Файл: Жоспарды таратуга жане сатуга тыйым салынады!!!! Саба жоспары Бекітемін.docx
ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 28.03.2024
Просмотров: 38
Скачиваний: 0
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Сабақ жоспары
Бекітемін:
Мұғалімнің аты-жөні: | | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Пән/Сынып: | 5 сынып | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Күні: | | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Тарау немесе бөлім атауы: | 5.2А Жай бөлшектерге амалдар қолдану | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы: | Жай бөлшектерді және аралас сандарды бөлу | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Оқу мақсаты: | 5.1.2.23 жай бөлшектерді және аралас сандарды бөлуді орындау; | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау критериі: | -Жай бөлшектерді бөлу алгоритмін біледі және бөлуді орындайды; -Аралас сандарды бөлу ережесін біледі,есеп шығаруда қолданады. | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Саралап оқыту тапсырмалары | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Ұжымдық жұмыс Жаңа тақырыптың түсіндірілуі Сабақ мақсаты мен бағалау критерийлерін таныстыру; Бейнероликті қолдана отырып, бекіту тапсырмаларын орындату | Бірлескен жұмыс (1,2 тапсырма) Тапсырманы ұсыну және дұрыс жауапты ұсыну арқылы үйрету Бекітуге арналғантапсырмаларды орындату; Тапсырмалардың жауаптарын жазу. | Жеке жұмыс Тапсырманы ұсыну, оқушылар өз бетімен орындауы | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Уақыты | Кезең дері | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | |||||||||||||||||||||||||||||
5 минут | Ұйым дастыру | Сәлеметсіздерме! Бүгін, Жай бөлшектерді және аралас сандарды бөлу тақырыбын қарастырамыз. Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз: -Жай бөлшектерді бөлу алгоритмін біледі және бөлуді орындайды; -Аралас сандарды бөлу ережесін біледі,есеп шығаруда қолданады. Үй тапсырмасын тексеру. №633. Қайталау сұрақтары. 1. Бөлімдері бірдей жай бөлшектерді қалай қосамыз (азайтамыз)? 2. Бөлімдері әртүрлі жай бөлшектерді қалай қосамыз (азайтамыз)? 3. Жай бөлшекті қысқарту дегеніміз не? 4. Екі бөлшекті қалай көбейтеміз? 5. Жай бөлшектерді қалай ортақ бөлімге келтіреміз? 6. Жай бөлшекке кері санды қалай табамыз? 7. Аралас санға кері санды қалай табамыз? | Сабақ мақсатымен танысады. Үй жұмысын айтады. Сұрақтарға жауап береді | | Жалпы білім беретін мектептің 5–сыныбына арналған оқулық. Оқулық авторлары: Т.А.Алдамұратова, Қ.С.Байшоланова, Е.С.Байшоланов Алматы «Атамұра» баспасы 2017 жыл | |||||||||||||||||||||||||||||
8 мин | Жаңа сабақ ты бекіту. | Жай бөлшектерді бөлуді есіңе сақта! Жай бөлшектерді натурал санға бөлуді есіңе сақта! | Видеотүсіндіру қарайды. Жай бөлшектерді, аралас сандарды бөлу ережесін еске түсіріп, мысалдар келтіреді. | Тақырып бойынша ресурстарды қарап, танысады | Слайд Интернет ресурстары | |||||||||||||||||||||||||||||
15 мин | Тапсырмалар. | №1.Берілген сандардың кері сандарын табыңдар:
№2.Есептеңдер: №3. Есептеңдер: №4. Шолпан х алма, Айман 1 . Барлығы 48 алма. Шолпанда алма қанша? №5. «Математикалық дамино»
№6.Оқулықтан № 635 Жеке жұмыс. «Сәйкестердіріңіз»
| Жай бөлшектерді жай бөлшекке, аралас сандарды бөлу, натурал санды бөлшекке бөлу ережесін қолданып есептейді. Тақырыпқа қатысты мәтін есептерді шығарады Жай бөлшектерге амалдар қолдану ережелерін біледі Оқулықтан берілген есептерді шығарады. Жекелеген оқушыларға тапсырмалар беріледі. | Дескриптор: - Берілген сандарға кері сандарды табады. Дескриптор: - Жай бөлшектерді жай бөлшекке, аралас сандарды бөлу ережелерін біледі. Дескриптор: -Жай бөлшектерге амалдар қолдану ережелерін біледі. | Презентация Интернет ресурстары слайд Жалпы білім беретін мектептің 5–сыныбына арналған оқулық. Оқулық авторлары: Т.А.Алдамұратова, Қ.С.Байшоланова, Е.С.Байшоланов Алматы «Атамұра» баспасы 2017 жыл | |||||||||||||||||||||||||||||
10 мин | Жеке жұмыс |
Тапсырманы орындайды | Мониторинг | | ||||||||||||
2 минут | Соңы | Бүгінгі сабақта: -Жай бөлшектерді бөлу алгоритмін біледі және бөлуді орындады; -Аралас сандарды бөлу ережесін біледі,есеп шығаруда қолданды.
