Файл: Б ыса мерзімді жоспар 1 лім.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 20.03.2024

Просмотров: 120

Скачиваний: 0

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.



Бөлім




Педагогтың аты-жөні




Күні




Сынып

Қатысушылар саны

Қатыспағандар саны

Сабақтың тақырыбы


Ойын техникасының дағдысын дамыту

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

6.1.3.1 - арнайы спорттық техникаларды орындау кезіндегі дағдылар мен реттілікті таңдай білу

Сабақтың мақсаты


  • Техникалық әдісте:допты ұтып алу,допты алып жүру,допты жалғау,ойын кезінде доп үшін күресте оқушылардың білімін қалыптастыру

Бағалау критерииі

  • Ойында техника және техникалық әдіс(допты ұтып алу,допты алып жүру,допты жалғау, доп үшін күрес,шабуыл) сөзінің мағынасын біледі

  • Техникалық әдістерді көрсетеді: допты ұтып алу,допты алып жүру,допты жалғау,ойын кезінде доп үшін күрес




Сабақтың кезеңі/ уақыты

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Басы

Сапқа тұру,жаңа сабақтың тақырыбымен, мақсатымен, жетістік өлшемдерімен таныстыру;

Қауіпсіздік ережесімен танысу.

Саптық жаттығулар-бір орындағы бұрылыстар

Жәй жүгіріс(диагонал бойынша,ортадан,қарсы бағытқа,жылан тәрізді)

-тізені жоғары көтеріп жүгіру;

-аяқты артқа сермеп жүгіру;

-жылдамдыққа жүгіру;

-180º-қа айналу

Жанымызбен жылжу

-кеудеден доп лақтыру қалпын салып оң және сол жақ жанымызбен жылжу.

Жәй жүріс:

-қол жоғары, аяқтың ұшымен жүру;

-қол желкеде немесе жанымызда,өкшемен жүру;

-аяқтың сыртымен жүру;

-аяқтың ішімен жүру.

ЖДЖ

Оқушыларшаттықшеңберінқұрады.Мұғалімніңқойған

сұрағынажауапбереді.Бір-бірінеәдемісөздерайтады.

Біз тату-тәттіміз.

Бізбақыттымыз!

Әркүнімізқуанышқа

толы.

«Алдығы оқуда» күлегештер арқылы бағалаймын.


Үлкен ойын кеңістігі,жарыс өткізуге қажетті құрал жабдықтар.

Ортасы

«Баскетбол ойынында негізгі элементтер» таныстырылымын көрсету

(Б, Т, Тәж, ф)

Доп үшін күрес. Баскетбол алаңында екі топ ойнайды. Мұғалім алаң ортасынан капитандар арасына допты ойынға қосады, олар допты өз жағына қағып алуға тырысады.Ойыншылар допты қағып алғаннан кейін, допты бір-біріне жалғайды, ал қарсылас топ допты қағып алуға тырысады.10рет допты жалғаған топ өз еншісіне ұпай алып келеді.Осыдан кейін ойынды ортадан бастайды. Өз қоржынына көп ұпай жинаған топ жеңімпаз болып саналады.

Бұл тапсырмаға бағалау дескрипторы:

-Допты жалғауды дұрыс орындау

-Допты тартып алу кезінде ережені бұзбау

ҚБ:

«Жина және жауап бер».

Оқушыларға «жұлып алу», «жалғау», «допты алып жүру», «екі адым», «себетке лақтыру», «допты ұтып алу», «доп үшін күрес»-атты сөздер жазылған парақшалар беріледі.

Оқушылар белгілі бір уақыт ішінде сөздерді реттілігі бойынша жинайды және неліктен реттілік бойынша тұрғанын түсіндіреді.

(Б, Т,)Жеңілдетілген ережемен баскетбол ойыны.

Бұл тапсырмаға бағалау дескрипторы:

- Допты жерге соқпай алып жүру баскетбол ойыны,доппен екі адым жасауға рұқсат беріледі.

Қауіпсіздік ережесін біледі.

Икемділік,жауырынға тұру,көпірше,домалау,созылу,бастапқы қалып,жинақталу ережелерін көрсетеді

Допты алып жүру,ереже ісін дұрыс пайдаланады және сақтайды көрсетедіі

-

Сабақтың басында оқушылар әр топты «Басбармақ» әдісі арқылы бағалайды

«Жеке әңгіме» үлгісібойынша

өзінбағалайды



Іс-әрекеттің әрбір түріне арналған кең алаң. Ысқырық, бор, волейбол добы, теннис добы, әр түрлі нысаналар.

