Файл: 472 бйрыы бойынша жасалан мж келесі бетт.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 28.03.2024

Просмотров: 17

Скачиваний: 0

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

Оқу мен оқытуды бағалау «Менің шыққан шыңым»





Білім беру ұйымының атауы

«2 жалпы білім беретін мектеп» КММ

Пәні:

Физика

Бөлім:

9.3 В Тербелістер мен толқындар

Педагогтің аты-жөні:

Атшыбаева С.Н

Күні:

7-8.02.23 ж

Сынып: 9 а,ә,г

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Сапалық және мәтіндік есептер шығару

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

Әртүрлі маятниктер тербелісінің периодын есептеу

Сабақтың мақсаты

маятник түрлерін ажыратып, формулаларын біледі.

формулаларды түрлендіріп,есептерді шығара алады.

тәжірибелерді қорытындылай алады.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру

Өзін-өзі тексеру
Сабақтың басы

10 минут
Өткен білімді еске түсіру

Жаңа білім

10 минут


Бекіту

10 минут
Кері байланыс

Сабақтың соңы

10 минут


Ұйымдастыру

Ынтымақтастықты қалыптастыру: бір-біріне жақсы тілек айту, уәж тудыру.

Топқа бөлу: амплитуда, тербеліс және энергия сөздерін айтып топтарға бөліну.

Өткен тақырыпты бекіту, қайталау

Үй тапсырмасын тексеру: «Ойлар ағыны»

Тапсырма (I):

- Қандай қозғалыстарды тербелмелі қозғалыстар деп атайды?

- Тербелмелі қозғалысқа мысалдар келтіріңдер

- Тербелмелі қозғалысты сипаттайтын негізгі шамалар.

- Гармоникалық тербелістер, мысалдар келтіру

- Гармоникалық тербелістің тендеуі.

- Энергия, энергия түрлері қандай?
Жаңа тақырып

«Зерттеушілік әңгіме» әдісі

Тапсырма (W): Интерактивті тақтадан тақырып бойынша бейне ролик көрсетіледі. «Өмірдегі тербелістер»

2 топқа бөлу

Математикалық маятниктер тобы

Серіппелі маятниктер тобы

Әр түрлі маятник тербелісінің периодын есептеу

Оқулықпен дұмыс

1-тапсырма- 1 топқа беріледі.

Математикалық маятниктің тербеліс периолын теориялық жолмен есептеп және эксперимент арқылы анықтап,нәтижелерді салыстыру.Оқулық бойынша кестені пайдалану.
2тапсырма -2 топқа беріледі.Серіппелі маятниктің тербеліс периодын теориялық жолмен есептеп және эксперимент арқылы анықтап,нәтижелерді салыстыру,қорытындылау.
Екі тапта тапсырманы орындап болған соң қорытынды жасайды
АВС әдісі-жеке жұмыс

Есептер шығару

25-жаттығу

1.Ұзындығы 1 метр болатын математикалық маятниктің тербеліс периодын есептеңдер.

2.Периоды 1 с болатын математикалық маятниктің ұзындығы қандай?

3.Серіппелі маятниктің тербеліс периодын 2 есе азайту үшін оның ұзындығын неше есе қысқарту керек?

4.Ай бетіндегі ұзындығы 1 м математикалық маятниктің тербеліс периоды қандай?.Айдағы еркін түсу үдеуі 1,62 м/с2

5.Серіппеге ілінген массасы 1 кг дене периоды 1 с болатын тербелістер жасайды.Осы серіппеге ілінген массасы 4 кг дененің тербеліс периоды қандай?

Үйге тапсырма беру

Практикалық тапсырманың нәтижесіне қорытынды жазу

25-жаттығу 5-есепті шешу

Рефлексия, қорытындылау

"Білім ағашы"

Қызыл алма - тақырып түсінікті болды.

Жасыл алма - әлі де оқуды қажет етемін.

Сары алма - сабақтан мүлдем ештеңе түсінбедім.


Оқушылар өткен тақырып сұрақтарына жылдам жауап беріп, бүгінгі тақырыппен танысады.

