Файл: Теледидардан спорт хабарларын тамашалаймын.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 17.03.2024

Просмотров: 64

Скачиваний: 0

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.




Саралау – Сіз қосымша

көмек көрсетуді қалай

жоспарлайсыз? Сіз

қабілеті жоғары

оқушыларға тапсырманы

күрделендіруді қалай

жоспарлайсыз?

Бағалау - Оқушылардың

үйренгенін тексеруді

қалай жоспарлайсыз?

Пəнаралық байланыс

Қауіпсіздік жəне еңбекті

қорғау ережелері

АКТ-мен байланыс

Құндылықтардағы

байланыс

Рефлексия

Сабақ / оқу

мақсаттары

шынайы ма?

Бүгін оқушылар

не білді?

Сыныптағы ахуал

қандай болды?

Мен жоспарлаған

саралау шаралары

тиімді болды ма?

Мен берілген

уақыт ішінде

үлгердім бе? Мен

өз жоспарыма

қандай түзетулер

енгіздім жəне

неліктен?

«Менің көңіл-күйім баспалдағы»

Оқушылар стикерлерге өз есімдерін жазып (немесе смайликтің суретін салып) тақтада

салынған баспалдақтардың біріне жабыстырады. Баспалдақтар «Керемет!»,

«Өзіме сенімдімін!», «Жақсы», «Жаман емес», «Маған көмек керек!», «Білмеймін»,

«Нашар» деп аталады.


Қорытынды бағамдау

Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды

жетілдіруге көмектесетін не білдім?



36 сабақ

Қысқамерзімді жоспар

Сабақтың тақырыбы: Дара және күрделі зат есім

Бөлімі:

Ертегі құрастырамын

Педагогтің аты-жөні:




Күні:




Сыныбы:

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Дара және күрделі зат есім

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

2.1.2.1 Мәтіннің тақырыбы мен тірек сөздердің негізінде мәтіннің

мазмұнын болжау.

2.4.2.5 Дара және күрделі зат есім/сын есім/сан есім/етістікті анықтау.

2.2.5.1 Дереккөздерден (сөздік, анықтамалық, энциклопедия) мәліметті

табу жолын анықтап, берілген тақырып, сұрақ бойынша мәліметті

іріктеп алу.

Сабақтың мақсаты:


Барлық оқушылар: Оқушылар дара және күрделі зат есімдердің жазылуын айтады біледі;

Көптеген оқушылар: Өз бетінше жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді Кейбір оқушылар: Қосымша тапсырмаларды орындап, тұжырым жасай алады;

Құндылықтары:

Туған жерін сүю, құрметтеуге тәрбиеленеді;



Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

Қызығушылықты ояту.

Ұжымдық жұмыс.

7 мин.


Ұйымдастыру кезеңі:

1.Оқушылармен амандасу, түгендеу.

2.Оқушыларды топтарға біріктіруді ұйымдастыру:

Фигуралар көмегімен оқушыларды 3 топқа біріктіру.

I-«Ұшақ» тобы

II –«Поезд» тобы

III– «Жеңіл машина» тобы

Саралау: Бұл жерде қолданудың

«Жинақтау» тәсілі арқылы көрінеді. Оқушылардың оқуға деген қызығушылығын арттыру мақсатында мүмкіндігінше оларға қолдану еркіндігі беріледі.

(Ұ) “Мозайка” әдісі арқылы оқушылар бір-біріне жақсы тілек айту арқылы жағымды ахуал қалыптастырады.

Мақсаты: Оқушылар бойында идея немесе тілек білдіру, тыңдау дағдыларын дамытуға бағыттау, сондай-ақ барлық оқушыларды қатыстыру арқылы оқыту жағдайларын теңестіру.

Тиімділігі: Оқушыны бір-біріне тілек айту арқылы жақындастырады, көңіл -күйін көтереді, бауырмалдығын оятады.

Мұғалім ұйымдастыру кезеңінде белсенділік танытқан оқушыларды «Мадақтау сөз» әдісі арқылы бағалайды: «Тамаша! Керемет! Өте жақсы! Талпын!»

