Файл: Бекітемін 78 жалпы орта білім беретін мектеп гимназиясы.docx
ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 18.10.2024
Просмотров: 11
Скачиваний: 0
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Бекітемін :
№ 78 жалпы орта білім беретін мектеп – гимназиясы
( білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді жоспы
Жаратылыстану
Түрлі денелердің қозғалуы
Бөлім | Бізді қоршаған әлем | ||||
Пәні: | Жаратылыстану | ||||
Күні: | 22.12.2022 | ||||
Педагогтіңаты-жөні: | Теңелова Д.К | ||||
Сынып:1 «Ж» | Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: | ||||
Сабақтың тақырыбы | Түрлі денелердің қозғалуы | ||||
Оқубағдарламасынасәйкесоқытумақсаттары | 1.5.1.1 түрлі денелердің қозғалуына мысал келтіру | ||||
Сабақтың мақсаты | қозғалыс түрлерін атайды қозғалыстардың ұқсастығын айтады, қозғалыстардың айырмашылығын айтады | ||||
Сабақ барысы | |||||
Сабақтың кезеңі/уақыты | Педагогтіңәрекеті | Оқушыныңәрекеті | Бағалау | Ресурстар | |
Сабақтыңбасы (3мин) | Ұйымдастырукезеңі: 1.Сәлемдесу. 2.Оқушылардытүгендеу. Психологиялық ахуал Құстай қанат қағамыз. Дүниені аралап, Оқып білім аламыз. Көзді салып қараңыз, Былай қанат қағамыз. Сыныбымыз тап-таза Бор да дайын тақтада. Ойымызды жинақтап, Отырайық партаға. | Оқушылар сабаққа назар аударады. Оқушылар өлеңді қосылып айтады | «Отшашу» арқылы бір – бірін бағалау | | |
Сабақтың ортасы (4 мин) 10 мин | «Ой қозғау» Түрлі денелердің қозғалуы туралы не айтасың? Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау Сен қозғалыстың маңыздылығын анықтайсың Денелердің қалай қозғалатынын білесің 1-тапсырма Ұжымдық жұмыс «Венн диаграммасы» әдісі Суреттерге қара. Қайсысы қалай қозғалады? Ұқсастығы қандай? Айырмашылығы қандай? Себебін түсіндір. Дескриптор: -қозғалыс түрлерін атайды -қозғалыстардың ұқсастығын айтады - қозғалыстардың айырмашылығын айтады -себебін түсіндіреді -венн диаграммасына жазады | Түрлі денелердің қозғалуы туралы әңгімелейді 1. қозғалыс түрлерін атайды 2.қозғалыстардың ұқсастығын айтады 3.қозғалыстардың айырмашылығын айтады 4.себебін түсіндіреді 5.венн диаграммасына жазады | Мадақтау Баскетбол доптарымен бағалау (жауабына қарай) | Оқулық 49 - 50 Оқулық 50 бет кесте | |
Сергіту сәті 2 минут | Саусақтарға арналған жаттығу жаса | Саусақтарға арналған жаттығу жасайды | | | |
Сабақтыңсоңы 9 мин | 2 –тапсырма Жеке жұмыс «Мен зерттеушімін» әдісі Суретке қара. Қайсысы қалай қозғалады? Дескриптор: -робттың қозғалысын сипаттайды -ойыншық машинаның қозғалысын сипаттайды -жұмсақ қонжықтың қозғалысын сипаттайды -ұқсастығын айтады -айырмашылығын айтады | 1. робттың қозғалысын сипаттайды 2.ойыншық машинаның қозғалысын сипаттайды 3.жұмсақ қонжықтың қозғалысын сипаттайды 4.ұқсастығын айтады 5.айырмашылығын айтады | «Комментарий» арқылы бір-бірін бағалау» | Оқулық 50 -бет | |
Рефлексия 7 мин | «Баскетбол» әдісі (Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 доп) Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 доп) Бүгінгі сабақты түсінбедім (5,6 доп) | Бүгінгі сабақтан алған білімдерін жинаған білім зарядтарының саны арқылы анықтайды. | | «Баскетбол» тақтасы Балалардың аттары жазылған ұяшықтар доптар |
Бекітемін :
№ 78 жалпы орта білім беретін мектеп – гимназиясы
( білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді жоспы
