Файл: Бекітемін 78 жалпы орта білім беретін мектеп гимназиясы.docx
ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 18.10.2024
Просмотров: 14
Скачиваний: 0
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Бекітемін :
№ 78 жалпы орта білім беретін мектеп – гимназиясы
( білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді жоспар
Бейнелеу өнері
«Бұлтты күн»суланған қағазға акварель мен сурет салу
.Пәні: | Бейнелеу өнері | ||||
Күні: | 08.12.2022 | ||||
Бөлім: | Бейнелеу өнері әлемі | ||||
Педагогтіңаты-жөні: | Теңелова Д.К | ||||
Сынып:1 «Ж» | Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: | ||||
Сабақтыңтақырыбы | «Бұлттыкүн»суланғанқағазғаакварельменсуретсалу. | ||||
Оқубағдарламасынасәйкесоқытумақсаттары | 1.2.3.1 Жұмысты орындау үшін кескіндемементехника түрлерін білу. | ||||
ЕББҚ | 1.2.3.1 Жұмысты орындау үшін кескіндемементехника түрлерін білу. | ||||
Сабақтың мақсаты | «Бұлтты күн»суланған қағазға акварельменсуретсалады сурет салудың жаңа әдісі туралы пікірін айтады | ||||
ЕББҚ Есту қабілетінің бұзылуы: есту қабілеті нашар бала ОНР І-ІІ деңгей 15.09.2022ж | «Бұлтты күн»суланған қағазға акварельмен Сурет салады | ||||
Сабақ барысы | |||||
Сабақтың кезеңі/уақыты | Педагогтіңәрекеті | Оқушыныңәрекеті | Бағалау | Ресурстар | |
Сабақтыңбасы (3мин) | Ұйымдастырукезеңі:
Психологиялықахуалорнату Құстайқанатқағамыз. Дүниеніаралап, Оқыпбілімаламыз. Көздісалыпқараңыз, Былайқанатқағамыз. Сыныбымызтап-таза Бор да дайынтақтада. Ойымыздыжинақтап, Отырайықпартаға. | Оқушылар сабаққа назар аударады. Оқушылар өлеңді қосылып айтады | | | |
Сабақтыңортасы (5 мин) 12 мин | «Ой қозғау» әдіс «Сулы қағазға ағаш бұтағын салу» Бейнекөрініс ұсынылады Сабақ тақырыбын ашу,акварель мен сулы парақ жөнінде мағлұмат беру. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау «Акварель» деген атау латынның «aqua» су деген сөзінен шыққан. Акварель бояулары қағаз бетіне мөлдір болып түседі, сол мөлдірлік акварель туындыларының ең басты қасиеті болып табылады. Мөлдір жағылғандықтан, бояу астынан қағаздың өз түсі көрініп тұрады. Ал бояу қалыңырақ жағылатын жерлерге әлденеше бояу қабаты түсіріледі. Акварель бояуының тағы бір өзіндік ерекшелігі сол, онда бір түс пен екінші түстің арасында айқын айырмашылық болмайды: олар бір-бірімен жымдасып, бірбіріне жігі білінбей, жұмсақ реңкпен Оқушылар бүгінгі сабақ тақырыбын ашады. Түсіндіру барысында өз жауаптарымен мұғалімге көмек беріп отырады. Оқушылардың жауабын толықтыру «Сулы қағазға ағаш бұтағын салу» https://aitube.page.li nk/Xank 88 жалғасып жатады. Акварельмен сурет салудың тиімді әдістері: акварель бояумен жұмыс жасау техникасында ақ түс қолданылмайды, өйткені оның орнына қағаздың өз түсі қолданылады. Акварель бояуымен жұмыс жасағанда су пайдаланылады. Акварельмен жұмыс жасаған кезде көбіне күзеннің немесе тиіннің түбітінен жасалған қылқаламдар пайдаланылады. Акварельге арналған қылқаламдардың қылшықтары жұмсақ әрі ұзын болады, мұның өзі бояуды қалыңдатып жағуға да, ал қажет кезінде ұсақ детальдарды кемеліне келтіре жасауға да мүмкіндік береді. 