Файл: ыса мерзімді жоспар Блім Роботтехника Педагогті атыжні.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 19.03.2024

Просмотров: 7

Скачиваний: 0

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Қысқа мерзімді жоспар

Бөлім:

Роботтехника

Педагогтің аты-жөні

Сахиева А.

Күні:

10.02.2023

Сынып: 5

Қатысқаны:

Қатыспағаны:

Сабақтың тақырыбы

Бұрылыстар. Практикалық жұмыс

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

5,3,3,3 робот қозғалысын ұйымдастыруға арналған түс датчигін қолдану

Сабақтың мақсаты

  • Сызықтық алгоритмді негізге ала отырып, роботтың қозғалған кезде бұрылыс жасау программаасын құруды үйренеміз.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар



Сабақтың басы

10 мин

Ұйымдастыру бөлімі

Оқушылармен амандасу, сабақ тақырыбы мен мақсаты, бағалау критерийлері таныстырылады. Оқушылардың сабаққа дайындау үшін, алдымен көңіл күйлерін сұраймын.
Өткен сабақты пысықтау: «Бір минут» әдісі

  • Гироскоп дегеніміз не?

  • Гороскопиялық датчик дегеніміз не?

  • Гороскопиялық датчик қалай жұмыс істейді?

  • Роботтың бұрыштық бейімділігін анықтау және оны белгілі бір бағытқа бұру үшін қандай программа жазу керек?


Жаңа сабақ

Сабақ тақырыбына сәйкес бейнематериал көрсетемін.

Жаңа сабақты түсіндіремін.



Сабақтың мақсаты мен бағалау критерийлерін мұғалімнің көмегі арқылы танысады.

Оқушылар қойылған сұрақтарға жауап айтады.

Оқушылар видеоматериалды көреді, түсінеді.

«Басбармақ» әдісі

арқылы

бағалау

Интербелсенді тақта, слайд, кітап, дәптер

Сабақтың ортасы

25 мин



Жеке тапсырма ұсыну.

Тапсырма 1

Программада көрсетілген қадамдарды ретімен орналастыр


Тапсырма 2

1. Жетекші платформа деген не?

2. Жетекші платформаны жинау үшін қандай программаны пайдаланамыз?

3. Суреттегі программаға қара,робот қанша градусқа бұрылыс жасаған?




Мұғалімді тыңдайды
1- тапсырманы орындайды


2- тапсырманы орындайды

«Басбармақ» әдісі

арқылы

бағалау.

Интербелсенді тақта, слайд, кітап, дәптер


Сабақтың соңы

10 мин


Оқушылардан рефлексияны «Мини-сұхбат» әдісімен аламын. Google Forms-да жазалған сұхбатқа сілтеме арқылы жауап береді.


- Мен... үйрендім.

- Маған...қиын болды.

- Маған ... қызықты болды.

- Бүгінгі сабақ ұнады ма?
Үйге тапсырма:



Оқушылар сұрақтарға жауап береді

Өзін-өзі бағалау.

Тапсырманы жазып алады

«Басбармақ» әдісі

арқылы

бағалау

Интербелсенді тақта, слайд