Файл: Бекітемін 78 жалпы орта білім беретін мектеп гимназиясы.docx

ВУЗ: Не указан

Категория: Не указан

Дисциплина: Не указана

Добавлен: 18.10.2024

Просмотров: 10

Скачиваний: 0

ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.





Бекітемін :

78 жалпы орта білім беретін мектеп – гимназиясы

( білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді жоспар

Әліппе
Г дыбысы және әрпі

Пәні:

Әліппе

Күні:

06.12.2022

Педагогтің аты-жөні:

Теңелова Д.К

Сынып:1 «Ж»

Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Г дыбысы және әрпі

Оқубағдарламасынасәйкесоқытумақсаттары

1.1.2.1* көмекші құралдар (тірек сызба, сюжетті сурет) арқылы оқиғаның ретін сақтай отырып баяндау;

1.3.3.1* сызба, сурет, белгілер арқылы шағын мәтін құрастыру;

1.3.5.1 мұғалімнің қолдауымен сөз, сөйлем, мәтінді тексеру, қатені түзету;

1.3.6.1 жазу жолын, жоларалықты, жолдың жоғарғы және төменгі сызықтарын сақтап, әріп элементтерін, әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу

ЕББҚ


1.3.5.1 мұғалімнің қолдауымен сөз, сөйлем, мәтінді тексеру, қатені түзету;

1.3.6.1 жазу жолын, жоларалықты, жолдың жоғарғы және төменгі сызықтарын сақтап, әріп элементтерін, әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу

Сабақтың мақсаты

-сурет бойынша сөйлем, сөйлемнен мәтін құрастырады

-әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады

-сандардың ретіне сәйкес әріптерді жазады, шыққан әннің атын айтады

ЕББҚ


  • әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады

Сабақ барысы

Сабақтың

кезеңі/уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың

басы (3мин)

Ұйымдастырукезеңі:

1.Сәлемдесу.

2.Оқушылардытүгендеу.

Психологиялық ахуал орнату.

«Үш қадам» әдісі

1.Көңіл – күйіміз қандай? (қол бұлғау)

2.Сабаққа дайындықтарың қалай? (шапалақтау)

3.Сабаққа ынталарың қандай? (басбармақ көрсету)

Оқушылар сабаққа назар аударады.
Оқушылар сұраққа жауап береді

Тамаша!Керемет!

Ғажап!







Сабақтың ортасы

(5 мин)

10 мин

«Ой қозғау»

Жұмбақты шеш.

Аналарға сыйлайтын,

Аралар бал жинайтын.

Бұл немене балалар,

Үзуге адам қимайтын. (Гүл)

Гүл сөзінен таныс емес қандай дыбыс естіп тұрсыңдар?

Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау

1-тапсырм

Ұжымдық жұмыс

«Спиральді оқыту» әдісі



Суретке назар аудар.

Сурет бойынша сөйлем құрастыр.

Сөздерді буындап, қосып оқы.

Мәтінді оқы.





Дескриптор:

- сурет бойынша сөйлем құрастырады

-сөйлемнен мәтін құрастырады

- сөздерді буындап, қосып оқиды

-мәтінді буындап, қосып оқиды

Жұмбақтың шешуін табады

Сұраққа жауап береді

1. сурет бойынша сөйлем құрастырады

2.сөйлемнен мәтін құрастырады

3.сөздерді буындап, қосып оқиды

4.мәтінді буындап, қосып оқиды


Мадақтау


Баскетбол доптарымен

бағалау (жауабына қарай)

Жұмбақ жазылған

А4

Гүлдердің суреті


Оқулық

78 бет

Г әрпінің

баспа, жазба

түрлері

Дауысты,дауыссыз дыбыстар үйлердің суретіА4

Қатты қағаздан жасалған әріптер

Таратпа

8 мин

Сергіту сәті

2 минут

2- тапсырма

Жеке жұмыс

Дәптермен жұмыс

Г әрпін жазу үлгісі (бейнекөрініс)

Г нің үлкен әрпі мен кіші әрпін үлгі бойынша жаз.

