ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 11.04.2024
Просмотров: 13
Скачиваний: 0
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Бөлімі: | 7.3А Қысым |
Педагогтің аты-жөні: | |
Күні: | |
Сыныбы: | Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: | Гидравликалық машиналар Мысал есептер |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты | 7.3.1.7 – гидравликалық машиналардың жұмыс істеу принципін сипаттау; 7.3.1.8 – гидравликалық машиналарды қолдану кезіндегі күштен ұтысты есептеу |
Сабақтың мақсаты: | Барлық оқушылар істей алады: Паскаль заңын түсіне отырып, гидравликалық престің құрылысын, жұмыс істеу принципін түсініп, ол не үшін қолданылатынын біледі. Көптеген оқушылар істей алады: Гидравликалық машиналардың құрылысында қандай заңға негізделгенін топтық, жеке жұмыста, бірін-бірі оқытуда түсінеді Кейбір оқушылар істей алады: Гидравликалық машиналарды қолдану кезінде күштен ұтысты есептеу жолдарын үйренеді |
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі/ Уақыты | Педагогтің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
Сабақтың басы 10 минут | Оқушылармен сәлемдесу, түгелдеу. сабаққа дайындығын тексеру, назарын сабаққа аудару. Тапсырма. Физикалық шамаларды өлшем бірліктерімен сәйкестендіріңдер: Қысым t Па Жылдамдық ϑ кг/м3 Ден көлемі F с Тығыздық р Н Масса V Па Уақыт ρ м3 Сұйықтардағы қысым m м/с Күш р кг | Оқушылар барлығы жақсы көңіл-күймен сабақты бастайды. | | Слайд |
Сабақтың ортасы 20 минут | 1 тапсырма Физикалық диктант
Жауаптарын жанында отырған оқушы тексереді. Шеңбер бойымен қағазды ауыстыру арқылы. Яғни, оқушылар бірін-бірі бағалайды. 3 тапсырма.«Кім жылдам» Есептер шығару Төрт топқа ұсынылған есептер бойынша оқушыларға есептің шығару барысын постерге түсіруді және тақтада қорғауды ұсыну.
Практикалық тапсырма Мына шыны ыдыстарға қалаған көлемде су құйып, қажетті өлшеулерді орындайды. Және судың ыдыстың түбіне түсірген қысымын есептейді. «Басбармақ» әдісі арқылы кері байланыс жасау. «Маған көрсет» деп аталатын әдісте оқушылардың арқаларына әріптерді жапсырамыз. Олар дұрыс формула құрап шығуы керек. P=F/S p=pgh V=S/t P=mg р=m/V Fа=mg Fү=kx F=uN | . Оқушылар жылдамдыққа байланысты еептер шығарады. | . | Су, кағаз, стакан |
Сабақтың соңы. 10 мин Рефлекция Бағалау Үй тапсырмасы | Кері байланыс. «Тазалық» Чемодан – керекті ақпарат Ет тартқыш – әлі оқуым керек, толықтыруым керек Қоқыс жәшігі – қате пікірлер Бүгінгі сабақ бойынша рефлекция Мен сабақ қызықты _____________ қызықсыз болды деп ойлаймын. 2. Мен сабақта: үйрендім көп нәрсені _____________ үйренгенім аз болды. 3. Мен басқаларды мұқият ______________ зейінсіз тыңдадым Сабақ соңында әр тапсырманың бағалау критериилері бойынша жалпы баллдық жүйемен бағалау 1 топ. Атмосфералық қысымның техникада қолданылуы 2 топ. Атмосфералық қысымның медицинада қолданылуы 3 топ. Атмосфералық қысымның тірі табиғаттағы қолданылуы | | | |