ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 03.05.2024
Просмотров: 7
Скачиваний: 0
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Сабақ жоспары
Ұзақ мерзімді жоспар тарауы: Тарау 7.4А: Объектілерді және оқиғаларды модельдеу | Мектеп: ММИ «Дарын» | ||||||||||||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: Ажгалиева А.С. | ||||||||||||||||||||
Сынып: 7 | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар: | |||||||||||||||||||
Сабақ тақырыбы | Үшөлшемді нысандарды құру | ||||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 7.3.1.1объектілер мен оқиғалардың модельдерін 3D редакторда құру | ||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаты | Барлық оқушылар: SketchUp үш-өлшемді редакторының интерфейсін біледі; Негізгі командалар мен инструменттер панелінің құралдарын пайдалана алады. Оқушылардың көпшілігі: 3D обьекттерді қолдана алады және өңдей алады; Кейбір оқушылар: SketchUp редакторына обьектілерді кіріктіру (импорттау) мүмкіндігі туралы қорытынды жасай алады және талдай алады. | ||||||||||||||||||||
Бағалау критерийі |
| ||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар | Пәнге тән лексика және терминология. Модельдер, 3D объектілер, моделдеу, SketchUp редакторы Диалогтар мен жазу үшін пайдалы сөз тіркестері: Жасалған модель … сәйкес келеді Мен … негізінде модель жасадым … | ||||||||||||||||||||
Құндылықтарға баулу | «Мәңгілік ел» жалпыұлттық идеясы бойынша құндылықтар: Қазақстанның тәуелсіздігі мен Астанасы. Мақсаты: Патриотизм, рухани тәрбиелеу, отансүйгіш, намысшыл сезімін тәрбиелеу, шындыққа ұмтылу, талапты қалыптастыру. | ||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыстар | Көркем еңбек, Ағылшын тілі, Математика | ||||||||||||||||||||
Алдын ала білім | Модельдер, 3D объектілер | ||||||||||||||||||||
Сабақ барысы | |||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған қызмет | Ресурстар | |||||||||||||||||||
Сабақтың басы 2 мин 7 мин | Қолайлы, жағымды орта. Бейнелік ойлауды дамытуға арналған «Жапондық жаттығу» https://www.youtube.com/watch?v=REK9tY7LNgs (1 мин) Үй тапсырманы тексеру ZipGrade бағдарламасы арқылы өткен тақырып бойынша тест өткіземін. Дескриптор Білім алушы - редактордың құрал-саймандарын біледі және таңдай алады. - редактордың құрал-саймандарын ағылшын тілінде біледі. Қaлыптaстырушы бaғaлaу: оқушылар тест қорытындысы бойынша өздерін смайлик арқылы бағалайды. «Көңілді смайлик» кейбір оқушыға мақсатқа жетуге ықпал жасайды. | Презентация https://www.youtube.com/watch?v=REK9tY7LNgs ZipGrade-қосымша, смартфон, А4-парақтар смайликтер | |||||||||||||||||||
Сабақ ортасы 2 мин 2 мин 3 мин 20 мин | Сабақтың тақырыбын, мақсатын және бағалау критерийін анықтайды Жұптық жұмыс «Криптограмма» әдісін қолданып сабақтың тақырыбын анықтайды Ү ш ө л ш е м д і 28_34_ 21_16_ 34_ 8_17_ 7_38 н ы с а н д а р д ы 18_37_24_1_18_7_1_23_7_37 қ ұ р у 15_27_23_26 Мақсаты 7.3.1.1 объектілер мен оқиғалардың модельдерін 3D редакторда құру Бағалау критерийлері:
Ойқозғау. Осы жылы Тәуелсіз Қазақстанның теңдессіз жауһары — Астана қаласы неше жылдығын атап өткелі отыр (20 жылдығын). Бүгінгі сабағымды Астана қаласына арнағым келіп тұр. https://www.youtube.com/watch?v=u9knee_Awwo (0:39 мин) Практикалық жұмыс (жеке жұмыс). Мынау не нысан? (Бейбітшілік пен келісім сарайы) https://www.youtube.com/watch?v=PtoKKwIlpaw 1:29 Пирамида іспетті етіп тұрғызылған сарай 2006 жылы 2 қыркүйекте салтанатты түрде ашылды. Ғимарат ағылшын архитекторы Н.Фостердің жобасымен салынған. Бейбітшілік пен келісім сарайында Қазақстан халықтары ассамблеясы халықаралық және дінаралық келісім орталығы, мұражай, 1,5 мың орындық опера залы, қысқы бақ орналасқан. Сарай ғимаратының құрылысы құбылмалы ауа райын ескере отырып салынған. Дескриптор Білім алушы - модель құру үшін қарындаш құралын қолданады; - модель құру үшін тарту құралын қолданады; - модель құру үшін өшіргіш құралын қолданады; - модель құру үшін орын ауыстыру құралын қолданады; - модель құру үшін орбита құралын қолданады. Қaлыптaстырушы бaғaлaу: оқушылардың жұмыстарын дескриптор бойынша жұлдызшалар түсімен бағалаймын. «Өте жақсы» - қызыл, «жақсы»-жасыл, «қанағат» - көк жұлдызша. | Үлестірмелі материал Презентация Презентация https://www.youtube.com/watch?v=u9knee_Awwo https://www.youtube.com/watch?v=PtoKKwIlpaw Презентация жұлдызшалар | |||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 2 мин 2 мин | Үй тапсырмасы Оқулықтан 5.3 параграфты оқу және тапсырмаларды орындау. Рефлексия: Қажетті сөздің астын сызыңыз:
| Презентация Үлестірмелі материал | |||||||||||||||||||
Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырмалар қоясыз? | Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау | |||||||||||||||||||
Саралаубілімдііріктеуде, нақтыоқушыданкүтілетіннәтижеде, оқушығажекеқолдаукөрсетуде, оқуматериалыменресурстардыоқушылардыңжекеқабілеттерінескеріптаңдаудакөрінуімүмкін (Гарднербойыншакөптікинтеллекттеориясы). Саралаууақыттыақылғақонымдыпайдаланудыескеріп, сабақтыңкезкелгенкезеңіндепайдаланылуымүмкін. | Осытараудыоқушылардыңсабақкезіндененіүйренгендерінбағалауүшінпайдаланатынәдістердіжазуүшінқолданыңыз. | Денсаулықсақтаушытехнологиялар. Пайдаланылатынжаттығуминуттарыжәнебелсендіқызметтүрлері. Қауіпсіздік техникасы ережелеріненосысабақтақолданылатынтармақтар. | |||||||||||||||||||
Сабақбойыншарефлексия Сабақмақсаттары/оқумақсаттарышынайыболдыма? Барлық оқушылар ОМ-на жетті мен? Егер жетпесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай шегінулер болды және неліктен? | Осы тарауды сабақ туралы ойлау үшін пайдаланыңыз. Сіздің сабағыңыз туралы ең маңызды сұрақтарға сол бағанда жауап беріңіз. | ||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||
Жалпы бағалау Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті (оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не жәрдемдесер еді (оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ кезінде мен сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда неге назар аудару қажет? |