ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 04.02.2024
Просмотров: 53
Скачиваний: 0
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Кері байланыс | Не білдім? Не көрдім? Не түсіндім? Нені жетілдіруім керек? | Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады | Оқушыл ар бағалай критери йлеріме н өз деңгейле рін бағалайд ы | А4, конспект |
Білім беру ұйымының атауы | Балдәурен –Түркістан РОСО филиалы | |||||
Пәні: | Дүниежүзі тарихы | |||||
Бөлім: | 6-бөлім. Еуропа елдеріндегі Тоталитарлық режимдер | |||||
Педагогтің аты-жөні: | Умирзахов Е.К | |||||
Күні: | | |||||
Сынып: 8 | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||
Сабақтың тақырыбы: | Франция мен Испаниядағы «Халық майданы» қаншалықты тұрақты болды? | |||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: | 8.1.2.1 қоғамның әлеуметтік өміріндегі өзгерістерге реакцияшыл идеялогиялардың (фашизм, тоталитаризм, нәсілшілдік, шовинизм, ұлтшылдық) таралу ықпалын талдау; 8.3.1.1 қоғамдық-саяси ағымдардың (әлеуметтік либерализм, әлеуметтік консерватизм, марксизм, социал-демократия) қоғамның өміріне ықпалын талдау. | |||||
Сабақтың мақсаты | Идеологиялық ағымдардың қоғамның өміріне ықпалын талдау | |||||
Сабақтың барысы | ||||||
Сабақтың кезеңі//уақы ты | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||
Ұйымдастыр Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру | Ой шақыру Екі партия – косерваторлар және радикалдар (лейбористер) 1918 жылы жаңа сайлау заңы тек 21 жастағы ер адамдарға ғана сайлау құқығын берді. (Ер адамдар 17 жас, әйел адамдар 30 жас) Ұлыбританиядағы жаппай ереуіл 1929 жылы болды. ( 1926 ж) 1929-1933 жылдардағы дағдарыс кезінде екінші лейбористік үкімет жұмысшыларды қолдады.(керісінше әлеуметтік шығындарды азайтты). Британдық фашистер одағын Н. Чемберлен басқарды. (Освальд Мосли). | Оқушылар өз ойларын ортаға салады. Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу | Мадақ тау | Тақырып тық суреттер | ||
Жаңа білім !!!!!!!!!!!!!!!!Қ ажет еткен әріптестер үшін баға | Мәтінмен жұмыс 1.Экономиканың саясатпен қатынасы (Испания мен Франция) 2.Мемлекеттердің экономикалық дамуы. Мәтінде табыңыз және экономикалық тұрақтандыру мен даму факторларын мәтіннен табыңыз. 1924 – 1929 жылдары экономикалық тұрақтандыру мен даму. Эльзас и Лотарингияның қайтарылуы; Германиядағы Саар облысының оккупациялау; Германиядан репарациялау; Солтүстік – шығыста құрылыстың өсуі; Жаңа өнеркәсіп салаларының дамуы; 3.Ұлттық бірлік үкіметі «Халық бірлігі» үкіметі «картельдің сол | Мәтінмен жұмыс Мәтіннен негізгі идеяны анықтайды Оқушылар соғыстан кейінгі елдегі саяси | ҚБ Мұғалім оқушыл ар жауабын мұқият тыңдап кері байланы с беріп отырады «Ең үздік жауап» | Тақырып тық ақпарат тық мәтіндер Таратпа материал Дар |
