Файл: али Орманов атындаы орта мектебі, мектепке дейінгі шаын орталыымен коммуналды мемлекеттік мекемесі.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 27.04.2024

Просмотров: 5

Скачиваний: 0

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

«Ғали Орманов атындағы орта мектебі, мектепке дейінгі шағын орталығымен» коммуналдық мемлекеттік мекемесі

Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары

Су - табиғат құбылысы

(сабақтың тақырыбы)


Бөлім:

Су - тіршілік көзі

Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)

Джаксыбаева М.М.

Күні:

09.01

Сынып:6ә

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Су - табиғат құбылысы

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

6.1.5.1 тыңдалған мәтін мазмұны бойынша жалпы және нақты сұрақтарға жауап беру, мәтіндегі ақпаратты шынайы өмірмен байланыстыру;

6.3.3.1 ұсынылған тақырып бойынша деректер жинақтай отырып, графиктік мәтін (диаграмма, кесте, сызба) түрінде құрастыру;

6.4.4.1 сөйлемдегі есімдіктің қызметін түсіну, есімдікті зат есім, сын есімнің орнына қолдану

Сабақтың мақсаты

Тыңдалған мәтін мазмұны бойынша жалпы және нақты сұрақтарға жауап беріп, мәтіндегі ақпаратты шынайы өмірмен байланыстырады.

Ұсынылған тақырып бойынша деректер жинақтай отырып, графиктік мәтін (диаграмма, кесте, сызба) түрінде құрастырады.

Сөйлемдегі есімдіктің қызметін түсініп, есімдікті зат есім, сын есімнің орнына қолданады.

      Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурс

Ұйымдастыру кезеңі

5 мин



1.Амандасу

2.Оқушыларды түгендеу

3.Оқушылардың сабаққа зейіндерін шоғырландыру
Өткенге шолу

Топтық жұмыс

Берілген сөздерді түрлеріне қарай топтастырып, «+» белгісін қойыңыздар.




Кәсіби сөз

Диалект сөз

неологизм

Көнерген сөз

Термин сөз

Табу сөз

Дисфемизм сөз

Там, торлама




+
















Сфера







+













патша, адырна










+










Жыбырлақ
















+




Түбір, жұрнақ













+







Ақсақ



















+

Қоза, шейіт

+




















Сабақ тақырыбы, оқу мақсаттарымен таныстырады.

Оқушылар амандасып, сабаққа зейіндерін шоғырландырады.

Берілген сөздерді түрлеріне қарай топтастырады.

Сабақтың тақырыбы, оқу мақсаттарымен танысады.


жетістік баспалдағы



үлестірме

Жаңа сабақ

2 мин


3 мин


5мин

5 мин

5 мин
5 мин

5 мин

Миға шабуыл

Берілген сұрақтарға өз көзқарастарыңызды білдіріңіздер.



«Ой қозғау» әдісі



Суретке мұқият қараңыз. Не байқадыңыз?

Тілдік бағдар

Есімдік туралы түсінік толтыру





Жазылым тапсырмасы

Саралау

А.Төмендегі есімдіктерді құрамына, жасалу жолына қарай талдаңыздар.

В. Есімдіктерді түрлеріне қарай топтастырудың мәнісін түсіндіріңіз.

С. Есімдіктерге морфологиялық талдау жасаңыз.

Мен-дара, негізгі

Біз- дара, негізгі

Сол- дара, негізгі

Қандай- дара, негізгі

Әрқашан- күрделі, туынды

Әлдебіреу- күрделі, туынды

Қайсыбіреу - күрделі, туынды

Кейбір- күрделі, туынды
Тыңдалым тапсырмасы

Бір оқушының мәнерлеп оқуында мәтінді тыңдап, сұрақтарға жауап беріңіздер.

Су неліктен негізгі табиғи компонент болып саналады?

Су қоры тапшы өңірлердің экономикасы қандай болады деп ойлайсыз?

Еліміздегі су қорының мөлшері қанша?
Тыңдалымнан кейінгі тапсырма

7-тапсырма

Берілген ақпарат бойынша дұрыс жауабын анықтаңыз.




Жазылым тапсырмасы




-өз көзқарасын білдірді;

-сыни ойлап, ойын ортада айтты;

Есімдік туралы түсінік толықтырып, ережемен танысады.

-есімдікті құрамына қарай талдады;

-есімдікті жасалу жолына қарай талдады;

-сұраққа дұрыс жауап берді;

-өмірмен байланыстырды;

-ақпаратты дұрыс анықтады;

-мәтін ақпаратты бойынша графиктік мәтін құрастырды;


1 балл

1 балл

1 балл

1 балл

1 балл

1 балл

2 балл

2 балл


Оқулық

Сурет

Сызба

Кесте
Жұмыс дәптер


Кесте


График



Сабақты бекіту

5 мин

Берілген жіктеу есімдігін септеп көріңіз. Мен

А. Мен

І. Менің

Б. Маған

Т. Мені

Ж. Менде

Ш. Менен

К. Менімен


Берілген есімдікті септеп жазады. Жасалу жолын түсіндіреді.

Мадақтау сэндвичі




Кері байланыс
2 мин
Бағалау

2 мин

Үй тапсырмасы

1 мин

БББ

-білемін

-білдім

-білгім келеді

Дескриптор бойынша жинақталған балл есептеліп, ФБ қойылады.
105 бет 5-тапсырма

Сабақтан алған әсерін ортада ауызша айтады.

Оқушылар сабақ бойынша бағаланады.

Үй тапсырмасын жазады.




күнделік.кз

Оқулық