Үйге тапсырма. №637 | Тақырыпты меңгергенін анықтау | Кері байланыс | Презентация |
Сабақ жоспары
Бекітемін:
Мұғалімнің аты-жөні: | | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Пән/Сынып: | 5 сынып | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Күні: | | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Тарау немесе бөлім атауы: | 5.2А Жай бөлшектерге амалдар қолдану | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы: | Жай бөлшектерді және аралас сандарды бөлу | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Оқу мақсаты: | 5.1.2.23 жай бөлшектерді және аралас сандарды бөлуді орындау; | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау критериі: | -Жай бөлшектерді бөлу алгоритмін біледі және бөлуді орындайды; -Аралас сандарды бөлу ережесін біледі,есеп шығаруда қолданады. | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Саралап оқыту тапсырмалары | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Ұжымдық жұмыс Жаңа тақырыптың түсіндірілуі Сабақ мақсаты мен бағалау критерийлерін таныстыру; Бейнероликті қолдана отырып, бекіту тапсырмаларын орындату | Бірлескен жұмыс (1,2 тапсырма) Тапсырманы ұсыну және дұрыс жауапты ұсыну арқылы үйрету Бекітуге арналғантапсырмаларды орындату; Тапсырмалардың жауаптарын жазу. | Жеке жұмыс Тапсырманы ұсыну, оқушылар өз бетімен орындауы | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Уақыты | Кезең дері | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | |||||||||||||||||||||||||||||
5 минут | Ұйым дастыру | Сәлеметсіздерме! Бүгін, Жай бөлшектерді және аралас сандарды бөлу тақырыбын қарастырамыз. Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз: -Жай бөлшектерді бөлу алгоритмін біледі және бөлуді орындайды; -Аралас сандарды бөлу ережесін біледі,есеп шығаруда қолданады. Үй тапсырмасын тексеру. №633. Қайталау сұрақтары. 1. Бөлімдері бірдей жай бөлшектерді қалай қосамыз (азайтамыз)? 2. Бөлімдері әртүрлі жай бөлшектерді қалай қосамыз (азайтамыз)? 3. Жай бөлшекті қысқарту дегеніміз не? 4. Екі бөлшекті қалай көбейтеміз? 5. Жай бөлшектерді қалай ортақ бөлімге келтіреміз? 6. Жай бөлшекке кері санды қалай табамыз? 7. Аралас санға кері санды қалай табамыз? | Сабақ мақсатымен танысады. Үй жұмысын айтады. Сұрақтарға жауап береді | | Жалпы білім беретін мектептің 5–сыныбына арналған оқулық. Оқулық авторлары: Т.А.Алдамұратова, Қ.С.Байшоланова, Е.С.Байшоланов Алматы «Атамұра» баспасы 2017 жыл | |||||||||||||||||||||||||||||
8 мин | Жаңа сабақ ты бекіту. | Жай бөлшектерді бөлуді есіңе сақта! Жай бөлшектерді натурал санға бөлуді есіңе сақта! | Видеотүсіндіру қарайды. Жай бөлшектерді, аралас сандарды бөлу ережесін еске түсіріп, мысалдар келтіреді. | Тақырып бойынша ресурстарды қарап, танысады | Слайд Интернет ресурстары | |||||||||||||||||||||||||||||