Суреттер салынған конверт







Миға шабуыл. «Тарсия» әдісі.

Ұжымдық жұмыс.

5 мин.


Алдыңғы білім мен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында экранда көрсетілген суреттерге мұғалімнің көмегімен (бағыт-бағдары, нұсқауымен) жауап береді.

Саралау: Бұл жерде саралаудың «Түсіну» тәсілі қолданылады. Дұрыс мағынада жауап беруге бағыттау мақсатында кейбір оқушыларға қосымша ашық сұрақтар, ал кейбір көмек қажет ететін оқушыларға қосымша жетелеуші сұрақтар қойылады.

Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау жасағаннан кейін мұғалім экраннан сабақтың тақырыбы мен сабақтың мақсатын таныстырады.

Сұрақтар:

1.Жұрнақтың жалғаудан айырмашылығы?

2. Туынды сөз дегеніміз не?

Мақсаты: Жылдам әрі функционалды түрде сыни ойлауды дамыту.

Тиімділігі: Оқушының танымдық дағдысы артады. Сонымен қатар оқушыға сабақтың өмірмен байланысын көрсетеді және сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтауға мүмкіндік береді.

Дескриптор:

-1-ші сұраққа жауап береді.

-2-ші сұраққа жауап береді.

Жалпы-1балл.

Сонымен қатар, өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!»

«Керемет»

«Сенің қолыңнан келеді» деген мадақтау сөзімен ынталандыру.

ДК

экраны

Сұрақтар топтамасы.

Оқулық 2-сынып.

Сабақтың ортасы

Мағынаны ашу.

Топтық жұмыс.

7 мин.



«Суреттер сөйлейді» әдісі.

Оқушыларға тақырыпқа байланысты суреттер беріледі.

75 -тапсырма:

Суреттер бойынша ертегіні құрап және сипаттама береді. Үш топқа үш суреттен бөлініп беріледі.

Дескриптор:

- Дара және күрделі зат есімдерді біледі;

-Жалқы мен жалпы есімдерді ажырата біледі;

Жалпы-2 балл.

ДК экраны

2-сынып оқулығы

«Түртіп алу» әдісі.

Оқулықтағы «Тілдік бағдар» айдарының тапсырмасы беріледі.

Кәсіби сөздермен танысып, өз дәптерлеріне тапсырманы орындайды.

Мұғалім сабақ барысында белсенділік танытқан оқушыларды «Білім гүлі» әдісі арқылы бағалайды: «Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы! Талпын!».

ДК экраны

2-сынып оқулығы.



Сергіту сәті

1 мин




https://youtu.be/xyS4WWbtttM




https://youtu.be/xyS4WWbtttM

Топтық жұмыс.

6 мин.



76-тапсырма: Төмендегі тапсырманы топтастыра отырып қатысты сөздерді топта талдап, кестені толтыр.

Мақсаты: Зат есімге қатысты сөздерді ажыратады.

Тиімділігі: Тыңдалым мен айтылым дағдысы қалыптасады.

Саралау: Бұл тапсырмада саралаудың «Талқылау» тәсілі көрініс табады.

Берілген тапсырма бойынша өз ойларын ортаға салып, пікірлерін білдіріп, топтық талдау жасайды. Талқылау нәтижесінде өзара бір келісімге келіп кестені толтырады.

Дескриптор:

- Сөздердің мағынасын түсінді;

-Дара және күрделі зат есімдерді ажырата білді;

Жалпы-1 балл.


ДК экраны

2-сынып оқулығы.


Жеке жұмыс.

8 мин.

76-тапсырма: Көп нүктенің зат есімдерді жазып, сұрақтарға жауап бер.

Мақсаты: Сезім мүшелерінің қызметімен таныстыру.

Тиімділігі: Оқылым мен айтылым дағдысы қалыптасады.

Саралау: Бұл тапсырмада саралаудың «Диалог және қолдау көрсету» тәсілі көрініс табады.

Берілген тапсырма бойынша зат есімдерді оқиды. Өзіндік ойын тұжырымдайды. Оқып, танысқан кеңестерді басшылыққа алып, сұрақтарға жауап береді.

