Файл: азастан Республикасы Оу аарту министріні 2022 жылы 27тамыздаы 382 бйрыына сйкес.doc

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 16.03.2024

Просмотров: 12

Скачиваний: 1

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Қазақстан Республикасы Оқу- ағарту министрінің 2022 жылғы 27тамыздағы № 382 бұйрығына сәйкес.

__Ө.Жәнібекв атындағы №4 жалпы орта лицей-интернат__
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспар тақырыбы

Кестелер

(сабақтың тақырыбы)

Бөлім

10.3А Веб-жобалау

Педагогтың аты-жөні

Досан Ләйлә Ертайқызы

Күні

06.02.2023ж

Сынып:

10 «Б» Қатысушылар саны




Қатыспағандар саны




Сабақтың тақырыбы:

Кестелер

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

10.4.2.1 web (веб)-парақшаларды әзірлеуде HTML (аш ти эм эл)-тегтерін қолдану

Сабақтың мақсаты:

web (веб)-парақшаларды әзірлеу үшін HTML тегтерін қолданып кесте құру тәсілдерімен танысу

HTML-де кестені өзгертетін атрибуттар тізімін пайдаланып, web парақшасына кесте құруды орындау

Web-парақшада кесте құру үшін HTML – тегтерін қолдану

Сабақтың барысы:

Сабақтың кезені/ уақыт

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

(10 мин)

Ұйымдастыру кезеңі

Топқа біріктіру «Сөздер» әдісі

1 мин

«Құрметті дос» әдісі арқылы жағымды орта қалыптастыру.

2 мин
Өткен сабақты пысықтау

«quizizz» әдісі арқылы

Өзін - өзі реттеу

7 мин


Ұйымдастыру кезеңі.

Оқушыларды және олардың оқу құралдарын, оқулықтарын, дәптерлерін түгелдеу.

Кодировка және Юникод сөздерін ретпен айтқызып топқа біріктіру.

«Құрметті дос» әдісі арқылы жағымды орта қалыптастыру.

Үй тапсырмасын сұрау «quizizz» com әдісі арқылы .
«Қалай оқу керек стратегиясы жүзеге асады.

Оқушылар мұғаліммен сәлемдеседі

Кодировка және Юникод сөздерін ретпен айтып топқа бірігеді.

«Бэкроним» әдісі арқылы «кесте» сөзіне сөзде берілген әр әріптеріне сөйлем құрылады. Сөздер бастапқы әріптен басталады. Оқушылардың логикалық ойлау қабілетін, сөздік қорын, жазылым дағдылары дамытылады. Психологиялық жағымды бірлескен орта қалыптастырылады.

Үй тапсырмасын «quizizz» әдісі арқылы пысықтайды.

Мұнда оқушылар топ ішінде өткен тақырып бойынша тест тапсырмаларын орындайды . Өзін-өзі реттейді.

ҚБ: «Мадақтау сөздер» әдісі арқылы оқушылардың сабаққа қатысу деңгейіне қарай жүргіземін. Жарайсың!, Жақсы!, Талпын!.


Оқулық

Алматы

кітап баспасы
«quizizz»

https://quizizz.com/join/quiz/63d94ac4146dac001d58d167/start?studentShare=true


Жаңа білім
(30 мин)
1-тапсырма:

10 мин
«Галереяны шарлау» әдісі.
2-тапсырма.

Ойлан- жұптас, бөліс» әдісі

10 мин
Жеке тапсырма:

«Кім жылдам?»

10 мин

Топтық тапсырма: Жаңа сабақ. «Галереяны шарлау» әдісі.

Топта оқып, ерекше идеялар ұсынады, ұсынылған мәселе туралы өзгелердің пікірін біледі, ортақ пікірге келеді, ақпаратпен тиянақты жұмыс жасалады, дайындалған постер бойынша қорытынды жұмыс ұсынады, идеяларын қорғап, тақырыпты меңғеріп біліп, есте сақтап алады.

Топтың аты жазылған А4 парақтын екінші бетінде әр топтың тақырыпшасы жазылады, мәнмәтінді кітаптан, қосымша интернеттеттен алынған ақпараттарды оқып, біледі.
Онлайн мектептегі Сабақ мазмұнын орындау

Топтық тапсырма: «БФЕ» әдісі. Тапсырманы орындайды
І топ:.HTML де кестені өзгертетін атрибуттар тізімн құру тегтермен танысады

ІІ топ: HTML де құжаттағы түстерді анықтау.

«Ойлан- жұптас, бөліс» әдісі

Дербес компьютерде орындату.