| жақ күші» үкіметінің биілігін қалай тартып алғандығын схема түрінде көрсету. Пуанкаре үкіметінің қызметі Неліктен тиімді болды? «Картельдің сол жақ күші» үкіметі қызметінің артықшылықтары мен кемшіліктері 4.Экономикалық дағдарыс кезіндегі Франция мен Испания. Францияның дағдарыс ерекшелігін түсінуге мүмкіндік беретін сұрақ құрастыру; Фашизмнің пайда болу себептері; Фашизммен күресудегі демократиялық және солшыл күштердің ролі. Халықтық фронттың бағдарламасы, құрамы, маңызы және құлау себептері; 5.Ұлттық дағдарыс қарсаңындағы Франция. Э. Даладье. Талқылау сұрағы. Неліктен Э. Даладьенің үкіметін «ұлттық дағдарыс» үкіметі деп аталды? | жағдай мен ішкі экономикалық және сыртқы саяси қатынастарының өзара байланысын көрсетеді Оқушылар талқылау саһұрақтарына өз пікірлерін ортаға салады | «Алақа н- жұдыры қ» «Жұлды зшалар» | https://yand ex.kz/image s/search?po s=1&from= tabbar&img _url=https% 3A%2F%2F voxpopuli.k z%2Fuserfil es% үлестірмелі қағаздар |
Бекіту | Сабақты қорытындылау Үйге тапсырма Франция мен Испаниядағы «Халық майданы» қаншалықты тұрақты болды? | Сабақтың тақырыбын қорытындылау | «Ең үздік жауап» | Ақпаратты қ карточка |
Кері байланыс |
| Тақырып бойынша не білетінін, не | Оқушыл ар бағалай критери йлеріме н өз деңгейле рін бағалайд ы | А4, конспект |
| | білгісі | | |
| | келетінін, не | | |
| | білгенін жазады | |
Білім беру ұйымының атауы | Балдәурен-Түркістан РОСО филиалы | |||||
Пәні: | Дүниежүзі тарихы | |||||
Бөлім: | 6-бөлім. Еуропа елдеріндегі Тоталитарлық режимдер | |||||
Педагогтің аты-жөні: | Умирзахов Е.К | |||||
Күні: | | |||||
Сынып: 8 | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||
Сабақтың тақырыбы: | Франция мен Испаниядағы «Халық майданы» қаншалықты тұрақты болды? | |||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: | 8.1.2.1 қоғамның әлеуметтік өміріндегі өзгерістерге реакцияшыл идеялогиялардың (фашизм, тоталитаризм, нәсілшілдік, шовинизм, ұлтшылдық) таралу ықпалын талдау; 8.3.1.1 қоғамдық-саяси ағымдардың (әлеуметтік либерализм, әлеуметтік консерватизм, марксизм, социал-демократия) қоғамның өміріне ықпалын талдау. | |||||
Сабақтың мақсаты | Барлық оқушылар: Франциядағы қоғамның әлеуметтік өміріндегі өзгерістерге реакцияшыл идеологиялардың таралу ықпалын талдау. Оқушылардың басым бөлігі: «Халық майданын» сипаттау арқылы Франциядағы фашизмнің билікке келе алмауын негіздеу. Кейбір оқушылар:Франция мен Германиядағы Халық майданының ұқсастықтарымен айырмашылығын саралау. | |||||
Сабақтың барысы | ||||||
Сабақтың кезеңі//уақы ты | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||
Ұйымдастыр | Үй тапсырмасын сұрау. Тақырыбы: | Деңгейлік тапсырмалар бойынша үй тапсырмасына берілген сұрақтарға жауап береді Оқушылар өз ойларын ортаға салады. Оқушы лар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу | ҚБ: «2 | https://yand | ||
Өзін-өзі | Нацистердің саясаты Германия | жұлдыз | ex.kz/image | |||
тексеру | тұрғындарына қандай әсерін тигізді? | – 1 тілек | s/search?po | |||
| Тапсырма 1. «Зымыран сұрақтар» тәсілі | » әдісі | s=0&from= | |||