М.Н. Жуков. Қозғалу ойындары. «Академия», М. - 2000


Сабақтыңсоңы


Кері байланыс

1.Сіз үшін жаңа ақпарат...

2.Не қиын болды?

3.Не оңай болды?

4.Нені ескеруім керек?

«Менің ең жақсы көретін сәнді киімім» тақырыбында диалог құрастыру. Дыбыс үндестігіне талдау

Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды.




Рефлексия парағы



Бөлім




Педагогтың аты-жөні




Күні




Сынып

Қатысушылар саны

Қатыспағандар саны

Сабақтың тақырыбы


Ойын техникасының дағдысын дамыту

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

6.1.3.1 - арнайы спорттық техникаларды орындау кезіндегі дағдылар мен реттілікті таңдай білу

Сабақтың мақсаты


Барлық оқушылар қозғалыс кеңістігінде толық топ ретінде қауіпсіз жұмыс істеу Жеке және бірлескен жұмыста отансүйгіштік сезімді және адамгершілік құндылықтарды көрсету


Бағалау критерииі

Негізгіқимыл-қозғалысжаттығуларыныңбайланысынанықтайды.

Сабақтың кезеңі/ уақыты

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Басы

Сабақтың басында өтетін тақырыппен таныстырып, білім алушылармен бірге оқу мақсаты және сабақтың соңында күтілетін нәтиже анықталады. Осыдан кейін білім алушылар сабақтағы бағалау критерийлері және дескрипторлармен танысады.

Білім алушылар, бір орында, қозғалыста және жүгіру кезінде ЖДДЖ орындайды.

Оқушы өз жұбын табады

Әдіс арқылы қайталау

Сұрақ жауап орындайды

Қол шапалақ





Ортасы

Өткізілетін оқу тапсырмасының ережелері мен қауіпсіздік ережелері айтылып түсіндіріледі. Осыданкейінбілімалушылар

жұпта жұмыс жасайды:
Б аскетболшының тұрысы:
а) Допты бір орында оң және сол қолмен алып жүру;


б) Бір қолдан екінші қолға ауыстырып алып жүру;
в ) Қозғалыста допты оң және сол қолымен алып жүру.
Осы тапсырманың дескрипторлары:

  • Баскетбол сабағындағы қауіпсіздік ережелерін біледі және сақтайды;

  • Жаттығуларды орындау кезіндегі үйлесімділікті дамытуға арналған қимыл-қозғалыс дағдыларын қолданады.


Сұраңыз: Баскетболмен айналысқан кезде қандай қауіпсіздік ережелерін сақтауымыз қажет? Өздеріңіздің практикалық білімдеріңізді және дағдыларыңызды күнделікті өмірде қалай қолданасыздар?

Бұл тапсырмада қандай арнайы спорттық қозғалыс әрекеттері қолданылды?
Өткізілетін оқу тапсырмасының ережелері мен қауіпсіздік ережелері айтылып еске түсіріледі. Осыдан кейін білім алушылар келесі оқу тапсырмаларын орындайды:

Жоғарыдан бір қолмен беру. Доптың бастапқы жағдайы, бір қолының білезігінде. Алға қозғалғанда қол жазылады да, білезік допты орап, берілімді аяқтайды.
Б ір қолмен төменнен беру. Бастапқы жағдайда доп. жамбас тұсында, бір қолдың білезігінде болады, алақан жоғары қарап, саусақтар алға созылады. Аз ғана кезенуден соң алға айналуды бастайтын қозғалыспен орындалады. Білезік бірте-бірте ашылып, доп одан сырғанап түскендей болады. Ұшу биіктігі білезіктің қай мезетте ашылғанына байланысты болады. Қолды соза берген уақытта әр аттас аяқ алға адымдайды.
Қ ағып алу – баскетболшының допқа ие болуына себепші болатын тәсіл. Жақсы қағып алып басқа тәсілдерді тиімді орындауға әсер етеді. Қағып алуға дайындық қағып алудан кейінгі тәсілдің бастапқы жағдайында келтіретіндей допқа ие болуды қамтамасыз етуі керек. Екі қолымен қағып алу. Қағып алу үшін қолын екі жақтан допқа ұмсыну керек, нәтижесінде доп ұшып келетіндей жарты сфера жасалады.
Д опты орнында тұрып бір қолымен қағып алу. Қолына доп тиісімен допты қысып ұстап, не денесіне жақындатуы не келесі әдісті қолдана алатындай бағытта қозғауы керек. Қолды бүгу- доптың ұшу жылдамдығының амортизациясы қызметін қамтамасыз етеді. Доп қолға тигенде қатты соғылмауы керек, сондықтан қолды ертерек бүгу керек. Бір қолмен допты қағып алу, екінші қолмен допты қағып алуға мүмкіндік жоқ болғанда немесе қағып алғаннан кейін бір қолмен тәсіл жасау керек болғанда қолданылады.