Бейнебаянды тамашалап тақырыптың маңызын түсінеді және маятниктерді практикада зерттеуге көшеді
Әр түрлі маятниктер бойынша практикалық тапсырманы орындайды ,нітижесін қорытып бағалайды

Оқулыұта берілген есептерді жеке –жеке оқушылар орындайды.

Стиккерлер бойынша кері дайланыс береді


Бағалау критерийлері маятник түрлерін ажыратып, формулаларын білу. формулаларды түрлендіріп,есептерді шығара алу. тәжірибелерді қорытындылау
Дескриптор

Өткен тақырып бойынша сұраққа жауап беру 1 балл
Дескриптор

1 тапсырманы орындайды

Кестелерді пайдаланып есепті практикалық жолмен шешеді

Қортыныды нәтижелерді салыстырады

5 балл
Дескриптор

Есептің шартын жазады

Формуласын түрлендіре біледі

Есептің шешімін табады

4 балл

Жалпы балл 10 балл




Оқулық

Бейнебаян

152-бет практикалық тапсырма




Қысқа мерзімді жоспар

Сабақтың тақырыбы: № 3-зертханалық жұмыс. "Математикалық маятниктің көмегімен еркін түсу үдеуін анықтау"


Бөлімі:

«2 жалпы білім беретін мектеп» КММ

Педагогтің аты-жөні:

Физика

Күні: 8-9.02.23 ж

9.3 В Тербелістер мен толқындар

Сыныбы:9 а,ә,г

Атшыбаева С.Н

Сабақтың тақырыбы:

№ 3-зертханалық жұмыс. "Математикалық маятниктің көмегімен еркін түсу үдеуін анықтау"

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

9.2.5.8 математикалық маятник периодының формуласынан еркін түсу үдеуін анықтау;

9.2.5.9 период квадратының маятник ұзындығына тәуелділік графигін тұрғызу және талдау;

9.1.3.1 алған нәтижені түсіндіру және қорытынды жасау

Сабақтың мақсаты:

Оқушылардың барлығы:Тербелмелі қозғалысты біледі және түсінеді;

Көптеген оқушылар: математикалық маятниктің көмегімен еркін түсу үдеуін тәжірибе жүзінде анықтайды. Барлық есептеулерді жүргізіп, қателіктердде анықтайды және қорытынды жасайды.

Кейбіреуі: Зертханалық жұмысты жақсарту жолдарын ұсынады


Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/

Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

5 минут



Оқушылармен сәлемдесу, оқушыларды түгелдеу. Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру. Оқушылардың назарын сабаққа аудару.

Сұрақтар:

- Математикалық маятниктің формуласы қалай жазылады?

-Математикалық маятникті қайда қолданады?

-Математикалық маятниктің периоды қандай шамаларға тәуелді?

- Математикалық маятниктің тербеліс периодының формуласынан еркін түсу үдеуінің формуласын қорытып шығарыңыздар

Оқушылар өткен тақырып сұрақтарына жылдам жауап беріп, бүгінгі тақырыппен танысады.

Бағалау критерийлері

Зертханалық жұмысты қалай орындау керектігін біледі және түсінеді.

-Математикалық маятниктің тербеліс периодының формуласынан еркін түсу үдеуінің формуласын қорытады. Есептеулерді дұрыс жүргізеді.

- Зерттеу тәжірибелерін жүргізе алады, зертханалық жұмыста алынған/есептелген мәндер мен еркін түсу үдеуінің нақты мәнін салыстырады, егер алған мәндері өте жуық болып шықса, немесе нақты мән мен есептелген мәннің арасында алшақтық бар болса, неліктен олай болғандығына талдау жасайды.

- Тәжірибе жасау арқылы мәліметтер алады: қозғалыс және уақыт мәндері

Жауаптары
(Геологияда, кен іздеуде. Еркін түсу үдеуінің мәні кестелік мәнінен үлкен болған жерлердде ферромагниттік қазбалы байлықтар немесе темір рудасының кені болуы мүмкін)

(маятниктің ұзындығы / жіптің ұзындығы мен еркін түсу үдеуіне)

Оқулық

Слайд
Техника қауіпсіздігінің ережелерінен осы жұмысқа қажетті үзінді

Сабақтың ортасы
30 минут


Зертханалық жұмыс: «Математикалық маятниктің көмегімен дененің еркін түсу үдеуін анықтау»

Мақсаты: Математикалық маятниктің қасиеттерін зерттей отырып дененің еркін түсу үдеуін тәжірибе жүзінде анықтау.