15 мин | Тапсырмалар. | №1.Берілген сандардың кері сандарын табыңдар:
№2.Есептеңдер: №3. Есептеңдер: №4. Шолпан х алма, Айман 1 . Барлығы 48 алма. Шолпанда алма қанша? №5. «Математикалық дамино»
№6.Оқулықтан № 635 Жеке жұмыс. «Сәйкестердіріңіз»
| Жай бөлшектерді жай бөлшекке, аралас сандарды бөлу, натурал санды бөлшекке бөлу ережесін қолданып есептейді. Тақырыпқа қатысты мәтін есептерді шығарады Жай бөлшектерге амалдар қолдану ережелерін біледі Оқулықтан берілген есептерді шығарады. Жекелеген оқушыларға тапсырмалар беріледі. | Дескриптор: - Берілген сандарға кері сандарды табады. Дескриптор: - Жай бөлшектерді жай бөлшекке, аралас сандарды бөлу ережелерін біледі. Дескриптор: -Жай бөлшектерге амалдар қолдану ережелерін біледі. | Презентация Интернет ресурстары слайд Жалпы білім беретін мектептің 5–сыныбына арналған оқулық. Оқулық авторлары: Т.А.Алдамұратова, Қ.С.Байшоланова, Е.С.Байшоланов Алматы «Атамұра» баспасы 2017 жыл | |||||||||||||||||||||||||||||
10 мин | Жеке жұмыс | Қосымша тапсырма орындау | Тапсырманы орындайды | Мониторинг | | |||||||||||||||||||||||||||||
2 минут | Соңы | Бүгінгі сабақта: -Жай бөлшектерді бөлу алгоритмін біледі және бөлуді орындады; -Аралас сандарды бөлу ережесін біледі,есеп шығаруда қолданды.
Үйге тапсырма. №637 | Тақырыпты меңгергенін анықтау | Кері байланыс | Презентация |
Сабақ жоспары
Бекітемін:
Мұғалімнің аты-жөні: | | |||||||
Пән/Сынып: | 5 сынып | |||||||
Күні: | | |||||||
Тарау немесе бөлім атауы: | 5.2А Жай бөлшектерге амалдар қолдану | |||||||
Сабақтың тақырыбы: | Жай бөлшектерді және аралас сандарды бөлу | |||||||
Оқу мақсаты: | 5.1.2.23 жай бөлшектерді және аралас сандарды бөлуді орындау; | |||||||
Бағалау критериі: | -Жай бөлшектерді бөлу алгоритмін біледі және бөлуді орындайды; -Аралас сандарды бөлу ережесін біледі,есеп шығаруда қолданады. | |||||||
Саралап оқыту тапсырмалары | ||||||||
Ұжымдық жұмыс Жаңа тақырыптың түсіндірілуі Сабақ мақсаты мен бағалау критерийлерін таныстыру; Бейнероликті қолдана отырып, бекіту тапсырмаларын орындату | Бірлескен жұмыс (1,2 тапсырма) Тапсырманы ұсыну және дұрыс жауапты ұсыну арқылы үйрету Бекітуге арналғантапсырмаларды орындату; Тапсырмалардың жауаптарын жазу. | Жеке жұмыс Тапсырманы ұсыну, оқушылар өз бетімен орындауы | ||||||
Уақыты | Кезең дері | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | |||