1-тапсырма Шығармашылық жұмыс Суретті неге сулы қағазға салады? (онда анық емес, көмескілік қажет) Қағазды аздап ылғалдау қажет Қағаз тым сулы болса сурет шықпауы мүмкін. Сондықтан мақтаны таза суға малып алып, сығып түгел қағаз бетімен немесе кейбір бөліктеріне жүргіз. Осылай қағаз әзір болады. «Бұлтты күн» аспан әлемінде қандай өзгерістер болады? Дескриптор: -қағазды ылғалдайды -мақтаны суға малып, кейбір бөліктеріне жүргізеді -бұлтты күні болатын өзгерістерді айтады\ -қажетті бояулар арқылы ағаштар мен аспан әлемін бейнелеп салады | Бейнежазбаны тамашалайды 1. қағазды ылғалдайды 2.мақтаны суға малып, кейбір бөліктеріне жүргізеді 3.бұлтты күні болатын өзгерістерді айтады\ 4.қажетті бояулар арқылы ағаштар мен аспан әлемін бейнелеп салады | Мадақтау Баскетбол доптарымен бағалау (жауабына қарай) | https://aitube.page.link/Xank Сурет дәптер Түрлі –түсті қарындаштар | |
Сергіту сәті 2 минут | «Бас,иық,тізе,аяқ» Бейнефильм ұсыну | Балалар жаттығуды қайталап жасайды | | https://youtu.be/by8NcRAsRAE | |
Сабақтыңсоңы 18 мин | 2- тапсырма Жеке жұмыс «Галерея аралау» әдісі Дайын жұмыстардан көрме ұйымдастырыңдар. Дескриптор: - таңдаған дизайның туралы әңгімелейді - жұмысымен таныстырады - дайын жұмыстардан көрме ұйымдастырады | 1.жұмысымен таныстырады 3.дайын жұмыстардан көрме ұйымдастырады | «Басбармақ» арқылы бір-бірін бағалау» | Дайын жұмыстар Микрофон | |
Рефлексия 5 мин | «Баскетбол» әдісі (Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 доп) Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 доп) Бүгінгі сабақты түсінбедім (5,6 доп) | Бүгінгі сабақтан алған білімдерін жинаған білім зарядтарының саны арқылы анықтайды. | «Комментарий» арқылы | «Баскетбол» тақтасы Балалардың аттары жазылған ұяшықтар доптар |
Бекітемін : № 78 жалпы орта білім беретін мектеп – гимназиясы ( білім беру ұйымының атауы) Қысқа мерзімді жоспар Әліппе Һ дыбысы және әрпі | |||||
Пәні: | Әліппе | ||||
Күні: | 14.12.2022 | ||||
Педагогтің аты-жөні: | Теңелова Д.К | ||||
Сынып:1 «Ж» | Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: | ||||
Сабақтың тақырыбы | Һ дыбысы және әрпі | ||||
Оқубағдарламасынасәйкесоқытумақсаттары | 1.1.7.1 сюжетті сурет бойынша шағын әңгіме құрау; 1.1.8.1 сөздерді үндестік заңына сәйкес дұрыс айту 1.2.1.2* оқу түрлерін (буындап оқу, тұтас оқу, мәнерлеп оқу, түсініп оқу) қолдану; 1.3.6.1 жазу жолын, жоларалықты, жолдың жоғарғы және төменгі сызықтарын сақтап, әріп элементтерін, әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай жазу | ||||
ЕББҚ | 1.2.1.2* оқу түрлерін (буындап оқу, тұтас оқу, мәнерлеп оқу, түсініп оқу) қолдану; 1.3.6.1 жазу жолын, жоларалықты, жолдың жоғарғы және төменгі сызықтарын сақтап, әріп элементтерін, әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай жазу | ||||
Сабақтың мақсаты | сурет бойынша сөйлем, сөйлемнен мәтін құрастырады әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады Бейнежазбадағы ақпарат бойынша сұрақтарға жауап жазады | ||||
ЕББҚ Есту қабілетінің бұзылуы: есту қабілеті нашар бала ОНР І-ІІ деңгей 15.09.2022ж | әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады | ||||
Сабақ барысы | |||||
Сабақтың кезеңі/уақыты | Педагогтіңәрекеті | Оқушыныңәрекеті | Бағалау | Ресурстар | |
Сабақтыңбасы (3мин) | Ұйымдастырукезеңі: 1.Сәлемдесу. 2.Оқушылардытүгендеу. Психологиялық ахуал орнату. «Үш қадам» әдісі 1.Көңіл – күйіміз қандай? (қол бұлғау) 2.Сабаққа дайындықтарың қалай? (шапалақтау) 3.Сабаққа ынталарың қандай? (басбармақ көрсету) | Оқушылар сабаққа назар аударады. Оқушылар сұраққа жауап береді Тамаша!Керемет! Ғажап! | | | |
