ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 17.03.2024
Просмотров: 4
Скачиваний: 0
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Қысқа мерзімді жоспар бөлімі: | № 6 ЖББМ | |||||||
Күні:. | 12.02.23ж. | |||||||
4 «В» | | | ||||||
Сабақ тақырыбы | Пайыздар | |||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары | 4.5.2.1 жай бөлшектердің құрылуын, салыстыру, қосу және азайтуды бейнелеу үшін жазық фигуралардың бөлігі және сан сәулесін қолдану 4.1.1.6 бөлімдері немесе алымдары бірдей жай бөлшектерді салыстыру/сан сәулесінде салыстыру, дұрыс бөлшек, бұрыс бөлшек, аралас сандарды ажырату | |||||||
Сабақ мақсаттары |
| |||||||
Сабақ барысы | ||||||||
Сабақтың кезеңі/ уақыт | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Ерекше білімді қажет ететін оқушы тапсырмасы | Бағалау | Ресурстар | |||
Сабақтың басы 5 мин Өткенді пысықтау 5 мин | Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығуларын жасату арқылы жүреді. Топқа бөліну «Таңдау» әдісімен фигуралар суретін алғызу арқылы жүреді. Жаңа тақырыпты ашу- «Жасырын сөзді тап» ойыны: -Берілген тапсырмадан бір-бірден алып орындап, жасырын сөзді ашыңдар. 754321+97643 -п 9638541:3-з 930144-5435-а 816354:9 -д 3401*504-й 710145:9-а 975614-83545-ы 3249072:9 -р -Олай болса, бүгінгі сабағымызда пайызды анықтауға берілген тапсырмалар орындайтын боламыз. Оқу мақсаты жарияланады. | Ширату жаттығуларын жасайды. Топтарға бірігеді. Тапсырма тексертеді. Тапсырма орындайды Тақырып ашады. | Ширату жаттығуларын жасайды. Топтарға бірігеді. Тапсырма тексертеді. Тапсырма орындайды Тақырып ашады. | «Ауызша мадақтау» әдісі. Жауабын толықтыру, тиімді кері байланыс жасау. | Фигуралар суреті Интер-белсенді тақта | |||
Сабақтың ортасы | (Ұ, Д) 1- тапсырма тақтамен, дәптермен жұмыс. 1) Қалдықпен бөлуді орындаңдар. 249:2=124(1қалд) -э 95:3=31(2қалд)-к 104:5=20(4қалд)-о 705:7=100(5қалд)-л 55:7=7(6қалд)-о 358:10=35(8қалд)-г 925:100=9(25қалд)-и 25047:100=250(47қалд)-я Есіңе түсір! 2) Тапсырманы орындаңдар. а)Фигураның боялған бөліктерін бөлшек түрінде жазыңдар. 3/12, 6/24, 1/3, 5/8. Ә) Бөліндіні бөлшек түрінде жазыңдар. 6:8=6/8 12:25=12/25 7:90=7/90 1:100=1/100 4:100=4/100 Есіңе сақта! Сергіту сәтінде «Жаяу» әуенімен билеп сергиді. (Ұ, Д) 2- тапсырмада дәптермен жұмыс жүзеге асады. 3) Тапсырманы орындаңдар. А) «%» белгісін пайдаланып, бөлшектерді пайыз түрінде жазыңдар. 