Дескриптор:

- әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады

- жол аралығын, жолдың жоғары және төменгі сызықтарын сақтап

Жазады
Сафина Айзереге тапсырма

  • Г әрпін көркемдеп жазады

  • г дыбысы келетін сөздер жазады ,дыбыстық талдау жасайды.


Г әрпін санағыштардан жасап көрсет.




  1. әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады



2. жол аралығын, жолдың жоғары және төменгі сызықтарын сақтап жазады

Балалар санағыштардан Г әрпін жасап көрсетеді

«Комментарий» арқылы


Дәптер

қаламсап

Санағыштар

Сабақтыңсоңы

10 мин

3 – тапсырма

Жұптық жұмыс

«Құрастыр» әдісі

Сандардың ретіне сәйкес әріптерді жаз.

Қандай ән атауы шықты?

а

й

г

ө

л

е

к

Дескриптор:

- сандардың ретіне сәйкес әріптерді жазады

-шыққан әннің атын айтады

1. сандардың ретіне сәйкес әріптерді жазады

2.шыққан әннің атын айтады

«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау

Таратпа

қаламсап

Дәптер


Рефлексия

7 мин



Бүгінгі сабақтан алған білімдерін бағдаршам түстері арқылы көрсетеді, айтады

«Комментарий»

арқылы







Бекітемін :

78 жалпы орта білім беретін мектеп – гимназиясы

( білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді жоспар
Математика
Сандарды қосу және азайту / Отбасымен бірге демаламыз

Пәні:

Математика

Күні:

06.12.2022

Бөлім:

«Менің отбасым және достарым», «Бізді қоршаған әлем»

Педагогтің аты-жөні:

Теңелова Д.К

Сынып:1 «Ж»

Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Сандарды қосу және азайту / Отбасымен бірге демаламыз

Оқубағдарламасынасәйкесоқытумақсаттары

1.2.1.1** санды өрнектерді (қосынды, айырма) ажырату, құрастыру, жазу және оқу;

1.5.2.2** «+», « – », «=», «>», «<» белгілерін қолдану;

1.5.2.4 қосу мен азайту компоненттері атауларын өрнектерді оқу мен жазуда қолдану

ЕББҚ


1.5.2.4 қосу мен азайту компоненттері атауларын өрнектерді оқу мен жазуда қолдану

Сабақтың мақсаты

  • қосу мен азайтуға мысалдар жазады, мінін есептейді

  • жауабы 30 –ға тең болатын мысалдарды теріп жазады

  • сандардың қосындысына, үлгі бойынша айырмалар құрастырады

ЕББҚ


  • қосу мен азайтуға мысалдар жазады, мәнін есептейді




Сабақ барысы

Сабақтың

кезеңі/уақыты

Педагогтіңәрекеті

Оқушыныңәрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтыңбасы (ин)

Ұйымдастырукезеңі:

Сәлемдесу.

Оқушылардытүгендеу.

Психологиялық ахуал орнату.

Құстай қанат қағамыз.

Дүниені аралап,

Оқып білім аламыз.

Көзді салып қараңыз,

Былай қанат қағамыз.

Сыныбымыз тап-таза

Бор да дайын тақтада.

Ойымызды жинақтап,

Отырайық партаға.

Оқушылар сабаққа назар аударады.
Оқушылар өлеңді қосылып айтады








Сабақтың ортасы

(4 мин)

10 мин

«Ой қозғау» ойыны

Отбасы мүшелері боулинг ойнады.

Ойыншылардың әрқайсысынеше ұпай жинағанын анықта

.

Мысал түрінде жаз.

Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау

Сандардың қосындылар мен айырмаларын оқисың және жазасың. Олардың мәнін табасың

1-тапсырма

Жұптық жұмыс

«Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі

Қосу мен азайтуға мысалдар жаз.

Олардың мәнін тап.