Осы тапсырманың дескрипторлары:

  • Жаттығуларды орындау кезіндегі қауіпсіздік ережелерін біледі және сақтайды;

  • Жаттығуларды орындау кезінде үйлесімділікті дамытуға арналған қимыл-қозғалыс дағдыларын қолданады;

  • Жоғарыдан бір қолмен допты дұрыс береді;

  • Бір қолмен төменнен допты дұрыс береді.


Сұраңыз: Жаттығулар орындау кезінде қандай қауіпсіздік ережелерін сақтауымыз қажет? Өздеріңіздің практикалық білімдеріңізді және дағдыларыңызды күнделікті өмірде қалай қолданасыз?

Бұл тапсырмада қандай арнайы спорттық қозғалыс әрекеттері қолданылды?

Екпін алып немесе орнынан бойлап жасалады.

Оқушылар тірек-қозғалыс дағдыларының не екенін түсінгендіктерін сипаттай және көрсете алады.

.


Смаликтер арқылы

ҚБ өзін өзі бағалау

: «Бас бармақ» арқылы бағалайды
ҚБ «От шашу»


Үлкен бос кеңістік, баскетбол доптары, ысқырық, конустар.
Баскетбол сабақтарындағы қауіпсіздік ережелері интернет ресурсына сілтеме: https://xn--j1ahfl.xn--p1ai/library/instruktazh_po_tehnike_bezopasnosti_na_urokah_baske_112701.html
Баскетболдағы допты алып жүру интернет ресурсына сілтеме: https://www.youtube.com/watch?v=Lnfa-ZQgJ6Y


Сабақтыңсоңы


Сабақ соңында оқушыларға қойылатын сұрақтар:

  • Сабақта не түсініксіз болды?

  • Сабақ барысында қандай қиыншылықтар кездесті?

  • Не қосу қажет деп ойлайсың?Өзіңізге нені жетілдіру қажет?

Үй тапсырмалары беріледі;

Мұғалім тарапынан кері байланыс жүргізіледі (сабақ барысында кеткен қателіктер мен артықшылықтар ауызша айтылады)

Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды.




Рефлексия парағы




Бөлім




Педагогтың аты-жөні




Күні




Сынып

Қатысушылар саны

Қатыспағандар саны

Сабақтың тақырыбы


Ойын техникасының дағдысын дамыту

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

6.1.3.1 - арнайы спорттық техникаларды орындау кезіндегі дағдылар мен реттілікті таңдай білу

Сабақтың мақсаты


Барлық оқушылар орындай алады: Ойын техникасы ережелері мен ойын барысында қауіпсіздік ережелерін сақтайды.

Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Ойын техникасының дағдысын дамыту жаттығуларын біледі.

Кейбір оқушылар орындай алады: Ойын техникасының дағдысын дамыту жаттығуларын өмірмен байланыстырып, ой қорытады.

Бағалау критерииі

ойындардағы айырмашылықтарды түсінеді және рөлдерді белсенді көрсетеді;

мақсатқа жету үшін топта бірігіп жұмыс атқару барысында қозғалыс дағдыларын қалыптастырады.

Сабақтың кезеңі/ уақыты

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Басы

Сапқа тұрғызу. Салемдесу

Қауіпсіздік нұсқауды орындау керек екенің ескерту.

Оқушылардың белсенді қатысуы үшін арнайы жалпы дамыту жаттығулары

Саптық жаттығулар:

Оңға, солға бұрылу

Жүру жаттығулары:

Аяқтың ұшымен, өкшемен, жартылай отырып, толық отырып

Жүгіру жаттығулары:

Бір қалыпты, тізені көтеріп, аяқты артқа сермеп, оң, сол жанмен.


Оқушы өз жұбын табады

Әдіс арқылы қайталау

Сұрақ жауап орындайды

Қол шапалақ


Әр түрлі белсенділік үшін үлкен,бос кеңістік.

