Файл: Негізгіимылозалысжаттыуларыныбайланысынанытайды.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 16.10.2024

Просмотров: 47

Скачиваний: 0

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.



Күні:

Мұғалімнің есімі:

СЫНЫП:

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Топтық жиынтық

Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары)

6.2.2.1 - көшбасшылық дағдылар мен команда құрамында жұмыс істей білуді анықтау және қолдана білу

Сабақтың мақсаты

  • Барлық оқушылар :

Тапсырманы орындау барысында жарақат алуды азайтуды біледі, қауіпсіздік ережесін сақтайды;

Қозғалысты жеке және бірге орындауды біледі ;

  • Бір орында кеудеден екі қолменпас беруді орындай біледі;

  • Көбі оқушылар :

Допты алып жүріп , пас бере алады;

  • Қозғалыста екі қолмен допты кеудеден беруді орындайды;

  • Кейбір оқушылар

Қозғалыста орта, жоғары жылдамдықпен екі қолмен допты кеудеден беруді орындайды;

Көшбасшылық дағдылар мен команда құрамында жұмыс істей алады;

Допты алып жүріп , пастарды бірден орындайды және түсіндіре біледі.

Бағалау критерийі

ОқушыларЖаттығукезіндеқауіпсіздікшараларынсақтайалады. Командалық жарыстардағы қиындықтарды жеңу қабілетін көрсетеаладыНегізгі қимыл-қозғалыс жаттығуларының байланысын анықтайды.

Тапсырмалар:

Сабақ барысындағы мұғалім мен оқушының іс-әрекеті


Тапсырмалар:

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Ресурстар

Оқушыларға психологиялық ахуал туғызу


  1. Амандасу.

  2. Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру:

3.Сабақ тақырыбы мен табыс критериилері анықталған соң,бой сергіту жаттығулары орындалады. Жаттығу орындау барысында дене қозғалыс сапасы дамиды (оқушылардың уәжін көтеретін) «Төреші арқылы» ойыны.Кіші доп лақтыру арқылы оқушыларға сұрақ қойылады«Төреші арқылы ойна » оқушылар сапқа тұрады. Мұғалім сұрақ қойып оқушыға допты лақтырады . Оқушы жауап беріп допты мұғалімге кері лақтырады. Ойын осылай жалғасады. Осы ойын арқылы оқушылар топтарға бөлінеді. Бұл әдіс саралау деп аталады.

4 .Баскетбол ойынындағы қауіпсіздік ережелерін еске түсіру

Қалыптастырушы бағалау: мадақтау, демеу

Сабаққа қызығушылығы артады,көңіл күйлері жақсарады
Оқушылар суреттер бойынша екі топқа бөлінеді.

Кезекші бүгінгі күн туралы есеп береді


суреттер

Ортасы

Жалпы орындалатын жаттығулар:

Оқушылар бір –бірінен екі, үш м қашықтықта тұрып допты ұстауды қайталайды. Имитациялық жаттығулар.(кеудеден екі қолмен доп беру, қабылдау)

Физикалық деңгейі төмен оқушылар .

Оқушылар жұптарға бөлініп бір-бірінен 2-3м қашықтықта қарсы тұрады. Допты орында тұрып кеудеден екі қолмен беру және қабылдау. Физикалық деңгейі жоғары оқушылар .

Оқушылар жұптарға бөлініп бір-бірінен 2-3м қашықтықта қарсы тұрады.Допты орында тұрып кеудеден екі қолмен беру (беру кезінде бір адым алға жасау) және қабылдау(қабылдау кезінде бір адым артқа жасау) Қозғалыста допты лақтырып беру және қағу. Физикалық деңгейі төмен және жоғары оқушылар .

Физикалық деңгейі жоғары оқушыларүстінде көрсетілген жаттығуларды сарапшы ретінде деңгейі төмен оқушыларға көрсетеді. Бұл әдіс моделдеу деп аталады.Бағалау критерилері:А)допты беру (екі қол алға барынша тік созылады, алақандар сырқа ашық, бас бармақтар төмен қарайды) – 1балл - дұрыс, 0балл- бұрысБ)Қабылдау (саусақтармен допты қабыстырып ұстау, шынақ бүгіледі) – 1дұрыс, 0-бұрысС) допты еден арқылы ( допты жұптасының тұсына бағыттау) -1-дұрыс, 0-бұрыс Қозғалыста пас беру. Белсенді оқу тәсілін қолдану арқылыАлаңға бірінен бірі 1м қашықтықта фишкалар қойылады. Фишкалардан 1м қашықтықта екі жағынан оқушылар тұрады.Қозғалыста фишкалардыңарасымен допты бір –біріне береді.Тапсырманы орындау барысында мұғалім модельдеу әдісін қолданып, қабілетті оқушыныэксперт қылып, өз қимыл-қозғалысын басқа оқушыларға көрсеткізеді.Ойын «Шеңбер» .