Сабақтың ортасы (5 мин) 10 мин | «Серпілген сауал» Дыбыстар нешеге бөлінеді? -Дауысты дыбыстарды қандай түспен белгілейміз? -Дауыссыз дыбыстарды ше? -Мынау ненің дыбысы? (Айдаһар дыбысын тыңдату) -Ал, осы айдаһар сөзіндегі таныс емес дыбыс қайсысы? Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау 1-тапсырма Ұжымдық жұмыс «Оқы, ойыңа тоқы» әдісі Суретке назар аудар. Сурет бойынша әңгіме құрастыр. Сөздерді буындап, қосып оқы. Мәтінді оқы. Дескриптор: - сурет бойынша сөйлем құрастырады -сөйлемнен мәтін құрастырады - сөздерді буындап, қосып оқиды -мәтінді буындап, қосып оқиды | Сұрақтарға жауап береді 1. сурет бойынша сөйлем құрастырады 2.сөйлемнен мәтін құрастырады 3.сөздерді буындап, қосып оқиды 4.мәтінді буындап, қосып оқиды | Мадақтау жұлдызшалармен бағалау (жауабына қарай) | Доп Айдаһардың суреті Оқулық 85 бет Һ әрпінің баспа, жазба түрлері Дауысты,дауыссыз дыбыстар үйлердің суретіА4 Қатты қағаздан жасалған әріптер | |
8 мин Сергіту сәті 2 минут | 2- тапсырма Жеке жұмыс Дәптермен жұмыс Һ әрпін жазу үлгісі (бейнекөрініс) Һ әрпін үлгі бойынша жаз. Дескриптор: - әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады - жол аралығын, жолдың жоғары және төменгі сызықтарын сақтап жазады Һ әрпін жіптен жасап көрсет | 1.әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады 2. жол аралығын, жолдың жоғары және төменгі сызықтарын сақтап жазады Балалар жіптен Һ әрпін жасайды | «Комментарий» арқылы | Дәптер қаламсап Жіп | |
Сабақтыңсоңы 10 мин | 3 – тапсырма Жұптық жұмыс «Құрастыр» әдісі Бейнежазба ұсынылады Мәтіндегі сұраққа жауап жаз. Өлеңді тыңда. Дескриптор: -бейнежазбадағы ақпаратты пайдаланады -сұрақтың жауабын жазады -өлеңнің мазмұнын айтады -өлеңді жатқа айтады Сафина Айзереге тапсырма Дескриптор:
| Бейнежазбаны тамашалайды 1. бейнежазбадағы ақпаратты пайдаланады 2.сұрақтың жауабын жазады 3.өлеңнің мазмұнын айтады 4.өлеңді жатқа айтады | «Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау | https://youtu.be/7eWl3HpgVLI Таратпа қаламсап түрлі –түсті қарындаш | |
Рефлексия 7 мин | «СМС» әдісі (Бағалау) Бүгінгі сабақта қандай тапсырма қызықты болды? Қандай тапсырма сен үшін қиын болды? Бүгінгі сабақтан өзіңе қандай пайдалы ақпарат алдың? Жаз. | Бүгінгі сабақтан алған әсерлері мен пайдалы ақпаратын жазады, оқиды. | «Комментарий» арқылы | Ұялы телефонның суреті |
Бекітемін : № 78 жалпы орта білім беретін мектеп – гимназиясы ( білім беру ұйымының атауы) Қысқа мерзімді жоспар Әліппе Щ дыбысы және әрпі | |||||
Пәні: | Әліппе | ||||
Күні: | 14..12.2022 | ||||
Педагогтіңаты-жөні: | Теңелова Д.К | ||||
Сынып:1 «Ж» | Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: | ||||
Сабақтың тақырыбы | Щ дыбысы және әрпі | ||||
Оқубағдарламасынасәйкесоқытумақсаттары | 1.1.7.1 сюжетті сурет бойынша шағын әңгіме құрау; 1.1.8.1 сөздерді үндестік заңына сәйкес дұрыс айту 1.2.1.2* оқу түрлерін (буындап оқу, тұтас оқу, мәнерлеп оқу, түсініп оқу) қолдану; 1.3.6.1 жазу жолын, жоларалықты, жолдың жоғарғы және төменгі сызықтарын сақтап, әріп элементтерін, әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай жазу | ||||