| /қиындық деңгейі арқылы саралау | арқылы | tabbar&img | |||
| тапсырмасы/. | жүргізіл | _url=https% | |||
Өткен білімді | А.Деңгейі1.Қай жылы Германия | еді. | 3A%2F%2F | |||
еске түсіру | республика болып жарияланды? | | ds02.infour | |||
| 2.1919 жылы құрылған Конституция қалай | | ok.ru%2Fup | |||
| аталды? | | loads%2Fex | |||
| 3. Германиядағы заң шығарушы қызметті | | %2F1054% | |||
| кім атқарды? | | 2F00042f03 | |||
| В .Деңгейі4. «Версаль кісендері | | - | |||
| жойылсын!» деген ұрандарды кімдер | | 4f6647ce% | |||
| айтты? | | 2F | |||
| 5. Германияның канцлері болып кім | | | |||
| тағайындалды және ол туралы не білесің? | Мадақ | 870279844 | |||
| 6.Не себепті Германия «Дауэс жоспарын» | тау | 13 | |||
| құрды ? С. Деңгейі7.Нацистік идеологияның маңызды белгілерін атаңыз? 8.Нацистердің саясаты Германиядағы қоғамның әлеуметтік өміріне қалай әсер | | голд Тақырып тық суреттер | |||
| етті? | | | |||
| 9.Германияда фашистердің билікке | | | |||
| келуыне тосқауыл қою мүмкін болар ма | | |
| еды? 10.Неліктен демократиялық күштер нацистердің билікке келуіне тойтарыс бере алмады? | | | |
Жаңа білім !!!!!!!!!!!!!!!!Қ ажет еткен әріптестер үшін баға | Тапсырма Франциядағы «Халықтық майдан » туралы деректі фильмінен үзінді көрсете отырып, «Эвристикалық әңгіме жүргізу». Сұрақтар қою арқылы диологке тарту. -Бейнетаспада не көрсетілген? -Бұл қандай мемлекет туралы айтылып жатыр деп ойлайсыңдар? -Көріністі сипаттап берсеңіздер? Сұрақ: Франциядағы «Халық майданы» қоғамның әлеуметтік өміріне қаншалықты өзгеріс әкелді? «Топтастыру » әдісі. Топтастыру әдісі бойынша Франциядағы «Халық майданына» баға береді. Франция қоғамының әлеуметтік өміріндегі өзгерістерге реакцияшыл идеологиялардың таралу ықпалын жіктеңіз. | Оқушылар Оқу мақсатымыз: қоғамның әлеуметтік өміріндегі өзгерістерге реакцияшыл идеологияларды ң (фашизм, тоталитаризм, нәсілшілдік, шофинизм, ұлтшылдық) таралу ықпалына талдау жасайды Дескриптор. Франциядағы «Халықтық майдан» реакцияшыл идеологияларға қарсы бағытталғанын талдайды. Әлеуметтік өмірге әсер еткен 1-3 факторды талдайды. Саяси өмірге әсер еткен 1-3 факторды талдайды. | ҚБ Мұғалім оқушыл ар жауабын мұқият тыңдап кері байланы с беріп отырады «Ең үздік жауап» «Алақа н- жұдыры қ» «Жұлды зшалар» | Францияда ғы «Халықтық майдан».htt ps://www.y outube.com/ watch?v=x OAzCdOJd b0 870279844 13 голд NIS- programme білім беру бағдарлама сы. Дүниежүзі тарихы пәні бойынша оқу жоспары .9 сынып. Маусым, 2018. |
Бекіту !!!!!!!!!!!!!!!!Қ ажет еткен әріптестер үшін.... баға | Сабақты қорытындылау Үйге тапсырма А деңгейлі тапсырма:Оқулықтағы материал бойынша 3-5 сұрақ құрастыру. В-деңгейі: Оқулықтағы материал бойынша 6-8 тест сұрақтарын құрастыру. С-деңгейі: Франция мен Испаниядағы «Халық майданы» тақырыбына эссе жазу Рефлексия. «Бес бармақ». | Сабақтың тақырыбын қорытындылау | «Ең үздік жауап» | Ақпаратты қ карточка |