Оқушылар 7-ден топтарға бөлінеді де алты оқушы шеңбердіңбойына, біреуі ортасына тұрады.

«кеудеден екі қолмен» әдісі бойынша оқушылар кез-келген бағытта допты бір-біріне дәл береді.Шеңбердің ортасында тұрған оқушы допты тартып алуы керек.Доптан айырылып қалған оқушы ортадағы оқушымен алмасады.

Тапсырмада бірлескен оқу әдісі,топтық жұмыс, саралау әдістері қолданылады.

Қалыптастырушы бағалау: мадақтау, демеу, жеке қолдау.

  1. Жаттығу ойыны7х7

Оқушылар екі командаға бөлініп, бір кезең - 4 минуттан баскетбол ережесі бойынша ойнайды.

Сұрақ:Осы ойынды қалай ойнадық? Бүгінгі сабақта допты жүргізу және пас беру тәсілдерін ойын барысында қолдана алдық па ? Екі қолмен кеудеден доп беру тәсілі тиімді ме?

Сұрақтарға жауап береді,кезек-кезек тақтаға шығып жұлдызшаларын іледі, жаңа сабақтың тақырыбын болжайды

Әрбір әрекет түріне арналған үлкен, бос кеңістік.

Мұғалімге арналған ысқырғыш. Кубиктер, арқан, гимнастикалық таяқтар.


. Бағалау

Формативті бағалау.

Оқушыларды әр тапсырмадан кейін қалыптастырушы бағамен бағалап отырады.

1. «Қол шапалақтау»

2. «Бағдаршам»

3. «Парталас көршіңе арнап бір тілек таңда»

4. « "Қолмен белгі беру"

әдістері бойынша бағалайды.

Оқушылар әр тапсырмадан кейін бір-бірін қалыптастырушы бағамен бағалап отырады.

Сабақ соңында

өз-өздерін бағалайды

«Қол шапалақтау»,

Бағдаршам»,

«Парталас көршіңе арнап бір тілек таңда»

«Шоқ жұлдыз»,

"Қолмен белгі беру"


.Рефлексия

Рефлексия:

Мұғалім қортындылап, рефлексия жүргізеді. Оқушыларға сабақ жайында өз ойларын айтуды ұсынады.

Мұғалім үйге тапсырма береді: шаңғы спортының терминдерін біліп алу.

Таң ертеңгілік жаттығу, пресс, таянып жатып еденнен итерілу, кермеден тартылу.

Оқушылар сабақтан алған әсерлерін қайықтарын суға жіберу арқылы білдіреді.

"Білім теңізі" әдісі





Бөлім




Педагогтың аты-жөні




Күні




Сынып

Қатысушылар саны

Қатыспағандар саны

Сабақтың тақырыбы


Топтық жиынтық

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

6.2.5.1 - өзінің және өзгелердің шығармашылық қабілеттерін түсіну және қолдана білу, оны шешудің балама жолдарын ұсыну

Сабақтың мақсаты


Гимнастикалық қабырғада жасалатын жаттығуларды жетілдіреді

Топта жұмыс істей білу

Көшбасшылықты дамыту

Бағалау критерииі

Акробатикалық тепе - теңдік жаттығуларын дамыта отырып үйренеді.
Күштілік ептілік икемділік қасиеттерін дамыйды

Топта жұмыс істей біледі


Сабақтың кезеңі/ уақыты

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Басы

Сапқа тұру,жаңа сабақтың тақырыбымен, мақсатымен, жетістік өлшемдерімен таныстыру;

Қауіпсіздік ережесімен танысу.