ЕББҚ | 1.2.1.2* оқу түрлерін (буындап оқу, тұтас оқу, мәнерлеп оқу, түсініп оқу) қолдану; 1.3.6.1 жазу жолын, жоларалықты, жолдың жоғарғы және төменгі сызықтарын сақтап, әріп элементтерін, әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай жазу | ||||
Сабақтың мақсаты | сурет бойынша сөйлем, сөйлемнен мәтін құрастырады әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады сөйлемдердің ретін анықтайды, мәтін құрастырады | ||||
ЕББҚ Есту қабілетінің бұзылуы: есту қабілеті нашар бала ОНР І-ІІ деңгей 15.09.2022ж | әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады | ||||
Сабақ барысы | |||||
Сабақтың кезеңі/уақыты | Педагогтіңәрекеті | Оқушыныңәрекеті | Бағалау | Ресурстар | |
Сабақтыңбасы (3мин) | Ұйымдастырукезеңі: 1.Сәлемдесу. 2.Оқушылардытүгендеу. Психологиялық ахуал орнату. «Үш қадам» әдісі 1.Көңіл – күйіміз қандай? (қол бұлғау) 2.Сабаққа дайындықтарың қалай? (шапалақтау) 3.Сабаққа ынталарың қандай? (басбармақ көрсету) | Оқушылар сабаққа назар аударады. Оқушылар сұраққа жауап береді Тамаша!Керемет! Ғажап! | | | |
Сабақтың ортасы (5 мин) 8 мин | «Ой қозғау» Жұмбақтың шешуін тап. Тазартады киімді. Тазартады үйіңді. Не дейді бұл бұйымды? (Щётка) Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау 1-тапсырм Ұжымдық жұмыс «Оқы, ойыңа тоқы» әдісі Суретке назар аудар. Сурет бойынша әңгіме құрастыр. Сөздерді буындап, қосып оқы. Жұмбақты оқы.Шешуін тап. Дескриптор:_-сөйлемдердің_ретін_анықтайды-мәтін_құрастырады4_–_тапсырма_Жеке_жұмыс_«Сәйкестендір,_анықта»_әдісі'>Дескриптор: - сурет бойынша сөйлем құрастырады -сөйлемнен мәтін құрастырады - сөздерді буындап, қосып оқиды -жұмбақтың шешуін табады | Жұмбақтың шешуін табады 1. сурет бойынша сөйлем құрастырады 2.сөйлемнен мәтін құрастырады 3.сөздерді буындап, қосып оқиды 4. жұмбақтың шешуін табады | Мадақтау Баскетбол доптарымен бағалау (жауабына қарай) | Щетканың суреті А4 Оқулық 86 бет Щ әрпінің баспа, жазба түрлері Дауысты,дауыссыз дыбыстар үйлердің суретіА4 Қатты қағаздан жасалған әріптер | |
8 мин Сергіту сәті 2 минут | 2- тапсырма Жеке жұмыс Дәптермен жұмыс Щ әрпін жазу үлгісі (бейнекөрініс) Шнің үлкен әрпі мен кіші әрпін үлгі бойынша жаз. Дескриптор: - әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады - жол аралығын, жолдың жоғары және төменгі сызықтарын сақтап жазады Щ әрпін ермексаздан жасап көрсет | 1. әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады 2. жол аралығын, жолдың жоғары және төменгі сызықтарын сақтап жазады Балалар ермексаздан Щ әрпін жасайды | «Комментарий» арқылы | Дәптер қаламсап Ермексаз, тақтайша | |
Сабақтыңсоңы 7мин 5 мин | 3 – тапсырма Жұптық жұмыс «Құрастыр» әдісі Орны ауыстырылған сөйлемдерден мәтін құра. Дескриптор: -сөйлемдердің ретін анықтайды -мәтін құрастырады 4 – тапсырма Жеке жұмыс «Сәйкестендір, анықта» әдісі Суреттерге сәйкес сөзді тап. Жұмбақтың шешуін тап. Дескриптор: -суреттерге сәйкес сөзді табады -жұмбақтың шешуін табады Сафина Айзереге тапсырма Дескриптор: - көп нүктенің орына тиісті әріпті қояды - щ дыбысы бар суреттерді көрсетеді | 1. сөйлемдердің ретін анықтайды 2.мәтін құрастырады 1.суреттерге сәйкес сөзді табады 2.жұмбақтың шешуін табады -көп нүктенің орына тиісті әріпті қояды - щ дыбысы бар суреттерді көрсетеді | «Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау «Басбармақ» арқылы | Таратпа қаламсап Таратпа қаламсап түрлі –түсті қарындаш | |