Дескриптор:

-Зат есімдерді оқиды.

-Сұрақтарға жауап береді.

Жалпы – 1балл.

ДК экраны

2-сынып оқулығы.

Жұмыс дәптерлері.

Жұптық жұмыс.

5 мин.

Жазылым.

Жұмыс дәптердегі Кестені толтыр.

Мақсаты: Берілген сөздердің атқаратын қызметін жазу арқылы бір-бірінен айырмашылығын ажыратады.

Тиімділігі: Оқушының сын тұрғысынан ойлау дағдысы мен жазылым дағдысы қалыптасады.

Саралау: Бұл тапсырмада саралаудың «Тапсырма» тәсілі көрініс табады.

Төменде берілген сөздердің атқаратын қызметін жазады.

1.Зат есім

2.Термин сөздер

3.Кәсіби сөздер

Дескриптор:

-Зат есімдерге байланысты мысал жазады-1б.

-Термин сөздерге ереже мен мысал жазады-1б.

- Кәсіби сөздерге ереже мен мысал жазады-1б.

ДК экраны

2-сынып оқулығы.

Жұмыс дәптерлері.

Сабақтың соңы.

Ой толғаныс.

Рефлексия

Жеке жұмыс:

6 мин.

«Төрт сөйлем» әдісін пайдаланып сабақ бойынша түсінгеніңді жаз.

Пікір: Оқыған мәтін бойынша өз пікіріңді бір сөйлеммен жаз.

Дәлел:Өз пікіріңді бір сөйлеммен дәлелде.

Мысал:Пікіріңді өмірмен байланыстырып, бір мысал келтір.

Қорытынды: Тақырып бойынша қорытынды жаз.

Оқушылар өздерінің тақырып бойынша оқып, зерделегенін сөйлемдер арқылы тұжырымдайды.

Мақсаты: Өз ойын айтып, сабақты бекіту, қорытындылау.

Тиімділігі: Оқушы алған білімін жинақтап, саралай білуге дағдыланады.

Саралау: Бұл тапсырмада саралаудың «Білім гүлі» тәсілі арқылы көрініс табады.

Дескриптор:

«Төрт сөйлем» әдісі бойынша берілген тапсырманы толық орындайды-2б.

Оқушылар бір-бірінің сабаққа қатысу белсенділігіне қарай «Білім гүлі» әдісі арқылы бірін-бірі бағалайды. Өте жақсы!, Керемет!, Жақсы!, Талпын!


ДК экраны

2-сынып оқулығы.

Жұмыс дәптерлері.







Саралау – Сіз қосымша

көмек көрсетуді қалай

жоспарлайсыз? Сіз

қабілеті жоғары

оқушыларға тапсырманы

күрделендіруді қалай

жоспарлайсыз?

Бағалау - Оқушылардың

үйренгенін тексеруді

қалай жоспарлайсыз?

Пəнаралық байланыс

Қауіпсіздік жəне еңбекті

қорғау ережелері

АКТ-мен байланыс

Құндылықтардағы

байланыс

Рефлексия

Сабақ / оқу

мақсаттары

шынайы ма?

Бүгін оқушылар

не білді?

Сыныптағы ахуал

қандай болды?

Мен жоспарлаған

саралау шаралары

тиімді болды ма?

Мен берілген

уақыт ішінде

үлгердім бе? Мен

өз жоспарыма

қандай түзетулер

енгіздім жəне

неліктен?

«Менің көңіл-күйім баспалдағы»

Оқушылар стикерлерге өз есімдерін жазып (немесе смайликтің суретін салып) тақтада

салынған баспалдақтардың біріне жабыстырады. Баспалдақтар «Керемет!»,

«Өзіме сенімдімін!», «Жақсы», «Жаман емес», «Маған көмек керек!», «Білмеймін»,

«Нашар» деп аталады.


Қорытынды бағамдау

Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды

жетілдіруге көмектесетін не білдім?