Дескриптор:

-қосуға мысалдар құрастырып, жазады

-мысалдың мәнін есептейді

-азайтуға мысалдар құрастырып, жазады

-мысалдың мәнін есептейді

Ойыншылардың әрқайсысынеше ұпай жинағанын анықтап,

мысал түрінде жазады

1. қосуға мысалдар құрастырып, жазады

2.мысалдың мәнін есептейді

3.азайтуға мысалдар құрастырып, жазады

4.мысалдың мәнін есептейді


Мадақтау


«Комментарий»

арқылы бір –бірін бағалайды

Оқулық

№1,104-бет

Ламинат

маркер

Оқулық

№2, 104 бет

Ламинат

маркер

Дәптер

қаламсап

10 мин

Сергіту сәті

2 минут

2- тапсырма

Жеке жұмыс

«Анықта» әдісі

Жауабы 30 –ға тең болатын мысалдарды теріп жаз.

Дескриптор:

-жауабы 30 –ға тең болатын азайтуды анықтайды

- жауабы 30 –ға тең болатын қосуды анықтайды
Сафина Айзерге тапсырма



Дескриптор:

  • мысалдар мен олардың жауабын сызық арқылы қосады

«Нейрожаттығу»


1. жауабы 30 –ға тең болатын азайтуды анықтайды

2.жауабы 30 –ға тең болатын қосуды анықтайды

Құралмен орындалатын жаттығуды жасайды

«Басбармақ» арқылы

Оқулық

№3, 104 бет

Дәптер

қаламсап



Сабақтыңсоңы

9 мин


3 –тапсырма Ұжымдық жұмыс

«Орбита» ойыны

Сандардың қосындысын таңда.

Үлгі бойынша айырмалар құрастыр.

Дескриптор:

- бірліктердің қосындысының мәнін есептейді

-бірліктердің қосындысына сәйкес айырмалар құрастырады

- бірліктердің қосындысының мәнін есептейді

-ондықтардың мәнін есептейді

-ондықтардың қосындысына сәйкес айырмалар құрастырады

1. бірліктердің қосындысының мәнін есептейді

2.бірліктердің қосындысына сәйкес айырмалар құрастырады,мәнін есептейді

3.ондықтардың мәнін есептейді

4.ондықтардың қосындысына сәйкес айырмалар құрастырады, мәнін есептейді

«Комментарий»

арқылы



Ламинат

маркер

Тақта, бор

Рефлексия

7 мин

«Бағдаршам» әдісі (Бағалау)

1.Бүгінгі сабақтан не білдің?

2.Саған қандай тапсырма қиын болды?

3.Қандай тапсырма қызықты болды?


Бүгінгі сабақтан алған білімдері туралы айтады.

«Комментарии» арқылы








Бекітемін :

78 жалпы орта білім беретін мектеп – гимназиясы

( білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді жоспар
Дүниетану
Бағдарлау дегеніміз не?




Пәні:

Дүниетану




Күні:

06.12.2022




Педагогтің аты-жөні:

Теңелова Д.К




Сынып:1 «Ж»

Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:




Сабақтыңтақырыбы

Бағдарлау дегеніміз не?




Оқубағдарламасынасәйкесоқытумақсаттары

1.2.1.1 жергілікті белгілер бойынша көкжиек тұстарын анықтау

1.1.3.2 өзі тұратын елді мекеннің басты көшесін, ғимараттарын және көрнекі жерлерін сипаттау




ЕББҚ


1.2.1.1 жергілікті белгілер бойынша көкжиек тұстарын анықтау





Сабақтың мақсаты


сөзжұмбақтан сабақ тақырыбына қатысты сөздерді табады

көкжиек тұстарын анықтау жолын түсіндіреді

бағыттауыш сызықтарға С,О әріптерін жазады




ЕББҚ

Есту қабілетінің бұзылуы: есту қабілеті нашар бала ОНР І-ІІ деңгей 15.09.2022ж



бағыттауыш сызықтарға С,О әріптерін жазады




Сабақ барысы




Сабақтың

кезеңі/уақыты

Педагогтіңәрекеті

Оқушыныңәрекеті

Бағалау

Ресурстар




Сабақтыңбасы (3мин)

Ұйымдастырукезеңі:

1.Сәлемдесу.

2.Оқушылардытүгендеу.

Психологиялықахуал

«Үш шапалақ» әдісі

Көңіл күйіміз қандай? (1 шапалақ)

Сабаққа дайынбыз ба? (2 шапалақ)

Сабақты ойдағыдай аяқтаймыз ба ?(3 шапалақ)

Оқушылар сабаққа назар аударады.
Балалар шапалақ соғады

«Отшашу» арқылы бір – бірін бағалау







Сабақтыңортасы

(4 мин)

8 мин

«Серпілген сауал» әдісі

1.Айналаңды не үшін бағдарлай білуің керек?

2.Сен бұрын көкжиек туралы естіп пе едің?

Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау

Көкжиектің не екенін білесің

Жергілікті белгілер бойынша көкжиек тұстарын бағдарлауды үйренесің

1-тапсырма

Ұжымдық жұмыс

«Сөзжұмбақ» әдісі

Сөзжұмбақтан сабақ тақырыбына қатысты сөздерді тап.

Сөздерді түрлі түске боя.

Дескриптор:

- сөзжұмбақтан сабақ тақырыбына қатысты сөздерді табады

-сөздерді түрлі түске бояйды

Сұрақтарға жауап береді

1.сөзжұмбақтан сабақ тақырыбына қатысты сөздерді табады

2.сөздерді түрлі түске бояйды

Мадақтау


Басбармақпен бағалау

Оқулық

37 – 39 бет

Доп

Таратпа

Түрлі – түсті қарындаш

тар




10 мин

Сергіту сәті

2 минут

2 – тапсырма

Жұптық жұмыс

«Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі

Суреттерге қара.

Көкжиек тұстарын жергілікті белгілер арқылы қалай анықтауға болады?

Жергілікті белгілер бойынша бағдарлай білудің саған қандай қажеттілігі болуы мүмкін?

Суретпен жұмыс МК.Ұ

Көз еткен жерге дейінгі кеңістік көкжиек деп аталады. Көкжиектің төрт тұсы бар. Оларды солтүстік (С),оңтүстік (О), батыс (Б), шығыс (Ш) деп белгілейді



Дескриптор:

- көкжиек тұстарын анықтау жолын түсіндіреді

- жергілікті белгілер бойынша бағдарлай білудің мүмкін болатын қажеттілігін айтады

-бағыттауыш сызықтарға С,О әріптерін жазады
Сафина Айзереге тапсырма

Дескриптор:

  • көкжиек тұсатарын анықтайды

  • көкжиек бағыттарын белгілейді


Сен білесің бе?

Күнбағыс басын үнемі күнге қаратып тұрады.Ол ешқашан басын солтүстікке бұрмайды.Күнбағыс дегеніміз –биік,гүл шоғыры себет болып келетін бір жылдық өсімдік.Күнбағыстың гүлдеуі шілдеден басталып жаздың соңына дейін созылады.Өсімдіктің дәндері қыркүйекке таман піседі.Күнбағыстың гүлдеуі аяқталғанша,оның себеті үнемі күнге қарай бұрылып тұрады.Ал піскен кезден бастап ол бұрылмай,шығыс жаққа қарап тұрады.
«Хоки поки» биі

Бейнефильм ұсыну

1.көкжиек тұстарын анықтау жолын түсіндіреді

2.жергілікті белгілер бойынша бағдарлай білудің мүмкін болатын
қажеттілігін айтады

3. бағыттауыш сызықтарға С,О әріптерін жазады

Оқушылар қосымша мәліметтермен танысады


Оқушылар жаттығуды қайталап жасайды

«Комментарий» арқылы бір-бірін бағалау»

Оқулық

38 бет

https://youtu.be/Aph-kvnnANw




Сабақтың соңы

11 мин

3 –тапсырма Жеке жұмыс

Саған сұрақ” әдісі

1.Тұсбағдарды кімдер және не үшін қолданады?