Ортасы

Оқушыларды сапқа тұрғызып екі топқа бөліп қарама-қарсы тұрып жұптық жаттығулар
Екі қолмен допты жоғарыдан беру:

-екі қолмен допты кеуде тұсынан серігіне лақтыру;

- екі қолмен допты жоғарыдан бір-біріне қайталап беру;

- бір –біріне тордан жоғары көтеріп беру.
2. Допты төменнен қабылдау:

- бір оқушы допты құрбысының қолына береді, ол допты төменнен екі қолмен қабылдап қайта береді,

- бірінші оқушы допты еденнен құрбысына береді, құрбысы төменнен қабылдап қайта береді,.

- бір оқушы үстинен береді екінші ойыншы төменнен қайтарады
3. Жеңілдетілген ережемен ойын.

Жаттығуларды орындау кезіндегі қауіпсіздік ережелерін біледі және сақтайды;

-Бір қолмен иықтан беру әдісін дұрыс орындайды;

-Екі қолмен кеудеден лақтыру әдісін дұрыс орындайды;

-Жоғарыдан бір қолмен беру әдісін дұрыс орындайды;

-Бір қолмен төменнен беру әдісін дұрыс орындайды;
ҚБ. «Баc бармақ» әдісі арқылы топтар бір-бірін бағалайды.
Сұрақ-жауап: Ойын кезінде қауіпсіздік ережелерін сақтауымыз қажет пе? Өздеріңіздің практикалық білімдеріңізді және дағдыларыңызды күнделікті өмірде қалай қолданасыз?

Бұл тапсырмада қандай арнайы спорттық қозғалыс әрекеттері қолданылды?
2- тапсырма. Өткізілетін оқу тапсырмасының ережелері мен қауіпсіздік ережелері айтылып еске түсіріледі. Осыдан кейін білім алушылар жұпта жұмыс жасайды.

  1. Баскетболшының тұрысын, допты алып жүру тәсілдерін орындаңдар.

«Қолды жұмысқа жұмылдыру» әдісі
Б  аскетболшының тұрысы:

а) Допты бір орында оң және сол қолмен алып жүру;
б) Бір қолдан екінші қолға ауыстырып алып жүру;

в  ) Қозғалыста допты оң және сол қолымен алып жүру.


Дескриптор Білім алушы


  • Баскетбол сабағындағы қауіпсіздік ережелерін біледі және сақтайды;

  • Жаттығуларды орындау кезіндегі үйлесімділікті дамытуға арналған қимыл-қозғалыс дағдыларын қолданады.


ҚБ. Бір- біріне кері байланыс береді.
Сұрақ - жауап:Баскетболмен айналысқан кезде қандай қауіпсіздік ережелерін сақтауымыз қажет? Өздеріңіздің практикалық білімдеріңізді және дағдыларыңызды күнделікті өмірде қалай қолданасыздар?

Бұл тапсырмада қандай арнайы спорттық қозғалыс әрекеттері қолданылды?


Екпін алып немесе орнынан бойлап жасалады. Көпіршіден аяқпен бар салмақты қолға ауыстыру, сол қолға беріп, және оң қолмен аттанып, аяқ ауыстыруды оң аяқпен жасау алдыға аяқты бөліп тіреу тапсырмаларын орындайды


Смаликтер арқылы

ҚБ өзін өзі бағалау


ҚБ «Бағдаршам»

ҚБ «От шашу»


Әрбір қызмет түрі үшін үлкен бос кеңістік.
Мұғалімге арналған ысқырық, секунд өлшегіш, бор, шеңбер, резеңке доп, фишкалар, қағаз, қалам.
Патриоттық сезім туралы сілтеме:


Сабақтыңсоңы


Кері байланыс

1.Сіз үшін жаңа ақпарат...

2.Не қиын болды?

3.Не оңай болды?

4.Нені ескеруім керек?


Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды.




Рефлексия парағы




Бөлім




Педагогтың аты-жөні




Күні




Сынып

Қатысушылар саны

Қатыспағандар саны

Сабақтың тақырыбы


Спорттық ойындарда тактикалық әрекеттерді қолдану

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

6.1.2.1 - қимыл-қозғалыс комбинацияларын және олардың кейбір жаттығулардағы реттілігін құру және орындау

Сабақтың мақсаты


Барлық оқушылар қозғалыс кеңістігінде толық топ ретінде қауіпсіз жұмыс істеу

Бағалау критерииі

Негізгі қимыл-қозғалыс жаттығуларының байланысын анықтайды.