37 сабақ

Қысқамерзімді жоспар

Сабақтың тақырыбы: Нәтиже сабақ. Мен не үйрендім?

Бөлімі:

Сиқырлы дәрі жасаймын

Педагогтің аты-жөні:




Күні:




Сыныбы:

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Нәтиже сабақ. Мен не үйрендім? БЖБ

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

2.2.6.1 Мұғалімнің көмегімен белгілі бір тақырыпта жазылған мәтіндердің

ұқсастығы мен айырмашылығын табу.

2.4.2.1 Мұғалімнің көмегімен түбір мен қосымшаны ажырату.

2.3.5.1 Жіберілген пунктуациялық, орфографиялық қателерді мұғалімнің көмегімен тауып түзету және құраған сөйлемін толықтыру.

Сабақтың мақсаты:


Барлық оқушылар: Оқушылар дара және күрделі зат есімдердің жазылуын айтады біледі;

Көптеген оқушылар: Өз бетінше жұмыс жасайды. Өз бетінше жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді.

Кейбір оқушылар: Оқушылар түсіндіру барысында қосымша мәліметтер пайдаланады;

Құндылықтары:

Туған жерін сүю, құрметтеуге тәрбиеленеді;



Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

Қызығушылықты ояту.

Ұжымдық жұмыс.

7 мин.


Ұйымдастыру кезеңі:

1.Оқушылармен амандасу, түгендеу.

2.Оқушыларды топтарға біріктіруді ұйымдастыру:

Фигуралар көмегімен оқушыларды 3 топқа біріктіру.

I-«Кеме» тобы

II –«Қайық» тобы

III– «Теңізші» тобы

Саралау: Бұл жерде қолданудың

«Жинақтау» тәсілі арқылы көрінеді. Оқушылардың оқуға деген қызығушылығын арттыру мақсатында мүмкіндігінше оларға қолдану еркіндігі беріледі.

(Ұ) “Мозайка” әдісі арқылы оқушылар бір-біріне жақсы тілек айту арқылы жағымды ахуал қалыптастырады.

Мақсаты: Оқушылар бойында идея немесе тілек білдіру, тыңдау дағдыларын дамытуға бағыттау, сондай-ақ барлық оқушыларды қатыстыру арқылы оқыту жағдайларын теңестіру.

Тиімділігі: Оқушыны бір-біріне тілек айту арқылы жақындастырады, көңіл -күйін көтереді, бауырмалдығын оятады.

Мұғалім ұйымдастыру кезеңінде белсенділік танытқан оқушыларды «Мадақтау сөз» әдісі арқылы бағалайды: «Тамаша! Керемет! Өте жақсы! Талпын!»

Суреттер салынған конверт







Миға шабуыл. «Тарсия» әдісі.

Ұжымдық жұмыс.

5 мин.


Алдыңғы білім мен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында экранда көрсетілген суреттерге мұғалімнің көмегімен (бағыт-бағдары, нұсқауымен) жауап береді.

Саралау: Бұл жерде саралаудың «Түсіну» тәсілі қолданылады. Дұрыс мағынада жауап беруге бағыттау мақсатында кейбір оқушыларға қосымша ашық сұрақтар, ал кейбір көмек қажет ететін оқушыларға қосымша жетелеуші сұрақтар қойылады.

Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау жасағаннан кейін мұғалім экраннан сабақтың тақырыбы мен сабақтың мақсатын таныстырады.

Сұрақтар:

1.Зат есім нені білдіреді?

2.Зат есім қандай сұрақтарға жауап береді?

3.Жалқы есім дегеніміз не?

Мақсаты: Жылдам әрі функционалды түрде сыни ойлауды дамыту.

Тиімділігі: Оқушының танымдық дағдысы артады. Сонымен қатар оқушыға сабақтың өмірмен байланысын көрсетеді және сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтауға мүмкіндік береді.

Дескриптор:

-1-ші сұраққа жауап береді.

-2-ші сұраққа жауап береді.

-3-ші сұраққа жауап береді.

Жалпы-1балл.

Сонымен қатар, өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!»

