Файл: Тексерілді доіжо білім беру йымыны атауы.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 18.03.2024

Просмотров: 6

Скачиваний: 0

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Тексерілді: ДОІЖО

Білім беру ұйымының атауы

Б.Садықов атындағы ЖОМ

Бөлімі:

3-бөлім.Роботтехника. Жоба(ортақ тақырыптар:«Өнер»,«Көрнекті тұлғалар»)

Педагогтің аты-жөні:

Алимкулова М

Күні:

25-27.01.2023ж

Сыныбы: 3 «а», «в»

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Құжатты рәсімдейміз

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

3.2.1.4 шрифт пен абзацты пішімдеу

Сабақтың мақсаты:

Мәтіндік редакторда шрифт пен абзацты пішімдеуді, қолдануды үйренеді.

Құндылықтарға баулу

“Мәңгілік ел” жалпыұлттық идеясы бойынша “Жалпыға бірдей еңбек қоғамы” құндылығы қалыптасады.

Сабақтың барысы:

Сабақтың кезеңі/уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының ісәрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы


Сәлемдесу, оқушыларды түгендеу

Мұғалім төмендегі сұрақтарды оқушыларға қойып, суреттерді интерактивті тақтадан көрсетеді. Оқушылар ұжымдық үлгіде білгендері бойынша өз ойларын айтып, жауап береді.

Алдыңғы білім мен жаңа білімді ұштастыру үшін, жетелеуші және түрткі сұрақтарды талқылау.

Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау жасағаннан кейін, мұғалім интерактивті тақтадан сабақтың тақырыбы, мақсаты, бағалау критерийлерімен таныстырады.

  • Саған қай тақырыптарда сурет салған ұнайды?

  • Сурет салу – өнер, шебер сөйлеу де өнер. Берілген суреттерді салыстыра отырып қандай әңгіме құрастырар едің?

(1-сурет).

Қалыптастырушы бағалау

Мұғалім оқушыларды сабаққа қатысу белсенділігі мен сұрақтарға жауап беру деңгейіне қарай арқылы бағалайды.

Интерактивті

тақта
Оқулық
Жұмыс

дәптерлері




Сабақтың ортасы


«Мәтінмен жұмыс» әдісі ашу

Тапсырмалар:

  • мәтінді бірнеше бөлікке бөлу;

  • әр бөлікке атау беру;

  • әр бөліктің негізгі ойын білдіретін сөйлемдерді анықтау;

  • негізгі ұғымдарды сипаттайтын сөз, сөз тіркесі, сөйлемдерді табу;

  • мәтіндегі барлық негізгі ұғымдарды кезегімен атап беру;

  • мәтіндегі оқуға орын алған жерлерді атау;

  • мәтінді аяқтаудың нұсқасын ұсыну.

1- тапсырма Төменде Word редакторында терілген мәтін берілген. Осы мәтіннің әрбір

қатарын Шрифт (Қаріп) пен Абзац

(Азат жол) командаларының қолданылуын талдап, шағын есеп жазыңдар. Мысалы, тақырып: түсі жасыл, өлшемі ...



Дескриптор

  • Берілген тапсырмаға топтық талдау жасайды.

  • Мәтін бойынша шағын есеп жазады.





Оқулық


Жұмыс

дәптерлері



құрастырыңдар. Әңгімеге тақырып беріп, қағазға жазыңдар. Шрифт (Қаріп) пен Абзац

(Азат жол) командаларын құрастырған мәтіндеріңе қолдану жоспарын ұсыныңдар.

Жеке жұмыс

2- тапсырма

  • Мәтінге Қаріп және Азатжол командаларын қолдануды білу неге маңызды саналады?

  • Қаріп пен Азат- жол

командаларының қызметінде

қандай негізгі 3 айырмашылықты атай аласың?

Құрастырған әңгімеге талдау жасап, жоспарын ұсынады.



.











Сабақтың соңы.
Рефлексия



ІІІ. Ой толғаныс. Жеке жұмыс

Сабақ соңындағы оқушылардың рефлексиясы:

Түсінік бағдаршамы:

— нені білді

-нені үйренді

— не әлі де түсініксіз.

Мәтін теруде қажетті ережелерді біледі. Абзац

және шрифт сөздерімен танысты










Үйге тапсырма:

1/ Мәтінді терген кезде Шрифт пен Абзац командалары не үшін қолданылады?;

2/ Шрифт пен Абзац командаларын салыстыр. Қызметтеріндегі негізгі үш айырмашылықты ата.