Саптық жаттығулар-бір орындағы бұрылыстар

Жәй жүгіріс(диагонал бойынша,ортадан,қарсы бағытқа,жылан тәрізді)

- Алға жүру:
1. Екі қолды жоғары көтеріп, аяқтың ұшымен жүру
2. Қол белде өкшемен жүру.
3. Қол желкеде жартылай отыр жүру.
4. Қол тізеде, отырып жүру, секіру.
Жүгіру бағытында орындалатын жаттығулары:
1. Жеңіл жүгіріс
2. Тізені алға көтеріп жүгіру.
3. Қолды артқа қойып, аяқты артқа сермей жүгіру.
4. Аяқтың басын алға сілтей жүгіру.
5. Оң қапталмен қолды алға айналдыру.
6. Сол қапталмен қолды артқа айналдыру.

Тыныс алу жаттығулары, сапқа 5 қатарға тұрғызу.
Жалпы дамыту жаттығулары
БҚ қол ұстасып, бір - біріне қарама - қарсы тұру. Бір қолды екі жаны арқылы жоғары көтеру, сол аяқты артта ұстау.
2. БҚ
3. Екінші аяқпенен де осылай жасау.

Оқушы өз жұбын табады

Сұрақ жауап орындайды

Қол шапалақ





Ортасы

Ойынның техникалық тәсілдерін үйрету

қушыларды бір қатарлы сапқа тұрғызамыз

  1. Гимнастикалық төсеніште алға домалату

  2. Гимнастикалық төсеніште артқа домалау

  3. Гимнастикалық отырғышта үстінде тепе-теңдікті сақтап жүру

  4. Ағаш аттан секіру

  5. Демді қалыпқа келтіру жаттығуларын жасатып төрт топқа бөлу


1. БҚ аяққа отырып, қолдарын төсенішке тірейді, алға ұмтыла домалау

2. БҚ аяққа отыру арқылы артқа домалау
3. БҚ тепе-теңдік жаттығуы. Гимнастикалық орындықта қарлығаш бейнесін жасау. Қолды жайып аяқтың ұшымен жүру. Тізені жоғары көтере жүру жаттығуларын дамыта үйрету.

Бұл тапсырмаға бағалау дескрипторы:

- Допты алып жүру,ереже сақтаумен өтеді

-Допты тартып алу сәтінде қауіпсіздік ережесін сақтау және ереже бұзбау.

ҚБ:

« Смайликтер»


Жалғастыруға дайынмын! Толықтау түсінбедім! Ештеңе түсінбедім қайталау қажет!

Оқушылар өткен сабақ бойынша сәйкес келетін смайликтердің суретін салады.

Екпін алып немесе орнынан бойлап жасалады.

Оқушылар тірек-қозғалыс дағдыларының не екенін түсінгендіктерін сипаттай және көрсете алады.

.


Смаликтер арқылы

ҚБ өзін өзі бағалау

: «Бас бармақ» арқылы бағалайды
ҚБ «От шашу»


Әр жаттығу үшін үлкен, таза кеңістік. Мұғалім үшін ысқырық. Мұғалім үшін секундомер (мүмкін болса әр жұпқа).

Сабақтыңсоңы


Сабақты қорытындылау.

Техникалық іс-қимылды дұрыс орындаған оқушыларды бағалау.

Оқушыларға қаншалықты сабақ түсінікті болғанын сұрақ қою арқылы ауызша рефлексия жүргіземіз.

Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды.




Рефлексия парағы




Бөлім




Педагогтың аты-жөні




Күні




Сынып

Қатысушылар саны

Қатыспағандар саны

Сабақтың тақырыбы


Қазақтың ұлттық ойындары

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

6.2.6.1 - жарыс іс-әрекеттерін және төрелік ету ережелерін түсіне білу

Сабақтың мақсаты


Оқушылар өзін-өзі көрсетуді, ішкі бақылауды, үйлесім мен батыл, ашық, білімқұмар және көреген болу қабілеттерін дамыта алады.

Ойындар балаларға осы қасиеттерді алуға көмектеседі.

Оқушылар жүру амалдарын біледі , алдын ала дене,саусақ,көз жаттығуларын жасай алады.

Бағалау критерииі

Ойын ережелерін біледі және түсінеді

Ойын барысында ұлттық ойындар ережелерін көрсетеді және түсіндіреді

Сабақтың кезеңі/ уақыты

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Басы

Оқушыларды қатарға тұрғызу сәлемдесу, сабақ мақсаттарымен таныстыру. Орында (оңға,солға, кері) бұрылу. Оқушылардың жүрек соғысын көтеру үшін қолды жоғары көтеріп аяқ ұшымен, қолды белге қойып өкшемен жүру, алаң шетімен жүгіру және әнмен дене қыздыру жаттығуларын жасау.