Рефлексия 7 мин | «Баскетбол» әдісі (Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 доп) Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 доп) Бүгінгі сабақты түсінбедім (5,6 доп) | Бүгінгі сабақтан алған білімдерін жинаған білім зарядтарының саны арқылы анықтайды. | «Комментарий» арқылы | «Баскетбол» тақтасы Балалардың аттары жазылған ұяшықтар доптар |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Бекітемін : № 78 жалпы орта білім беретін мектеп – гимназиясы ( білім беру ұйымының атауы) Қысқа мерзімді жоспар Әліппе Ц дыбысы және әрпі | |||||
Пәні: | Әліппе | ||||
Күні: | 21.12.2022 | ||||
Педагогтіңаты-жөні: | Теңелова Д.К | ||||
Сынып:1 «Ж» | Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: | ||||
Сабақтың тақырыбы | Ц дыбысы және әрпі | ||||
Оқубағдарламасынасәйкесоқытумақсаттары | 1.1.7.1 сюжетті сурет бойынша шағын әңгіме құрау; 1.1.8.1 сөздерді үндестік заңына сәйкес дұрыс айту 1.2.1.2* оқу түрлерін (буындап оқу, тұтас оқу, мәнерлеп оқу, түсініп оқу) қолдану; 1.3.6.1 жазу жолын, жоларалықты, жолдың жоғарғы және төменгі сызықтарын сақтап, әріп элементтерін, әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай жазу | ||||
ЕББҚ | 1.2.1.2* оқу түрлерін (буындап оқу, тұтас оқу, мәнерлеп оқу, түсініп оқу) қолдану; 1.3.6.1 жазу жолын, жоларалықты, жолдың жоғарғы және төменгі сызықтарын сақтап, әріп элементтерін, әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай жазу | ||||
Сабақтың мақсаты | сурет бойынша сөйлем, сөйлемнен мәтін құрастырады әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады сөзжұмбақты шешеді | ||||
ЕББҚ Есту қабілетінің бұзылуы: есту қабілеті нашар бала ОНР І-ІІ деңгей 15.09.2022ж | әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады сөзжұмбақты шешеді | ||||
Сабақ барысы | |||||
Сабақтың кезеңі/уақыты | Педагогтіңәрекеті | Оқушыныңәрекеті | Бағалау | Ресурстар | |
Сабақтыңбасы (3мин) | Ұйымдастырукезеңі: 1.Сәлемдесу. 2.Оқушылардытүгендеу. Психологиялық ахуал орнату. Құстай қанат қағамыз. Дүниені аралап, Оқып білім аламыз. Көзді салып қараңыз, Былай қанат қағамыз. Сыныбымыз тап-таза Бор да дайын тақтада. Ойымызды жинақтап, Отырайық партаға. | Оқушылар сабаққа назар аударады. Оқушылар өлеңді қосылып айтады | | | |
Сабақтың ортасы (5 мин) 10 мин | «Ой қозғау» Ол жерде аңдардың ойынын көруге болады. Онда сайқымазақ пен сиқыршылар өнер көрсетеді, ол қандай жер? (Цирк) Жұмбақтың шешуін тап. Аяғын жерге тірей қалып, Шыңбер сызды айналып. (Циркуль) Цирк, циркуль деген сөздерде таныс емес қандай дыбыс естіледі? Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау 1-тапсырм Ұжымдық жұмыс «Оқы, ойыңа тоқы» әдісі Суретке назар аудар. Сурет бойынша әңгіме құрастыр. Сөздерді буындап, қосып оқы. Мәтін не туралы? Дескриптор: - сурет бойынша сөйлем құрастырады -сөйлемнен мәтін құрастырады - сөздерді буындап, қосып оқиды -мәтіннің мазмұнын әңгімелейді Бейнежазба ұсыну | Сұрақтарға жауап береді Жұмбақтың шешуін табады 1. сурет бойынша сөйлем құрастырады 2.сөйлемнен мәтін құрастырады 3.сөздерді буындап, қосып оқиды 4. мәтіннің мазмұнын әңгімелейді Бейнежазбаны тамашалайды | Мадақтау Баскетбол доптарымен бағалау (жауабына қарай) | Цирк, циркульдыңсуреті А4 Оқулық 90 бет Ц әрпінің баспа, жазба түрлері Дауысты,дауыссыз дыбыстар үйлердің суретіА4 Қатты қағаздан жасалған әріптер https://youtu.be/54XattLB1n0 | |
8 мин Сергіту сәті 2 минут | 2- тапсырма Жеке жұмыс Дәптермен жұмыс Ц әрпін жазу үлгісі (бейнекөрініс) Ц ның үлкен әрпі мен кіші әрпін үлгі бойынша жаз. Дескриптор: - әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады - жол аралығын, жолдың жоғары және төменгі сызықтарын сақтап жазады Ц әрпін жіптен жасап көрсет | 1. әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады 2. жол аралығын, жолдың жоғары және төменгі сызықтарын сақтап жазады Балалар жіптен Ц әрпін жасайды | «Комментарий» арқылы | Дәптер қаламсап Жіп | |
Сабақтыңсоңы 10 мин | 3 – тапсырма Жұптық жұмыс «Анықта» әдісі Сөзжұмбақты шеш. Жауабындағы сөзді буынға бөл. Дыбыстық талдау жаса. Мақалды тыңда. Дескриптор: -сөзжұмбақты шешеді -жауабындағы сөзді буынға бөледі -дыбыстық талдау жасайды -мақалдың мағынасын ашады | 1.сөзжұмбақты шешеді 2.жауабындағы сөзді буынға бөледі 3.дыбыстық талдау жасайды 4.мақалдың мағынасын ашады | «Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау | Таратпа қаламсап | |
Рефлексия 7 мин | «Баскетбол» әдісі (Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 доп) Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 доп) Бүгінгі сабақты түсінбедім (5,6 доп) | Бүгінгі сабақтан алған білімдерін жинаған білім зарядтарының саны арқылы анықтайды. | «Комментарий» арқылы | «Баскетбол» тақтасы Балалардың аттары жазылған ұяшықтар доптар | |
Бекітемін : № 78 жалпы орта білім беретін мектеп – гимназиясы ( білім беру ұйымының атауы) Қысқа мерзімді жоспар Әліппе Ф дыбысы және әрпі | |||||
Пәні: | Әліппе | ||||
Күні: | 21.12.2022 | ||||
Педагогтіңаты-жөні: | Т еңелова Д.К | ||||
Сынып:1 «Ж» | Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: | ||||
Сабақтың тақырыбы | Ф дыбысы және әрпі | ||||
Оқубағдарламасынасәйкесоқытумақсаттары | 1.1.7.1 сюжетті сурет бойынша шағын әңгіме құрау; 1.1.8.1 сөздерді үндестік заңына сәйкес дұрыс айту 1.2.1.2* оқу түрлерін (буындап оқу, тұтас оқу, мәнерлеп оқу, түсініп оқу) қолдану; 1.3.6.1 жазу жолын, жоларалықты, жолдың жоғарғы және төменгі сызықтарын сақтап, әріп элементтерін, әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай жазу | ||||
ЕББҚ | 1.2.1.2* оқу түрлерін (буындап оқу, тұтас оқу, мәнерлеп оқу, түсініп оқу) қолдану; 1.3.6.1 жазу жолын, жоларалықты, жолдың жоғарғы және төменгі сызықтарын сақтап, әріп элементтерін, әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай жазу | ||||
| | ||||
Сабақтың мақсаты | сурет бойынша сөйлем, сөйлемнен мәтін құрастырады әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады суретке сәйкес сөздерді табады | ||||
ЕББҚ Есту қабілетінің бұзылуы: есту қабілеті нашар бала ОНР І-ІІ деңгей 15.09.2022ж | әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады суретке сәйкес сөздерді табады | ||||
Сабақ барысы | |||||
Сабақтың кезеңі/уақыты | Педагогтіңәрекеті | Оқушыныңәрекеті | Бағалау | Ресурстар | |
Сабақтыңбасы (3мин) | Ұйымдастырукезеңі: 1.Сәлемдесу. 2.Оқушылардытүгендеу. Психологиялық ахуал орнату. Құстай қанат қағамыз. Дүниені аралап, Оқып білім аламыз. Көзді салып қараңыз, Былай қанат қағамыз. Сыныбымыз тап-таза Бор да дайын тақтада. Ойымызды жинақтап, Отырайық партаға. | Оқушылар сабаққа назар аударады. Оқушылар өлеңді қосылып айтады | | | |
