Файл: 8 1 1000000 клеміндегі сандарды рылу жолын тсіну 1000000 клеміндегі сандарды тура жне кері санау, натурал сандар атарындаы орнын анытау.docx
ВУЗ: Не указан
Категория: Не указан
Дисциплина: Не указана
Добавлен: 04.02.2024
Просмотров: 19
Скачиваний: 0
ВНИМАНИЕ! Если данный файл нарушает Ваши авторские права, то обязательно сообщите нам.
Сабақ жоспары
Бекітемін:
Мұғалімнің аты-жөні: | Каюпова А | |||||||
Пән/Сынып: | 8 сынып | |||||||
Күні: | | |||||||
Тарау немесе бөлім атауы: | ондық бөлшекті натурал санға бөлу;. | |||||||
Сабақтың тақырыбы: | Ондық бөлшектер. Жай және ондық бөлшектер түріндегі 10, 100, 1000, бөлімдері бар бөлшектерді алу, оқу және жазу | |||||||
Оқу мақсаты: | ондық бөлшекті натурал санға бөлуді орындау; | |||||||
Бағалау критериі: | - Ондық бөлшекті натурал санға бөледі. - Ондық бөлшекті натурал санға бөлу аяқталғанда үтір ажыратуды біледі. - Ондық бөлшекті натурал санға бөлуде амал орындау, теңдеу шешу дағдылары қалыптасады. | |||||||
Саралап оқыту тапсырмалары | ||||||||
Ұжымдық жұмыс Жаңа тақырыптың түсіндірілуі Сабақ мақсаты мен бағалау критерийлерін таныстыру; Бейнероликті қолдана отырып, бекіту тапсырмаларын орындату | Бірлескен жұмыс (1,2,3 тапсырма) Тапсырманы ұсыну және дұрыс жауапты ұсыну арқылы үйрету Бекітуге арналғантапсырмаларды орындату; Тапсырмалардың жауаптарын жазу. | Жеке жұмыс Тапсырманы ұсыну, оқушы өз бетімен орындауы | ||||||
Уақыты | Кезең дері | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | |||
2 минут | Ұйымдастыру | Ұйымдастыру сәті. «Ондық бөлшек», «натурал», «сан», «бөлу» терминдерімен танысады а) Үй тапсырмасы: №865 «Шындық па, жалған ба?» әдісі арқылы тексеріледі. 1) (24-15,7) * 6,4+0,08 * 11=54 2) (5,69-2,85) * 1,5+7,8 * 5,4-23,88=22,5 3) (98,6 * 0,1+14 * 0,15) * 3,5 – 36,86=5 4) (103,92-5,6*4,2) * 0,75 – 2,8 * (10 – 8,25)=55,4 ә) Қайталау сұрақтары. «Серпілген сауал» әдісі - Ондық бөлшек деп қандай бөлшекті айтады? - Ондық бөлшекке қолданылатын қандай арифметикалық амалдарды білесіңдер? - Ондық бөлшектерді қосу (азайту) қалай орындалады? - Ондық бөлшекті натурал санға көбейту ережесін тұжырымда. - Ондық бөлшекті ондық бөлшекке көбейту ережесі қалай қорытылады? | | Бағалау түрі: өзін бағалау Қалыптастырушы бағалау: қошемет | «Ондық бөлшек», «натурал», «сан», «бөлу» сөздері жазылған шиыршықтар | |||
8 мин | Жаңа сабақ | Жаңа сабақ. Жаңа сабақты меңгерту. «Ой қозғау» -Суреттен нені көріп тұрсың? - Шамалар туралы түсіндір. - Белгісіз шама қандай? -Ізделінді шаманы табу үшін қандай амал қолдануға болады? S=24,8 cм2 b=4 см a-? Шешуі: 24,8 : 4 = 6,2 Ж: 6,2 (см) Топтық жұмыс. «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі І топ. 81,9 : 3 = 27,3 II топ. 10,4 : 8 = 1,3 III топ. 72,8 : 8 = 9,1 IV топ. 25,8 : 6 = 4,3 | Сұрақтарға жауап береді Тақырып бойынша ресурстарды қарап, танысады Дескриптор: - берілген мысалды баған түрінде жазу. -баған түрінде жазылған бөлуді орындау. -бөлу аяқталған соң үтірді ажырату. | Бағалау түрі: өзаін бағалау Қалыптастырушы бағалау: «Жарайсың» Бағалау түрі: мұғалім бағалауы Қалыптастырушы бағалау: «Смайлик» | Слайд | |||
15 мин | Тапсырмалар. | Сергіту сәті. (қол, аяқ қимылдары арқылы 1-ден 5-ке дейін үш тілде санау) Оқулықпен жұмыс: №876 1)1,37:2=0,685 2)0,4:8=0,05 3)4,8:12=0,4 4)0,35:7=0,05 8,4:15=0,56 0,3:5=0,06 13,6:16=0,85 0,54:9=0,06 11,16:18=0,62 0,8:5=0,16 0,8:20=0,04 0,72:4=0,18 | | Дескриптор: Дұрыс, бұрыс бөлшекті ажыратады. Бағалау түрі: өзін бағалау | | |||
10мин | Жеке жұмыс | Қосымша карта | Тапсырманы орындайды | Мониторинг | | |||
5 минут | | Бүгінгі сабақта: 1.Амалды орында: а) 26,1 : 3 А. 5,2 В. 8,4 С. 8,7 ә) 9,5 : 25 А. 0,38 В. 0,35 С. 3,8 б) 63,24 : 31 А. 2,4 В. 2,24 С. 2,04 Үйге тапсырма: Ондық бөлшекті натурал санға бөлу ережесін жаттау. №875 | Тақырыпты меңгергенін анықтау | | |
Сабақ жоспары
