Файл: азастан республикасыны Оу жне аарту министрлігі алматы аласы Білім басармасыны.doc
ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 29.04.2024
Просмотров: 9
Скачиваний: 0
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ ОҚУ ЖӘНЕ АҒАРТУ МИНИСТРЛІГІ
Алматы қаласы Білім басқармасының
«Алматы электрмеханикалық колледжі» КМҚК
Бекітемін
Басшының оқу жұмысы
жөніндегі орынбасары
__________А.Байдилдаева
«____»________20___ жыл
Қысқа мерзімді жоспар
Пән: математика
Мамандық және біліктілік атауы және коды:
07130700 Электромеханикалық жабдықтарға техникалық қызмет көрсету, жөндеу және пайдалану (түрлері және салалары бойынша) , 3W07130701- Электр жабдықтарын монтаждаушы, 07161300 Автомобиль көлігіне техникалық қызмет көрсету, жөндеу және пайдалану, Автомобиль электр жабдықтарын жөндеу жөніндегі электрик, 07150500 Дәнекерлеу ісі (түрлері бойынша), 3W07150501- Электргазымен дәнекерлеуші, 07130700 Электромеханикалық жабдықтарға техникалық қызмет көрсету, жөндеу және пайдалану (түрлері және салалары бойынша), 4S07130704 -Техник-электромеханик
Курс: _1____ топтар:_111, 113, 118, 120
-
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 11.1 Дәрежелер мен түбірлер. Дәрежелік функция
Колледж: Алматы электрмеханикалық колледжі
Күні:
Оқытушының аты-жөні: Сембиева Г..Б.
Курс:1
Қатысқандар саны:
Қатыспағандар саны:
Сабақ тақырыбы
Дәрежелік функция, оның қасиеттері мен графигі
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
11.3.1.10 – нақты көрсеткішті дәрежелік функция анықтамасын білу, дәреже көрсеткішіне тәуелді дәрежелік функция графигін салу;
11.3.1.11 – дәрежелік функция қасиеттерін білу;
Сабақ мақсаттары
Барлық білім алушылар:
- Дәреже көрсеткіші нақты сан болатын дәрежелік функцияның анықтамасын біледі.
- Дәреже көрсеткішіне тәуелді дәрежелік функцияның графигін салады.
- Дәрежелік функцияның қасиеттерін біледі
Көптеген білім алушылар:
- Дәреже көрсеткішіне тәуелді дәрежелік функцияның графигін салады.
- Дәрежелік функцияның қасиеттерін біледі, қолданады.
- Дәрежелік функцияның күнделікті өмірде қолданылуын біледі.
Кейбір білім алушылар:-
Дәрежелік функцияның тұжырымдайды және күнделікті өмірде құбылыстарды сипаттауға қолданады;
Бағалау критерийлері
- Дәреже көрсеткіші нақты сан болатын дәрежелік функцияның анықтамасын біледі.
- Дәреже көрсеткішіне тәуелді дәрежелік функцияның графигін салады.
- Дәрежелік функцияның қасиеттерін біледі, қолданады.
Тілдік мақсаттар
Білім алушы:-
Дәрежелік функцияның қасиеттерін айтады.
Пәнгe қaтысты лeксикa мeн тeрминология:-
Функция, функция мәнi,сындық нүктeлeр.
Диaлогқa, жaзылымғa қaжeттi тiркeстeр:-
Функцияның eң үлкeн мәнi ... -
Функцияның eң кiшi мәнi ... -
Функцияның кесіндіге тиісті сындық нүктелердегі және шеткі нүктелердегі мәні ...
Құндылықтарды дарыту
«Мәңгілік Ел» жалпыұлттық идеясының «Тарихтың, мәдениет пен тілдің біртұтастығы» негізінде білім алушыды ұлттық, рухани-өнегелік құндылықтарымызға дәріптеуге тәрбиелеу.
Алдыңғы білім
Математикалық статиканың бастапқы түсініктері
Сабақ барысы
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
Педагогтің әрекеті
Ресурстар
Сaбaқтың бaсы
Сәлемдесу. Білім алушылардың сабаққа дайындығын тексеру. Білім алушылармен бірге сабақтың мақсаттарын және күтілетін нәтижелерді анықтаймыз.
Үй тапсырмасын тексеру.
Миға шабуыл
y= f(x) функциясының анықталу облысын табындар:
y= f(x) функциясының жұп немесе тақ болуын табындар:
Сәйкестендіру тест bilimland сайтынан
https://bilimland.kz/kk/subject/algebra/11-synyp/anyqtalhan-integral-nyuton-lejbnicz-formulasy?mid=01c1db10-9d5a-11e9-be78-49d30a05e051
Сaбaқтың ортaсы
1-тапсырма:
Топтық жұмыс. «INSERT» әдісі арқылы тапсырманы орындаңыз
Бір координаталар жазықтығында келесі функциялардың графиктерін салыңыз:
Дескриптор:
Білім алушы:
- дәрежелік функция графигін салады;
- графиктер бойынша жауаптарын негіздеп, тұжырымдайды.