Теориялық бөлім



Математикалық маятник тербеліс периодының формуласын қорытып шығарайық.

Есепті жеңілдету үшін маятникті бір жазықтықта тербелтпей, жүк шеңбер бойымен қозғалатындай етіп, оны конус сызуға мәжбүр етеміз (конустық маятник).

Маятниктің айналу периоды оның тербеліс периодына тең болады. Тайн.=Ттер=Т.

Конустық маятниктің айналу периоды шеңбер бойымен қозғалыстың жылдамдығының формуласынан алынады:



Ал маятник вертикаль күйінен шамалы ғана (аз бұрышқа) ауытқитын болса, амплитуда аз болғанда, қорытқы күш шеңбердің ВС радиусы бойымен бағытталады деп есептеуге болады. Бұл жағдайда қорытқы күш центрге тартқыш күшке тең ():

ОВС және ВDE үшбұрыштарының ұқсастығынан: ВЕ:ВD = СВ:ОС немесе Ғ:mg = R:l, бұдан



Ғ күшінің осы екі өрнегін теңестіре отырып алатынымыз:



Осыны Т периодтың өрнегіне қойып, мынаны аламыз:



Математикалық маятниктің периоды түбір астындағы еркін түсу үдеуіне кері пропорционал. Осы жерден еркін түсу үдеуін есептейтін формуланы қорытып шығарамыз:



Гипотеза/ болжам: (бұл пункт міндетті емес) Егер жіптің үйкеліс күшін және ауаның кедергі күштерін ескермесек, математикалық маятниктің көмегімен анықталатын еркін түсу үдеуінің мәні 9.8м/с2 -қа тең немесе жуық болуы мүмкін.

Жұмыс барысы:

1.Тұрғыны парта шетіне орнатып, оған металл шар ілінген жіпті еденнен 3-5см жоғары тұратындай ілу

2.Маятникті тепе-теңдік күйінен 5-8см-ге ауытқытып, тербелтіп жіберу

3. Жіптің ұзындығын алдын-ала өлшеу. Маятниктің толық 40 тербеліс жасауға кеткен уақытты өлшеу.

4.Тәжірибені қайталап, уақыттың орташа мәнін алу. Сол уақыттың орташа мәні бойынша орташа периодты есептеу: Торт=tорт/N

5. формуласы бойынша еркін түсу үдеуінің орташа мәнін есептеу.

6.Барлық өлшеулерді кестеге енгізіп, қателікті анықтап, қорытындылау.



N

t,с

tорт

Tорт, с

gорт, м/с2

1
















2
















3
















4
















5
















Қателіктерді анықтау:

Абсолютті қателік:



Салыстырмалы қателік:





Қорытынды жазу.



Зертханалық жұмысты орындауға қажетті құрал-жабдықтар: қысқышы мен сақинасы бар тұрғы, жіп, сызғыш немесе өлшеуіш лента, секунд өлшегіш, металл шар, магнит.

Сабақтың соңы.

5 мин


Рефлекция

Бағалау


Рефлексия. Бағалау.

Төмендегі сөздермен бастап, 1-2 сөйлеммен өз іс-әрекеттеріңді бағалаңдар.

Кестеде 1 ғана бағанды толтырыңдар (таңдау бойынша)

1

2

3

Мен бүгін үйрендім….

Маған қызықты болды (немесе жоқ), себебі …

Жұмыс уақытында қиындықтар болды, себебі…




Сабақты қорытындылау барысында оқушылар өз ойларын үлестірме қағаздарға жазып, пирамиданы кім қай мәселені ұққандығына қарай толтырады.


Оқушылар зертханалық жұмысты орындап болып, қорытындыларын жасайды. Әр жұптан 1 сөйлемнен тыңдап, барлық қорытындылардан жалпы бір қорытынды жасау.



Презентациямен мұғалім ұсынған қорытындыны көрсетуге де болады.




