тақырыбы: Заттардың суда еруі. №5зертханалық тәжірибе «Заттардың ерігіштігін зерттеу»

Бөлім:

8.3С Ерітінділер және ерігіштік

Педагогтің аты-жөні:

Сәйдібек Алмира

Күні:

21 .02.2023ж.

Сыныбы:

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Заттардың суда еруі.

5зертханалық тәжірибе «Заттардың ерігіштігін зерттеу»

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

8.3.4.1 -заттарды судағы ерігіштігі бойынша жіктеу

8.3.4.2 -ерітінділердің табиғаттағы және күнделікті өмірдегі маңызын түсіндіру

Сабақтың мақсаты:

-заттарды судағы ерігіштігі бойынша жіктейді;

-ерітінділердің табиғаттағы және күнделікті өмірдегі маңызын түсінеді;

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/

Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

Ұйымдастыру кезеңі:

Қызығушылықты ояту

5 мин.

(Ұ).

1. Оқушылармен амандасу, түгендеу.

2. «Жүректен жүрекке» әдісі арқылы оқушылар бір-біріне тілек айтады

Оқушылар бір-біріне тілек білдіреді, тыңдау дағдылары дамиды, сабаққа белсенділігі артады, көңіл-күйлері көтеріледі


ҚБ: «Мадақтау» сөздерімен ынталандыру.

Оқулық, жұмыс дәптері, таблица

Жаңа сабаққа кіріспе

5 мин

10 мин

(Ұ) «Суреттер сөйлейді» әдісі арқылы ой шақыру мақсатында оқушыларға суреттер көрсетіледі .

Мұғалімнің сұрағы:

-Бүгінгі сабақтың тақырыбы қандай деп ойлайсыздар?

1. Ой шақыру мақсатында ұсынылған суреттер бойынша оқушылар өз ойларымен бөліседі.

2.Сабақ тақырыбын болжайды.

ҚБ: оқушылардың дұрыс жауаптарын ауызша мадақтау

ДК экраны

Слайд

1-тапсырма «Cиқырлы қобдиша» әдіcі

Топтық жұмыс

Топтық жұмыс ұйымдастырады.

Әр топқа берілетін тапсырманың шартын түсіндіреді.



Оқушылар сиқырлы қобдишадан тұз, су, жұмыртқа жасырынған.

  1. Жұмытқа қандай жағдайда судың бетінде болады.

  2. Жұмытқа қандай жағдайда судың ортасында бола алады.

  3. Жұмыртқа қандай жағдайда судың түбінде болады.


ҚБ: «Қол шапалақ!» әдісі

Жұмыс дәптерлері


10 мин


Сергіту сәті.

«Ойлан- жұптас бөліс» әдісі

Мұғалім төмендегі элементтерді айтады:

Оттек, йод, көміртек, азот, сутек, калий

2.Тапсырма

1.Ерігіштік кестені пайдалып жақсы еритін,аз еритін және іс жүзінде ерімейтін заттарға мысал келтіру?

2.Венн диаграммасы бойынша иондық ерітінді мен молекулалық ерітіндінің айырмашылығын табу




ҚБ: «Көршіңмен бөліс» әдісі арқылы жұптық бағалау




Жеке жұмыс



Оқулықта берілген тапсырманы орындатады, бақылайды, мысал, үлгі көрсетеді.

5 зертханалық тәжірибе «Заттардың ерігіштігін зерттеу»



Дескриптор: Жалпы - 3 балл
1.Тәжірбиені талдау


8-сынып оқулығы.

Жұмыс дәптерлері.

Сабақтың соңы

Рефлексия

4 мин.


Рефлекcия «Үш Қ» әдіcі

Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың пікірлерін тыңдайды.

Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсаты, тақырыбы бойынша өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды.


Мен үшін қызық болған дүние...

Мен үшін қиын болған дүние....

Мен үшін құнды болған дүние.....




Тексерілді: