ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 05.05.2024

Просмотров: 16

Скачиваний: 0

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.




Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы




Саралау іріктелген тапсырмалар, бір оқушыдан күтілетін нәтижелер, оқушыға дербес қолдау көрсету жұмыстары.


Тапсырманы толық дұрыс орындаған оқушыларды марапаттау

Нұсқаулықпен жүргізіледі.

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.

Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?



Күні:

Мұғалімніңаты-жөні:

Сынып: 6

Қатысқандар саны:

Сабақ тақырыбы

Жақшаларды ашу. Коэффициент. Ұқсас қосылғыштар.

Ұқсас қосылғыштарды біріктіру.

Сабақ тақырыбы

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары(оқу бағдарламасына сілтеме)

6.2.1.7 алгебралық өрнектерде ұқсас мүшелерді біріктіруді орындау

Сабақ мақсаты

Оқушылар:

• алгебралық өрнектерде ұқсас қосылғаштарды біріктіре алады.

Сабақ барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт




Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Басы

5 минут

Ұйымдастыру.

Амандасу. Сыныпты түгелдеу. Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру.

Үй тапсырмасын тексеру, қиындық туғызған есептерге нұсқау жасау, уақытылы кері байланыс беру.Үй жұмысында оқушылар жіберген қателер олардың есінде сақталып қалмау үшін оны түзету.

Сабақ тақырыбы мен мақсатын анықтау.

«Жақын арада даму аймағын» анықтау.

Жұпқа бөлу.

«Жұбыңды ізде» ойыны ұйымдастырылады.

Оқушыларға алгебралық өрнектер таратылады. Оқушылар өзіндегі алгебралық өрнектің жауабы бар оқушымен жұптасады. Мысалы:

2(x+4) сәйкес 2x+8; 2+(3+а) сәйкес 5+а;

-(а+3) сәйкес –а – 3; 5-(5-с) сәйкес с т.б.

Осыдан соң сабақ мақсаты мен бағалау критерийі айтылады. Бағалау критерийі оқушылармен таңдалады.

Барлық оқушыларға бағытталған нұсқау бере отырып, олардың әрқайсысының өздерінен не күтетіндігін түсінгендеріне көз жеткізіледі.

Үй тапсырмасын тексерту








Негізгі бөлім Тақырыпты ашу

10 минут



Жаңа сабақты түсіну.

Жұптық жұмыс.

Тапсырма 1.

Сабақта мұғалім

  1. Шешімдер дұрыс па? Сіздер неге олай ойлайсыздар?

  2. Ал сіздер өрнекті қалай ықшамдар едіңіздер?

Оқушылардың жауаптарын тыңдап, дер кезінде кері байланыс беріліп, ұқсас қосылғыштарды біріктіру алгоритмін құрастыруды сұралады.

Бірнеше жұп өз ойларымен бөліседі. Сосын сыныппен бірге ұқсас қосылғыштарды біріктіру алгоритмін жазылады.

Ұқсас қосылғыштарды біріктіру үшін:

1. олардың коэффициенттерін қосу керек

2. алынған нәтижені ортақ әріп бөлікке көбейту керек.


6 + (7с 2bс) –(5c + 4bc) өрнегін ықшамдауды ұсынды. Олардың шешімдері төмендегідей болды.

6 + (7с 2bс) –(5c + 4bc) = 6 +7c – 2bc – 5c – 4bc =

= (7 - 5)c – (2 + 4)bc + 6 = 2c – 2 bc +6.








Топпен жұмыс

15 минут

Жаңа сабақты меңгеру.

Жұптық жұмыс.


Көз түйістіру» сергіту сәтін өткізу арқылы жұпқа бөлінеді.

Тапсырма 2.

  1. Өрнектерді ықшамдаңыз:

a) 11p+2p +20p–7p-3,8k–k+3,8k+k+a+6,2a–6,5a–a;

b) -18n – 12n + 10a + b – 10b – a +7,3n + 6,5n;

c) 9a – 9b+ 7a – 9,2m+5a + 15m-1,2a + 5,8m;

d) -12p + 3k +0,5a - b- 3,2p – 2,3k - 8,8p - 3,7k;

e) 0,5a - b - a – b+ 0,1a - b+ 3,8k + k + a -7,8k.

Тапсырма 4.