Сабақтың ортасы (5 мин) 10 мин | «Ой қозғау» Жұмбақтың шешуін тап. Алыстағы апаңмен, Әскердегі ағаңмен Сөйлестіріп тұратын Бұл не? (Телефон) Қыста дем алып, жазда тынбайды, Көкке атылып, жерге құлайды. (фонтан) Телефон, фонтан сөздерінде саған таныс емес қандай әріп бар? Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау 1-тапсырм Ұжымдық жұмыс «Оқы, ойыңа тоқы» әдісі Суретке назар аудар. Сурет бойынша әңгіме құрастыр. Сөздерді буындап, қосып оқы. Жұмбақтың шешуін тап. Дескриптор: - сурет бойынша сөйлем құрастырады -сөйлемнен мәтін құрастырады - сөздерді буындап, қосып оқиды -жұмбақтың шешуін табады | Жұмбақтың шешуін табады Сұрақтарға жауап береді 1. сурет бойынша сөйлем құрастырады 2.сөйлемнен мәтін құрастырады 3.сөздерді буындап, қосып оқиды 4. жұмбақтың шешуін табады | Мадақтау Баскетбол доптарымен бағалау (жауабына қарай) | Телефон,фонтан,кофе, Микрафон ныңсуреті А4 Оқулық 91 бет Ф әрпінің баспа, жазба түрлері Дауысты,дауыссыз дыбыстар үйлердің суретіА4 Қатты қағаздан жасалған әріптер | |
8 мин Сергіту сәті 2 минут | 2- тапсырма Жеке жұмыс Дәптермен жұмыс Ф әрпін жазу үлгісі (бейнекөрініс) Ф ның үлкен әрпі мен кіші әрпін үлгі бойынша жаз. Дескриптор: - әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады - жол аралығын, жолдың жоғары және төменгі сызықтарын сақтап жазады Берілген буындардан сөз құра | 1. әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады 2. жол аралығын, жолдың жоғары және төменгі сызықтарын сақтап жазады Балалар тақтадағы буындардан сөз құрайды | «Комментарий» арқылы | https://youtu.be/fL1ocR1XaOc Дәптер қаламсап Буындар жазылған слайд | |
Сабақтыңсоңы 10 мин | 3 – тапсырма Жұптық жұмыс «Анықта» әдісі Суретке сәйкес сөздерді тап. Жауабындағы сөзді буынға бөл. Дыбыстық талдау жаса. Мақалды тыңда. Дескриптор: -сөзжұмбақты шешеді -жауабындағы сөзді буынға бөледі -дыбыстық талдау жасайды -мақалдың мағынасын ашады Сафина Айзереге тапсырма: Дескриптор: - берілген буындардан сөз құрайды -дыбыстық талдау жасайды | 1.сөздерді табады 2. сөздерді буынға бөледі 3.дыбыстық талдау жасайды 4.мақалдың мағынасын ашады | «Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау | Таратпа қаламсап | |
Рефлексия 7 мин | «Баскетбол» әдісі (Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 доп) Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 доп) Бүгінгі сабақты түсінбедім (5,6 доп) | Бүгінгі сабақтан алған білімдерін жинаған білім зарядтарының саны арқылы анықтайды. | «Комментарий» арқылы | «Баскетбол» тақтасы Балалардың аттары жазылған ұяшықтар доптар |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Бекітемін : № 78 жалпы орта білім беретін мектеп – гимназиясы ( білім беру ұйымының атауы) Қысқа мерзімді жоспар Әліппе Ф дыбысы және әрпі | |||||
Пәні: | Әліппе | ||||
Күні: | 22.12.2022 | ||||
Педагогтіңаты-жөні: | Теңелова Д.К | ||||
Сынып:1 «Ж» | Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: | ||||
Сабақтың тақырыбы | Ч дыбысы және әрпі | ||||
