ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 16.03.2024

Просмотров: 22

Скачиваний: 0

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.



















Ағаштар



Шөптесін өсімдіктер

Бұталар




















1 –
2 –




3 –




4 -

















Бөлім

Өзім туралы

Пәні:

Жаратылыстану

Күні:

27.09.2022

Педагогтің аты-жөні:

Дарханбаева А.И.

Р.Л Сынып: 1

Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Өсімдіктердің тіршілігіне қажетті жағдайлар

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

1.2.1.4 өсімдіктердің тіршілігіне қажетті жағдайлармен танысу;

Сабақтың мақсаты

Өсімдік тіршілігіне қажетті жағдайларды белгілейді

Сызба бойынша тәжірибе жасайды

Өсімдікке қажетті жағдайларды сәйкес түспен бояйды

Сабақ барысы

Сабақтың

кезеңі/уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы (3 мин)

Ұйымдастыру кезеңі:

1.Сәлемдесу.

2.Оқушыларды түгендеу.

Психологиялық ахуал

Қайырлы күн, күнім, далам, орманым,
Қайырлы күн, гүлім, құсым, көлдерім.
Қайырлы күн, өсімдіктер, жәндіктер
Қайырлы күн, бар тіршілік иесі!

Оқушылар сабаққа назар аударады.
Өлеңге сәйкес қозғалыс жаттығуларын жасайды.

«Отшашу» арқылы бір – бірін бағалау




Сабақтың ортасы

(5 мин)


7 мин

«Миға шабуыл» әдісі

1.Солып бара жатқан өсімдік қандай болады?

2.Ол неге осындай болды?

3.Оған не жетпеді?

4.Өсімдіктерге өсу үшін не қажет?

Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау

Өсімдіктердің тіршілігіне қажетті жағдайлармен танысасың.

1-тапсырма

Ұжымдық жұмыс

«Біліміңді қолдан» әдісі

Өсімдікке өсу үшін не қажет? Белгіле

Дескриптор:_-топырақ_салынған_ыдысқа_бұршақты_егеді-су_құядыНейрогимнастикалық_жаттығу_«Ағаш_және_алма»'>Дескриптор:

-өсімдік тіршілігіне қажетті жағдайларды белгілейді

-себебін түсіндіреді

Сұрақтарға жауап береді

1.Өсімдік тіршілігіне қажетті жағдайларды белгілейді

2.Себебін түсіндіреді


Мадақтау


Басбармақпен бағалау

Оқулық

14 – 16 бет

Таратпа

қаламсап

7 мин


Сергіту сәті

2 минут

2- тапсырма Жұптық жұмыс

«Мен зерттеушімін» әдісі

Бұршақтың өсуін қадағала.

Сызба бойынша тәжірибе жаса.

Дескриптор:

-топырақ салынған ыдысқа бұршақты егеді

-су құяды
Нейрогимнастикалық жаттығу

«Ағаш және алма»



1.Топырақ салынған ыдысқа бұршақты егеді

2.Су құяды


Оқушылар ағаш пен алманы саусақтары арқылы көрсетеді

«Комментарий» арқылы бір-бірін бағалау»

Оқулық

15 бет

Қажетті заттар

Ыдыс,топырақ,бұршақтың дәні,су,қолғап


Сабақтың соңы

6 мин

3 –тапсырма Жеке жұмыс

«Бояулар сыры» әдісі

Өсімдікке қажетті жағдайларды сәйкес түспен боя.

Дескриптор:

-өсімдікке қажетті түсті таңдайды

-себебін түсіндіреді

1.Өсімдікке қажетті түсті таңдайды

2.Себебін түсіндіреді

«Отшашу» арқылы бір-бірін бағалау»

Таратпа

Түрлі – түсті қарындаш

Рефлексия

5 мин

«Бес саусақ» әдісі

Бас бармақ – өзімді қалай сезіндім?

Балаң үйрек – басқаларға көмегім тиді ме?

Ортан терек – бүгінгі көңіл күйім қандай болды?

Шылдыр шүмек – бүгінгі сабақ ұнады ма?

Кішкентай бөбек – бүгін не үйрендім?

