ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 03.02.2024
Просмотров: 16
Скачиваний: 0
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Бөлім | | |||||
Педагогтің Т.А.Ә. | | |||||
Күні : | | |||||
Сынып | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар: | ||||
Сабақтың тақырыбы: | Бұйымды дайындау | |||||
Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары | 8.2.3.1-Қол, механикалық құрал-жабдықтарын қолдана отырып, бұйымдардың функционалдық және эстетикалық сапасын арттыру үшін материалдарды өңдеу мен безендіру әдістерін анықтау, пайдалану 8.2.3.2-Өз бетінше дайындаған технологиялық құжатпен күрделі бұйым (кешенді, фасонды) жасау 8.2.3.3-Шығармашылық жұмыстар мен бұйымдар жасау барысында қазақ ұлттық мәдениет элементтерін пайдалану | |||||
Сабақтың мақсаты: |
| |||||
Сабақтың барысы | ||||||
Сабақтың кезеңі/уақыт | Педагогтың әрекеті | Оқушылардың әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||
Басталуы | Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесу. Психологиялық ахуалды қалыптастыру. Назарларын сабаққа аудару.Өткен сабақты пысықтау мақсатында сұрақ қою 1.Тақырып мазмұнын ашу мақсатында төмендегідей сұрақтар қойылады: Бұйымды безендіру дегенді қалай түсінесің ? Бұйым түрлерін ата ? | Оқушылар амандасып ,бір-біріне сәттілік тілейді. Ойлан , бірік, бөліс әдісі арқылы оқушылар қайталау сұрақтарына жауап береді | Қалыптастырушы бағалау: Бірін –бірі бағалау. | Оқулықтағы түсініктемелер мен қосымша тапсырмалар видео сабақ | ||
Ортасы | Оқушыларға видеосабақ көрсетіледі . Бұйым дайындау түрлері мен тәсілдерін біледі .Газеттен бұйым жасау . Жасаған бұйымыңызды төменде берілген сұрақтарға жауап бере отырып, таныстырыңыз. 1. Жұмысыңыздың идеясы қандай болды? 2. Оны жүзеге асыра алдыңыз ба? 3. Жұмысты орындау үшін қандай кезеңдер мен іс-әрекеттерді орындадыңыз? 4. Өз жұмысыңыздың қандай жақсы жақтары бар? 5. Жұмысты жасау барысында қандай қиыншылықтармен кездестіңіз? 6. Жұмысыңызды жақсартуға қатысты қандай ойларыңыз бар? | Оқушылар осы сабақта жасалынған жұмыстарымен қолданылатын материалдар мен қажетті құрал-жабдықтармен бөліседі . Материал алмасады . | | Жасалынған көркемдік жұмыстар Видеосабақ | ||
Аяқталуы | Кері байланыс Оқушылар рефлекциясы : «Алма ағашы» әдісі.
Өз ойларын еркін жеткізу . | Оқушылар бүгінгі сабақты қандай деңгейде түсініп,білгендерін алманы таңдағандары бойынша білемін. Жасыл алманы бәрін жақсы түсінген оқушылар таңдаса , сары алманы кейбіреулерін дұрыс түсінбеген , толықтырамын деген оқушылар таңдаса, қызыл алманы тапсырманы орындай алмаған ,түсінбеген оқушылар таңдайды .Бүгінгі сабақтағы білім деңгейінің қаншалықты нәтижеге жеткендігін көрсетеді. | Оқушылардың жасаған жұмыстарына пікір қалдыру. | Қағазға салынған қызыл, сары және жасыл алма суреттері |
Бөлім | | |||||
Педагогтің Т.А.Ә. | | |||||
Күні : | | |||||
Сынып | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар: | ||||
Сабақтың тақырыбы: | Бұйымды дайындау | |||||
Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары | 8.2.6.1-Техника қауіпсіздігін қадағалап, оның маңыздылығын сезіне және демонстрациялай отырып, материалдар мен құралдарды қолдану | |||||
Сабақтың мақсаты: |
| |||||
Сабақтың барысы | ||||||
Сабақтың кезеңі/уақыт | Педагогтың әрекеті | Оқушылардың әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||