4/100=4% 25/100=25% 38/100=38% 59/100=59% Ә) Пайыздарды бөлшек түрінде жазыңдар. 18%=18/100 58%=58/100 76%=76/100 99%=99/100 4) Диаграммаға қараңдар. Мұндағы қоршаған ортаны ластау көздерінің көрсеткішін бөлшек түрінде жазыңдар. 46/100, 27/100, 7/100, 9/100, 4/100, 4/100, 3/100. 5) Шамалар кестесіне қараңдар. Үлгі бойынша пайыздың көмегімен жазыңдар: 1см=1 метрдің 1%-ы. 1мм=1дециметрдің 1%-ы. 1кг=1 центнердің 1%-ы. Саралау тәсілі: «Тапсырма» арқылы жүзеге асады Кейбір оқушыға: -Жаяу адамға қатысты сұрақтар құрастыр. (Д) 3- тапсырма «Ойлан, жұптас, талқыла» әдісі. 6) Есепті шығарыңдар. V=V1+V2=80+75=155км/сағ S=155*4=620км 620км+125км=745км Ж: арасы 745 км болды. 7) Тапсырманы орындаңдар. А)11/100-сары, 4/100-қара, 31/100-көк. Ә) Өз өрнегіңді салып, досыңа ұсын. | Тапсырмаларды орындайды. Билеп сергиді. Тапсырма орындайды. Тапсырма орындайды. | Тапсырмаларды орындайды. Билеп сергиді. Тапсырма орындайды. Тапсырма орындайды. | Дескриптор: Қалдықпен бөлуді орындайды-1балл. Фигураның боялған бөліктерін бөлшек түрінде жазады-1балл. Бөліндіні бөлшек түрінде жазады-1балл. «%» белгісін пайдаланып, бөлшектерді пайыз түрінде жазады-1балл. Пайыздарды бөлшек түрінде жазады -1 балл. Диаграммадағы қоршаған ортаны ластау көздерінің көрсеткішін бөлшек түрінде жазады -1балл. Шамалар кестесіне қарап, пайыздың көмегімен жазады-1балл. Есептің шешуін, жауабын шығарады-1балл. Торкөздер санын пайызбен жазады-1балл. | Математика 4-сынып 3-бөлім | |||
Қосымша тапсырма (саралау тапсырмасы) | Саралау тәсілі: «Тапсырма» арқылы жүзеге асады Кейбір оқушыға: -89-бет №8. | Тапсырма орындайды. | Өз өрнегін салып, досына ұсынады-1балл | | ||||
Соңы | Кері байланыс: «Жетістік баспалдағы» әдісі бойынша өтеді. Үй тапсырмасы: 89-бет №9. | Ойын айтады. жасайды. | ҚБ қойылады. | |
Қысқа мерзімді жоспар бөлімі: | № 6 ЖББМ | |||||||
Күні:. | 12.02.23ж. | |||||||
4 «В» | | | ||||||
Сабақ тақырыбы | Тәуелдеулі зат есімдердің септелуі | |||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары | 4.4.2.3 – зат есімді септеу, тәуелденген сөздердің септелуін білу | |||||||
Сабақ мақсаттары |
| |||||||
Сабақ барысы | ||||||||
Сабақтың кезеңі/ уақыт | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Ерекше білімді қажет ететін оқушы тапсырмасы | Бағалау | Ресурстар | |||
Сабақтың басы 5 мин Өткенді пысықтау 5 мин | Ынтымақтастық атмосферасын және өздеріне сенімділік қалыптастыру ширату жаттығулары арқылы жүреді.