Бүгінгі сабақтан алған білімдерін саусақтар арқылы әңгімелейді




Бес саусақтың

суреті




































Бөлім

Өзім туралы

Пәні:

Жаратылыстану

Күні:




Педагогтің аты-жөні:




Р.Л Сынып: 1

Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Жабайы және мәдени өсімдіктерге күтім жасау

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

1.2.1.3 жабайы өсімдіктер мен мәдени өсімдіктерді ажырату;

1.2.1.5 мәдени өсімдіктерге күтім жасау жолдарын үйрену;

Сабақтың мақсаты

Мәдени және жабай өсімдіктерді өсу ортасымен сәйкестендіреді

Бөлме өсімдігіне күтім жасау жолдарын көрсетеді

Оқиға кезеңдерінің ретін анықтайды

Сабақ барысы

Сабақтың

кезеңі/уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы (3 мин)

Ұйымдастыру кезеңі:

1.Сәлемдесу.

2.Оқушыларды түгендеу.

Психологиялық ахуал

Қайырлы күн, күнім, далам, орманым,
Қайырлы күн, гүлім, құсым, көлдерім.
Қайырлы күн, өсімдіктер, жәндіктер
Қайырлы күн, бар тіршілік иесі!

Оқушылар сабаққа назар аударады.
Өлеңге сәйкес қозғалыс жаттығуларын жасайды.

«Отшашу» арқылы бір – бірін бағалау




Сабақтың ортасы

(5 мин)


7 мин

«Ой қозғау» әдісі

Суретке назар аудар.

Өнімдер қайдан келді?

Олардың өсуіне кімдер еңбек сіңірді?

Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау

Жабайы және мәдени өсімдіктерді ажыратасың

Мәдени және бөлме өсімдіктеріне күтім жасауды үйренесің

1-тапсырма

Ұжымдық жұмыс

«Сәйкестендір» әдісі

Қайсысы қайда өседі? Сәйкестендір.

Дескриптор:_-бөлме_өсімдігіне_күтім_жасау_жолдарын_көрсетеді-нұсқаулықты_басшылыққа_аладыНейрогимнастикалық_жаттығу_«Ағаш_және_алма»'>Дескриптор:

-мәдени өсімдіктерді сәйкестендіреді

-жабайы өсімдіктерді сәйкестендіреді

Сұрақтарға жауап береді

1.Мәдени өсімдіктерді сәйкестендіреді

2.Жабайы өсімдіктерді сәйкестендіреді



Мадақтау


Басбармақпен бағалау

Оқулық

17 – 19 бет

Таратпа

қаламсап

7 мин


Сергіту сәті

2 минут

2- тапсырма Жұптық жұмыс

«Мен зерттеушімін» әдісі

Қай қыз бала бөлме өсімдігіне суды дұрыс құйды?

Бөлме өсімдігіне күтім жасап үйрен.

Берілген нұсқаларды ескер.

Дескриптор:

-бөлме өсімдігіне күтім жасау жолдарын көрсетеді

-нұсқаулықты басшылыққа алады

Нейрогимнастикалық жаттығу

«Ағаш және алма»



1.Бөлме өсімдігіне күтім жасау жолдарын көрсетеді

2.Нұсқаулықты басшылыққа алады


Оқушылар ағаш пен алманы саусақтары арқылы көрсетеді

«Комментарий» арқылы бір-бірін бағалау»

Оқулық

15 бет

Қажетті заттар

Топырақ қопсыт

қыш,су бүркігіш,

сулы шүберек.


Сабақтың соңы

6 мин

3 –тапсырма Жеке жұмыс

«Анықта және қорытындыла» әдісі

Оқиға кезеңдерінің ретін анықта.

Дескриптор:

-ағаштың даму кезеңінің ретін анықтайды

-шемішке майын алу жолының кезеңін анықтайды

1.Ағаштың даму кезеңінің ретін анықтайды

2.Шемішке майын алу жолының кезеңін анықтайды



«Отшашу» арқылы бір-бірін бағалау»

Таратпа

қаламсап

Рефлексия

5 мин

«Бес саусақ» әдісі

Бас бармақ – өзімді қалай сезіндім?

Балаң үйрек – басқаларға көмегім тиді ме?

Ортан терек – бүгінгі көңіл күйім қандай болды?

Шылдыр шүмек – бүгінгі сабақ ұнады ма?

Кішкентай бөбек – бүгін не үйрендім?

Бүгінгі сабақтан алған білімдерін саусақтар арқылы әңгімелейді




Бес саусақтың

суреті