2. кез келген натурал n үшін өрнек 3 ке еселі болатынын дәлелдеңіз. «

Тапсырманы орындағаннан кейін дайын шешімдер арқылы жұптар өзара бірін-бірі тексереді.Мұғалім оқушылардың тапсырмаларды орындауға және диалогтарға қаншалықты қатысатындығын бақылау жолымен бағалайды.








Жеке жұмыс

10 минут

Жаңа сабақты бекіту.

1,Дескриптор: Білімалушы

  • жақшаларды ашады;

  • ұқсас мүшелерді біріктіреді;

  • өрнекті ықшамдайды;

  • өрнектің мәнін табады.

2,Дескриптор: Білімалушы

- көбейтудің үлестірімділік заңын қолданады;

- қосудың ауыстырымдылық қасиетін қолданады;

- ұқсас мүшелерді біріктіреді;

- өрнектің мәнін табады.

Оқушылар өз жұмысын тақтадағы жауаппен салыстырып, тексеру арқылы өзінің тақырыпты қаншалықты игергенін анықтайды.

Тапсырма 3.

1. Өрнекті ықшамдаңыз және айнымалының берілген мәнінде өрнектің мәнін табыңыз.

а) 12(3с – 1) – 35с + 4(с+6) егер с = - 0,2;

б) егер ;

в) егер ;

г) егер .

  1. Өрнекті ықшамдап, мәнін табыңыз.

  1. , мұндағы

  2. ,мұндағы










Соңы

5 минут

Сабақты қорытындылау.

Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді:

- нені білдім, нені үйрендім;

- нені толық түсінбедім;

- немен жұмысты жалғастыру қажет.


Үйге тапсырма:

(Есепті шығарудың алгебралық өрнегін құрастырып, оның мәнін табыңыз).

Кітап сөресіндегі кітаптар үш қатарға орналастырылған. Бірінші қатарда n кітап бар. Бірінші қатардағыдан екінші қатардағы кітаптар 1,2 есе артық, ал үшінші қатардағы кітаптар 1,3 есе артық. Кітап сөресінің үш қатарында неше кітап бар? Мұндағы . (Жауабы: 70 кітап).











Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы




Саралау іріктелген тапсырмалар, бір оқушыдан күтілетін нәтижелер, оқушыға дербес қолдау көрсету жұмыстары.


Тапсырманы толық дұрыс орындаған оқушыларды марапаттау

Нұсқаулықпен жүргізіледі.

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.

Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?



Күні:

Мұғалімніңаты-жөні:


Сынып: 6

Қатысқандар саны:

Сабақ тақырыбы

Жақшаларды ашу. Коэффициент. Ұқсас қосылғыштар.

Ұқсас қосылғыштарды біріктіру.

Сабақ тақырыбы

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары(оқу бағдарламасына сілтеме)

6.2.1.6 коэффициент, ұқсас мүшелер ұғымдарының анықтамаларын білу.

6.2.1.7 алгебралық өрнектерде ұқсас мүшелерді біріктіруді орындау

Сабақ мақсаттары

Оқушылар:

• коэффициент және ұқсас мүшелер анықтамаларын біледі;

• ұқсас мүшелерді біріктіруді біледі.

Сабақ барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Басы

5 минут

Ұйымдастыру.

Амандасу. Сыныпты түгелдеу. Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру. Жұпқа бөлу.

Үй тапсырмасын тексеру, қиындық туғызған есептерге нұсқау жасау, уақытылы кері байланыс беру.Үй жұмысында оқушылар жіберген қателер олардың есінде сақталып қалмау үшін оны түзету.

Сабақ тақырыбы мен мақсатын анықтау.

«Жақын арада даму аймағын» анықтау.

.

Үй тапсырмасын тексерту








Негізгі бөлім Тақырыпты ашу

10 минут



Жаңа сабақты түсіну.

Жұптық жұмыс.

Тапсырма 2.

Есеп: Дүкенде 12 қуыршақ k тенгеден және 13 мәшине ойыншығы m тенгеден тұрады. Ойыншықтардың құнын табу үшін өрнекті құрастырыңыз. Дүкенге тағы 7 қуыршақ k тенгеден және 5 мәшине ойыншығы m тенгеден әкелінді.

  1. Дүкендегі барлық қуыршақтар мен мәшине ойыншықтарының құнын табыңыз.