2.Көкжиек тұстарын не үшін білу қажет?

3.Көкжиекті қандай мамандар білу керек?

4.Көкжиек тұстарын қалай анықтауға болады?

Дескриптор:

- сұрақтарға жауап береді

- дәлел келтіреді

1. сұрақтарға жауап береді

2.дәлел келтіреді

.

«Отшашу» арқылы бір-бірін бағалау»

Оқулық

39- бет




Рефлексия

7 мин



Бүгінгі сабақтан алған білімдерін бағдаршам түстері арқылы көрсетеді, айтады

«Комментарий» арқылы




Бекітемін :

78 жалпы орта білім беретін мектеп – гимназиясы

( білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді жоспар

Математика

Сандарды қосу және азайту / Отбасылық мерекелер




Пәні:

Математика




Күні:

08.12.2022




Бөлім:

«Менің отбасым және достарым», «Бізді қоршаған әлем»




Педагогтің аты-жөні:

Теңелова Д.К




Сынып:1 «Ж»

Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:




Сабақтың тақырыбы

Сандардықосужәнеазайту / Отбасылықмерекелер




Оқубағдарламасынасәйкесоқытумақсаттары

1.2.1.1** санды өрнектерді (қосынды, айырма) ажырату, құрастыру, жазу және оқу;

1.5.2.2** «+», « – », «=», «>», «<» белгілерін қолдану;

1.5.2.4 қосу мен азайту компоненттері атауларын өрнектерді оқу мен жазуда қолдану




ЕББҚ


1.5.2.4 қосу мен азайту компоненттері атауларын өрнектерді оқу мен жазуда қолдану




Сабақтың мақсаты

мысалдарды жазып, мәнін есептейді

бос орынға тиісті сандарды қояды




ЕББҚ

Есту қабілетінің бұзылуы: есту қабілеті нашар бала ОНР І-ІІ деңгей 15.09.2022ж



бос орынға тиісті сандарды қояды




Сабақ барысы




Сабақтыңбасы (ин)

Ұйымдастырукезеңі:

Сәлемдесу.

Оқушылардытүгендеу.

Психологиялық ахуал орнату.

Құстай қанат қағамыз.

Дүниені аралап,

Оқып білім аламыз.

Көзді салып қараңыз,

Былай қанат қағамыз.

Сыныбымыз тап-таза

Бор да дайын тақтада.

Ойымызды жинақтап,

Отырайық партаға.

Оқушыныңәрекеті

Бағалау

Ресурстар




Сабақтың ортасы

(4 мин)

10 мин

«Ой қозғау»

Суретке қара.

Сурет бойынша «неше» сөзін пайдаланып, сұрақтар құрастыр.



Сандарды теңдей үш қосылғыштың қосындысы түрінде жаз.

Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау

Сандардың қосындылар мен айырмаларын оқисың және жазасың. Олардың мәнін табасың



1-тапсырма

Жеке жұмыс

«Жаз, есепте» әдісі

Мысалдарды жазып, мәнін есепте.

Дескриптор:

-азайтуға мысалдар құрастырып, жазады

-мысалдың мәнін есептейді

-азайту компоненттерін ретімен жазады


Оқушылар сабаққа назар аударады.
Оқушылар өлеңді қосылып айтады

Сандардың қосындылар мен айырмаларын оқиды және жазады.

Олардың мәнін табады











10 мин

Сергіту сәті

2 минут

2- тапсырма

Жұптық жұмыс

«Анықта» әдісі

Бос орынға тиісті сандарды қой.

Дескриптор:

-қосындының мәні 100 болатын мысалдың белгісіз қосылғышын жазады

- қосындының мәні 90 болатын мысалдың белгісіз қосылғышын жазады

- қосындының мәні 80 болатын мысалдың белгісіз қосылғышын жазады

- қосындының мәні 70 болатын мысалдың белгісіз қосылғышын жазады

- белгісіз санды анықтау жолын түсіндіреді
Сафина Айзерег тапсырма

Дескриптор:

  • бос орындарға тиісті санды қояды



«Нейрожаттығу»


Сурет бойынша сұрақтар құрастырады


1.азайтуға мысалдар құрастырып, жазады
2.мысалдың мәнін есептейді
3. азайтудың компоненттерін ретімен жазады



Мадақтау

Баскетбол доптарымен

бағалау (жауабына қарай)

Оқулық

№1,106-бет

Таратпа

қаламсап

Оқулық

№2, 107 бет

Ламинат

маркер

Дәптер

қаламсап




Сабақтыңсоңы

9 мин


3 –тапсырма Топтық жұмыс

«Ойлан, есепте» әдісі

Әр топ бір – бір бағандағы мысалдың мәнін есептеңдер.

Нәтижесін тексер.

Дескриптор:

- азайтудың мәнін есептейді

-қосудың мәнін есептейді

1.қосындының мәні 100 болатын мысалдың белгісіз қосылғышын жазады

2.қосындының мәні 90 болатын мысалдың белгісіз қосылғышын жазады

3.қосындының мәні 80 болатын мысалдың белгісіз қосылғышын жазады

4.қосындының мәні 70 болатын мысалдың белгісіз қосылғышын жазады

5.белгісіз санды анықтау жолын түсіндіреді

Құралмен орындалатын жаттығуды жасайды

«Басбармақ» арқылы

Таратпа

маркер





Рефлексия

7 мин

«Баскетбол» әдісі (Бағалау)

Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 доп)

Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 доп)

Бүгінгі сабақты түсінбедім

(5,6 доп)

1. азайтудың мәнін есептейді

2.қосудың мәнін есептейді



«Комментарий»

арқылы



Ламинат

маркер











Бекітемін :

78 жалпы орта білім беретін мектеп – гимназиясы

( білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді жоспар

Әліппе

И дыбысы және әрпі

Пәні:

Әліппе

Күні:

08.12.2022

Педагогтің аты-жөні:

Теңелова Д.К

Сынып:1 «Ж»

Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

И дыбысы және әрпі

Оқубағдарламасынасәйкесоқытумақсаттары

1.1.2.1* көмекші құралдар (тірек сызба, сюжетті сурет) арқылы оқиғаның ретін сақтай отырып баяндау;

1.3.3.1* сызба, сурет, белгілер арқылы шағын мәтін құрастыру;

1.3.5.1 мұғалімнің қолдауымен сөз, сөйлем, мәтінді тексеру, қатені түзету;

1.3.6.1 жазу жолын, жоларалықты, жолдың жоғарғы және төменгі сызықтарын сақтап, әріп элементтерін, әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу

ЕББҚ


1.3.5.1 мұғалімнің қолдауымен сөз, сөйлем, мәтінді тексеру, қатені түзету;

1.3.6.1 жазу жолын, жоларалықты, жолдың жоғарғы және төменгі сызықтарын сақтап, әріп элементтерін, әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу

Сабақтың мақсаты

сөздерді буындап, қосып оқиды

сызбаға сәйкес сөйлем құрайды

көп нүктенің орнына жаңа сөздер құрастырып, жазады

ЕББҚ

Есту қабілетінің бұзылуы: есту қабілеті нашар бала ОНР І-ІІ деңгей 15.09.2022ж



сөздерді буындап, қосып оқиды


Сабақ барысы

Сабақтың

кезеңі/уақыты

Педагогтіңәрекеті

Оқушыныңәрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтыңбасы (3мин)

Ұйымдастырукезеңі:

1.Сәлемдесу.

2.Оқушылардытүгендеу.

Психологиялық ахуал орнату.

«Үш қадам» әдісі

1.Көңіл – күйіміз қандай? (қол бұлғау)

2.Сабаққа дайындықтарың қалай? (шапалақтау)

3.Сабаққа ынталарың қандай? (басбармақ көрсету)

Оқушылар сабаққа назар аударады.
Оқушылар сұраққа жауап береді

Тамаша!Керемет!

Ғажап!







Сабақтың ортасы

(5 мин)

10 мин

«Ой қозғау»

1.И дыбысы қандай дыбыс?

2.И дыбысы сөздің қай жерлерінде кездеседі?(басы,ортасы,соңы

3.Құрамында И дыбысы бар екі, үш буынды сөздерді білесің бе?
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау

1-тапсырма

Топтық жұмыс

«Құрастыр» әдісі

1 –топ

Сөздердібуындап, қосып оқы.

Дескриптор:

-сөздерді буындап, қосып оқиды

-сөздердің мағынасын ашады

2 –топ

Сызбаға сәйкес үш сөйлем құра.

Дескриптор:

- сызбаға сәйкес сөйлем құрайды

-сөйлемдегі сөздер мағынасы жағынан байланысады

3 -топ

Орны ауыстырылған сөйлемдерден мәтін құрастыр.

Дескриптор:

-сөйлемдердің ретін анықтайды

-мәтін құрастырады

САфина Айзереге тапсырма



Дескриптор :

  • сөздерді сәйкестендіреді

Сұрақтарға жауап береді


  1. сөздерді буындап, қосып оқиды

2.сөздердің мағынасын ашады

  1. сызбаға сәйкес сөйлем құрайды

2.сөйлемдегі сөздер мағынасы жағынан байланысады

1. сөйлемдердің ретін анықтайды

2.мәтін құрастырады


Мадақтау

Баскетбол доптарымен

бағалау (жауабына қарай)

И әрпінің

баспа, жазба

түрлері

Дауысты,дауыссыз дыбыстар үйлердің суретіА4

Қатты қағаздан жасалған әріптер
Оқулық

81 бет

А3

маркер

8 мин

Сергіту сәті

2 минут

2- тапсырма

Жеке жұмыс

Дәптермен жұмыс

Сөздерді үлгі бойынша жаз.

Берілген сөздерді буынға бөл.

Сөздерге дыбыстық талдау жаса.

Дескриптор:

- сөздерді үлгі бойынша жазады

-сөздерді буынға бөледі

-дыбыстық талдау жасайды
«Жүгіреді балалар»

Бейнекөрініс ұсынылады

1. сөздерді үлгі бойынша жазады

2.сөздерді буынға бөледі

3.дыбыстық талдау жасайды


Балалар жаттығуды қайталап жасайды


«Комментарий» арқылы


Дәптер

қаламсап


https://youtu.be/kKiyFs4B6IE


Сабақтыңсоңы

10 мин

3 – тапсырма

Жұптық жұмыс

«Жалғастыр» әдісі

Өлеңді оқы.Жаттап ал.

Жаңа сөздер қатарын жалғастыр. Жаз.

Дескриптор:

-көп нүктенің орнына жаңа сөздер құрастырып, жазады

-сөздерді көрсетілген әріптерді қатыстырып құрайды

-өлеңді жатқа айтады

1. көп нүктенің орнына жаңа сөздер құрастырып, жазады

2.сөздерді көрсетілген әріптерді қатыстырып құрайды

3.өлеңді жатқа айтады


«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау

Таратпа

қаламсап

Дәптер

Рефлексия

7 мин

«Баскетбол» әдісі (Бағалау)

Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 доп)

Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 доп)

Бүгінгі сабақты түсінбедім

(5,6 доп)

Бүгінгі сабақтан алған білімдерін жинаған доптарының саны арқылы анықтайды.

«Комментарий»

арқылы

«Баскетбол»

тақтасы

Балалардың аттары жазылған ұяшықтар

доптар






Бекітемін :

78 жалпы орта білім беретін мектеп – гимназиясы

( білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді жоспар
Жаратылыстану
Дем алудың пайдасы

Бөлім

Менің отбасым және достарым

Пәні:

Жаратылыстану

Күні:

08.12.2022

Педагогтің аты-жөні:

Теңелова Д.К

Сынып:1 «Ж»

Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Дем алудың пайдасы

Оқубағдарламасынасәйкесоқытумақсаттары

1.2.3.3 адамның дұрыс өсіп даму қажеттіліктерін анықтау

ЕББҚ


1.2.3.3 адамның дұрыс өсіп даму қажеттіліктерін анықтау

Сабақтың мақсаты

сурет бойынша демалыс түрлерін атайды

күн тәртібін құрастырады

пиктограмма бойынша ойын айтады

ЕББҚ

Есту қабілетінің бұзылуы: есту қабілеті нашар бала ОНР І-ІІ деңгей 15.09.2022ж


сурет бойынша демалыс түрлерін атайды


Сабақ барысы

Сабақтың

кезеңі/уақыты

Педагогтіңәрекеті

Оқушыныңәрекеті

Бағалау

Ресурс

тар

Сабақтың басы

Ұйымдастырукезеңі:

1.Сәлемдесу.

2.Оқушылардытүгендеу.

Психологиялық ахуал

Құстай қанат қағамыз.

Дүниені аралап,

Оқып білім аламыз.

Көзді салып қараңыз,

Былай қанат қағамыз.

Сыныбымыз тап-таза

Бор да дайын тақтада.

Ойымызды жинақтап,

Отырайық партаға.

Оқушылар сабаққа назар аударады.
Оқушылар өлеңді қосылып айтады


«Отшашу» арқылы бір – бірін бағалау




Сабақтың ортасы

(4 мин)

10 мин

«Ой қозғау»

1.Сен қай кезде шаршайсың?

2.Сол кезде өзіңді қалай сезінесің?

3.Сергек жүру үшін не істеу қажет?

Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау

Адамның дұрыс өсіп –дамуы үшін демалыстың маңызды екенін түсінесің

1-тапсырма

Ұжымдық жұмыс

«Анықта» әдісі

Суреттерге қара.

Сен демалыстың қай түрін таңдайсың?



Дескриптор:

- сурет бойынша демалыс түрлерін атайды

-ұнататын демалыс түрін айтады

-себебін түсіндіреді

Сұрақтарға жауап береді


1. сурет бойынша демалыс түрлерін атайды

2.ұнататын демалыс түрін айтады

3.себебін түсіндіреді


Мадақтау


Бас бармақ арқылы бағалау

Оқулық

41 - 43

Оқулық

44-45 бет

10 мин

Сергіту сәті

2 минут

2 – тапсырма Жұптық жұмыс

«Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі

Күн тәртібі не үшін қажет?

Өз күн тәртібіңді құрастыр.

Дескриптор:

- күн тәртібінің адам үшін қажеттілігін айтады

-күн тәртібін құрастырады

-күн тәртібімен таныстырады

Саусақтарға арналған жаттығу жаса

1. күн тәртібінің адам үшін қажеттілігін айтады

2.күн тәртібін құрастырады

3.күн тәртібімен таныстырады


Саусақтарға арналған жаттығу жасайды

«Комментарий» арқылы бір-бірін бағалау»

Дәптер

қаламсап


Сабақтыңсоңы

9 мин

3 –тапсырма Жеке жұмыс

«Мен зерттеушімін» әдісі

Пиктограмма бойынша ойыңды айт.

Таңғы, түскі,кешкі,түнгі уақытта деген сөздерді пайдалан.4



Дескриптор:

-пиктограмма бойынша ойын айтады

-таңғы мезгілде немен айналысатынын әңгімелейді

- түскі мезгілде немен айналысатынын әңгімелейді

- кешкі мезгілде немен айналысатынын әңгімелейді

- түнгі уақытта немен айналысатынын әңгімелейді

1. пиктограмма бойынша ойын айтады

2.таңғы мезгілде немен айналысатынын әңгімелейді

3.түскі мезгілде немен айналысатынын әңгімелейді

4.кешкі мезгілде немен айналысатынын әңгімелейді

5.түнгі уақытта немен айналысатынын әңгімелейді


«Отшашу» арқылы бір-бірін бағалау»

Таратпа

қаламсап

Рефлексия

7 мин




Бүгінгі сабақтан алған білімдерін жинаған білім зарядтарының саны арқылы анықтайды.