Бекітемін:
Мұғалімнің аты-жөні: | Каюпова А | ||||||||||||||||
Пән/Сынып: | 8 сынып | ||||||||||||||||
Күні: | | ||||||||||||||||
Тарау немесе бөлім атауы: | ондық бөлшекті натурал санға бөлу;. | ||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы: | Ондық бөлшектер. Жай және ондық бөлшектер түріндегі 10, 100, 1000, бөлімдері бар бөлшектерді алу, оқу және жазу | ||||||||||||||||
Оқу мақсаты: | ондық бөлшекті натурал санға бөлуді орындау; | ||||||||||||||||
Бағалау критериі: | - Ондық бөлшекті натурал санға бөледі. - Ондық бөлшекті натурал санға бөлу аяқталғанда үтір ажыратуды біледі. - Ондық бөлшекті натурал санға бөлуде амал орындау, теңдеу шешу дағдылары қалыптасады. | ||||||||||||||||
Саралап оқыту тапсырмалары | |||||||||||||||||
Ұжымдық жұмыс Жаңа тақырыптың түсіндірілуі Сабақ мақсаты мен бағалау критерийлерін таныстыру; Бейнероликті қолдана отырып, бекіту тапсырмаларын орындату | Бірлескен жұмыс (1,2,3 тапсырма) Тапсырманы ұсыну және дұрыс жауапты ұсыну арқылы үйрету Бекітуге арналғантапсырмаларды орындату; Тапсырмалардың жауаптарын жазу. | Жеке жұмыс Тапсырманы ұсыну, оқушы өз бетімен орындауы | |||||||||||||||
Уақыты | Кезең дері | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||||||||||||
2 минут | Ұйымдастыру | Ұйымдастыру сәті. «Ондық бөлшек», «натурал», «сан», «бөлу» терминдерімен танысады а) Үй тапсырмасы: №865 «Шындық па, жалған ба?» әдісі арқылы тексеріледі. 1) (24-15,7) * 6,4+0,08 * 11=54 2) (5,69-2,85) * 1,5+7,8 * 5,4-23,88=22,5 3) (98,6 * 0,1+14 * 0,15) * 3,5 – 36,86=5 4) (103,92-5,6*4,2) * 0,75 – 2,8 * (10 – 8,25)=55,4 ә) Қайталау сұрақтары. «Серпілген сауал» әдісі - Ондық бөлшек деп қандай бөлшекті айтады? - Ондық бөлшекке қолданылатын қандай арифметикалық амалдарды білесіңдер? - Ондық бөлшектерді қосу (азайту) қалай орындалады? - Ондық бөлшекті натурал санға көбейту ережесін тұжырымда. - Ондық бөлшекті ондық бөлшекке көбейту ережесі қалай қорытылады? | | Бағалау түрі: өзін бағалау Қалыптастырушы бағалау: қошемет | «Ондық бөлшек», «натурал», «сан», «бөлу» сөздері жазылған шиыршықтар | ||||||||||||
8 мин | Жаңа сабақ | Жаңа сабақ. Ой қозғау» (қол, аяқ қимылдары арқылы 1-ден 5-ке дейін үш тілде санау) Оқулықпен жұмыс: №876 1)1,37:2=0,685 2)0,4:8=0,05 3)4,8:12=0,4 4)0,35:7=0,05 8,4:15=0,56 0,3:5=0,06 13,6:16=0,85 0,54:9=0,06 11,16:18=0,62 0,8:5=0,16 0,8:20=0,04 0,72:4=0,18 Бағалау түрі: өзара бағалау Сараланған тапсырмалар. Оқушының аты-жөні: _______________
Бағалау түрі: мұғалім бағалауы | Сұрақтарға жауап береді Тақырып бойынша ресурстарды қарап, танысады Дескриптор: - берілген мысалды баған түрінде жазу. -баған түрінде жазылған бөлуді орындау. -бөлу аяқталған соң үтірді ажырату. | Бағалау түрі: өзаін бағалау Қалыптастырушы бағалау: «Жарайсың» Бағалау түрі: мұғалім бағалауы Қалыптастырушы бағалау: «Смайлик» | Слайд | ||||||||||||
15 мин | Тапсырмалар. | Сергіту сәті. (қол, аяқ қимылдары арқылы 1-ден 5-ке дейін үш тілде санау) Оқулықпен жұмыс: №876 1)1,37:2=0,685 2)0,4:8=0,05 3)4,8:12=0,4 4)0,35:7=0,05 8,4:15=0,56 0,3:5=0,06 13,6:16=0,85 0,54:9=0,06 11,16:18=0,62 0,8:5=0,16 0,8:20=0,04 0,72:4=0,18 | | Дескриптор: Дұрыс, бұрыс бөлшекті ажыратады. Бағалау түрі: өзін бағалау | | ||||||||||||
10мин | Жеке жұмыс | Қосымша карта | Тапсырманы орындайды | Мониторинг | | ||||||||||||
5 минут | | Бүгінгі сабақта: Белгісізді тап.
3. Шаршының периметрі 36,8 см. Шаршының қабырғасының ұзындығы қанша? А. 0,94 см В. 9,2 см С. 9,4 см Дескриптор: - ондық бөлшекті натурал санға бөледі; - бөлуді орындайды; - ұзындықты табу үшін өрнек құрастырады; - есептеулер жүргізеді және жауабын табады. Үйге тапсырма: Ондық бөлшекті натурал санға бөлу ережесін жаттау. - №879 №884 | көрсетілген дұрыс жауаптар арқылы өз жұмыстарын тексеріп қажеттіліктерін айқындайды | Бағалау түрі: Өзін-өзі бағалау | |