Математика
Өлшеу / Үй жануарлары және жабайы жануарлар
Бөлімі: | 2С Шамалар және өлшем бірліктері | |
Педагогтің аты-жөні: | Теңелова Д.К | |
Күні: | 22.12.2022 | |
Сыныбы: 1 «Ж» | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: | Өлшеу / Үйжануарлары және жабайы жануарлар | |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты | 1.1.3.2** өлшем бірліктерді (ұзындық (см, дм)/масса(кг)/көлем (сыйымдылық) (л) / уақыт (сағ) қолданып өлшеу; 1.1.3.3** ұзындық (см, дм)/ масса (кг)/көлем (сыйымдылық) (л)/ уақыт (сағ) салыстыру және шамалар мәндерімен қосу мен азайту амалдар орындау; | |
Сабақтың мақсаты: | Шама мәндерімен амалдар орындайсың. |
Сабақтың барысы
Уақыты | Педагогтің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
Қызығушылықты ояту 0-3 | Ынталандыру. Еліміздімекендейтінқандай жабайы жануарларды білесіңдер? Қандай үй жануарларын білесіңдер? Хайуанаттар бағында болдыңдар ма? Ол жерде қандай жануарларды көрдіңдер? Жануарларға еркіндікте өмір сүрген жақсы ма, әлде хайуанаттар бағында жақсы ма? Неліктен жануарларды қорғау керек? | | | |
4-6 | Өзектендіру. Оқулықтағы №1-тапсырманы орындайды. Үй жануарларының массаларын ата. Жануарлардың массасын өсу ретімен жаз. Ең ауыры қай жануар? Ең жеңілі ше? Қанша кг-ға ауыр екенін қалай білуге болады? Жеңіл екенін ше? Өрнектерді жаз. | Жануарлардың массасын өсу ретімен жазады. 2кг, 3кг, 4кг, 5кг, 7 кг, 20кг, 30кг, 60кг, 100кг. Ең ауыр - сиыр, ең жеңіл – тауық. 100кг-2кг=98кг (ауыр) | Оқушылардың жұмысы «Шапалақтау» әдісі бойынша бағаланады. | Оқулық, дәптер. |
7-10 | Мақсат қою (мәселелік жағдаят). Оқулықтан 2-тапсырманы орындайды. Жануарларды массасының өсу ретіне қарай атайды. (Аю, қар барысы, қасқыр, түлкі, қоян). Біз жеңіл немесе ауыр туралы айтсақ, бұл заттардың қасиеті. Ол қалай аталады? (Ол масса деп аталады) | Жануарларды массасының өсу ретіне қарай атайды. Мәселелік жағдаятты түсінеді. | | |
Мағынаны тану 10-32 | Осығандейінөтілгенматериалменжұмыс. Оқулықтан 3-тапсырманы топпен орындайды. «Мекені қайда» ойынын ойнайды. Есептеп әрбір жануардың қайда мекендейтінін анықтайды. 2 кг + 6 кг= 8 кг10 кг – 2 кг=8кг 7 кг + 3 кг=10 кг50 кг – 40 кг=10 кг 100 кг – 10 кг=90 кг 50 кг + 40 кг=90 кг 10 кг + 10 кг=20 кг40 кг – 20 кг=20 кг Оқулықтағы №4 зерттеушілік тапсырманы орындауды ұсынады. | Есептеп әрбір жануардың қайда мекендейтінін анықтайды. Математикалық ребусты шешіп, жануарлармен белгіленіп тұрған сандарды табады. Бірінші өрнектегі қосындының мәні 70-ке тең. Осы мәнді екінші өрнекке апарып қойсақ, 70+ит=90 болады. Осыдан ит =90-70=20. Жауабы: ит 20 санымен белгіленген. | «Оң көрші» әдісі арқылы әр топ көрші топтың жұмысын бағалайды. Оқушылардың жұмысы смайл беру арқылы бағаланады | Оқулық, дәптер. «Мекені қайда» ойыны |
Рефлексия 32-35 | «Түсті карточкалар» әдісі. Оқушыларда екі карточка: көк және қызыл. Мұғалім сабақ басында және аяғында қалаған карточкасын көрсетуді сұрайды, бұдан оқушының көңіл күйінің өзгерген, өзгермегенін білуге болады. | Сабақтың соңында оқушылар қалаған карточканы көрсетеді. | | «Түсті карточка лар» әдісі |
Бекітемін :
№ 78 жалпы орта білім беретін мектеп – гимназиясы
( білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді жоспы
Бейнелеу өнері
«Аққала»–ермексаздан мүсіндеу. Мүсін түрлері мен танысу.