«Керемет»

«Сенің қолыңнан келеді» деген мадақтау сөзімен ынталандыру.

ДК

экраны

Сұрақтар топтамасы.

Оқулық 2-сынып.

Сабақтың ортасы

Мағынаны ашу.

Топтық жұмыс.

8 мин.



«551» әдісі.

Оқушыларға тақырыпқа байланысты әр қатарға 5 сөзден беріледі.

2 -тапсырма: Жалқы есімдерге сипаттама береді. Үш топқа үш сөз бөліп беріледі.

Дескриптор:

- Сөздердегі жалқы есімдерді ажырата біледі;

- Сөздердегі жалқы есімдермен жалпы есімдерді ажырата біледі;

-Бір-бірін толықтырады, Жалпы-2 балл.

ДК экраны

2-сынып оқулығы

«Түртіп алу» әдісі.

Оқулықтағы «Тілдік бағдар» айдарының тапсырмасы беріледі.

Кәсіби сөздермен танысып, өз дәптерлеріне тапсырманы орындайды.

Мұғалім сабақ барысында белсенділік танытқан оқушыларды «Білім гүлі» әдісі арқылы бағалайды: «Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы! Талпын!».

ДК экраны

2-сынып оқулығы.



Топтық жұмыс.

6 мин.


5-тапсырма: Төмендегі сөздерді топтастыра отырып қатысты сөздерді топта талдап, кестені толтыр.

Мақсаты: Сөздердегі жалқы есімдер мен жалпы есімдерді ажыратады.

Тиімділігі: Тыңдалым мен айтылым дағдысы қалыптасады.

Саралау: Бұл тапсырмада саралаудың «Талқылау» тәсілі көрініс табады.

Берілген тапсырма бойынша өз ойларын ортаға салып, пікірлерін білдіріп, топтық талдау жасайды. Талқылау нәтижесінде өзара бір келісімге келіп кестені толтырады.

Дескриптор:

- Сөздерден сөйлем құрай біледі;

- Өз ойларын ортаға салып айтады;

Жалпы-1 балл.

Бағалау: Әр топтың топ басшылары кесте бойынша бағалайды.


ДК экраны

2-сынып оқулығы.


Жеке жұмыс.

7 мин.

6-тапсырма:

Күрделі зат есімдерді қатыстырып төмендегі кеңестерді оқып, сұрақтарға жауап бер.

Мақсаты: Жұрнақ пен жалғаудың атқаратын қызметімен таныстыру.

Тиімділігі: Оқылым мен айтылым дағдысы қалыптасады.

Саралау: Бұл тапсырмада саралаудың «Диалог және қолдау көрсету» тәсілі көрініс табады.

Берілген тапсырма бойынша күрделі зат есімдерді оқиды. Өзіндік ойын тұжырымдайды. Оқып, танысқан кеңестерді басшылыққа алып, сұрақтарға жауап береді.

Дескриптор:

-Кеңестерді оқиды.

-Сұрақтарға жауап береді.

Жалпы – 1балл.

ДК экраны

2-сынып оқулығы.

Жұмыс дәптерлері.

Сергіту сәті

1 мин




https://youtu.be/xyS4WWbtttM




https://youtu.be/xyS4WWbtttM

Жұптық жұмыс.

5 мин.

Жазылым.

7-тапсырма Жұмыс дәптердегі Кестені толтыр.

Мақсаты: Берілген сөздерді қатыстыра отырып сөйлемдердің айырмашылығын ажыратады.

Тиімділігі: Оқушының сын тұрғысынан ойлау дағдысы мен жазылым дағдысы қалыптасады.

Саралау: Бұл тапсырмада саралаудың «Тапсырма» тәсілі көрініс табады.

Төменде берілген сөздердің атқаратын қызметін жазады.

1.Күрделі зат есім

2.Жалқы есім

3.Жалпы есім

Дескриптор:

-Зат есімдерді ажыратады, мысал жазады-1б.

-Жалқы есімге ереже мен мысал жазады-1б.

- Жалпы есімге ереже мен мысал жазады-1б.

ДК экраны

2-сынып оқулығы.

