ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 03.05.2024
Просмотров: 8
Скачиваний: 0
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Қысқа мерзімді жоспар
Сабақ жоспары
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:6.3.А | Мектеп:№56 ЖОМ | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: Нуржигитова Б | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сынып:6 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ тақырыбы | Тура пропорционалды тәуелділік. Кері пропорционалды тәуелділік. | | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 6.1.1.2. Қандай шамалар тура пропорционалды болатынын түсіну және оларға мысалдар келтіру,есептер шығару. 6.1.1.3. Қандай шамалар кері пропорционалды болатынын түсіну және оларға мысалдар келтіру. 6.5.1.1.Шамалары тура және кері пропорционалдықпен байланысты есептерді ажырату және шығару. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары | Оқушылардың барлығы: қандай шамалар тура және кері пропорционалды шама болатынын түсінеді; тура және кері пропорционалды шамалардың қасиеттерін біледі; тура және кері пропорционалды шамаларға берілген есептерді ажыратады; Оқушылардың көпшілігі: тура және кері пропорционалды шамалардың қасиеттерін есептер шығаруда дұрыс қолданады; тура және кері пропорционалды шамаларды ажырата отырып, есептер шығара алады; Оқушылардың кейбірі : тура және кері пропорционалды шамаларға есептер құрастыра алады ; тура және кері пропорционалды шамаларға есептер шығару барысында,ойын тұжырымдап ,зерттеп , талдайды; | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жетістік критерийлері | тура пропорционалды шаманың анықтамасын біледі; кері пропорционалды шаманың анықтамасын біледі; тура және кері пропорционалды шамалардың қасиеттерін біледі; тура және кері пропорционалды шамаларды бір-бірінен ажырата алдады; | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар | Пәнге тән лексика мен терминология: тура пропорционалды шама кері пропорционалды шама Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер: бір шаманы бірнеше рет арттырса (кемітсе), онда екінші шама …………. шамалардың кері пропортционалдығының қасиеті……….. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту | Шығармашылық және сыни тұрғысынан ойлау , достық және айналасындағыларға қамқорлық көрсету, қарым-қатынас жасау арқылы жауапкершілігі артады. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыстар | информатика, биология | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
АКТ қолдану дағдылары | http://www.expert.okulyk-edu.kz https://www.youtube.com/watch?v=6o7EqjqPmJI | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бастапқы білім | Пропорция ұғымы туралы түсініктері қалыптасқан. Пропорцияның анықтамасын, қасиеттерін біледі. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы 2 мин 2мин « Карусел» әдісі арқылы сағат тілі бойымен алмаса отырып жұбын тексереді. 5мин «Жедел жәрдем» әдісі арқылы өткен сабақты қайталау | Ұйымдастыру кезеңі Сәлемдесу , топқа бөлу «Асық арқылы бөлу» әр топ қоржынға салынған асықтардағы түстер бойынша «Рухани жаңғырудың» кіші 4 тармақшалары арқылы бөлу. Әр топ өз атаулары бойынша мәлімет беріп өтеді.