Қысқа мерзімді жоспар

Сабақтың тақырыбы: Еркін және еріксіз тербелістер, резонанс


Бөлімі:

9.3 В Тербелістер және толқындар

Педагогтің аты-жөні:




Күні:




Сыныбы:

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Еркін және еріксіз тербелістер, резонанс

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

9.2.5.10 еріксіз тербеліс амплитудасының мәжбүрлеуші күштің жиілігіне тәуелділігін график бойынша сипаттау;

9.2.5.11 резонанс құбылысын сипаттау

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар істей алады: Еркін және еріксіз тербеліске сипаттама береді.

Көптеген оқушылар істей алады: Резонанс құбылысын түсіндіреді

Кейбір оқушылар істей алады: резонанстың пайдасы мен зиянына мысал келтіреді

Сабақтың барысы:




Сабақ кезеңі/

Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

10 минут



Ұйымдастыру – сыныптағы оқушыларды түгендеу; бүгінгі сабақтың барысы – жоспарымен, орындалатын іс-әрекеттермен таныстыру. Осы тақырыптың алдында өтілген материалдарды пысықтау, үй тапсырмасын еске түсіру мақсатында оқушылармен жұптық жұмыс орындау

Серіппелі маятниктің қозғалысы кезінде энергияның түрленуін қарастырыңыздар. Кестеде келтірілген шамалар қалай өзгеретіндігіне қарай оны толтырыңыздар. Төмендегі белгілерді қолданыңыздар

Нүкте

Серпімділік және ауырлық күшінің тең әрекет күші

Жылдамдық

Потенциалдық энергия

Кинетикалық энергия


































Оқушылар өткен тақырып сұрақтарына жылдам жауап беріп, бүгінгі тақырыппен танысады.

Еркін және еріксіз тербелістерге сипаттама береді

Резонанс құбылысының сипаттамасын сапалы түсіндіреді;

Резонанстың техникадағы және тұрмыстағы қолданылысын түсіндіреді;

Құбылысты тәжірибе жүзінде бақылап, резонатор құралын қолдана алады (мысалы, камертон);

Резонанстың пайдасы мен зияны туралы түсіндіреді

Кестенің толтырылуын тексеру – бағалау – әр жұптағы оқушылар өз жұмыстарын келесі жұпқа бередді, бірін-бірі тексереді, мұғалімнің ұсынған жауаптарымен салыстырады. Бірін-бірі – өзара және өзін –өзі бағалау жүзеге асырылады.

Оқулық

Слайд
Таратпа материал – кестені толтыру


Сабақтың ортасы
25 минут


Жаңа тақырып

Келесі жаңа сабақтың тақырыбы мен мақсаты айқындалады.

Мұғалім тербелістің екі түрімен таныстырылады.

  • Еркін тербелістер

  • Еріксіз тербелістер

Оқушылар осы екі түріне мысалдар келтіреді.

  • Қандай тербелістерді өшетін тербелістер деп атайды?

  • Өшетін тербелістердің бар болуының себептерін атаңыздар.

Демонстрациялық тәжірибе көрсету. Резонанс құбылысын Бартон маятнигі арқылы демонстрациялау. Төмендегі суретте көрсетілгендей тербелмелі жүйені құрастырыңыз. Жүргізуші маятник – ұзындығы 0,5 м темірден немесе басқадай металдан жасалады. Қалған маятниктердің ұзындықтарын 0,25 см-ден 0,75 см-ге дейін әр түрлі ұзындықта алу керек. Жетекші немесе жүргізуші маятникті тепе-теңдік қалпынан шығарып, тәжірибені осы қондыпғыны қырынан қарап тұрып бақылау керек. Сонда тербелістер, амплитудалары жақсы көрінеді.



Оқушыларға резонанс құбылысын анықтап көруді тапсырыңыз. Яғни, фазалық ығысуларды, тербелістердің амплитудаларының кемуін – тербелістің өшуін, тербелістің өшуіне не ықпал ететіндігін өте мұқият бақылаулары керек. Конустық маятниктердің қайсысы жетекші маятникпен резонансқа түседі? - деп сұраңыз.

Маятниктер әр түрлі амплитудамен тербеледі. Конустық маятниктердің ішінде жетекші маятникпен резонансқа жібінің ұзындығы жетекші маятникпен бірдей немесе шамалас маятник қана түседі. Сонымен қатар, резонансқа түскен маятниктің тербеліс фазасы жетекші маятниктің фазасына қарама-қарсы болады.

Резонанс құбылысында да энергияның сақталу заңы орындалады.

Міне, осы тәжірибеден мәжбүр етуші күштің тербеліс жиілігі мен тербелмелі жүйенің меншікті жиілігі дәл келген кездегі еріксіз тербелістер амплитудасының кенет арту құбылысы резонанс деп аталатын құбылысты көреміз.

Резонанс құбылысына сипаттама беретін видео көРeфлексия пирамидаcы:Қарастырылған мәселелерді қаншалықты ұққандығыңды өзің бағалап, пирамиданы толықтыр:


Сабақ соңында әр тапсырманың бағалау критериилері бойынша жалпы баллдық жүйемен бағалаурсетіледі

https://www.youtube.com/watch?v=nQaJloZD-xY

Оқушылар видеоны екі- үш сөйлеммен қорытындылайды.

Резонанстың пайдалы және зиянды әсерлері туралы мағлұмат беріледі. Осыдан кейін резонанстың теріс және пайдалы әсерлері туралы видео көрсетіледі және талданады.

(Т/Ө) Оқушылар ғаламтордың және кітаптардың көмегімен резонансты пайдасы мен зиянын зерттей алады. Олар Такома қаласы арқылы бұғаз туралы видеоны көрген соң резонанс кездесетін басқа мысалдарды ұсынуы мүмкін, мысалы: машина айнасы немесе киім кешекке арналған центрдентепкіш кептіргіш машина, бір мотордағы бір жиілікте вибрацияланатын қозғалтқыш. Өшетін тербелістердің резонансқа ұшырау әсерін білу жер сілкінісі кезінде ғимараттарды зақымдалудан қорғау үшін пайдалы.


Керілген жіпке ілінген бірнеше конустық маятниктерден және жетекші маятниктен тұратын Бартон маятнигі моделі

http://practicalphysics.org/Barton-pendulums.html

Такома көпірінің құлау видеосы:

http://www.youtube.com/watch?v=ASd0t3n8Bnc&list=PL7FC90911A89C6D7F&index=2&feature=plpp_video

немесе

http://www.youtube.com/watch?v=j-zczJXSxnw

Бартон маятнигі-видео

https://www.youtube.com/watch?v=SS1kmiNFbgQ


Сабақтың соңы.

5 мин


Рефлекция


Бағалау


Сабақты қорытындылау.

Рефлексия

Кері байланыс беру.

Сөздерді жалғастырыңыз:

- Бүгінгі сабақта мен ...

- Мен үшін ең қиын болғаны ...

- Енді мен білемін ..

- Маған .... туралы әлі де оқу керек

-§31 Тақырып соңындағы сұрақтарға жауап жазу.26- жаттығу есептері

Сабақты қорытындылау барысында оқушылар өз ойларын үлестірме қағаздарға жазып, пирамиданы кім қай мәселені ұққандығына қарай толтырады.


Жалпы сабақты бағалау критерийлер бойынша ең жоғарғы 10 балл


Үлестірме стикерлер
Оқулық

«Жетістік сатысы» немесе «Жетістік көпірі» немесе «Жетістік ағашы»



Қысқа мерзімді жоспар

Сабақтың тақырыбы: Еркін электромагнитік тербелістер


Бөлімі:

9.3 В Тербелістер мен толқындар

Педагогтің аты-жөні:




Күні:




Сыныбы:

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Еркін электромагнитік тербелістер

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

9.4.4.1 тербелмелі контурдағы еркін электромагниттік тербелістерді сапалық түрде сипаттау

Сабақтың мақсаты:

  1. Барлық оқушылар істей алады: Тербелмелі контурдағы еркін электромагниттік тербелістерді сапалық түрде сипатай біледі

  2. Көптеген оқушылар істей алады: Формулаларды тұжырымдау, есеп шығаруды қолдана біледі

Кейбір оқушылар істей алады: Тербелмелі контур, Томсон теңдеуілерін біледі, есептер шығарады.