Сабақтың кезеңі/ уақыты

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Басы

Сәлемдесу.Сапқа отырғызу. сабақ барысын түсіндіру. Қауіпсіздік және тәртіп ережелері.жүру ,

Кеңістікте топпен жүгіргенде неге сақ болу керек екенімізді айта аласын ба?

орташа қалыпта жүгіру , алаңның оң жағынан сол жағына қарай .

1 . Екі қол жоғарыда аяқтың ұшымен, екі қол белде өкшемен жүру.

2. Жеңіл жүгіріске көшу .

3.аяқты артқа , қолға жеткізе жүгіру, екі қол алдыда тізені биік көтере жүгіру. 4.Оң және сол жақ қырымен адымдап жүгіру екі қол белде

5 .Жылдамдыққа жүгіру

6. қолды екі жақтан тыныс ала көтеріп , түсіру, демді қалпына келтіру.

Ж.Д.Ж. орнында


Оқушы өз жұбын табады

Әдіс арқылы қайталау

Сұрақ жауап орындайды

Қол шапалақ


Смайликтер «тамаша», «жарайсың», «қолыңнан келеді»


Ортасы

Ойын эстафеталарын жүргізу. оқушыларды 2 топқа бөлу.

Эстафета тапсырма аралығы 10 -12 метр :

Баскетбол добын жүргізу.

Жылан жолмен футбол допты жүргізу.

Отырып секіру.

Капитанға допты беру.

Допты аяқпен қысып секіру

Қауіпсіздік техникасы

Оқушылар дөңгеленіп тұрады. Мұғалім әрбір шеңберге 2-3 доптан бір-бірлеп домалатып жібереді. Доптардың тоқтамауы және шеңберден шықпауы керек, оларды тек қана аяқпен және қолмен итеруге болады. Оқушылар ойын шартын сәтті орындайтын болса, мұғалім қосымша доп санын домалатып жібереді. Доп ортада тоқтап қалатын болса, мұғаліп оны алып тастайды. Шеңбердегі доптар саны бойынша рекордты орнатуға әрекет жасау керек.
Эстафета ойындары
Қозғалыс ойындар


Аяқтың ұшына допты дұрыс жүргізуді көрсетеді
жүруді көрсетеді

оқущы қарсыласын оңай-ақ алдап кете беру ережесін көрсетеді

Ережелердің дұрыс орындалуына

көңіл бөледі

у


Смаликтер арқылы

ҚБ өзін өзі бағалау

ҚБ «Бағдаршам»

ҚБ «От шашу»







Сабақтыңсоңы


демалу тынысын қалпына түсіру жаттығулары . қатарға тұрғызу орындыққа отырғызу . сабаққа қорытынды жасау . үйге тапсырма беру Таңғы жалпы дамытаттын жаттығу жасау

Рефлексия:

Сабақта нені үйрендік?

Сұрақтарға жауап береді?

Нені білдім нені түсіндім?

Нені толық түсінбедім ?

Қандай жұмысты жалғастыру қажет?

Сабақтын басында аталған мақсаттарға қол жеткіздім бе?

Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды.




Рефлексия парағы




Бөлім




Педагогтың аты-жөні




Күні




Сынып

Қатысушылар саны

Қатыспағандар саны

Сабақтың тақырыбы


Спорттық ойындарда тактикалық әрекеттерді қолдану

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

6.1.2.1 - қимыл-қозғалыс комбинацияларын және олардың кейбір жаттығулардағы реттілігін құру және орындау

Сабақтың мақсаты


Топта жұмыс істеу

Көшбасшылық сапасын дамыту

Бағалау критерии

Баскетбол ойынында техникалық әдіспен допты дұрыс алып жүре алады

Топта жұмыс істей алады

Баскетбол ойынының негізгі ережелерін және қауіпсіздік ережелерін біледі

Жеке жумыс істей алады

Сабақтың кезеңі/ уақыты

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Басы

«Тақырып көлеміндегі әрекеттер»

Оқушылармен сәлемдесу. Түгелдеу. Спорттық кииімдеріне назар аудару. Қауіпсіздік ережесін таныстыру, қайталау.

Бүгінгі сабақтың мақсатымен таныстыру. Бағалау критерийлерін оушылармен бірге құрастыру. Алдағы жұмыстармен таныстыру.

  • Жүру жаттығуларын орындау;

  • Жүгіру жаттығуларының түрлерімен жаттығу;

  • Жылдамдыққа жүгіру;

  • Тынысты қалыпқа келтіру

Одан кейін шеңбер бойына тұрып ЖДЖ орындайды. Шеңбер бойындағы әр оқушы бір-бір жаттығудан айтып, санақ бойынша орындатқызады.