Сергіту сәті: Тұрғын, үй, жер сілкінісі. Оқушылар екі-екіден қол ұстасып тұрады. Үшіншісі оқушы екі кісінің ортасында тұрады:

1.Жүргізуші «тұрғын» дегенде, ортадағы кісілер орнын ауыстырады.

2. «Үй» дегенде, қол ұстасқан кісілер ауысады.

3.«Жер сілкінісі» дегенде, барлығы ауысады.(мадақтау арқылы бағалау)

Оқушы өз жұбын табады

Әдіс арқылы қайталау

Сұрақ жауап орындайды

Қол шапалақ



Тренинг жазылған парақшалар

Ортасы

1

2-тапсырма: – «Жаяу көкпар» — ұлттық ойын.

Бұл ойын спорт залда, жазды күні, кең жазықта ойналады. Ойын өтетін жердің ұзындығы 50—60 метр, көлденеңі 25—30 метрден кем болмайды. Сол жазық алаңның бір шетіне шағын авто көліктін дөңгелегін қоямыз. Алаңның екінші шетінен де шағын авто көліктін дөңгелегін қоямыз.Бұны «Қазандық» деп атайды. Ортадан сызық сызылады. Ойынға қатынасушылар екі топқа бөлінеді де сол ортадағы сызықта сан құрып тұрады. Ойынды төреші ысқырық арқылы бастайды. Көкпарға салмағы 3(үш) кг доп қолданамыз. Төрешінің берген ысқырығы бойынша ойын басталады. Екі топтың ойыншысы ортада жатқан 3(үш) кг допқа (яғни көкпарға) қарай жүгіріп кім бірінші жеткен топ өзерінің ойыншыларымен бірігіп қарсы топтын қазандығына салу керек. Топтың қалған ойыншылары оған көмекке келеді. Ал қарсы топ,қорғанып салдырмауға тартып алуға тырысады. Көкпармен бірге алда жүгіріп бара жатқан ойыншы мәре сызығына қарай жақындайды. Қай топ көкпарды қазандыққа бірінші тастаса сол топ бір ұпай алады да ойын төреші арқылы көкпарды ортадан бастайды.Ойыншысы бірінші болып көкпарды жеткізген топ жеңімпаз атанады.

Қызу тартыс басталады. Ойынға қатысушылар айла-амал қолданып, алаңның ішінде бұлтарып қаша жүріп, өз тобының«Қазандыққа» бұрын әкелуін қарастырады. Бірақ белгіленген межелі жерден шығуға болмайды Егер белгіленген межелі жерден шықса, көкпар ортаға жеткізіледі , көкпарға таласу төреші арқылы басталады.Ойынға допты да пайдалануға болады. (бірін-бірі бағалау)

Сіздің міндетіңіз: жүгіріп бара жатып допты қазандыққа салу.Ойын қызметі барысында оқушылар «көкпарды» ұстап алу бойынша стратегия мен тәсілдерді қолдану қажет.

Тиым салынады: қатысушыны ұруға, арқасынан итеруге, бір біріне деген басқыншылық әрекетті қолдануға.

Топ бір ұпай алады. Қарсылас топ қарсыластардың жолын жауып, қарсылас топтың «қазандыққа» өтуге мүмкіндік бермей кедергілер құрастыруы қажет. Адал ойындағы адамгершілік құндылықтары туралы шағын топтарда талқылау.

Жіктеу: доппен жұпта ойнау, қолдарынан ұстасып, алаң бойынша қозғалу қажет. Жұптың мақсаты – «көкпарды» «қазандыққа»салу,лақтыру.

Сұраңыз: Қай әдіс-тәсіл бір-бірімен жақсы үйлеседі? Ойыншының арасынан дұрыс өтуді қалай орындау керек?

Оқушылар ұсынылған жаттығу өрнектерін топтарда талқылау және талдау мен баға беру.

(екі жұлдыз бір тілек)

тақырыпқа сай берілген түсініктерді дамыту арқылы, тапсырмаларды орындайды

ойын ережесін көрсетеді

Оқушылар топтық тапсырмалардың әр түрлі жағдайда негізгі қозғалыс дағдыларын талқылай отырып орта көрсте отырып түсіндіреді.