Жұмыс дәптерлері.

Сабақтың соңы.

Ой толғаныс.

Рефлексия

Жеке жұмыс:

6 мин.

«Бір қалам, бір қағаз» әдісін пайдаланып сабақ бойынша түсінгеніңді жаз.

Пікір: Оқыған мәтін бойынша өз пікіріңді бір сөйлеммен жаз.

Дәлел:Өз пікіріңді бір сөйлеммен дәлелде.

Мысал:Пікіріңді өмірмен байланыстырып, бір мысал келтір.

Қорытынды: Тақырып бойынша қорытынды жаз.

Оқушылар өздерінің тақырып бойынша оқып, зерделегенін сөйлемдер арқылы тұжырымдайды.

Мақсаты: Өз ойын айтып, сабақты бекіту, қорытындылау.

Тиімділігі: Оқушы алған білімін жинақтап, саралай білуге дағдыланады.

Саралау: Бұл тапсырмада саралаудың «Білім гүлі» тәсілі арқылы көрініс табады.

Дескриптор:

«Бір қағаз, бір қалам» әдісі бойынша берілген тапсырманы толық орындайды-2б.

Оқушылар бір-бірінің сабаққа қатысу белсенділігіне қарай «Білім гүлі» әдісі арқылы бірін-бірі бағалайды. Өте жақсы!, Керемет!, Жақсы!, Талпын!


ДК экраны

2-сынып оқулығы.

Жұмыс дәптерлері.







Саралау – Сіз қосымша

көмек көрсетуді қалай

жоспарлайсыз? Сіз

қабілеті жоғары

оқушыларға тапсырманы

күрделендіруді қалай

жоспарлайсыз?

Бағалау - Оқушылардың

үйренгенін тексеруді

қалай жоспарлайсыз?

Пəнаралық байланыс

Қауіпсіздік жəне еңбекті

қорғау ережелері

АКТ-мен байланыс

Құндылықтардағы

байланыс

Рефлексия

Сабақ / оқу

мақсаттары

шынайы ма?

Бүгін оқушылар

не білді?

Сыныптағы ахуал

қандай болды?

Мен жоспарлаған

саралау шаралары

тиімді болды ма?

Мен берілген

уақыт ішінде

үлгердім бе? Мен

өз жоспарыма

қандай түзетулер

енгіздім жəне

неліктен?

«Менің көңіл-күйім баспалдағы»

Оқушылар стикерлерге өз есімдерін жазып (немесе смайликтің суретін салып) тақтада

салынған баспалдақтардың біріне жабыстырады. Баспалдақтар «Керемет!»,

«Өзіме сенімдімін!», «Жақсы», «Жаман емес», «Маған көмек керек!», «Білмеймін»,

«Нашар» деп аталады.


Қорытынды бағамдау

Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

38 сабақ

Қысқамерзімді жоспар

Сабақтың тақырыбы: Бақылау диктанты. Абай

Бөлімі:

Ертегі құрастырамын

Педагогтің аты-жөні:




Күні:




Сыныбы:

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Бақылау диктанты. Абай

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

2.1.5.1 Жіберілген пунктуациялық, орфографиялық қателерді мұғалімнің

көмегімен тауып түзету және құраған сөйлемін толықтыру.

2.3.6.1 Бас әріп пен кіші әріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап, оларды

байланыстырып көлбеу және таза жазу.

2.4.2.4 Зат есімнің жалпы және жалқы түрлерін ажырату, жалқы есімнің

жазылу емлесін сақтау .

2.4.2.3 Сөз таптарын (зат есім, сын есім, сан есім, етістік) ажырату.

Сабақтың мақсаты:


Барлық оқушылар: Оқушылар дара және күрделі зат есімдердің жазылуын айтады біледі;

Көптеген оқушылар: Өз бетінше жұмыс жасайды. Жұрнақ пен жалғауды ажыратады;

Кейбір оқушылар: Оқушылар түсіндіру барысында қосымша мәліметтер пайдаланады;

Құндылықтары:

Туған жерін сүю, құрметтеуге тәрбиеленеді;