Бағалау: Оқушылар тарапынан берілген ақпаратқа мадақтау арқылы қолдау көрсету.

Оқушы өз жұбын табады

Әдіс арқылы қайталау

Сұрақ жауап орындайды

Қол шапалақ



Тренинг жазылған парақшалар

Ортасы

Шапшаңдыққабағытталғанқозғалмалыойындар

Мақсаты:оқушылардың шапшаңдық дағдылары жетілдіру, ойындар арқылы оқушылардың командалық жұмыстың маңызын түсіндіру, оқыту мақсаттарын шешу.

Сипаттама:эстафеталық ойындар арқылы топқа бөлініп жарысады, бірнеше командалар өзара сайысқа түседі. Оқушыларды тең екі топқа бөліп, қатарға тұрғызу

1-эстафета

Мұғалімнің белгісімен өз жолымен түзу жүгіріп, екі топтың ортасында тұрған допқа бірінші жетіп, допты алып, жоғары көтеру керек. Ойын топтағы ойыншылардың барлығы жүгіргенше жалғасады. Мақсаты: Шапшаң жүгіріп допқа бірінші жету қажет

Допқа бірінші жеткен команда мүшесіне ұпай

беріледі.

2-эстафета

Мұғалімнің белгісімен топтағы ойыншылар екеуден жарысады. Алдарында обручтар жыланша жатады. Сол обручтардың ішіне қос аяқпен немесе бір аяқпен секіріп соңғы өз белгісіне дейін баруы керек. Қайтарда белгіні айналып, түзу жүгіріп келеді. Ойын соңғы оқушыға дейін жалғасады.

Мақсаты: обручтардың барлығынан өтулері тиіс. Обручтардың арасын баспауы керек.

Жыланша жүгіру міндетті.

3-эстафета

Мұғалімнің белгісімен жарысқа қатысушылар залдың ортасына дейін оң аяқпен, залдың ортасынан кейін сол аяқпен жүгіреді де өз белгілерінде тұрған допты алып, қайтарда түзу жүгіріп келеді келесі ойыншыға допты береді. Келесі ойыншы доппен дәл солай жүгіреді де, допты қойып кетеді. Үшінші ойыншы допты алып келуі тиіс. Ойын осылай жалғасады.

Мақсаты: қателеспей оң, сол аяқпен секіріп, қайтарда түзу жылдам жүрулері тиіс.

барарда оң, сол аяқпен секіріп жүгіру міндетті

Дискрипторлар:

  • ойын ережелерін сақтайды;

  • тапсырмаларды жауапкершілікпен орындайды;

  • ойын кезінде шапшаңдықты дамытады.

Бағалау:Оқушылардың бірін-бірі және өзіндік бағалау тәжірибеленеді. Мұғалім әрбір эстафетадан соң команда мүшелерінің жеке жетістіктерін айтып тұрады.

Жаңа сөздерді тыңдайды, қайталайды

Тапсырмаларды орындайды

құрастыра алады

«Қол жеткен нәтижелер туралы ойлану, өзіндік талдау жүргізуге дағдыландыру.

Сұрақ-жауап арқылы кері байланыс жүргізеді. Жақсы нәтижеге қол жеткізген оқушы мен капитанды атайды. Жетілдіру жаттығуларын ұсынады.

Қиын болған немесе жүзеге асыра алмаған мәселелер бойынша сұрақ қояды. «Команда капитаны» рөліндегі оймен бөліседі. Мұғалім сұрағына жауап береді. Өзінің жетістігі туралы айтады.


Смаликтер арқылы

ҚБ өзін өзі бағалау

ҚБ «Бағдаршам»


ҚБ «От шашу»


Әр әрекет үшін үлкен бос кеңістік.

Ноутбуктар. Баскетбол ойынның 

мұғалімге ысқырық, смайликтар.

Сабақтыңсоңы


 

Сабақты қортындылау мақсатында мұғалім оқушылармен кері байланыс орнатады.Оқушылар сабақ барысында нені білгенін, қалай жұмыс істегенін ,не қызықты әрі жеңіл болғанын, не киындық туғызғаны туралы ой-пікірлерін білдіру

Қызыл – менің түсінбеген сұрақтарым бар;

Сары – алған ақпараттарымды әлі де қорытуым керек;

Жасыл – маған хат жазу талаптары түсінікті болды.


Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды.




Рефлексия парағы