ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 17.10.2024
Просмотров: 4
Скачиваний: 0
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Қысқа мерзімді сабақ жоспар
САБАҚ: 4 | | |||||||||||||||||||||||||||||
| | |||||||||||||||||||||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: Ораалиева А. | |||||||||||||||||||||||||||||
| | | ||||||||||||||||||||||||||||
Сынып: 5 | Қатысқан оқушылар саны: | | Қатыспағандар: | |||||||||||||||||||||||||||
Сабақтыңтақырыбы | Әдеп | |||||||||||||||||||||||||||||
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары | Оқылым стратегияларын қолдану: жалпы мазмұнын түсіну үшін оқу, нақты ақпаратты табу үшін оқу. 5.О6 Орфографиялық норма: қазақ тілінің дыбыстар жүйесін, үндестік заңын, емлелік ерекшеліктерін ескере отырып, орфографиялық нормаға сай жазу. 5.ӘТН 1 | |||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаттары | Барлық оқушылар: Оқылым стратегияларын қолдана отырып,мәтін мазмұнын түсінеді, нақты ақпаратты табады. Оқушылардың басым бөлігі: Орфографиялық нормаға сай қазақ тілінің дыбыстар жүйесін,емлелік ерекшеліктерін ескере отырып,сауатты жазады. Кейбір оқушылар: Мәтін мазмұнынан нақты ақпаратты анықтап, өз ойын білдіреді, әдеби тілдік норманы сақтай отырып, сауатты жазады. | |||||||||||||||||||||||||||||
Жетістік критерийлері | -Мәтіннің мазмұнын түсініп,нақты ақпаратты анықтайды. -Үндетік заңын ескере отырып, орфографиялық нормаға сай сауатты жазады. -Нақты ақпаратты анықтай отырып,тақырыпқа қатысты өз ойын білдіре алады, емлелік ерекшеліктерді ескеріп,сауатты жазады. | |||||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар | Оқушылар: Орфографиялық норманы терең меңгереді, үндестік заңы ережелеріне сәйкес тапсырмаларды орындай алады. Пән лексикасы және терминология: Әдеп,әдептілік, кішіпейілділік, жарлы адам, иіліп сәлемдесу,т.б Диалог және жазылым үшін қажетті сөз тіркестер; -Жарлы адам мен ғалымның кішіпейілділігі олардың қандай іс әрекеті арқылы көрінді? -Сенің ойыңша әңгімеден қандай ой түюге болады? | |||||||||||||||||||||||||||||
Осыған дейін меңгерілген білім | "Сәлем - сөздің атасы" тақырыбы бойынша оқушылар сәлемдесу әдебін үйренді. Ойын. "Жалғастыр". Не істеуге болмайды? Не істеуге болады? Мұғалім басқы сөзін айтып, оқушы ойланып жалғастырып айтуы керек . Мысалы: үлкен кісінің............/ алдынан кесіп өтуге болмайды/ | |||||||||||||||||||||||||||||
Жоспар | ||||||||||||||||||||||||||||||
Жоспарланатын уақыт | Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер | Дереккөздер | ||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы (8 минут) 2мин 3мин 3мин | -Шаттық шеңберін құрып, бір- біріне жылы лебіз, тілек айту әдепті болу үшін қандай қасиеттер тән? Ұжымдық жұмыс. "Әдеп"тақырыбына байланысты кластер жасау. Кластерді интерактивті тақтада толтырып,ой бөлісу. ҚБ "Әріптер сыры" /баспа түрі, айтылуы, жазылуы/ арқылы оқушыларды үш топқа бөлу. | Интерактивті тақта Қима қағаздар | ||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы (25 минут) 7мин 8мин 3мин 8мин | 1-тапсырма.Мәтінді оқып, сұрақтарға жауап беру арқылы өз ойыңызды білдіріңіз. -Жарлы адам мен ғалымның кішіпейілділігі олардың қандай іс әрекеті арқылы көрінді? -Сенің ойыңша әңгімеден әңгімеден қандай ой түюге болады?
2-тапсырма."Құпия хаттарға "жауап беріп, өз ойыңызды білдіріңіз. Хаттардың мазмұны: 1-топқа хат.Құрметті достар! Менің көршімнің бір баласы бар.Өзі өтірікші, көзбе- көз өтірікті айтады.Маған күнде келіп ойнағысы келеді.Мен онымен дос болып бірге ойнайын ба? 2-топқа хат. Құрметті достар! Менің бір досым бар.Өзі сондай мақтаншақ.Мен онысын ұнатпаймын.Бірақ ойынды жақсы ойнайды.Мен осы баламен дос болайын ба, айтыңдаршы? 3-топқа хат. Құрметті достар! Партада менімен бірге бір бала отырады.Ойнап ойнап тапсырмасын орындамай, жазбай келеді.Мұғалім сұрағанда қысылады. Сабақты менің дәптерімнен көшіріп алады. Мен не істеуім керек?
ҚБ Ой сергіту. Шаттық шеңберін құрып, әдептілікке байланысты сөздерді қатыстырып, мәтін құрастыру. 3-тапсырма. 1-топ."Адасқан сөздер"ойыны.Сөздерді дұрыс құрастыр./белгісі, сәлем, иіліп, бергені, әдептілік/ /ата анасын, бала, қақсатар,әдепті, әдепсіз, бала,мақтатар/ 2-топ."Бэкроним" әдісін қолдана отырып, сол әріптен басталатын сөздер тауып жаз. Ә Д Е П Т І Л І К 3-топ.Үндестік заңы ережелеріне сәйкес берілген сөздерге қосымшаларды дұрыс жалға. /Әдеп, инабат,ізет, кішіпейіл, сыпайы,тәртіп,көреген/
| Мәтін жазылған парақшалар Конверттер | ||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 7минут | Топ ішінде өз ойларымен бөлісіп, кері байланыс жасау арқылы ой қорыту Өзін- өзі бағалау. Сабақтан алған әсерлерін стикерге жазып, жапсырады. Үйге тапсырма: тақырыпқа байланысты мақал -мәтелдер, нақыл сөздер, әңгімелер, өлең шумақтарын тауып жазып келу. | Стикерлер плакат Бағалау парақшалары | ||||||||||||||||||||||||||||
Қосымша ақпарат | ||||||||||||||||||||||||||||||
Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз? | Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз? | Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтармен байланыс (3-құндылық. Зайырлы қоғам және жоғары руханият) | ||||||||||||||||||||||||||||
Қызықты, күрделі тапсырмаларды көздеймін. | Екі жұлдыз, бір тілек | Әдебиет, тарих, өзін- өзі тану | ||||||||||||||||||||||||||||
Ойлану Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды? Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме? Мен жоспарланғануақытымды ұстандым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? | Төменде берілген бөлімді осы сабақ туралы ойларыңызды жазу үшін пайдаланыңыз. Сол жақ бағанда берілген сабағыңызға қатысты ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз. | |||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||
Жалпы баға Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1: 2: Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1: 2: Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым? |