Басталуы | Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесу. Психологиялық ахуалды қалыптастыру. Назарларын сабаққа аудару. «Егінші» ширату жаттығуы. Барлығымыз бір бағытқа қарап тұрамыз да, мен айтқан қимылды арқаларынмызға жасап тұрамыз. -Егінші жер жыртты. - Дән септі - Топырақты жапты. - Арам шөптерін жұлды. - Суғарды - Егінді жинап алды. -Өте жақсы бәріміз орнымызғы отырайық. | Оқушылар амандасып ,бір-біріне сәттілік тілейді. Егінші ширату бөліс әдісі арқылы оқушылар қайталау сұрақтарына жауап береді | Қалыптастырушы бағалау: Бірін –бірі бағалау. | Оқулықтағы түсініктемелер мен иллюстрациялық суреттер Мен қосымша тапсырмалар интернет ресурстар | ||
Ортасы | Оқушыларға видеосабақ көрсетіледі . Видеосабақта берілген тапсырмаларды орындау .Алдыңғы сабақта жасалынған бұйымдарымзды сипаттау . Бұйыммен алмасу . | Оқушылар осы сабақта жасалынған жұмыстарымен қолданылатын материалдар мен қажетті құрал-жабдықтармен бөліседі . Материал алмасады . | | Жасалынған көркемдік жұмыстар Видеосабақ | ||
Аяқталуы | Кері байланыс Оқушылар рефлекциясы : «Мен нені түсіндім ? Нені білдім ? Немен жұмыс жасаймын ? | Оқушылар бүгінгі сабақты қандай деңгейде түсініп,білгендерін ойларын еркін жеткізу арқылы білетін боламын . | Оқушылардың жасаған жұмыстарына пікір қалдыру. | Қағазға салынған қызыл, сары және жасыл алма суреттері |
Бөлім | | |||||
Педагогтің Т.А.Ә. | | |||||
Күні : | | |||||
Сынып | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар: | ||||
Сабақтың тақырыбы: | Көрме ұйымдастыру және жұмысты қорғау | |||||
Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары | 8.3.1.1-Онлайн платформадағы ауқымды аудитория алдында дайын жұмыстарды қорғау және оны ұсыну (онлайн форумдар, әлеуметтік желілерде) | |||||
Сабақтың мақсаты: |
| |||||
Сабақтың барысы | ||||||
Сабақтың кезеңі/уақыт | Педагогтың әрекеті | Оқушылардың әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||
Басталуы | Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесу. Психологиялық ахуалды қалыптастыру. Назарларын сабаққа аудару.Өткен сабақты пысықтау мақсатында сұрақ қою 1.Тақырып мазмұнын ашу мақсатында төмендегідей сұрақтар қойылады: Бұйым дегеніміз не ? Бұйымды көркемдеудің қандай түрлерін білесің ? | Оқушылар амандасып ,бір-біріне сәттілік тілейді. Ойлан , бірік, бөліс әдісі арқылы оқушылар қайталау сұрақтарына жауап береді | Қалыптастырушы бағалау: Бірін –бірі бағалау. | Оқулықтағы түсініктемелер мен иллюстрациялық суреттер Мен қосымша тапсырмалар | ||
Ортасы | Оқушыларға видеосабақ көрсетіледі .Видеосабақ ішінде көрме түрлері мен кқрме ұйымдастыру әдіс тәсілдерін біледі. Жасалынған бұйымдарымен және басқа жұмыстарына көрме ұйымдастыру жұмыстарын жүргізу.Көрмеге қажетті құрал жабдықтарды дайындау | Оқуышлар видеосабаққа байланысты берілген тапсырмалары орындайды . Кітаппен жұмыс жасайды | | Видео сабақ қажетті құрал жабдықтар | ||
Аяқталуы | Кері байланыс Оқушылар рефлекциясы : «Алма ағашы» әдісі.
Өз ойларын еркін жеткізу . | Оқушылар бүгінгі сабақты қандай деңгейде түсініп,білгендерін алманы таңдағандары бойынша білемін. Жасыл алманы бәрін жақсы түсінген оқушылар таңдаса , сары алманы кейбіреулерін дұрыс түсінбеген , толықтырамын деген оқушылар таңдаса, қызыл алманы тапсырманы орындай алмаған ,түсінбеген оқушылар таңдайды .Бүгінгі сабақтағы білім деңгейінің қаншалықты нәтижеге жеткендігін көрсетеді. | Оқушылардың жасаған жұмыстарына пікір қалдыру. | Қағазға салынған қызыл, сары және жасыл алма суреттері |