Оқубағдарламасынасәйкесоқытумақсаттары | 1.1.7.1 сюжетті сурет бойынша шағын әңгіме құрау; 1.1.8.1 сөздерді үндестік заңына сәйкес дұрыс айту 1.2.1.2* оқу түрлерін (буындап оқу, тұтас оқу, мәнерлеп оқу, түсініп оқу) қолдану; 1.3.6.1 жазу жолын, жоларалықты, жолдың жоғарғы және төменгі сызықтарын сақтап, әріп элементтерін, әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай жазу | ||||
Сабақтың мақсаты | сурет бойынша сөйлем, сөйлемнен мәтін құрастырады әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады сөзжұмбақты шешеді | ||||
Сабақ барысы | |||||
Сабақтың кезеңі/уақыты | Педагогтіңәрекеті | Оқушыныңәрекеті | Бағалау | Ресурстар | |
Сабақтыңбасы (3мин) | Ұйымдастырукезеңі: 1.Сәлемдесу. 2.Оқушылардытүгендеу. Психологиялық ахуал орнату. Құстай қанат қағамыз. Дүниені аралап, Оқып білім аламыз. Көзді салып қараңыз, Былай қанат қағамыз. Сыныбымыз тап-таза Бор да дайын тақтада. Ойымызды жинақтап, Отырайық партаға. | Оқушылар сабаққа назар аударады. Оқушылар өлеңді қосылып айтады | | | |
Сабақтың ортасы (5 мин) 10 мин | «Ой қозғау» Бейнежазба ұсыну Бейнежазба кім туралы? Ол кім? Чемпион сөзі қай әріптен басталып тұр? Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау 1-тапсырм Ұжымдық жұмыс «Оқы, ойыңа тоқы» әдісі Суретке назар аудар. Сурет бойынша әңгіме құрастыр. Сөздерді буындап, қосып оқы. Мәтін кім туралы? Дескриптор: - сурет бойынша сөйлем құрастырады -сөйлемнен мәтін құрастырады - сөздерді буындап, қосып оқиды -мәтіннің мазмұнын бейнежазбамен байланыстыра әңгімелейді | Бейнежазбаны тамашалайды Сұрақтарға жауап береді 1. сурет бойынша сөйлем құрастырады 2.сөйлемнен мәтін құрастырады 3.сөздерді буындап, қосып оқиды 4. мәтіннің мазмұнын бейнежазбамен байланыстыра әңгімелейді | Мадақтау Баскетбол доптарымен бағалау (жауабына қарай) | Бекзат Саттархановтың суретіА4 https://youtu.be/lhMUV1YT0u4 Оқулық 92 бет Чәрпінің баспа, жазба түрлері Дауысты,дауыссыз дыбыстар үйлердің суретіА4 Қатты қағаздан жасалған әріптер | |
8 мин Сергіту сәті 2 минут | 2- тапсырма Жеке жұмыс Дәптермен жұмыс Ч әрпін жазу үлгісі (бейнекөрініс) Ч ның үлкен әрпі мен кіші әрпін үлгі бойынша жаз. Дескриптор: - әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады - жол аралығын, жолдың жоғары және төменгі сызықтарын сақтап жазады Ч әрпін ермексаздан жасап көрсет | 1. әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады 2. жол аралығын, жолдың жоғары және төменгі сызықтарын сақтап жазады Балалар ермексаздан Ч әрпін жасайды | «Комментарий» арқылы | https://youtu.be/mWTevFXfkYY Дәптер қаламсап Ермексаз, тақтайша | |
Сабақтыңсоңы 10 мин | 3 – тапсырма Жұптық жұмыс «Анықта» әдісі Сөзжұмбақты шешеді Жауабындағы сөзді буынға бөл. Дыбыстық талдау жаса. Мақалды тыңда. Дескриптор: -сөзжұмбақты шешеді -жауабындағы сөзді буынға бөледі -дыбыстық талдау жасайды -мақалдың мағынасын ашады | 1.сөзжұмбақты шешеді 2. сөзді буынға бөледі 3.дыбыстық талдау жасайды 4.мақалдың мағынасын ашады | «Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау | Таратпа қаламсап | |
Рефлексия 7 мин | «Баскетбол» әдісі (Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 доп) Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 доп) Бүгінгі сабақты түсінбедім (5,6 доп) | Бүгінгі сабақтан алған білімдерін жинаған білім зарядтарының саны арқылы анықтайды. | «Комментарий» арқылы | «Баскетбол» тақтасы Балалардың аттары жазылған ұяшықтар доптар |