Файл: замерзімдіжоспардытарауы Мектеп 14 Алыбай батыр жалпы орта мектеп.docx
ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 11.04.2024
Просмотров: 22
Скачиваний: 0
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
| | жұмысынакеріәсеріқандай? 4. Деректердітіктөртбұрышты кестетүріндеберупрограммасын жазудақайоператордың жұмысымаңыздысаналады? | | | |
Кері байланыс/2мин | «Бас,жүрек, қол» әдісі. | Оқушылар алған білімдері туралыбаспен ойланады, жүрекпенайтадыжәнеқолменжасағандығытуралыайтады. | |||
Саралау.Сізқандай | Бағалау.Сізоқушылардыңматериалдыигеру | Денсаулық | |||
тәсілменкөбірекқолдау | деңгейінқалайтекерудіжоспарлапотырсыз? | және | |||
көрсетпексіз?Сіз | | қауіпсіздік | |||
басқаларғақарағанда | | техникасы | |||
қабілеттірекоқушыларға | | нсақтау | |||
қандайтапсырмалар | | | |||
бересіз? | | | |||
Бірлескен жұмыс, жекежұмыс, жұптық жұмысарқылысабақтымеңгерту. «Жеребе» арқылы топқабіріктіру, «Қатені ұста» әдісібойынша өткен тақырыптыпысықтау, миға шабуыл,деңгейлік тапсырмалар,керібайланыс жасату: «Бас,жүрек, қол». | Медальдерарқылы, ауызша мен жазбаша түрдеқалыптастырушыбағалаудыіскеасыру. | Компьютермен жұмыскезіндегіқауіпсіздікережелерінескетүсіру. | |||
Жалпыбағалау Сабақтаең жақсыөткен екінәрсеқайсы?(оқытумен оқуғақатысты) 1: 2: Сабақтыңбұдан дажақсыөтуіненеоңықпалетереді?(оқытумен оқуғақатысты) 1: 2: Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері\қиыншылықтарытуралыненіанықтадым,келесісабақтарданенәрсегеназараударуқажет? |
3-сабақ.
Ұзақмерзімдіжоспардыңтарауы: Мектеп:Pythonтіліндеалгоритмдердіпрограммалау Күні: Мұғалімніңаты-жөні: Сынып: 8 Қатысқандар: | Қатыспағандар: | | |||||
Сабақтыңтақырыбы | §4.3Whileциклі | ||||||
Осы сабақта қолжеткізілетін оқумақсаттары | 8.3.3.1Whileцикл операторын пайдалану; | ||||||
Сабақтыңмақсаты | Барлықоқушы:whileциклініңжұмысынанықтау; Оқушылардыңкөбі:whileциклінің орындалуынталдау,қолдану; Кейбір оқушылар:while циклінпрограммада қолданудың маңыздылығынтұжырымдау. | ||||||
Ойлаудағдылары | Білу,түсіну,қолдану,талдау,жинақтау,бағалау. | ||||||
Бағалаукритерийі |
| ||||||
Тілдікмақсаттар | Пәндіклексикаментерминология: While-әзірше-покаШарт-условия-termsЛогика-логика-logicalsАқиқат-истина-trueЖалған-лож-false | ||||||
| Диалог/жазбашажұмысқақажеттіпайдалыфразалартоптамасы | ||||||
| Шартциклі...–резевтіксөзден және...өрнектентұрады. Шартциклінің логикалықөрнегі...немесе...мәнінғанақабылдайды. | ||||||
Құндылықтарғабаулу |
дағдысықалыптасады. | ||||||
Пәнаралықбайланыс | Программа кодтары ағылшын тілінде жазылады, математикалық сандар менамалдарқолданылады | ||||||
Алдыңғыбілім | Кірістірілгенциклдердіұйымдастыру. | ||||||
Сабақтыңбарысы | |||||||
Сабақтың | Мұғалімніңіс- | Оқушыныңіс-әрекеті | Бағалау | Ресурстар | |||
жоспарланған | әрекеті | | | | |||
кезеңдері | | | | | |||
/уақыт | | | | | |||
Сабақтың басыҰйымдастырукезеңі/5мин | Сәлемдесу,түгендеу. | Оқушылар мұғаліммен сәлемдеседі.Оқушылар бір-бірінің желкелерінеқолдарын қойыпшеңбер болыптұрады.Мұғалім«алма»дегендеалға | | |
Топқабіріктіру:/2мин Қызығушылықтыояту. Өткенсабақтыпысықтау /5мин Миғашабуыл/2мин | Сыныптапсихологиялықахуалорнату. «Смайликтер»әдісі. «Он сұрақ» әдісі.Мұғалім біроқушыны таңдапалып, оныңмаңдайынанегізгі сөзжазылғанстикердіжапсырады «Миға шабуыл»әдісі арқылыөткен сабақ пенжаңа сабақтыұштастыру,проблеманыбіргешешу. | бір рет секіреді, «апельсин» дегендеалға екі рет секіреді, «банан» дегендеартқа айналады. Осылай сабаққакөңілдіқатысады. Оқушылар үш түрлі көңілдісмайликтерарқылытоптарғабірігеді. Қатысушы сыныпқа 10 сұрақ қояалады,оғанжауап «ИӘ»немесе «ЖОҚ»депберіледі.Арықарайкелесіоқушыжалғастырады. Оқушылар берілген сұрақтар бойыншапікірлерін еркінжеткізеді. Интерактивті тақтадан түстердікөрсетіп таңдату. 1.Күнделікті тұрмыстаөзімізгекеректізатты көп заттыңішіненқалайтаңдап аламыз?
| Қошеметкөрсету МедальдарарқылыҚБ | Смайликтер ОқытудыңбелсендіәдістеріNIS. Астана, 2013 |
Сабақтыңортасы. Мағынанытану. Оқулықпенжұмыс/5мин Саралаутапсырмалары. Топтықжұмыс/3мин | Оқулықтағыақпараттыоқушыларменбірге талдау.Слайдматериалыарқылыкөрсету. 1-тапсырмажалпытапсырма.Мұғалімкөмектеседі. «Ойлан, бірік,бөліс»әдісі: | Оқушылар оқулықтағы ақпаратпентанысады. Визуалды ақпараталады.Мұғалімменбіргеталдайды. Мақсаты: аудиал мен визуалоқушылардыңбілімалуынажағдайжасау. 1-тапсырмадаоқушылармұғалімменбіргетапсырманыталдайды . Практикалықжұмыстаорындалғанесептіңпрограммакодынталдаңдар.Программаныңәрбірқатарыныңатқаратынқызметінетүсініктемежазыңдар. | 2балл | Интерактивті тақта Информатика. 8-сыныпоқулығы |
Жекежұмыс12мин | 2-тапсырмакөлемі үлкентапсырма. Мұғалімкөмектеседі. | k=N%10 – сандардың жұп екенінанықтау; s+=k–жұпсандардыңқосындысынанықтау; s%2=1-сандардыңқосындысыныңтақекенін анықтау Дескриптор -whileциклініңқызметінанықтайды; -сандардыңжұпнемесетақекенінтексеруоператорларын анықтайды. Оқушылар жеке практикалықжұмыстарорындайды:
Шешуі: Программа кодын жазу алгоритмі:Дескрипторлар:
2) N натурал саныберілген. Сол санныңнеше таңбалы сан екенін анықтайтынблок-сызбаны құрастырып, программакодын жаз. Дескрипторлар: | 6балл | Компьютер ,оқулық Информатика. 8-сыныпоқулығы,компьютер. |
Жұптықжұмыс | 3-тапсырмашығармашылықтапсырма. Өзбеттеріншеорындауынқадағалау. |
3) N натурал саны берілген. Сол санныңцифрларының арасындағы ең үлкенінтабатын блок-сызбанықұрастыр. Есептіңпрограммакодын жаз. Дескриптор:
4) Берілген программа кодын талдаңдар.Программажұмысынаяқтағандаэкранғақандайнәтижебереді?Программа нәтижесіне қарап, есептіңшартын анықтаңдар. Дескриптор:
3-тапсырманы өз беттеріншеорындайды. Практикалық жұмыста берілгенесептің шартынөзгертіп,берілген санның құрамындағынөлдердіанықтаукерекболса(3- сурет), онда программа кодына қандайөзгеріс жасауға болады? Программакодын өзгертугеұсынысжасаңдар. Ұсыныстарыңдыдәлелдеңдер. | 4балл | |
| | Дескриптор - Шартты алдын ала тексеретінциклді қолданудыңмаңыздылығынтұжырымдайды. | | |
Сабақтыңсоңы Ой толғанысЖаңа сабақтыбекіту 5мин | Сабақты бекітусұрақтары | Оқушылартестсұрақтарынажауапбереді.
| Өздерін-өзібағалау | Интерактивті тақтаsabaq.kz/kahoot-арқылы-тест-құрастыру |
Кері байланыс/2мин | «Аяқталмағансөйлемдер»әдісі | Менбүгінбілдім. | | |
| | Менбүгінсезіндім. Мен келесі сабақта білгім келеді.Сөйлемдерінтолықтырыпжазады. . | | ОқытудыңбелсендіәдістеріNIS. Астана, 2013 |
Саралау.Сізқандайтәсілмен | Бағалау.Сізоқушылардыңматериалдыигеру | Денсаулық | ||
көбірекқолдаукөрсетпексіз? | деңгейінқалайтекерудіжоспарлапотырсыз? | және | ||
Сізбасқаларғақарағанда | | қауіпсіздік | ||
қабілеттірекоқушыларға | | техникасы | ||
қандайтапсырмаларбересіз? | | нсақтау | ||
Бірлескен жұмыс, жеке жұмысарқылысабақтымеңгерту. «Смайликтер» арқылы топқабіріктіру,«Онсұрақ» әдісібойынша өткен тақырыптыпысықтау, миға шабуыл, «Ойлан,бірік, бөліс» әдісі, саралаутапсырмалары,керібайланыс: «Аяқталмағансөйлем». | Медальдерарқылы, ауызша, жазбаша түрдеқалыптастырушы бағалауды іске асыру. Саралаутапсырмаларына балл қою арқылы бағалау. Жалпы 10балл. | Компьютермен жұмыскезіндегіқауіпсіздікережелерінескетүсіру. | ||
Жалпыбағалау Сабақтаең жақсыөткен екінәрсеқайсы?(оқытумен оқуғақатысты) 1: 2: Сабақтыңбұдан дажақсыөтуіненеоңықпалетереді?(оқытумен оқуғақатысты) 1: 2: Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері\қиыншылықтарытуралыненіанықтадым,келесісабақтарданенәрсегеназараударуқажет? |