Файл: закмерзімді жоспар блімі Блім 3 Апаратты электронды кестелерде деу.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 18.10.2024

Просмотров: 6

Скачиваний: 0

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.


Ұзакмерзімді жоспар бөлімі:

Бөлім 3 Ақпаратты электронды кестелерде өңдеу

Күні: 05.12.2022

Сынып: 10 Б,В,Г

Мектеп: №63Қ.Сәтбаев

Мұғалімнің аты-жөні: Сулайманов.И
Қатысқандар саны: 10

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Файлдармен жұмыс жасау

Осы сабақта қолжеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

10.5.1.2 – жолдарды өңдеу үшін процедуралар мен функциялар

Сабақтың мақсаты


Барлығы:

  • Python - бағдарламасында процедуралар мен функцияларды бір-бірінен ажыратып, өмірмен байланыстыра алады.


Басым бөлігі

  • Python- бағдарламасында процедуралар мен функцияларды қолданып, мәтіндік файлдан оқу үшін код жазады.


Кейбірі:

  • Python - бағдарламында мәтіндік файлдан оқу үшін және мәтіндік файлға жазу үшін кодты жаза алады.

Бағалау критерийі

  • Python- бағдарламасында процедуралар мен функцияларды қолданып, мәтіндік файлдан оқу үшін код жазады

  • Python - бағдарламында мәтіндік файлдан оқу үшін және мәтіндік файлға жазу үшін кодты жаза алады.

Тілдік мақсаттар


Оқушылар:

  • Python - бағдарламасында процедуралар мен функцияларды бір бірінен ажыра алады.

  • Python- бағдарламасында процедуралар мен функцияларды қолданып, мәтіндік файлдан оқу үшін код жаза алады.

Құндылықтарға баулу



«Мәңгілік ел» жалпыұлттық идеямыздың құндылықтарын негізге ала отырып, өз бетімен АКТ-ны қолдана алатын, шығармашыл,сыни тұрғысынан ойлау арқылы инновациялық өзгерістерге бейім, ізденімпаз тұлға қалыптастыру.

Пәнаралық байланыстар

Математика, ағылшын тілі

Алдыңғы білім


Жолдармен жұмыс жасау процедуралар мен функцияларды қолдана білу.

Сабақтың_жоспарланған_кезеңдері'>Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері


Ресурстар

Сабақтыңбасы

Білу

Түсіну, талдау

Сәлемдесу
«Суреттер сөйлейді»

Мұғалім оқушыларға әртүрлі файлдарды жинақтауын сұрайды (мәтіндік, кестелік, графикалық). Берілген суреттер арқылы 3 топқа бөлінеді:

1 топ – мәтіндік файл.

2 топ – кестелік файл,

3 топ – графикалық файл.

«silent debit» әдісі. Оқулықпен жұмыс.

Материал арқылы постер құрады.

Бағалау критерий:

Python - бағдарламасында процедуралар мен функцияларды бір-бірінен ажырата алады.

Дескриптор:

  • Open, close функциясының жазылу түрін көрсетеді

  • ‘r’, ‘w’, ‘a’ файлды ашу режимдеріне анықтама береді

  • readline функциясына анықтама береді және жазылу түрін көрсетеді

Өзін – өзі бағалау

Үлест. материал.

Оқулықпен жүмыс

88- 89 бет


Сабақтың ортасы
Жинақтау

Қолдану


Компьютердегі тәжірибелік жұмыс

(Қауіпсіздік ережелерін еске түсіру)

ҚБ.

1 тапсырма. Кіру файлында (input.txt)) латын әріптерінен тұратын s жолы берілген. Осы жолдағы әртүрлі әріптердің санын анықтап, шығу файлына (output.txt) жаз.

Есепті шешудің негізгі идеясы: бос жол аламыз. Программада (5-код) оны t мен белгілейік. Енді s жолындағы әрбір символды t жолынан іздейміз. Егер ізделінген символ кездеспесе, онда символды t-ға қосамыз. Жауап ретінде файлға t жолының ұзындығын берсек жеткілікті.


Дескриптор:

  • Кіру файлында (input.txt)) функцияларды пайдаланады

  • Шығу файлына (output.txt) функцияларын қолданады

  • Жауабын экранға шығарады .




  • Белгіше арқылы өзін – өзі бағалау


Тапсырманың үлгісі.



Сабақтың соңы

Бағалау

Рефлексия:

«LearningApps.org» бағдарлама ортасында бүгінгі сабақтан алған әсерлерін жетістік баспалдағы арқылы белгілейді.

  • Жақсы түсіндім

  • Түсіндім

  • Сұрағым бар

  • Мүлдем түсінбедім


Үй тапсырмасы: « Тақ сандарды анықтау» кодын құру

https://learningapps.org/


Саралау – сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз. Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз?

Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырасыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақтау.









Қауіпсіздік техникасы ережелері.

Сергіту сәті: «Кім жылдам?»



Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары

немесе оқу

мақсаттары шынайы,

қолжетімді болды ма?

Барлық оқушылар оқу

мақсатына қол

жеткізді ме? Егер

оқушылар оқу

мақсатына жетпеген

болса, неліктен деп

ойлайсыз? Сабақта

саралау дұрыс

жүргізілді ме?

Сабақ кезеңдерінде

уақытты тиімді

пайдаландыңыз ба?

Сабақ жоспарынан

ауытқулар болды мА және неліктен?

Бұл тарауды сабақ туралы рефлексия жасау үшін пайдаланыңыз.

Сол бағандағы өзіңіз маңызды деп санайтын сұрақтарға жауап

беріңіз.




Жалпы бағалау:
Сабақтың ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)?
Сабақты ң бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді. (оқыту мен оқуға қатысты)?






































Дескриптор:

  • Open, close функциясының жазылу түрін көрсетеді

  • ‘r’, ‘w’, ‘a’ файлды ашу режимдеріне анықтама береді

  • readline функциясына анықтама береді және жазылу түрін көрсетеді

Дескриптор:

  • Open, close функциясының жазылу түрін көрсетеді

  • ‘r’, ‘w’, ‘a’ файлды ашу режимдеріне анықтама береді

  • readline функциясына анықтама береді және жазылу түрін көрсетеді

Дескриптор:

  • Open, close функциясының жазылу түрін көрсетеді

  • ‘r’, ‘w’, ‘a’ файлды ашу режимдеріне анықтама береді

  • readline функциясына анықтама береді және жазылу түрін көрсетеді


Компьютердегі тәжірибелік жұмыс

ҚБ.
1 тапсырма. Кіру файлында (input.txt)) латын әріптерінен тұратын s жолы

берілген. Осы жолдағы әртүрлі әріптердің санын анықтап, шығу файлына (output.txt) жаз.Есепті шешудің негізгі идеясы: бос жол аламыз. Программада (5-код) оны

t мен белгілейік. Енді s жолындағы әрбір символды t жолынан іздейміз. Егер ізделінген символ кездеспесе, онда символды t-ға қосамыз. Жауап ретінде файлға t жолының ұзындығын берсек жеткілікті.









Дескриптор:

  • Кіру файлында (input.txt)) функцияларды пайдаланады

  • Шығу файлына (output.txt) функцияларын қолданады

  • Жауабын экранға шығарады .




  • Белгіше арқылы өзін – өзі бағалау