ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 18.03.2024

Просмотров: 3

Скачиваний: 0

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Өткізілген күні:

15.02.2023

Мұғалімнің аты-жөні: Туяеова З.К

Сабақтың тақырыбы:

Жол белгілерін білесің бе?


Сынып: 5а,ә

Қатысқан оқушы саны:

Қатыспаған оқушы саны:

Сабақтағы оқу мақсаттары

5.2.3.1 нұсқаулық құрылымы мен ресімделуі арқылы жанрлық ерекшеліктерін ажырату;

5.3.5.1 оқылым және тыңдалым материалдары бойынша негізгі ақпараттарды сақтай отырып, жинақы мәтін жазу;

Сабақ мақсаты

Барлық оқушылар

нұсқаулық құрылымы мен ресімделуі арқылы жанрлық ерекшеліктерін ажырата алады;

Көптеген оқушылар

оқылым және тыңдалым материалдары бойынша негізгі ақпараттарды сақтай отырып, жинақы мәтін жаза алады;

Кейбір оқушылар

нұсқаулық құрылымы мен ресімделуі арқылы жанрлық ерекшеліктерін ажырата алады; оқылым және тыңдалым материалдары бойынша негізгі ақпараттарды сақтай отырып, жинақы мәтін жаза алады.

Бағалау критерийлері

нұсқаулық құрылымы мен ресімделуі арқылы жанрлық ерекшеліктерін ажыратады;

оқылым және тыңдалым материалдары бойынша негізгі ақпараттарды сақтай отырып, жинақы мәтін жазады


Сабақ барысы

Жоспарланған уақыт

Педагог іс-әрекеті

Оқушы іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

10 минут

Оқушыларды түгендеу.

Топқа бөлу.

1. «Жаяу жүргіншілер»

2. «Көліктер»

3. «Реттеуші» тобына жұмбақтар арқылы бөлінеді

Жұмбақтар арқылы топқа бөлінеді

Ауызша мадақтау

Жұмбақтар:

1.Ала таяқ ұстаған,

Жол тәртібін нұсқаған.

2.Жолда жүрсе абайлайды,

Жан-жағына қарайлайды.

3.Бағдаршамда аялдаған, Адам тасып аянбаған.

Сабақтың ортасы

25 минут

Тапсырмалармен жұмыс

1-тапсырма. «Менің ойымша, …» әдісі

Оқушыларға «Жол ережесін сақтайық!» атты бейнебаян көрсетіліп, сол бейнебаян бойынша әңгіме жүргізіледі.

2-тапсырма. «Түрлендірсек, түсінеміз» әдісі Оқулықтағы реттеуші өлеңін әр топ 2 шумақтан әңгіме түрінде жазады.


Дескриптор:

Бейнебаян бойынша әңгіме жүргізеді.

Дескриптор:

Реттеуші өлеңін 2 шумақтан әңгіме түрінде жазып шығады.


Топтық бағалау


оқулық, бейнебаян

Сергіту сәті.

Сенің мінген көлігіңнің түрі қандай?

-Менікі көк

­ - Менікі көгірек

- Менікі көкпеңбек

Салыстырып, немесе асырып айтқанда қандай жұрнақ жалғанды, немесе қандай тәсілмен жасалды?

Оқушылар сын есімнің салыстырмалы шырайына қатысты көк, көгірек, көкпеңбек автобустармен сапарға шығып, өз көліктерінің түстеріне қатысты сын есімнің шырайларын сипаттайды.




«Аялдамадағы сұрақ» әдісі

Топтық жұмыс.

Әр топқа сын есімдер беріледі.

1-топ. Сапалық және қатыстық сын есімдерді топқа бөліп, тиісті бағаншаларға жапсырады.

2-топ. сын есімдердің салыстырмалы және күшейтпелі шырайларын екі топқа бөліп жапсырады.

3-топ. Дара және күрделі сын есімдерді екі топқа бөліп жапсыру тапсырмаларын топпен орындайды. Ортаға шығып қорғайды. Шашылған сын есімдердің орнын тап


Дара

күрделі









Салыстыр

малы

шырай

Күшейт

пелі

шырай








Сапалық сын есім

Қатыстық

сын есім








Дескриптор:

*Сапалық және қатыстық сын есімдерді табады;

*салыстырмалы және күшейітпелі шырайларын табады.

*дара және күрделі сын есімдерді табады.



Қб «Бағдаршам» әдісі

«Жылдам, әрі қызық»

Бағалау

Бағдаршам әдісімен әр тапсырмадан кейін әр топ келесі топты бағалайды

Сабақтың соңы

10 минут

Сұрағым бар. Әр топ келесі топқа сұрақ қояды.


Үйге тапсырма. 4- тапсырма Сипаттама мәтін жазу

Рефлексия.

Не қызық?

Не құнды?

Не қиын болды?