.Пәні: | Бейнелеу өнері | ||||
Күні: | | ||||
Бөлім: | Бейнелеу өнері әлемі | ||||
Педагогтіңаты-жөні: | Теңелова Д.К | ||||
Сынып:1 «Ж» | Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: | ||||
Сабақтыңтақырыбы | «Аққала»–ермексазданмүсіндеу. Мүсінтүрлеріментанысу. | ||||
Оқубағдарламасынасәйкесоқытумақсаттары | 1.2.4.1 Жұмысты орындауүшінмүсін мен техниканың түрлерін білу. | ||||
Сабақтың мақсаты | «Аққала»–ермексазданмүсіндейді дайын жұмыстарынан көрме ұйымдастырады | ||||
Сабақ барысы | |||||
Сабақтың кезеңі/уақыты | Педагогтіңәрекеті | Оқушыныңәрекеті | Бағалау | Ресурстар | |
Сабақтыңбасы (3мин) | Ұйымдастырукезеңі:
Психологиялықахуалорнату Құстайқанатқағамыз. Дүниеніаралап, Оқыпбілімаламыз. Көздісалыпқараңыз, Былайқанатқағамыз. Сыныбымызтап-таза Бор да дайынтақтада. Ойымыздыжинақтап, Отырайықпартаға. | Оқушылар сабаққа назар аударады. Оқушылар өлеңді қосылып айтады | | | |
Сабақтыңортасы (5 мин) 12 мин | Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау Мүсіндеу – көлемді бұйымдар жасалатын бейнелеу әрекетінің бір түрі. Мүсіндеу арқылы саусақтардың икемділігі, сондай-ақ баланың сөйлеу, ойлау, логикалық қабілеттері артады. Мүсіндеу материалдарының кейбір ерекшеліктері бар, мысалы, ермексаз кеппейді, онымен жасаған жұмысты кез келген уақытта түзетуге болады. Мүсіндеу тәсілдері. Ермексаздан мүсін жасау үшін оның домалақтау, шиыршықтау, жаныштау, созу, тегістеу және т.б. негізгі тәсілдерін үйрену керек. Оларды білсең, қажет пішіндерді жасап, жұмыс істей аласың. Домалақтау. Ермексаздың бір бөлігін екі алақанмен ширатып, дөңгелек пішінге келтіреміз. Шиыршықтау. Дөңгелек ермексазды жұмыртқа немесе цилиндр пішінге келтіру. Екі қолды бір-біріне көлбеу ұстап, шиыршықтаса, ермексаз жұмыртқа қалпына келеді. Жаныштау. Ермексазды тандыр нан немесе диск пішініне келтіру үшін оны алақанмен үстелдің үстінде қатты жаныштау керек. Шымшу. Үлкен пішінді бұйымның ұсақ бөлшектерін шығаруда қолданылатын әдіс. Созу. Ермексазды қолмен созып, қажет пішінге келтіру. Тегістеу. Ермексаздан жасалған бұйымның артық бөлшектерін саусақ немесе кескішпен алып тастау үшін қолданылатын әдіс. Кесу. Ермексазды кескішпен бірнеше бөліктерге бөлу. Тілу. Бұйымға қайшымен тілік жасау. Бұләдіспеншөп, кірпініңинесі, құстыңқауырсыныныңкескініншығаруғаболады. Біріктіру. Бөлшектердібір-бірінеқаттыкүшсалмайжапсыру. Балаларғабұлтәсілдердіңбәрінбірденайтуғаболмайды 1-тапсырма Шығармашылық жұмыс Жұмыстың орындалу тәсілі: –ермексазды әртүрлі 3 бөлікке бөлу; -бөліктерді алақан арасына салып домалақтау; — үлкен бөлігіастына, ортаншы бөлігі ортасына, кіші бөлігі үстіне қою; —бөліктерді біріктіру, қолын таяқшалардан жасау; Қажет болған жағдайда жеке балаға көмек көрсетіледі. «Аққала» –досына ат қойдыру. Дескриптор: -ермексазды 3 бөлікке бөледі -бөліктерді домалақтайды - үлкен бөлігіастына, ортаншы бөлігі ортасына, кіші бөлігі үстіне қояды -бөліктерді біріктіреді -қолын таяқшалардан жасайды -аққалаға ат қояды | Бейнежазбаны тамашалайды 1. ермексазды 3 бөлікке бөледі 2.бөліктерді домалақтайды 3.үлкен бөлігіастына, ортаншы бөлігі ортасына, кіші бөлігі үстіне қояды 4.бөліктерді біріктіреді 5.қолын таяқшалардан жасайды 6.аққалаға ат қояды | Мадақтау Баскетбол доптарымен бағалау (жауабына қарай) | Ермек саздар тақтайша таяқшалар | |
Сергіту сәті 2 минут | «Бас,иық,тізе,аяқ» Бейнефильм ұсыну | Балалар жаттығуды қайталап жасайды | | https://youtu.be/by8NcRAsRAE | |
Сабақтыңсоңы 18 мин | 2- тапсырма Жеке жұмыс «Галерея аралау» әдісі Дайын жұмыстардан көрме ұйымдастырыңдар. Дескриптор: - таңдаған дизайның туралы әңгімелейді - жұмысымен таныстырады - дайын жұмыстардан көрме ұйымдастырады | 1.жұмысымен таныстырады 3.дайын жұмыстардан көрме ұйымдастырады | «Басбармақ» арқылы бір-бірін бағалау» | Дайын жұмыстар Микрофон | |
Рефлексия 5 мин | «Баскетбол» әдісі (Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 доп) Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 доп) Бүгінгі сабақты түсінбедім (5,6 доп) | Бүгінгі сабақтан алған білімдерін жинаған білім зарядтарының саны арқылы анықтайды. | «Комментарий» арқылы | «Баскетбол» тақтасы Балалардың аттары жазылған ұяшықтар доптар |