ұлттық ойындардар туралы өз ойларын жеткіздеді , асық, еңкею тақтайлары, құрсау, пластмасса доптар, қоржын ,тоғызқұмалақ, атсырау, тұздық, отау

жеті тас,қақпа доп(гольф),сақина салу,ақ сүйек , жеті тас,


Смаликтер арқылы

ҚБ өзін өзі бағалау

ҚБ «Бағдаршам»

ҚБ «От шашу»


Әрбір әрекет түріне арналған үлкен, бос кеңістік.

Мұғалімге арналған ысқырғыш, әр түрлі ұзындықтағы арқандар, шарттарын белгілейтін кеглилер.


Сабақтыңсоңы


Кері байланыс:«Тастарды жина» сабақтың басында мұғалім оқушыларға екі-үш тастан таратады. Сабақтың соңында мұғалім оқушылардан қолдарыңдағы тасты кімге бергісі келетінін сұрайды. Оқушылар қолындағы тасты өдерінің ойынша сабақта белсенділік танытқан оқушыларға табыстайды. Оқушылар өздерінің жасаған таңдауларын дәлелдейді.
Мұғалім: Оқушылардың алынған тастарына қарай бағалайды.



Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды.




Рефлексия парағы










Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып:







Сабақтың тақырыбы

Қазақтың ұлттық ойындары

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

6.2.6.1 - жарыс іс-әрекеттерін және төрелік ету ережелерін түсіне білу

Сабақтың мақсаттары

Оқушылар жасайалады: Топтарда қауіпсіз жұмыс істеу; Денсаулықтың негізгі аспектілерін түсіну

Барлық оқушылар қозғалыс кеңістігінде толық топ ретінде қауіпсіз жұмыс істеу

Бағалау критерийлері

ОқушыларЖаттығукезіндеқауіпсіздікшараларынсақтайалады. Командалық жарыстардағы қиындықтарды жеңу қабілетін көрсетеаладыНегізгі қимыл-қозғалыс жаттығуларының байланысын анықтайды.







Жоспар

Жоспарланатын уақыт

Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер

Оқушының әрекеті

Дереккөздер

Сабақтың басы



Сәлемдесу.Сабақтың тақырыбын хабарлау.

Сапқа отырғызу. сабақ барысын түсіндіру. Қауіпсіздік және тәртіп ережелері.дене шынықтыру сабақтарында қауіпсіздікті сақтау туралы презентацияны қарауға шақырылады . Техника қауіпсіздігі

Сапқа тұруКеңістікте топпен жүгіргенде неге сақ болу керек екенімізді айта аласын ба? Жүру . Саптық жаттығулар. Ж.Д.Ж. қозғалыстаОрташа қалыпта жүгіру , алаңның оң жағынан сол жағына қарай Оң жақ иықпен адымдап секіру Сол жақ иықпен адымдап секіру Әрбір адымда секіріп жүгіру Аяқты артқа бүгіп жүгіру Тізені жоғары қөтеріп жүгіру Ж.Д.Ж.бір орында.


Оқушы өз жұбын табады

Әдіс арқылы қайталау

Сұрақ жауап орындайды

Әр бір тапсырмаға үлкен, бос кеңістік.


Сабақтың ортасы


«Жаяу көкпар».Сыныпты екі топқа бөліп жарыс өткізіледі. Командалар шеткі сызықтың бойына сапқа тұрады. Шеткі сызықтан 12-15м қашықтықта көкпар қойылады. Әр командданың ойыншыларының міндеті, қарсыластарынан бұрын «көпарды» алып, командаластарымен бір-біріне «көкпарды» беріп, қарсыластардың қақпасына «салымды» салу. Ең көп «салым» салған команда жеңіске жетеді.

Сыныпты 3-4 ойыншыдан тұратын командаларға бөлу. Ойынның мақсаты – «көпарды» алып, командаластарымен бір-біріне «көкпарды» беріп, қарсыластардың қақпасына «салымды» салу. Ойынды өткізу кезінде ойыншылар секірулер (оң, сол және екі аяқта) арқылы қозғалады. Ең көп «салым» салған команда жеңіске жетеді.

Оқушыларды «Көкпар» ойынының шығу тарихымен және ережелерімен таныстырыңыз.

Берілген ойында қауіпсіздік ережелерінің сақталуына назар аударыңыз. Ойын барысында қарсыластарға қарсы тәртіп бұзушылықты және дөрекілікті болдырмау. Қақпаның орнына шеңберлерді қолдануға немесе бормен салуға болады. Командаларды белгілеу үшін манишкаларды немесе бауларды қолданған дұрыс болады. «Көкпардың» орнына допты пайдалануға болады.