  2. Шешіміңізді түсіндіріңіз.

  3. Осы есепке ұқсас өз мысалыңызды келтіріңіз.

Оқушылар бұл есептің толық шешімін көрсетулері және өз мысалдарын оқулары керек.

Оқушыларға дер кезінде кері байланыс беріледі.

Есептің шешімі:

12k+13m

12k+7k+13m+5m=19k+18m.

Тапсырма 3.

Жұптық жұмыс.

3∆+1- 6+7∆ - 5????;

-5c+2,6a-3,8+8a–7,5c+9ac-10

  • Қалай ойлайсыздар, берілген өрнектердегі қандай қосылғыштарды бір-бірімен қосуға болады?

Оқушылар сұрақтарға жауап бергеннен кейін bilimland.kz/kk сайдынан видео көрсетіледі. Ойлан және сұрақтарға жауап беріңіз:

  • Ұқсас қосылғыштар дегеніміз не?

  • Ұқсас қосылғыштардың коэффициенттері дегеніміз не?

Сосын оқушыларды коэффициент және ұқсас мүшелер анықтамаларын тұжырымдауға жетелеу.

Алгебралық өрнекті жазу барысында коэффициент пен әріпті бөлігіне, ұқсас мүшелерді біріктіруге оқушылардың назарын аудару керек.



Тапсырма 1.

Тұжырымдар дұрыс па? Жауабыңды түсіндір.

1) Кез келген сандық өрнекке сандық мән табуға болады. Неліктен нақтылаңыз.

2) Кез келген алгебралық өрнекке сандық мән табуға болады.

3) Бөлшектің бөлімін нөлге теңестіретін айнымалылардың мәндері мүмкін емес болып саналады.

Осыдан соң сабақ мақсаты мен бағалау критерийі айтылады. Бағалау критерийі оқушылармен таңдалады.

Барлық оқушыларға бағытталған нұсқау бере отырып, олардың әрқайсысының өздерінен не күтетіндігін түсінгендеріне көз жеткізіледі







Топпен жұмыс

15 минут

Жаңа сабақты меңгеру.

Сыныппен жұмыс.

Тапсырма 4.(Ауызша)

Оқушылар өз жұмысын тақтадағы жауаппен салыстырып, тексеру арқылы өзінің тақырыпты қаншалықты игергенін анықтайды.

«Дем алу» сергіту сәтін өткізу.


а) 16с + (3с – 2) – (5с + 7) өрнегі берілген.

1) жақшаларды ашыңыз;

2) ұқсас қосылғыштарды атаңыз;

3) коэффициенттерін атаңыз;

4) бос мүшесін атаңыз;

б) 7 – 3(6у – 4) өрнегі берілген.

1) жақшаларды ашыңыз;

2) ұқсас қосылғыштарды атаңыз;

3) коэффициенттерін атаңыз;

4) бос мүшесін атаңыз;

в) 8c – 2d – 11c + 7d өрнегі берілген.

1) ұқсас қосылғыштарды атаңыз;

2) коэффициенттерін атаңыз;

3) бос мүшесін атаңыз.








Жеке жұмыс

10 минут

Жаңа сабақты бекіту.

Дескриптор: Білімалушы

- жақшаларды ашады;

- ұқсас мүшелерді табады;

- өрнекті ықшамдайды.

Дескриптор: Білімалушы

  • жақшаларды ашады;

  • ұқсас мүшелерді табады;

  • модульдің қасиетін қолданады;

  • теңдеудің түбірін табады.

Тапсырманы орындағаннан кейін дайын шешімдер арқылы жұптар өзара бірін-бірі тексереді.Мұғалім оқушылардың тапсырмаларды орындауға және диалогтарға қаншалықты қатысатындығын бақылау жолымен бағалайды.

Тапсырма 5.

1. Өрнекті ықшамдаңыз:

a)

b)

c)

d)

  1. Теңдеулердің түбірлерін табыңыз:

a)

b)

  1. 5a – 3b – 8a + 12b – 9 алгебралық өрнегінің төменде берілген элементтері мен атауларын сәйкестендіріңіз.

1

5a мен (– 8a)

А

коэффициент

2

– 3b мен 12а

Ә

бос мүше

3

5; -3; -8; 12

Б

ұқсас қосылғыштар

4

  • 9

В













Соңы

5 минут

Сабақты қорытындылау.

Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді:

- нені білдім, нені үйрендім;

- нені толық түсінбедім;

- немен жұмысты жалғастыру қажет.


Үйге тапсырма:

Өзара теңбе-тең өрнектерге үш мысал келтіріңіздер.











Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы




Саралау іріктелген тапсырмалар, бір оқушыдан күтілетін нәтижелер, оқушыға дербес қолдау көрсету жұмыстары.


Тапсырманы толық дұрыс орындаған оқушыларды марапаттау

Нұсқаулықпен жүргізіледі.

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.

Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?




Күні:

Мұғалімніңаты-жөні:

Сынып:

Қатысқандар саны:

Сабақ тақырыбы

Санды теңдіктер және олардың қасиеттері

Сабақ тақырыбы

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

6.2.2.1

тура санды теңдіктердің қасиеттерін білу және қолдану;


Сабақ

мақсаттары

Оқушылар:

  • санды теңдіктер анықтамасын біледі;

  • тура санды теңдіктер анықтамасын біледі;

  • тура санды теңдіктердің қасиеттерін біледі;

  • тура санды теңдіктердің қасиеттерін есеп шығаруда қолданады.

Сабақ барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт




Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Басы

5 минут

Ұйымдастыру.


Психологиялық ахуал тудыру.

Бір, екі, үш,

Сыныптың іші тып-тыныш.

Жалқаулықты тастаймыз.

Сабақты біз бастаймыз.








Негізгі бөлім Тақырыпты ашу

10 минут



Сабақты бастамас бұрынөткен сабақты пысықтау cұрақтары қойылады.

- Санды өрнектегі амалдардың орындалу реті қандай?

18:6:3 = 1

(15 + 5):4 = 5

300-200+150 = 250

Мұғалім: Нәтижесі неге тең? Сонда қандай теңдік шығады?

Олай болса, бүгінгі өтетін сабағымыздың тақырыбы «Санды теңдіктер және олардың қасиеттері».

Санды теңдіктермен сіздер 5-ші сыныпта өттіңіздер, анықтамасын еске түсірейік.

Анықтама:Өзара тең екі санды өрнектің «=» белгісімен

жазылуы санды теңдік деп аталады.

Мысалы; 25 = 25;

9

Тура санды теңдіктердің қасиеттері:

1.Егер а=b жәнеb= с болса, онда а=с.

Мысалы:9 және 36 онда 9

  1. 2. Тура санды теңдіктің екі жақ бөлігіне де бірдей санды қосқанда тура санды теңдік теңдік шығады.

Егер а = bболса, онда а+ с= в + с.

Мысалы: 8,4 + 3,6 = 12.

8,4 + 3,6 + (– 3,6 )= 12 + (– 3,6).

8,4 = 12 – 3,6.

8,4 = 8,4.

Демек, тура санды теңдіктің бір жақ бөлігіндегі қосылғыштың таңбасын қарама-қарсы таңбаға өзгертіп, оны теңдіктің екінші жақ бөлігіне көшіруге болады.

3.Тура санды теңдіктің екі жақ бөлігіне де нөлден өзге бірдей санға көбейткенде немесе бөлгенде тура санды теңдік теңдік шығады.


Егер а= в болса, онда ас= вс; а:с= в:с; с

Мысалы: 3 – 11 = - 8.

(3 – 11) = (- 8 .

- 16 = - 16.

4. Екі тура санды теңдікті мүшелеп қосқанда тура санды теңдік шығады.

Мысалы: 42:(-6) = -7

12*5 = 60

42:(-6) + 12* 5 = (-7) + 60

53 = 53

5. Екі тура санды теңдікті мүшелеп көбейткенде тура санды теңдік шығады.

5+3 = 8

9 – 2=7

(5 + 3) (9-2) = 8 7

56 = 56.








Топпен жұмыс

15 минут

Жұптық жұмыс

Оқулық бойынша деңгейлік тапсырмаларды орындау. «Карусель» әдісімен жұптар бірін-бірі тексеріп, бағалайды.


А деңгейі

841. Тура санды теңдіктерді таңдап алыңдар:

1) 6+3=1,8 4) ·6-1=4+1

2) 2,8-9=3,4·2 5) ·8+7=2,4:0,3

3) 0,9·6+2=10-2,6 6) 1,6+4=0,8·2+4.