ҚБ: «Бір сойлем» әдісі
«Бір сойлем» әдісі арқылы дескрипторды талдай отырып білім алушылар бірін-бірі бағалайды
2-тапсырма:
Топтық жұмыс. «Бэкроним» әдісі арқылы тапсырманы орындаңыз
Сәйкестендіру
Дескриптор:
Білім алушы:
- нақты көрсеткішті дәрежелік функцияны ажыратады;
- берілген функцияға сәйкес графиктерін анықтайды;
- жауаптарын тұжырымдайды.
ҚБ: «+, -» әдісі арқылы дескрипторды талдай отырып білім алушылар бірін-бірі бағалайды
3-тапсырма:
Деңгейлік тапсырмалар
Есептер жинағынан:
В тобы
y= f(x) функциясының жұп немесе тақ болуын зерттеңдер:
С тобы
y=f(x) функциясының кесіндісіндегі ең үлкен және ең кіші мәндерін табындар:
Дескриптор:
Білім алушы:
- аргументтің берілген мәндері бойынша функция мәндерін табады;
- дәрежелік функция қасиеттерін қолданады;
- функция мәндерін табады.
ҚБ: «Бір сойлем» әдісі
«Бір сойлем» әдісі арқылы дескрипторды талдай отырып білім алушылар бірін-бірі бағалайды
Қалыптастырушы бағалау тапсырмасы:
Бағалау критерийлері: Дәрежелік функцияның қасиеттерін біледі, қолданып есеп шығара алады.
4-тапсырма:
Дәрежелік функцияның монотондылық қасиетін қолданып, дәлелдеңіз:
Дескриптор:
Білім алушы:
- функцияның монотондылық қасиетін қолданады;
- анықталу облысын анықтайды;
- функцияның кемитінін негіздейді;
- функцияның өсетінін негіздейді.
ҚБ: « +,-» әдіс арқылы дескрипторды талдай отырып бірін-бірі бағалайды.
Сабақтың соңы
Салыстыр:
және
А) Б) С) Д)
2) және
А) Б)
С)
Үйге тапсырма: [2] §12, 101 бет, №12.1(5,7,8,9)
Рeфлeксия
«Шабадан, еттартқыш, қоқыс жәшігі» әдісі-
Мен нені бұрын білдім? -
Мен нені білмедім? -
Мен нені жаңа ғана үйрендім? -
Бұл қаншалықты тиімді? -
Маған тағы қандай ақпарат қажет? -
Мен не туралы әлі ойлау керекпін?
-
Сaрaлaу-сiз қaндaй тәсiлдeрдi көрсeтпeкшiсiз, қaбiлeттi оқушылaрғa тaпсырмaлaр қaлaй бeрeсiз | Бaғaлaу-білім алушылардың сaбaқты қaндaй дeңгeйдe мeңгeргeнiн қaлaй тeксeрeсiз? | Дeнсaулық жәнe қaуiпсiздiк тeхникaсын сaқтaу |
Сабақ мақсатына жетелеу үшін деңгейлік тапсырмалар, қарқыны жоғары оқушыларға қосымша тапсырмалар беру арқылы саралаймын, Білім алушылардың жас ерекшеліктерін ескере отырып диалогқа түсу арқылы ынталандырамын, қолдау көрсетемін | Бaғaлaу критeрийлeрiнe сәйкeс дeскрипторлaр құрaстырылды. «Өкіл әдісі», «Элективті тест» әдісі белсенді әдістер қолданамын, кeстe толтыру.« +,-» әдісін қолданып топтық бағалау, «Бір сойлем» әдісімен жұптық бағалау, дескриптор арқылы өзін-өзі бағалау, Қaлыптaстырушы бaғaлaу сaбaқтың бaсынaн aяғынa дeйiн жүргiзiлдi «Қара жәшік» ішіндегі жұмыс әдісімен кері байланыс орнаттым. | Қауіпсіздік ережелерін сақтап, жас ерекшеліктеріне сай сергіту сәті мен топқа бөлуді ұйымдастырамын |
Әдебиеттер тізімі
негізгі: .А.Е.Әбылқасымова, В.Е. Корчевский, З.Ә. Жұмағұлова, Алгебра және анализ бастамалары: Жалпы білім беретін мектептің жаратылыстану-математика бағытындағы
11-сыныбына арналған оқулық, Алматы: «Мектеп», 2020ж.
қосымша: интернет желісі
Оқытушы(Т.А.Ж, қолы): Сембиева Г.Б._________________
Кафедра: «Жаратылыстану – математикалық пәндер»