Ж. Үй жұмысын тексеру: « Карусел» әдісі арқылы сағат тілі бойымен алмаса отырып оқушылар жұбын тексереді. «Жедел жәрдем» әдісі Бөлінген топтардың топ басшылары өздері дайындап алып келген сұрақтарды , бірінші топтың топ басшысы екінші топтың топ басшысына өткен тақырыптар бойынша «Жедем жәрдем әдісі арқылы» сұрақтар қояды . Егер қойылған сұрақтарға топ басшысы жауап бере алмаған жағдайда топ мүшелері жедел көмекке келіп, сұрақтарға жауап беріледі. Осылай әр топтың топ басшысы бір –біріне сұрақтар қою арқылы өзін-өзі бағалайды . Сұрақтар қойылады : І топ басшысының ІІ топ басшысына сұрақтары: 1. Пропорция дегеніміз? 2. Пропорцияның қасиеттерін айтыңыз? 3. b –ның қандай мәнінде теңдігі пропорция болады? ІІ топтың ІІІ топқа сұрақтары : 1. Қандай жағдайда шамалар тура пропорционалды деп аталады? 2. Тура пропорционалды шаманың қандай қасиеттерін білеміз? 3. Теңдеуді шешіңдер: ІІІ топтың IV топ қа сұрақтары : 1 . Қандай жағдайда шамалар кері пропорционалды деп аталады? 2. Кері пропорционалды шаманың қандай қасиеттерін білеміз? 3. жай бөлшегін ондық бөлшекке айналдырыңыз; IV топтың І топқа сұрақтары : 1. Қатынас және пропорция теориясы б.з.д. ІІІ ғасырда Евклидтің қай кітабында жазылды ? 2. Пропорцияның белгісіз мүшесін табыңыз: 3. Қабырғасының ұзындығы 0,6 дм және 0,5дм болатын тіктөртбұрыштың периметрін табыңыз. Қ.Б. Сұрақтарға дұрыс жауап берген топтарды, топтардағы оқушыларды мақтау, мадақтау арқылы ауызша бағалау. | | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы «Баспалдақ әдісі» БЛУМ таксономиясы 3мин 6мин «Алгоритмдік тәсіл» арқылы мәтін бойынша берілген есептерге пропортция құрастыру 8мин «Жұптас, топтас, бөліс» әдісі 7мин Кім жылдам? әдісі арқылы оқушылардың логикалық ойлау қабілетін тексеру 4мин Сабақтың соңы | Жеке, жұптық, топтық жұмыс « Жетістік баспалдағы» әдісі арқылы БЛУМ таксономиясы №150, №151 1- топ Кестені толтыр S= 120 км S=*t
2-топ Кестені толтыр S= 150 км S=*t
3-топ Кестені толтыр S= 180 км S=*t
4-топ Кестені толтыр S= 210 км S=*t
№158 , №160
№160, №161 «Жұптас, топтас, бөліс» әдісі өрнегінің мәні еліміздегі омыртқалы жануарлар санын; 2) өрнегінің мәні еліміздегі сүтқоректілер санын береді; Дескриптор:
Қ.Б. Жетістік баспалдағы арқылы оқушыларда жеке, жұптық, топтық жұмыстар жүргізіледі. Оқушылар орындаған тапсырмаларын бір-біріне ауыстырып, тапсырманы қай деңгейде орындағанын анықтап, тиісті баспалдаққа «+» таңбасымен белгілейді. Топ ішінде,топтар арасында бір-біріне қалыптастырушы бағалау қол шапалақтау арқылы жүргізедім. Сергіту сәті. Видиороликте берілген логикалық есептерді шығару. Қ.Б. Қалыптастырушы бағалау Күні Cыныбы 6 Аты-жөні: Есимханова Майра
Бағалау Оқушылардың үй жұмысын тексерудегі жұптық жұмыс, өткен тапсырмаларды еске түсірудегі топтық жұмыс, тақырып аясында БЛУМ таксономиясын қолдана отырып, меженің қай бөлігінде тұрғандығын анықтап, ауызша мақтау , мадақтау жүргіздім. Үйге тапсырма: Пропорцияның өміріміздегі маңызы туралы ақпарат білу. | http://expert.mektep.kz/ru/shop/48648-6_klass/70489-matematika_2_blim/1 А.Е. Әбілқасымова Математика 6-сынып Алматы «Мектеп»2015 https://www.youtube.com/watch?v=6o7EqjqPmJI | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| | | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бекіту және қолдану Диалог және қолдау көрсету Нұсқау беру және талдау Түсіндіру және сипаттау Зерделеу және зерттеу Қорытындылау және жинақтау. | Қалыптастырушы бағалауды Үй жұмысын тексеру: « Карусел» әдісі «Жедел –жәрдем» әдісі «Жетістік баспалдағы» әдісі «Алгоритмдік қадам» әдісі «Жұптас, топтас, бөліс» әдісі Кім жылдам? әдісі Жеке, топтық , жұптық жұмыстарда берілген тапсырмаларды тапсырмаға сәйкес берілген бағалау критерийлері арқылы бағалау жүргізіп отырамын. | Оқушылардың дұрыс отыруларын қадағаладым | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? | Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |