Файл: Программалау (орта таырып "Дстрлер мен фольклор") Педагогты атыжні Искараев Самат.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 28.03.2024

Просмотров: 14

Скачиваний: 0

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.


Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
_____ Scratch программасында жоба құру ______

(сабақтың тақырыбы)


Бөлім

Программалау (ортақ тақырып: "Дәстүрлер мен фольклор")

Педагогтың аты-жөні

Искараев Самат

Күні

01.03.2022ж.

Сынып: 1 Ә” “Б” “В

Қатысушылар саны




Қатыспағандар саны




Сабақтың тақырыбы:

Scratch программасында жоба құру

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

1.4.2.1. программалау ойын алаңында жобаны құру, сақтау және ашу (Scratch)

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар:

  • Scrstch прораммасында жоба құруды біледі.

Оқушылардың басым бөлігі:

  • Блоктарды қандай бөлімге жататынын ажырата алады.

Кейбір оқушылар:

  • Блоктардың міндеттерін ажыратып, анықтай алады.


Сабақтың барысы:


Сабақтың кезені/ уақыт

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

1.Оқушылармен амандасу, түгендеу.

2. Психологиялық ахуал орнату.

Жүректен жүрекке әдісі арқылы оқушылар бір-біріне тілектерін білдіреді.

3. Өткен тақырыпты «Суреттер сөйлейді» әдісі арқылы сұрақтар қою арқылы шолу жасаймын.

Cұрақтар:

  1. Суретке қарап, киіз құру алгоритмін ретімен орналастырып жаса.




  1. Алдаркөсеге тиынға жетуге көмектес.




  1. Терезе элементтерінің атауларын сәйкестендіріп орналастыр.




Қ.Б. Смайликтер арқылы.
4.Жаңа тақырыпты жариялаймын, оқушыларды сабақ мақсаттарымен таныстырамын.

1.Мұғаліммен амандасады.
2. Бір-біріне тілек айтады.


3. Сұрақтарға жауап береді.

4.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен танысады.


Мұғалім жауабына қарай смайликпен бағалайды.

Слайд №1


Слайд №2

Слайд №3


Сабақтың ортасы

Жаңа сабақты түсіндіру.

Жаңа сабақтың мазмұнын оқушыларға дискідегі видеоны көрсету арқылы таныстырамын. Дискіде берілген тапсырмаларды сыныппен бірге талқылап орындаймыз.

Сонымен қатар оқулықтағы ақпаратты оқушылармен бірге талдау.


«Әңгіме дебат» әдісін қолдана отырып, оқушылардың жаңа тақырыпқа қатысты ойларын ортаға салып мәлімет алмасып тақырыпты талқылауына нұсқау беремін.

Жаңа сабақты пысықтау мақсатында оқушыларға тапсырмалар беріледі.

1-тапсырма.

Оқулықтың «Компьютермен жұмыс» тапсырмасын практика тұрғыда орындау.

Дескриптор:

- Берілген командаларды ретімен орындау.

- Бағалау критерийі:

- «Мақта қыз бен мысық» ертегісінің үзіндісіне жоба құрады.

Қ.Б. Смайликтер арқылы



Бейнені көреді
Берілген тапсырмаларды мұғаліммен бірге орындайды.
Оқулықтағы ақпаратпен танысады.

1-ші тапсырманы практика тұрғыда орындайды.



Мұғалім жауаптарына қарай тиімді кері байланыс беру.



Цифрлық сауаттылық

1 сынып дискісі


Цифрлық сауаттылық

1 сынып

28-ші бет

Сабақтың ортасы

2-тапсырма.


Дескриптор:

- Блоктың қандай бөлімге жататын анықтайды.

Бағалау критерийі:

- Блоктарды қандай бөлімге жататынын ажыратады.

Қ.Б. «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі арқылы бағалау.

3-тапсырма.


Дескриптор:

- Блоктарды атқаратын міндетіне қарай сәйкестендіреді.

Бағалау критерийі:

- Блоктардың міндеттерін ажыратып, анықтай алады.

Қ.Б. «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі арқылы бағалау.


2-тапсырманы дәптерге орындайды.

3-ші тапсырманы

орындайды



Мұғалім жауаптарына қарай тиімді кері байланыс беру.

Мұғалім жауаптарына қарай тиімді кері байланыс беру.




Слайд №4


Слайд №5


Сабақтың соңы

Жаңа сабақты «Серпілген сауал» әдісі арқылы бекітемін.

Оқушылардың сабақты қаншалықты меңгергендігін анықтау мақсатында өзін-өзі бағалауды ұйымдастырамын.

Кері байланыс: «Смайлик»

барлығын түсіндім

менде сұрақтар қалды


Сұрақтарға жауап береді.

Өзін-өзі бағалау.





смайлик

Үй тапсырмасы

Цифрлық сауаттылық 1 сыныпқа арналған дискідегі §6 сабақты көру.