- 1,2,3,4-ке саналып, топқа бірігіп отыра қалыңдар. - Топқа ат қойыңдар. - Топ басшысын сайлап, топ ережесін еске түсіріңдер. Өткен сабаққа шолу, жаңа сабаққа кіріспе: А)Үй тапсырмасын тексеру. Ә) Сұрақ-жауап: - Өткен сабақтарда қандай тақырыптарды өттік? -Барлық септікті кезекпен атап, сұрақтары мен жалғауларын айтыңдар. -Тәуелденген зат есімдердің біреуін септеп айтыңдар. -Олай болса, бүгінгі сабақта тәуелденген сөздерді септеуге арналған тапсырмалар орындауды жалғастыратын боламыз. Сабақ мақсатын хабарлау. | Жаттығу жасайды. Топқа бірігеді. Топ басшысын сайлайды. Топ ережесін еске түсіреді. Тапсырма тексертеді. Тақырыпты, сабақ мақсатын анықтайды. | Жаттығу жасайды. Топқа бірігеді. Топ басшысын сайлайды. Топ ережесін еске түсіреді. Тапсырма тексертеді. Тақырыпты, сабақ мақсатын анықтайды. | «Ауызша мадақтау» әдісі: Жарайсың! Тамаша! Жақсы! Оқушылар жауабын толықтырып, әр қайсысына тиімді кері байланыс беріп отыру. | | |||
Сабақтың ортасы | Жаңа сабақ (Ұ) 1-тапсырма - «Ашық микрофон» әдісі. Дәптермен жұмыс жүреді. 7-жаттығу. Өлеңді оқып, табыс септіктегі зат есімдерді табыңдар. Тапқан сөздеріңді сөз құрамына талдаңдар. Табағ-ын, қауашағ-ын 8-жаттығу. Берілген сөзді септеп жазыңдар. А.с. жыл құсы І.с. жыл құсының Б.с. жыл құсына Т.с. жыл құсын Ж.с. жыл құсында Ш.с. жыл құсынан К.с. жыл құсымен 9-жаттығу. Төмендегі сөздерді пайдаланып, өтірік өлеңді қалпына келтіріп жазыңдар. Жарып өтіп түнекті, Жеттім Айдың қасына. Түнгі аязда күн өтті, Тымақ киген басына. Саралаудың «Тапсырма» тәсілі жүзеге асады. Кейбір оқушыға: - Басы сөзін септе. Сергіту сәті: «Қаражорға» биі. (Т) 2-тапсырма - «Ойлан, жұптас, талқыла» әдісі. 10-жаттығу. Сызбаны қолданып, зат есімді тіркес жасаңдар. Ағасында тұрады, ініңе берді, үйіне шақырды, терезені ашты, Мәуленге көмектесті. | Тапсырмамен жұмыс жасайды. Билеп сергиді. | Тапсырмамен жұмыс жасайды. Билеп сергиді. | Дескриптор: Өлеңді оқып, табыс септіктегі зат есімдерді табады-1балл. Табыс септігіндегі сөзді табады-1балл. Табыс септігіндегі сөзді сөз құрамына талдайды-1балл. Берілген сөзді септеп жазады-1балл. Сөздерді пайдаланып, өтірік өлеңді қалпына келтіріп жазады-1балл. Зат есімді тіркес жасайды-1балл. Хабарламаны жазады-1балл. | Қазақ тілі 4 сынып оқулығы 2-бөлім | |||
Қосымша тапсырма (саралау тапсырмасы) | 11-жаттығу. Мәтінді оқыңдар. Қарамен жазылған сөздерді көшіріп жазыңдар, сөз құрамына талдаңдар. Олардың қай септікте тұрғанын айтыңдар. Ауыл-ға, ата-сы-на, үй-і-не, қырғауыл-ды, қол-ы-на, қалта-сы-нан, қол орамал-ы-н | Тапсырма орындайды. Пікірін дәлелдейді. | Қарамен жазылған сөздерді қатесіз көшіріп жазады-1балл. Қарамен жазылған сөздерді сөз құрамына талдайды -2балл. | | ||||
Соңы | Кері байланыс - «Нысана» әдісі.
