Файл: ыса мерзімді жоспар Сабаты таырыбы Б. Сопабаев Мені атым ожа повесі. Мені атым Жолдама жайында 7саба.docx
ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 16.03.2024
Просмотров: 8
Скачиваний: 0
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Қысқа мерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы: Б.Соқпақбаев «Менің атым Қожа» повесі. Менің атым... Жолдама жайында
№7-сабақ.
Бөлім: | ІІІ бөлім. Адамгершілік - асыл қасиет |
Педагогтің аты-жөні: | Қыдырова Гүлдана Ғайсақызы |
Күні: | 31.1.2023 |
Сыныбы: 5-сын | Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: | Б.Соқпақбаев «Менің атым Қожа» повесі. Менің атым... Жолдама жайында |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты | 5.1.1.1 әдеби шығарманың жанрына қарай фабуласы мен сюжеттік дамуын сипаттау; 5.2.1.1 әдеби шығармадағы екі нәрсені салыстыра суреттеулер мен қарама-қарсы суреттеулерді табу; |
Сабақтың мақсаты: |
|
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі/Уақыты | Педагогтің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||||
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту 7 мин. | І.Ұйымдастыру кезеңі: а) Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу. Психологиялық жағымды ахуал туғызу. |
| Оқушылардың оқуға деген қызығушылығын арттыру мақсатында мүмкіндігінше оларға таңдау еркіндігі беріледі. | Оқулық | ||||
Жаңа сабаққа кіріспе | «Миға шабуыл» әдісі арқылы тақырыпқа қызығушылығын арттыру мақсатындағы сұрақтар беріледі.
Сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстырылады. | 1.Берілген сұрақтарға жауап беру. 2.Әсерлерімен бөліседі. 3.Уақытты тиімді пайдалану. | Дескриптор: 1 . Сұрақтарға толық жауап береді 2. Өз ойын еркін әрі дәлелді жеткізеді | Сұрақ-жауап | ||||
Мағынаны тану | Фабула дегеніміз – көркем шығармада суреттелген оқиғаны рет-ретімен жүйелеу, мазмұндау, әңгімелеу Сюжет дегеніміз – өзара жалғасқан оқиғалар тізбегі, біртұтас желісі. Сюжеттің жүйелі тұтастығы да, жекелеген сәттері де, яғни бастамасы, дамуы, шиеленісуі, шарықтау шегіне жетуі, шешімі немесе аяқталуы болады. 1-тапсырма. «Галлереяға саяхат» әдісі арқылы шығарманың жанрына қарай сюжеттік дамуын анықтаңыз. Шығарманың басталуы - Байланысы – Шиеленісі – Шарықтау шегі – Шешімі – | Дескриптор:_-Мәтінмен_жұмыс_(5балл)'>Оқушылар шығарма мәтінін оқу арқылы, қосымша сұрақтарға жауап береді. | Дескриптор: -Мәтінмен жұмыс (5балл) | Оқулық. Жұмыс дәптері. | ||||
| 2-тапсырма «Өз ойыңмен бөліс»
3-тапсырма «Зерттеу картасы» әдісі “Лагерьге жолдама” бөлімінен кейіпкерлердің бойынан көрген жағымды және жағымсыз қасиеттерді теріп жазыңыздар.
Кері байланыс: «3Қ стратегиясы»
Үйге тапсырма: «Хикаятта берілген «Менің атым...» бөлімі бойынша өз есіміңнің мағынасын баяндап жазу. | «Өз ойыңмен бөліс» әдісі арқылы оқушылар өз ойларын еркін жеткізу. Бұл әдіс арқылы оқушылар мәтіндегі кейіпкерлердің қасиеттерін теріп жазады. | Дескриптор -шығармадағы негізгі ойды анықтайды; -өз ойын білдіреді. (3балл) Дескриптор -тапсырмаға қатысты толық жауап береді. -Екі кейіпкерді салыстырады.(2балл) | 5-сынып оқулығы. Жұмыс дәптері | ||||
Сабақты бекіту | | Оқушы шығармашылық талдау жасап үйренеді. | | 5-сынып оқулығы, жұмыс дәптері | ||||
Қосымша тапсырма | | Оқушы өздігімен ізденуге дағдыланады. Көркем шығарма арқылы адами құндылықтарды бойына сіңіреді. | | |