Сұраңыз: Көкпар ойынын өткізу кезінде қауіпсіздік ережелерінің сақталуы неліктен маңызды? Берілген ойында әділ ойынды көрсететін қандай мінез-құлық түрлері байқалады?



.


Жаңа анықтамаларды ережелердіі тыңдайды, қайталайды, арнайы тапсырмаларды орындайды
- Өз жолымен жүгіреді.

- Ережені бұзбай жылдам жүгіріп өтеді.

- Жарыс кезінде жылдам қозғалады


Әрбір әрекет түріне арналған үлкен, бос кеңістік.

Мұғалімге арналған ысқырғыш, әр түрлі ұзындықтағы арқандар, шарттарын белгілейтін кеглилер.



Сабақтың соңы



Кері байланыс:

«Бес саусақ» әдісі арқылы бүгінгі сабақтан алған әсерлері туралы айталы.

Үй тапсырмасы: 5-тапсырма 53 бет.

Қима қағаздан гүлдің суретін жинау арқылы 3 топ құрылады.

стикер




Бөлім




Педагогтың аты-жөні




Күні




Сынып

Қатысушылар саны

Қатыспағандар саны

Сабақтың тақырыбы


Қазақтың ұлттық ойындары

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

6.2.3.1 - қолайлы оқу ортасын қалыптастыру бойынша, біріккен әрі тиімді жұмыс дағдыларын анықтау және қолдана білу

Сабақтың мақсаты


Дәстүрлі ойындар арқылы қолайлы оқу ортасын қалыптастыру

Бағалау критерииі

Ойын ережесін біледі 

Ережеге сай ойнай алады 

Асық атуды

Сабақтың кезеңі/ уақыты

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Басы

Сабақтың тақырыбымен,оқыту мақсатымен, жетістік критериилерімен таныстыру. 

Сабақтың негізгі мақсатын айту  

Қауіпсіздік ережесімен таныстыру. 

Жалпы жүру, жүгіру жатығулары  

Демалу,дембасу 

Жалпы дамыту жатығулары  

Оқушы өз жұбын табады

Әдіс арқылы қайталау

Сұрақ жауап орындайды

Қол шапалақ



Тренинг жазылған парақшалар

Ортасы

 Сабақтың тақырыбы бойынша дәстүрлі сабақтың түрі «Асық ату» ойынымен таныстыру, ойнату.  

  1. Ойын ережесімен, ойын тарихымен таныстыру. Қосымша №1көріңіз 

  1. Ойын асықтарын қолдану.  

  1. Ойын қағидаларын жазып отыруды ұйымдастыру. 

  1. Асықтың тұрыстарын түсіндіру. 

  1. Топқа бөлініп ойнау. 

  1. Қауіпсіздік ережелерін айту. 

  «Шеңбер» ойыны. 

  1. Ойынның ережесін түсіндіру.Қосымша №1 көріңіз. 

  1. Оқушыларды топқа бөлу 

  1. Ойын асықтарын қолдану 

  1. Шеңбер сызу. 

  1. Қауіпсіздік ережелерін айту. 

Формативтік бағалау: «Мерген»ойынын ойнату.Кішкене шарлар жабыстырылған тақта, оқушылар 2метр қашықтықтан дротик арқылы таңдаған шарға дәлдеп жаруы тиіс, бұл ойын сабақтың тақырыбына тікелей байланысты, тура дәлдеуді, икемділікті арттырады.Шардың ішіндегі сұрақтар сабақтың тақырыбы бойынша жазылады, оқушылар сұрақтарға жауап бере отырып бірін-бірі бағалайды.Қосымша №4. көріңіз 


Слайдта берілген сұрақ жауапты орындайды

Сұрақ жауап арқылы сұраққа жауап береді, логикалық ойлай білуі мен сыни көзқарасы таныта білу дағдылары қалыптасады

Смаликтер арқылы

ҚБ өзін өзі бағалау
ҚБ «Бағдаршам»

ҚБ «От шашу»


Әр бір іс-әрекет үшін үлкен бос кеңістік.

Баскетбол доптары. Конустар.



Сабақтыңсоңы


Кері байланыс: Бүгінгі сабақта болған көңіл – күйді бас бармақ арқылы бағалаймын.

Рефлексия: БББ кестесін пайдаланамын

Білемін

Білдім

Білгім келеді

Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды.




Рефлексия парағы