Файл: 7блім Клік жне жол белгілері. Морфология.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 09.02.2024

Просмотров: 9

Скачиваний: 1

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары


Бөлім:

7-бөлім Көлік және жол белгілері. Морфология

Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)

Өркен орта мектебінің қазақ тілі мен әдебиет пәнінің мұғалімі Сисенгалиева Шынаргүл Хадимовна

Күні:

06.02.2023 ж

Сынып: Қазақ тілі, 5-сынып

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Жол белгілері – «халықаралық тіл»

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

5.3.5.1 оқылым және тыңдалым материалдары бойынша негізгі ақпараттарды сақтай отырып, жинақы мәтін жазу;

Сабақтың мақсаты

Оқылым және тыңдалым материалдары бойынша негізгі ақпараттарды сақтай отырып, жинақы мәтін жазуда өз пікірін өмірмен байланыстырады.

      Сабақтың барысы

     

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар
















5 минут


Қызығушылықты ояту Сынып қабырғасына түрлі суреттер(жол белгілері) ілінеді. Оқушылар берілген суреттерді бойынша жұптық формада талдайды. «Галереяда ой шарлау

Сабақтың тақырыбымен, мақсатымен таныстыру.




Галереядан алған әсерлерімен бөліседі.

Мадақтау

Интерактивті тақта арқылы суреттер

5 мин


15 минут

5 мин


10 минут



С. Оқылым алды тапсырма

Сұрақ арқылы оқушыларды диалогке шақыру.

- Көз алдыңызға елестетіп көріңіздер. Америкада көшеде келе жатырсыз, сол елдің жол белгілері кандай болуы мүмкін?

-Жол белгілері барлық халыққа ортак па?

/сұрақтарға жауап алынып, оқылатын мәтінге болжау жасалады/.

  1. тапсырма

«Жол белгілері» туралы бейнеролик көрсетіледі. Мәтінді тыңдап жол белгілері туралы мәтін жазады

2-тапсырма.Берілген сөйлемдерді оқып, жағдаятартардың өзектілігін анықта. Сол жерде болуы тиіс жол белгілерінің суретін салу

Жағдаят.

1. Сен ауылды жерде тұрасың, ол жақта ешқандай жол белгілері мен бағдаршам жоқ. Сен жолды өту үшін істер едің. 2. Сен жолдан өтуге жақындағанда бағдаршамның жасыл түсі жыпылықтап тұрды, сенің жаныңда бастауыш сынып оқушылары жолдан өткелі жатыр. Сен не істер едің? 3. Сен досыңмен киноға асығып бара жатырсың, досыңның құлағында наушник. Жаяу жүргіншілер өтпесінен досың жүгіріп өткісі келді, сен не істейсің?

Дескриптор:

  • сөйлемдерді оқиды

  • жағдаятартардың өзектілігін анықтайды

  • Сол жерде болуы тиіс жол белгілерінің суретін салады,

  • өз ойларын білдіреді

3 -тапсырма Сын есімдерді мағыналық топтарына бөледі

Мәтінді оқып, нақты ақпараттарды анықтауға бағытталған 5 сұрақ құрастырыңдар.

Мәтін жазады, негізгі ойды анықтайды

Берілген жағдаятарды түсініп, жауап береді.

сөйлемдерді оқиды және жағдаятартардың өзектілігін анықтайды, сол жерде болуы тиіс жол белгілерінің суретін салады.

Өз ойларын білдіреді, сын есімнің шырай түрлерін және сын есімді зат есім орнына қолданады


Сын есімнің мағыналық түрлерін еске түсіріп бөледі.


«Жұбыңды бағала»

Мұғалімнің бағалауы


5-сынып Қазақ тілі

Ж.Дәулетбекова, Г.Қосымова 115 бет
Жол белгілері - поиск Яндекса по видео (yandex.kz)

5мин

Көңіл күй парағы (өзін-өзі бағалау)


Сабақ кезеңдерінде өзінің көңіл күйлерін белгілеп отырады.

Мұғалім мадақтауы

Бағалау парақтары