Сабақтың барысы:



Сабақ кезеңі/

Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

10 минут



Оқушылармен сәлемдесу, оқушыларды түгелдеу. Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру. Оқушылардың назарын сабаққа аудару.

«Миға шабуыл» (4  минут)

  1. Тербелмелі контур дегеніміз не?

2.   Идеал тербелмелі контурды қалай түсінесің?

3.   Тербелмелі контурдағы электромагниттік тербелістерді сипаттап бер?

4.   Еркін тербелістер дегенді қалай түсінесіңдер?

5.   Гормоникалық тербелістер жайлы не білеміз?

6.   Тербеліс амплитудасы, периоды, жиілігі жайлы не білеміз?

Кері байланыс: оқушы-мұғалім, оқушы-оқушы

Бағалау: «Мадақтау» арқылы



Оқушылар өткен тақырып сұрақтарына жылдам жауап беріп, бүгінгі тақырыппен танысады.

Бағалау критерийлері

Тербелмелі контурдағы еркін электромагниттік тербелістерді сапалық түрде сипаттайды

Формулаларды тұжырымдау, есеп шығаруды қолданады

Электромагниттік тербелістермен таныстырып солар жайлы түсінік береді

Дескриптор:

-тербелмелі контурды біледі

-электромагниттік тербелістерді сипаттайды

-еркін тербеліс анықтамасын біледі

-амплитуда, жиілік, период ұғымдарын біледі
Әр дұрыс жауапқа 1 балл

Оқулық

Слайд
Ауызша сұрауға да болады немесе слайд түрінде көрсетіледі

Сабақтың ортасы
25 минут


Жаңа тақырып

Тапсырма: Оқулықпен жұмыс, оқушылар тақырыпты өз бетінше оқып, содан соң , тақырып соңындағы сұрақтарға жауап береді. Тақырыпты сыныппен талқылайды

оқушылар тақырыпты өз бетінше оқып, содан соң , тақырып соңындағы сұрақтарға жауап береді. Тақырыпты сыныппен талқылайды



Тақырып соңындағы сұрақтарға жауап береді

Әр дұрыс жауапқа 1 балл



Оқулық

Таратпа материалдар, есептерді

Жеке жұмыс «Есептер шығару» (10 минут)

1.      Индуктивтілігі 0,1 Гн катушка мен сыйымдылығы 2 мкФ конденсатордан тұратын тербелмелі контурдың меншікті тербелісінің периодын табыңдар?

2.      Индуктивтілігі  0,04 Гн болатын тербелмелі контурдың ерікті тербелістерінің жиілігі 800 Гц. Осы контур конденсаторының сыйымдылығы қандай?

V. Деңгейлік есептер. Жұптық жұмыс

І нұсқа

  1. 6 секунд ішінде материалық нүкте 12 тербеліс жасайды. Тербеліс периоды мен жиілігі неге тең?

  2. Ұзындығы 0,5 м математикалық маятниктің периоды неге тең?

  3. Контурдағы конденсатор сыйымдылығы 200 мкФ, тербеліс периоды 1с. Контурдың индуктивтілігін анықтаңдар?

ІІ нұсқа

  1. Серіппе әрекетінен массасы 100 г жүк 2 Гц жиілікпен тербеледі. Серіппенің қатаңдығын анықта.

  2. Ұзындығы 90 м математикалық маятниктің периоды неге тең?

  3. Контурдағы конденсаторлың сыйымдылығы 400 пФ, ал катушканың индуктивтілігі 10 мГн. Тербеліс периодын анықтаңдар.




Сабақтың соңы.

5 мин


Рефлекция

Бағалау


Рeфлексия пирамидаcы:Қарастырылған мәселелерді қаншалықты ұққандығыңды өзің бағалап, пирамиданы толықтыр:



Сабақ соңында әр тапсырманың бағалау критериилері бойынша жалпы баллдық жүйемен бағалау

Үйге тапсырма§32 27-жаттығу есептері

Сабақты қорытындылау барысында оқушылар өз ойларын үлестірме қағаздарға жазып, пирамиданы кім қай мәселені ұққандығына қарай толтырады.


Жалпы сабақты бағалау критерийлер бойынша ең жоғарғы 10 балл


Үлестірме стикерлер

Дескриптор


Оқулық