Үй тапсырмасы: 12-жаттығу. | Өзінің жұмысын бағалайды. Жазады. | ҚБ қойылады. | Интербел-сенді тақта |
Қысқа мерзімді жоспар бөлімі: | № 6 ЖББМ | |||||||
Күні:. | 12.02.23ж. | |||||||
4 «В» | | | ||||||
Сабақ тақырыбы | Мені қоршаған орта | |||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары | 4.2.3.1 шығарманың тақырыбы және негізгі ойды анықтау, автордың ойын мәтін деректерінен келтіре отырып дәлелдеу | |||||||
Сабақ мақсаттары |
| |||||||
Сабақ барысы | ||||||||
Сабақтың кезеңі/ уақыт | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Ерекше білімді қажет ететін оқушы тапсырмасы | Бағалау | Ресурстар | |||
Сабақтың басы 5 мин Өткенді пысықтау 5 мин | Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру «Гүлмен тілек» әдісімен өтеді. Топқа бөлу «Таңдау» әдісімен жүреді. - Сыйға алған гүлдің түріне қарай топқа бірігіп отырыңдар. Өткен тақырыпқа шолу: -Үй тапсырмасын сұрау. -Бір-біріңе өткен тақырыпқа байланысты сұрақтар қойып, жауап алыңдар. Жаңа оқу материалын жариялау «Ой қозғау» әдісі: -Көпіршіктегі сөздер қай ғаламшарды сипаттайды? -Осы сөздерді пайдаланып қоршаған орта туралы әңгімелеңдер. - Олай болса, бүгінгі сабақта бізді қоршаған орта туралы шығармаларды туралы оқып, тапсырмалар орындайтын боламыз. | Шеңберде тұрып бір-біріне тілек айтады, гүл сыйлайды. Топқа бірігеді. Сұрақтар қояды, сұрақтарға жауап береді. | Шеңберде тұрып бір-біріне тілек айтады, гүл сыйлайды. Топқа бірігеді. Сұрақтар қояды, сұрақтарға жауап береді. | «Ауызша мадақтау» әдісі: Жарайсың! Тамаша! Жақсы! | гүл суреттері | |||
Сабақтың ортасы | (Т) 1- тапсырма «Ойлан, жұптас, талқыла» әдісімен орындалады. А) Сөздікпен жұмыс. Дарқан-жомарт, береген. Ә)Автор туралы әңгіме. -Автордың өмірбаянын оқып, әңгімелеп беріңдер. Б) Мәтінмен жұмыс. -Өлеңді түсініп, мәнерлеп оқыңдар. -Адам жер бетінде не жасай алды? -Табиғат адамға не берді? Саралаудың «Дереккөз» тәсілі жүзеге асады. Кейбір оқушыға: - Жердің жомарттығы туралы басқа не айта аласың? Сергіту сәті – құстар үні. | - Тапсырма орындайды. Құстар үнін тыңдап сергиді. | | Дескриптор: Сөздікті жазып, жаттайды-1балл. -Автор туралы әңгімелейді-1балл. - Өлеңді оқып, сұраққа жауап береді-2балл. аудиожазба | «Әде- биеттік оқу» оқулығы 4 сынып 1-бөлім 2019ж | |||
Қосымша тапсырма (саралау тапсырмасы) | 2-тапсырмада «Ашық микрофон» әдісі, дәптермен жұмыс жүзеге асырылады. А) Талқылау. -Өлеңдегі кейіпкер сияқты өздерің не өсірдіңдер? Ә) Кестемен жұмыс. Кестедегі сұраққа жауап береді, тапсырманы орындайды. Б) Қорытынды. -Біз адамдар табиғат алдында қарыздармыз дегенді қалай түсінесіңдер? -Өлеңнің соңғы шумағын оқып, негізгі ойды түсіндіріңдер. | Тапсырманы орындап, өз пікірлерін білдіреді | Дескриптор: - Өзінің өсірген өсімдігі туралы әңгімелейді-2балл. «Жер ана жомарт», «Жер ана дарқан» сөздерінің мағынасын салыстырады, мағыналас тіркес айтады-2балл. Адамдар табиғат алдында қарыздар екендігі туралы әңгімелейді-1балл. Өлеңнің соңғы шумағын оқып, негізгі ойды түсіндіреді-1балл. | | ||||
Соңы | Кері байланысты «Үш қадамдық сұқбат» әдісі арқылы береді. Мұғалім оқушылар жауабын талдап, өз қалыптастырушы бағасын қояды. Оқу тапсырмасы: мәнерлеп оқу. | Сабақтан түйген ой-пікірін айтады. | ҚБ қойылады. Abj 21bcvfk | |