Файл: за мерзімді жоспарды тарауы азастан айта ру кезеінде(19861991 ж ж.).docx
ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 18.10.2024
Просмотров: 3
Скачиваний: 0
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Сабақ жоспары
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Қазақстан қайта құру кезеңінде(1986-1991 ж.ж.) | | |||||||||||||||
Күні: 27.07.18 | | |||||||||||||||
Сынып: 9 | | | ||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы | «Қайта құру» жылдарындағы Қазақстандағы демоқратиялық процестер Зерттеу сұрағы: Демократиялық процестер қоғамдық сананы қалай өзгертті | |||||||||||||||
Тарихи концепт | түсіну | | | |||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сәйкес) | 9.3.1.1. Қоғамдық-саяси өмірдің ерекшеліктерін түсіндіру және өзіндік интерпретация жасау | |||||||||||||||
Сабақтың мақсаты | Барлығы:-1986-1991 жылдардағы қоғамдық саяси өмірдің ерекшеліктерін түсіндіреді Көбі: Қоғамдық саяси өмірдегі демократиялық дамудың графигін жасау Кейбіреуі: 1986-1991 жылдардағы қоғамдық өмірдің қазіргі кезеңмен салыстырып ұқсастықтары мен айырмашылықтарын салыстыру | |||||||||||||||
Бағалау критерийі | -1986-1991 жылдардағы қоғамдық саяси өмірдің ерекшеліктерін түсінеді - Қоғамдық саяси өмірдегі демократиялық дамудың графигін жасайды -1986-1991 жылдардағы қоғамдық өмір мен тоқырау жылдарының кемінде 3 ұқсастықтары мен кемінде 3 айырмашылықтарын салыстыру | |||||||||||||||
Тілдік мақсаттар | Терминдер:жариялылық,қайта құру,демократия,президиум, Интерпртация | |||||||||||||||
Құндылықтарға баулу | «Мәңгілік ел» жалпы ұлттық идеясының тарихтың,мәдениет пен тілдің біртұтастығы құндылығы | |||||||||||||||
Пәнаралық байланыс | Дүние жүзі тарихы | |||||||||||||||
Алдыңғы білім | Қазақстандағы 1986 жылғы Желтоқсан оқиғалары, «қайта құру» бағытын біледі. | |||||||||||||||
Сабақ барысы | ||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері | Ресурстар | ||||||||||||||
Сабақтың басы 15 минут | 1.Ұйымдастыру 2 минут Амандасу,психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру. Мақсаты:Оқушылардың ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру және сабаққа зейінін шоғырландыру. ІІ.Үй жұмысын тексеру. «Күн шуақ »әдісі.( 5 минут) Оқушылар бір-біріне күннің шуағын ұсыну арқылы өткен тақырыптар бойынша бір сұрақ қояды.Алғашқы сұрақты мұғалім бағыттайды,оқушылар жалғастырады. -КОКП ОК 1985 ж. қандай бағытты таңдап алды? -Желтоқан оқиғасы болған жыл? -1986 жылғы Желтоқсан оқиғасының сипаты? КБ:« Жапон» әдісі . бір-бірін бағалайды.(1 минут) « Мозаика»тарихи суреттер арқылы 2 топқа бөлеміз (1 минут) Мақсаты:іс-орынын айқындау,белсенділікке ынталандыру,топтық жұмыс туралы маңызды ақпарат алу. «Жылдар сөйлейді» әдісі Карточкаларда жылдар беріледі сол арқылы мұғалімнің көмегімен сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтайды. КБ.Мұғалім тарапынан мадақтама жасалады. | Қима қағаздар | ||||||||||||||
Сабақтың ортасы 25 минут | І тапсырма. 1986-1991 жылдардағы қоғамдық саяси өмірдің ерекшеліктеріне байланысты ресурстарды пайдаланып кесте толтыр. 7 минут "Оқы-түсін--жаз-тексер"әдісі
Дескрипторлар - Ресурсты түсініп оқиды. - кестеге толтырады - жіберген қателерін түзейді ҚБ: "Жетон" әдісі (Мұғалім тарапынан белгі бойынша бағалау) 1 минут - ІІ тапсырма Графикалық органайзер арқылы қоғамдық-саяси өмірдегі демократиялық даму графигін жасаңдар ( жұптық жұмыс) 8 минут КСДП «Азат» Невада- Семей 1989ж. 1990ж. 1991ж. Дескрипторлар: 1.жылдарды анықтайды 2.қозғалыстар мен партиялардың өсу динамикасын көрсетеді. КБ «Бағдаршам» әдісі (.Мұғалім тарапынан жүргізіледі.) 1 минут. -ІІІ тапсырма.1986-1991 жылдардағы қоғамдық өмір мен тоқырау жылдарын салыстыр. Венн диаграммасы( топтық жұмыс )8 минут А-1986-1991ж.ж. В-тоқырау жылдары Қоғамдық саяси өмір А В А В Дескрипторлар: 1.А-ға 3 айырмашылығын жаз 2.В-ға 3 айырмашылығын жаз 3.ортасына 3 ұқсастығын жаз Өзара бағалау әдісі | №1 қосымша | ||||||||||||||
Сабақтың соңы 10 минут | «Жариялау» әдісі (оқушы берілген сұрақ бойынша өз позициясын жариялау керек. Қоғамдық-саяси өмірдің ерекшеліктерін дәлелдейді) 5 минут Үй жұмысы: 50-60 сөзден тұратыыын эссе жаз.2 минут Кері байланыс «Сауалнама» әдісі. (3 минут)
| | ||||||||||||||
Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? | Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау | ||||||||||||||
Сабақты саралау сыни ойлауды дамытуға негізделген.Ойлаудың түсіну,қолдану,талдаудеңгейін жүзеге асыру мақсатына сәйкес тапсырмалар сұрыпталды.Оқушыларға практика ретінде жетілдіру үшін болжамдау тапсырмаларын әзірлеу арқылы шығармашылықтарын дамыту көзделді | Бағалау сабақтың өн бойында әрбір әрекеттен кейін тапсырмалар дескрипторлары мен қалыптастырушы бағалау түрлерін енгізе отырып жүргізіледі,оқушының өзін-өзі бағалауына және жұпта,топ ішінде өзара бағалау жүргізіледі «Жапон»,«жетон», «бағдаршам», «сауалнама» әдістері қолданылды. | Сабақтағы шаралар барысында оқушылардың денсаулығы мен қауіпсіздігіне қатер төнбейді.АКТ-мен жұмыс жасау бұл сабақта мұғалім пайдаланады | ||||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы, қолжетімді болды ма? Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме? Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма және неліктен? | Бұл тарауды сабақ туралы рефлексия жасау үшін пайдаланыңыз. Сол бағандағы өзіңіз маңызды деп санайтын сұрақтарға жауап беріңіз. | |||||||||||||||
| ||||||||||||||||
Жалпы бағалау Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/ қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет? |