842. Берілген санды теңдіктің:

1) 7,2+1,8=9; 3) 6-1,3=4,7

2) 1,4·5=7 4) 9:1,8=5

екі жақ бөлігіне де:

а) 1,3; ә) -1,8; б) -11 сандарын қосыңдар.

844. Тура санды теңдіктің қасиетін пайдаланып,

1) 1,2·(-7)=-8,4 теңдігінің екі жақ бөлігін де:

а) -5-ке; ә) 3-ке; б) 0,5-ке көбейтіңдер;

2) 5,4·2=10,8 теңдігінің екі жақ бөлігін де:

а) -3-ке; ә) 9-ға; б) 6-ға бөліңдер.








Жеке жұмыс

10 минут

Сергіту сәті: «Көңілді қалпақ» ойыны.

Басына қалпақ түскен жеті оқушы жеті байлықты табады.

Бірінші байлық - денсаулық.
Екінші байлық - еркіндік
Үшінші байлық - тіл байлық
Төртінші байлық - қайрат-күш
Бесінші байлық - ақ жаулық
Алтыншы байлық - балаңыз
Жетінші байлық - жүз саулық

В деңгейі

846. Тура санды теңдік шарты орындалатындай етіп, жақшаны қойыңдар:

1) 2-8·0,5=48:(-16); 2) 72:9+3=3,2+2,8;

3) 9,6:1,2=5·0,7+0,9 4) 9·2-8=20·(-2,7)

847. Тура санды теңдіктерді мүшелеп қосуды орындаңдар:

  1. 0,6-2=-1,4 және 2+1,8=3,8

  2. 1,7+6=7,7 және 0,5-1,7=0,4·(-3)

  3. 1,8·(-5)=-2·4,5 және -5·1,2=-2·3

  4. ·( )=-0,15 және ·( )=-0,6

С деңгейі

850. Тура санды теңдіктердің a = b, b = c, a = c қасиеттерін пайдаланып, берілген өрнектерден үш тура санды теңдік құрастырыңдар:

  1. 32 8; 14,4 : 0,2; 100 – 28;

  2. 15 1,4; 23 + 13; 8,4 : 0,4;

2,5 12; 4,5 : 0,15; 8 3 + 6.










Өз беттік жұмыс

Оқушылар дайын жауаппен, жұпта қатар отырған оқушылар бірін-бірі тексеріп бағалайды.


1 нұсқа

  1. Өрнектің мәнін табыңдар:

  1. – 259 – (64 + 160) 6 * 6 : 9 *3 : 2

  1. Берілген теңдіктің дұрыс, дұрыс емес екенін анықта:

5 * 2 + 48 = 59 6 * 3 < 9

  1. < 32(10 + 4) : 2 = 7

  1. < ,> ,= таңбаларын қойғанда теңдік дұрыс теңдік болсын:

3 * 8 – 20 : 4 (3 * 8 – 20) : 4

30+ 36 + 4 30+( 36 + 4)

  1. ( 6 * 2) 12 : 6 * 2

  1. Амалдар таңбасын қойғанда теңдік тура теңдікке айналсын.

3…3…3 = 3

2 нұсқа

  1. Өрнектің мәнін табыңдар:

  1. – 329 – (470 + 91) 8 * 3 : 4 *6 : 9

  1. Берілген теңдіктің дұрыс, дұрыс емес екенін анықта:

6 * 5 + 20 = 10 42 * 7< 11

  1. <818+ (24 - 16) = 7

  1. < , > ,= таңбаларын қойғанда теңдік дұрыс теңдік болсын:

(3 * 6 – 8) : 2 3 * 6 – 8 : 2

20+ 17 + 3 20+( 17 + 3)

  1. 4 * 2 16 : (4 * 2)

  1. Амалдар таңбасын қойғанда теңдік тура теңдікке айналсын.

5…5…5 = 5







Соңы

5 минут

Сабақты қорытындылау.

Үйге тапсырма: №848.

Рефлексия:
















Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы




Саралау іріктелген тапсырмалар, бір оқушыдан күтілетін нәтижелер, оқушыға дербес қолдау көрсету жұмыстары.


Тапсырманы толық дұрыс орындаған оқушыларды марапаттау

Нұсқаулықпен жүргізіледі.

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.

Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?