5 минут | Ұйым дастыру | Сәлеметсіздерме! Бүгін, Жай бөлшектерді және аралас сандарды бөлу тақырыбын қарастырамыз. Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз: -Жай бөлшектерді бөлу алгоритмін біледі және бөлуді орындайды; -Аралас сандарды бөлу ережесін біледі,есеп шығаруда қолданады. Үй тапсырмасын тексеру. №637. Мына кестедегі әріптерден көлденеңінен математикалық терминдер құрастыру керек. Тапсырма тез құру әрекетімен есептеледі. Олай болса, тез орындайық: 1 Е Т Е Ң У Д 2 Ө І Б Г Ш Л 3 Р А С А А Л 4 А У З А Й Т 5 Б Е Ш К Л Ө 6 Е Б Е Р Ш Ң | Сабақ мақсатымен танысады. Үй жұмысын айтады. Сұрақтарға жауап береді | | Жалпы білім беретін мектептің 5–сыныбына арналған оқулық. Оқулық авторлары: Т.А.Алдамұратова, Қ.С.Байшоланова, Е.С.Байшоланов Алматы «Атамұра» баспасы 2017 жыл | |||
8 мин | Жаңа сабақ ты бекіту. | Аралас санды жай бөлшекке бөлуді есіңе сақта! Аралас санды жай бөлшекке бөлу үшін аралас санды бұрыс бөлшек түрінде жазып, бөлшектерді бөлу ережесін қолдану керек. Аралас санды аралас санға бөлуді есіңе сақта! Аралас санды аралас санға бөлу үшін оларды бұрыс бөлшек түрінде жазып, бөлшектерді бөлу ережесін қолдану керек. | Видеотүсіндіру қарайды. Жай бөлшектерді, аралас сандарды бөлу ережесін еске түсіріп, мысалдар келтіреді. | Тақырып бойынша ресурстарды қарап, танысады | Слайд Интернет ресурстары | |||
15 мин | Тапсырмалар. |
№1. №2. Теңдеуді шешіңдер: 1). 2). 3). №3. I - х II – 4х Шешуі: х + 4х =9 1/6; 5х = 9 1/6; х = 9 1/6: 5; х =1 5/6 2. Тест тапсырмалары. 1. Амалды орында: 61/8 + 33/5 А. 94/13; Ә. 929/40; Б. 94/5; В. 91/2. 2. Теңдеуді шеш: у + 33/4 = 57/8. А. 21/2; Ә. 21/4; Б. 21/8; В. 95/8. 3. Үшбұрыштың қабырғалары 4/15 см 9/10 см және 13/20 см. Периметрін тап. А. 26/60 см; Ә. 83/60 см; Б. 137/60 см; В) 149/60 см. 4. Бөлуді орында: 10/51 ∶15/68. А) 8/9; Ә) 3; Б) 3/14; В) 42/3. 5. Амалдарды орында: 93/4∙2 4/9 ∶6 1/2. А) 32/3. Ә) 25163/176; Б) 3/11; В) 15/22; 3.Оқулықтан № 640 4. Жеке жұмыс. 1) : • 42
| Жай бөлшектерді жай бөлшекке, аралас сандарды бөлу, натурал санды бөлшекке бөлу ережесін қолданып есептейді. Тақырыпқа қатысты мәтін есептерді шығарады Жай бөлшектерге амалдар қолдану ережелерін біледі Оқулықтан берілген есептерді шығарады. Жекелеген оқушыларға тапсырмалар беріледі. | Дескриптор: - Берілген сандарға кері сандарды табады. Дескриптор: - Жай бөлшектерді жай бөлшекке, аралас сандарды бөлу ережелерін біледі. Дескриптор: -Жай бөлшектерге амалдар қолдану ережелерін біледі. | Презентация Интернет ресурстары слайд Жалпы білім беретін мектептің 5–сыныбына арналған оқулық. Оқулық авторлары: Т.А.Алдамұратова, Қ.С.Байшоланова, Е.С.Байшоланов Алматы «Атамұра» баспасы 2017 жыл | |||
10 мин | Жеке жұмыс | Қосымша тапсырма орындау | Тапсырманы орындайды | Мониторинг | | |||
2 минут | Соңы | Бүгінгі сабақта: -Жай бөлшектерді бөлу алгоритмін біледі және бөлуді орындады; -Аралас сандарды бөлу ережесін біледі,есеп шығаруда қолданды. Үйге тапсырма. Қайталау. | Тақырыпты меңгергенін анықтау | Кері байланыс | Презентация |