2-тапсырма.

HTML-де кестені өзгертетін атрибуттар тізімін пайдаланып, web парақшасына кесте құруды орындату. Қадағалайды, көмектеседі мұғалім. Тапсырма орындап біткен соң, дескриптор бойынша кері байланыс беріледі

3-тапсырма

Жеке тапсырма:

  • Пифагор (көбейту) кестесін құрыңдар

Қадағалайды мұғалім.

Тапсырма орындап біткен соң, дескриптор бойынша кері байланыс беріледі

Онлайн мектептегі Сабақ тапсырмасын орындау

Дәптерге бүгінгі күнді тақырыпты жаздыру.

Топтық тапсырма: «БФЕ» әдісі. Тапсырманы орындайды компьютерде . Әрбір тегке мән береді оларды жіктеп көрсетеді.

1-тапсырма. Топтық тапсырма: Жаңа сабақ. «Галереяны шарлау» әдісі.

І топ:.HTML де кестені өзгертетін атрибуттар тізімн құру тектермен танысады

ІІ топ: HTML де құжаттағы түстерді анықтау тегтерімен танысу.

Дескриптор

-Блокнот бағдарламасын іске қосады

- HTML –де кесте құру ,
дескрипторларымен танысады.

- HTML де кестені өзгертетін атрибуттар тізімн құру тектермен танысады

- HTML де құжаттағы түстерді анықтау тегтерімен танысады.

Мәселелерді шешеді, білімін көрсетеді

2-тапсырма.Жұптық тапсырма:

HTML-де кестені өзгертетін атрибуттар тізімін пайдаланып, web парақшасына кесте құруды орындайды

Дескриптор

-HTML-де кестені өзгертетін атрибуттар тізімін пайдаланады

-Кесте құруды орындайды

- web парақшасын көрсетеді

Мәселелерді шешеді, білімін көрсетеді.

3-тапсырма.

  • Жеке тапсырма:«Кім жылдам?» әдісі

Пифагор (көбейту) кестесін құрыңдар

  • Төмендегі тегтерді орындағанда қандай нәтиже алынады?

















мәтін мәтін мәтін
мәтін мәтін мәтін


Дескриптор:

-Тегтерді жазады

-Кестені өзгертетін атрибуттардың нобайын жасайды.

- Web-парақшада кесте құру үшін HTML – тегтерін қолданады
Онлайн мектептегі Сабақ тапсырмасын орындау
https://onlinemektep.org/login



ҚБ: «Мадақтау сөздер» әдісі арқылы оқушылардың сабаққа қатысу деңгейіне қарай жүргізілемін. Жарайсың!, Жақсы!, Талпын!.

1 – тапсырма: 4 балл

дескриптор бойынша.

2– тапсырма: 3 балл

дескриптор бойынша.
3-тапсырма: 3 балл

дескриптор бойынша.


Дәптер пәндік.

Оқулық

.
ДК

смартфон

https://onlinemektep.org/login


https://onlinemektep.org/login


Сабақты бекіту

(5 мин)

Бекіту 3 мин

Үй тапсырмасы

Кері байланыс

1 мин

Жаңа сабақты бекіту үшін: «Шын және жалған» әдісі

https://wordwall.net/ru/resource/52211043
«Шын.және жалған»

Жинақтау тапсырмасы. 119 -бет оқулықтан

Кері байланыс: Кері байланыс: «Білім шыңы» әдісі.


«ҚЖ» әдісі арқылы оқушылар тест сұрақтарына жауап береді.

Сабақта меңгерген, қолданған білімдерін көрсетеді..

. Үй тапсырмасын күнделікке жазып алады.

Бүгінгі сабақ бойынша кері байланыс жүргізіледі. Кері байланыс: Білім шыңы«» әдісі Сары стикер: сабақтан алған ең маңыздысы, нені осы сабақтан өзімен алып кетесіз (чемоданға іледі);Көк стикерде: не тиімді болған жоқ, нені керек емес деп санайды (себетке);Қызыл стикерде: не қызықты болды, бірақ әлі де түсініксіз, нені әлі еттартқышта етті қалай айналдырады, солай өз ойымызда айналдырып түсіну қажет.


Өзін-өзі бағалау.

Сабақтың өн бойында алған балдық жүйесімен бағалау.

ҚБ: «Мадақтау сөздер» әдісі арқылы оқушылардың сабаққа қатысу деңгейіне қарай жүргіземін. Жарайсың!, Жақсы!, Талпын!.

Стикер

Күнделік

https://wordwall.net/ru/resource/52211043