Файл: Шортабанай жом (білім беру йымыны атауы).doc

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 18.10.2024

Просмотров: 5

Скачиваний: 0

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.

«Шортабанай ЖОМ»_________

(білім беру ұйымының атауы)


Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары


Бөлім:

Деректерді ұсыну

Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда)


Шонанова Э.К.

Күні:

18.10.2022 ж.

Сынып: 3 А,

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Логикалық операциялар.Ақиқат кестесін құру.

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары



Сабақтың мақсаты

Логикалық амалдар жайлы ақпарат беру және олардың айырмашылықтарын көрсету.Логикалық амалдарды пайдалануға және есептеулерді қолдануға бағыттау. Ақиқат кестесін құруды үйрету.

Бағалау критерйі

зерттейді

Ойлау дағдысы

Жоғары ойлау дағдысы


Сабақтың барысы:


Сабақтың кезені/ уақыты

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы
Қызығушылық ояту

Ұйымдастыру кезеңі

Сыныппен амандасып, оқушылардың сабаққа қатысын,сынып тазалығын қадағалаймын. Сыныпта жағымды психологиялық ахуал туғызу үшін «Мен сендерге сенемін» психологиялық тренингін жүргіземін. Оқушылардың қызығушылығымен зейінін шоғырландырамын.

Топқа бөлу. «Мен таңдаймын» стратегиясы бойынша топқа бөлемін. Мұғалім капитандарды атайды. (2 адам). Ал капитандар қалған топ мүшелерін таңдап алады.

Топтар

І топ - Коньюнкция

ІІ топ -Дезьюнкция

Үй тапсырмасын тексеру

Әр топтың басшылары үй жұмысын интерактивті тақтадағы дұрыс жауаппен сәйкестендіріп тексереді, өз тобындағы үй жұмыстарының дұрыстығына қарай «+;-« қою арқылы бағалайды.

ІІ. Оқушылармен сабақ мақсатын ашу «Ой қозғау»

«Зымыран сұрақтар»

- Логика дегеніміз не?

- Инверсия дегеніміз не?


Психологиялық ахуалға берілген тапсырманы орындайды







Жаңа сабаққа кіріспе
Сабақтың ортасы

Мағынаны ашу

Жаңа тақырыпты түсіндіру.

Графика гректің «жазамын», «суретін саламын» деген сөзінен шыққан. Графикалық бейнелерге сызбалар, диаграммалар, тағы да басқа фигуралар жатады.

Компьютерде графикалық бейнелерді құру құралдары: енгізу құрылғылары (сканер, тінтуір, графикалық планшет және т.б.) және графикамен жұмыс істеуге арналған программа (графикалық редактор).

Графикалық редактор- графикалық бейнелерді салуға және өңдеуге арналған программа. Компьютерлік графика екіге бөлінеді: 2D және 3D. 2D графиканың түрлері: растрлық, векторлық және фрактальлды. Растрлық бейнлер нүктелерден тұрады. Бейненің ең кіші элементі-нүкте. Ол пиксель деп аталады. Сондықтан суреттердің көлемін кішірейте беретін болсақ. Ол нүктеге айналады.

Paint – растрлық бейнелеремен жұмыс істеуге арналған графикалық редактор.

Пуск → Все программы →Стандартные → Paint

Көрсетілім. Paint редакторының терезесі.
Сурет салу үшін арнайы құралдарды және Түстер палитрасын пайдаланамыз.Суреттің керек емес бөлігін өшіргіш құралын (ластикті) қолданып, өшіріп тастауға болады.
Жеке жұмыс. Тапсырма.

сызық құралын пайдаланып, сурет сал.









Дескриптор:

- Paint графикалық редакторды іске қосады;

-«сызық» құралын пайдаланып, цифрлардың суретін салады;

-«сызық» құралын пайдаланып, паутинаның суретін салады;

-«сызық» құралын пайдаланып, ағаштың суретін салады.

-түстер тобынан түсті таңдап, қолданады;

-суретті сақтайды.
ҚБ: жұлдызша

Мұғалімді тыңдайды

Тапсырманы орындайды


Жұлдызша

Интербелсенді тақта/ компьютер

Сабақтың соңы

Ой толғаныс

Рефлекия

1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады.

2.Кері байланыс:



Өзін-өзі бағалау.







Үй тапсырмасы

§14, жұмыс дәптері 28-29-бет











https://learningapps.org/20067941 - үй тапсырмасын сұрау